מאת: ;

משאית זבל דרסה אישה, האישה תפוצה בסכום תקדימי

אישה אשר נדרסה על ידי משאית זבל בעת חציית כביש ואיבדה את הבוהן תפוצה בסכום תקדימי של כ-300 אלף ₪.
משאית אשפה פגעה באישה כבת 70 אשר חצתה את הכביש במעבר חציה.
המשאית פגעה באישה והעיפה אותה על גבה והיא נפגעה בראשה ובגב התחתון. בנוסף על כך עלתה משאית הזבל עם גלגל שמאל על רגלה הימנית של התובעת וריסקה את כף רגלה. התובעת נלכדה מתחת לגלגלי המשאית הפוגעת ואיבדה את הכרתה. נהג המשאית עצר את המשאית רק כאשר העוברים ושבים ובהם עובדי המשאית ששהו מחוץ למשאית, צעקו לו לעצור. נהג המשאית הפוגע ירד מהמשאית, ראה מה קרה, ועלה שוב על המשאית ונסע לאחור כך שניתן היה לחלץ את האישה מתחת לגלגלי המשאית. האישה, שאיבדה את הכרתה, פונתה באמבולנס לחדר הלם בבית החולים כשהיא סובלות מחבלות בכל גופה, ממכת ראש קשה, נעילת לסתות ושברים בכף הרגל .
בבית החולים אובחן בין היתר שבר בבוהן ימין והיא נותחה. בבדיקה בבית החולים רמב"ם נראה נמק יבש בבוהן והוחלט על המשך טיפול שמרני עד להתבהרות המצב ברגל.
הטיפול שבוצע לא צלח, והנמק ברגל המשיך להתפשט ולאחר סבל רב ואין ספור ניתוחים הוחלט כי אין מנוס מקטיעת אצבע הבוהן ברגל ימין. 
בשל כך, אושפזה התובעת שוב לצורך ניתוח קטיעת הבוהן ברגל ימין בשל הנמק שהלך והתפשט. עקב זאת,הוגשה תביעה לבית משפט השלום בחיפה תוך חישוב אבדן הכנסתה ושקלול שלל ההוצאות, הכאב והסבל שתעבור בהם תישא הניזוקה במהלך השנים כפועל יוצא מן התאונה.
 
במהלך ניהול ההליך בבית המשפט על ידי עו"ד גיל מור, שותף במשרדנו, נקבעה לאישה נכות משוקללת בשיעור של 36%. לאחרונה התקבל פסק דין במסגרת הסכם פשרה עם חברת הביטוח אשר ביטחה את משאית הזבל בביטוח חובה, המפצה את התובעת בסכום תקדימי של 300,000 ₪ שעיקרו הכאב וסבל שנגרמו לתובעת והצורך העתידי שלה בעזרה סיעודית.
 
חשוב לציין כי בניגוד לתביעות נזיקין בהן נתבע צד בשל רשלנות שם קובעות התקנות חובת הגשה של חוות דעת רפואית לצורך הוכחת עניין שברפואה, חוק הפיצויים לנפגעי תאונות דרכים קובע כי בתביעה לפי חוק זה אין להגיש חוות דעת רפואית ולמעשה בית המשפט הוא זה אשר ממנה מומחה רפואי או מומחים רפואיים מטעמו במידה והוא משתכנע כי קיימת "ראשית ראיה" היינו אינדיקציה ראשונית לכך כי המדובר בפגיעה גופנית או נפשית מהותית אשר עשויה לזכות את התובע בדרגת נכות. הבדל נוסף בין תביעה נזיקית רגילה לבין תביעה לפי חוק הפיצויים לנפגעי תאונות דרכים הוא בכך כי במקרה של תאונת דרכים קיימת הגבלה על הסכום אותו ניתן לפסוק בגין ראש נזק של כאב וסבל. כיום עומד סכום זה על כ  185,000 ₪ בגין דרגת נכות של 100% כך שמי שנקבעה לגביו נכות של 20% יהיה זכאי – בכפוף להפחתה של 1% לכל שנה מעל גיל 30 – ל 20% בלבד מהסכום המקסימלי.
 
ראשי נזק נוספים בגינם זכאי נפגע תאונת דרכים לפיצוי הינם הוצאות רפואיות לעבר ולעתיד, הוצאות נסיעות וצד ג' לעבר ולעתיד, אולם ראש הנזק המרכזי הינו בד"כ הפסדי השתכרות של הנפגע הן לעבר היינו מיום התאונה ועד מועד פסיקת בית המשפט, והן לעתיד. לצורך פסיקת הפסדי ההשתכרות לעתיד על בית המשפט לקחת בחשבון את נכותו הרפואית והתפקודית של הנפגע, את השכר אותו השתכר טרם הפגיעה, אפשרויות הקידום של הנפגע במקום עבודתו או במסלול הקריירה הצפוי לו, הפגיעה הממשית בשכר וכן פרמטרים נוספים לפי הענין.
 
את התביעה יש להגיש כנגד חברת הביטוח שביטחה את הרכב בביטוח חובה.
 
חשוב לציין כי במקרה ותאונת הדרכים הינה גם תאונת עבודה חשוב למצות את ההליכים מול הביטוח הלאומי. במקרה זה קביעת דרכת הנכות ע"י ועדות הביטוח הלאומי תשמש גם לצורך קביעת הפיצוי בתביעה מול חברת הביטוח.
 
 

לפגישה אישית
חייגו 03-6109100

או השלימו את הפרטים הבאים

הדפסת המאמר

דירוג המאמר

 

5 ע"י 2 גולשים

הוסף תגובה

זקוקים לעורך דין?

חייגו: 03-6109100 או השאירו פרטים
אני מאשר/ת בזאת לדורון, טיקוצקי, קנטור, גוטמן, נס, עמית גרוס ושות' לשלוח לי ניוזלטרים/דיוור של מאמרים, מידע, חידושים, עדכונים מקצועיים והודעות, במייל ו/או בהודעה לנייד. הרשמה לקבלת הדיוור כאמור תאפשר קבלת דיוור שבועי ללא תשלום. ניתן בכל עת לבטל את ההרשמה לקבלת הדיוור ע"י לחיצה על מקש "הסרה" בכל דיוור שיישלח.