מאת:


לפני כחודש, אישרה וועדת הכספים של הכנסת בשיתוף עם משרד האוצר את התקנות הקובעות מיהם הזכאים לפיצוי בגין נזק עקיף הנגרם במהלך מבצע "עמוד ענן" וכמו"כ את דרך הפיצוי וקביעת שיעורו.

התקנות טרם פורסמו וכמו"כ הוראת הביצוע של רשות המיסים, אך הן צפויות להתפרסם במהלך החודש הנוכחי. כאמור, התקנות מכירות בפיצוי לכל העסקים בישובים הנמצאים בטווח של עד 40 ק"מ מרצועת עזה דרך שלושה מסלולי פיצוי חלופיים "ירוקים" לבחירה:
א. מסלול השכר – פיצוי בגין שכר ששולם לעובדים שנעדרו מהעבודה בעקבות הלחימה, לרבות הפרשות לתנאים נלווים אך ללא שעות נוספות ופרמיות משתנות.
ב. מסלול מחזורים – פיצוי עבור הירידה במחזור העסקאות של העסק בתקופת הלחימה.
ג. מסלול הוצאות שוטפות – פיצוי על הוצאות שוטפות שהיו לבעל העסק בתקופת המבצע.

מדובר במסלולים אשר לכל אחד מהם נוסחה כלכלית שעל פיה ייקבע סכום הפיצוי לניזוק. לכל עסק ניתנת אפשרות בחירה חד פעמית. לא ניתן לחזור מהבחירה ולהחליף מסלול לאחר הגשת התביעה. ליישובים הנמצאים עד שבעה ק"מ מהרצועה, ניתן מסלול חלופי נוסף, "מסלול אדום", בו ניתנת האפשרות להגיש תביעה על כלל נזקי העסק לפי תחשיבים כלכליים ספציפיים אשר ישקפו בצורה ממצה את כל נזקי העסק.

התקופה בגינה יינתנו הפיצויים נקבעה לעשרה ימים שחלו בתאריכים 14 לנובמבר ועד 23 בנובמבר 2012. לגבי בתי מלון, אולמות אירועים, קבלנים, מתווכים, חקלאים, קיבוצים, מלכרי"ם, קמעונאי וסיטונאי דלק, ניזוקי חוץ, יחידים ועוד – נקבעו וייקבעו הוראות נוספות אשר נעדכן עליהם בהמשך, מיד עם פרסום ההוראות.

נשמח לעמוד לרשותכם, ככל שיידרש.

אנו עומדים לרשותך בכל שאלה: סניף מרכז 03-6109100, סניף חיפה 04-8147500, נייד: 054-4251054

לפגישה אישית
חייגו 03-6109100

או השלימו את הפרטים הבאים
אני מאשר/ת קבלת ניוזלטרים, הודעות והזמנות לאירועים וכנסים

הדפסת המאמר

דירוג המאמר

 

1 ע"י 1 גולשים

עשוי לעניין אתכם

תביעת רשלנות רפואית

מאת: אלי דורון, עו"ד, ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח); ד"ר שלמה נס, עו"ד (רו"ח); יגאל רוזנברג, עו"ד

מתי טיפול רפואי כושל הוא בגדר רשלנות המזכה את הנפגע בתשלום פיצויים? ומתי מדובר בהתממשות של סיכון סביר הגלום בעצם קבלת הטיפול הרפואי?

נזקים על רקע לאומני / מלחמה

מאת: אלי דורון, עו"ד, ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח); ד"ר שלמה נס, עו"ד (רו"ח); שלומי פרץ, משפטן

משרדנו פתח מיד עם פרוץ האירועים האחרונים מוקד חירום לסיוע משפטי לעסקים ופרטיים אשר רכושם נפגע (נזק ישיר) ו/או אבדו רווחים עקב פעולות האיבה (נזק עקיף). משרדנו המורכב מעורכי דין ורואי חשבון אשר ייצגו שנים רבות את מנהל מס רכוש/רשות המיסים טיפל ומטפל במאות תביעות מס רכוש משני צדי המתרס.

תאונות עבודה - תביעת מעביד

מאת: אלי דורון, עו"ד, ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח); ד"ר שלמה נס, עו"ד (רו"ח)

משרדנו מורכב מעו"ד המתמחים בתאונות עבודה וכן בכלכלנים ורואי חשבון יוצאי משרד המשפטים ורשויות המס, כך שלנו הכלים לבנות את התביעה האופטימאלית ולהביא לתוצאה הטובה ביותר עבורך.

הוסף תגובה

זקוקים לעורך דין?

חייגו: 03-6109100 או השאירו פרטים
אני מאשר/ת בזאת לדורון, טיקוצקי, קנטור, גוטמן, נס, עמית גרוס ושות' לשלוח לי ניוזלטרים/דיוור של מאמרים, מידע, חידושים, עדכונים מקצועיים והודעות, במייל ו/או בהודעה לנייד. הרשמה לקבלת הדיוור כאמור תאפשר קבלת דיוור שבועי ללא תשלום. ניתן בכל עת לבטל את ההרשמה לקבלת הדיוור ע"י לחיצה על מקש "הסרה" בכל דיוור שיישלח.