מאת:


ת"א 6572-09-09 כהן נ' המרכז הרפואי ע"ש א. וולפסון ואח'.

העבודה הסיזיפית והתובענית בחדרי המיון של בתי החולים השונים, לעיתים גובה קורבנות. האחיות והרופאים במיון עושים עבודת קודש, אך מפאת העומס ייתכנו טעויות אנוש מצערות שניתן למנוע אותן.
בבית משפט השלום בתל אביב הוגשה תביעה נזיקית בגין טיפול רשלנות רפואית שנבעה, כפי שעולה מהנסיבות, עקב טעות אנוש מצערת. התובע, כבן 80 נפל ממיטתו במהלך הלילה וחזר למיטתו. למחרת היום ולאחר שהוא התקשה לצאת ממיטתו בכוחות עצמו ואף לבצע פעולה פשוטה כגון, לעמוד על רגליו, הוא הגיע למיון בבית החולים "וולפסון", בעזרת בנו.

לאחר מספר בדיקות שגרתיות, שוחרר התובע מהמיון עם המלצות למעקב רופא המשפחה, אורתופד, פיזיותרפיה והליכה באמצעות הליכון בלבד. למחרת היום, החל התובע לסבול מחולשה בפלג גופו הימני, ונוירולוג שהגיע לביתו הפנה אותו בדחיפות לחדר המיון בבית החולים "איכילוב", ושם נקבע שהוא עבר שבץ מוחי בעקבותיו נפגמו יכולות מוטוריות רבות שבעטיים הוא מצוי עד היום בכיסא גלגלים.  

התובע צירף לתביעתו חוות דעת רופא מומחה אשר תומכת בטענותיו לטיפול רפואי רשלני, וכי הרופאה הפנימאית שבדקה את התובע התרשלה שלא הזמינה נוירולוג מומחה לאור ממצאי לחץ הדם הסיסטולי הגבוה המצריכות בדיקת נוירולוג ושבדיקת א.ק.ג. לא בוצעה, על אף גילו המתקדם. חוות הדעת קבעה שבמידה והיו מטפלים בשבץ המוחי באותו היום, ייתכן והנזק היה הרבה יותר קל, אם בכלל. 

בית החולים הנתבע הגיש מטעמו חוות דעת נגדית אשר ניסתה לסתור את טענות התובע, אך השופטת המלומדת לא קיבלה את גרסתו. יתרה מכך, קבעה השופטת כי שני המומחים בעצם אוחזים באותה הדעה לאור חקירתו הנגדית של המומחה מטעם בית החולים, אשר גרס כי גילויו המוקדם של שבץ יכול ויצמצם נזק נוירולוגי בעתיד.
השופטת קבעה כי התובע הצליח להוכיח את קיומו של הקשר הסיבתי בין הטיפול הרשלני שהוא קיבל בחדר המיון ושחרורו המוקדם לבין המגבלות מהן הוא סובל היום, ופסקה פיצויים על סך של 357,311 ₪ בגין נזקיו.

אנו עומדים לרשותך בכל שאלה: סניף מרכז 03-6109100, סניף חיפה 04-8147500, נייד: 054-4251054

לפגישה אישית
חייגו 03-6109100

או השלימו את הפרטים הבאים
אני מאשר/ת קבלת ניוזלטרים, הודעות והזמנות לאירועים וכנסים

הדפסת המאמר

דירוג המאמר

 

1 ע"י 1 גולשים

עשוי לעניין אתכם

תביעת רשלנות רפואית

מאת: אלי דורון, עו"ד, ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח); ד"ר שלמה נס, עו"ד (רו"ח); יגאל רוזנברג, עו"ד

מתי טיפול רפואי כושל הוא בגדר רשלנות המזכה את הנפגע בתשלום פיצויים? ומתי מדובר בהתממשות של סיכון סביר הגלום בעצם קבלת הטיפול הרפואי?

נזקים על רקע לאומני / מלחמה

מאת: אלי דורון, עו"ד, ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח); ד"ר שלמה נס, עו"ד (רו"ח); שלומי פרץ, משפטן

משרדנו פתח מיד עם פרוץ האירועים האחרונים מוקד חירום לסיוע משפטי לעסקים ופרטיים אשר רכושם נפגע (נזק ישיר) ו/או אבדו רווחים עקב פעולות האיבה (נזק עקיף). משרדנו המורכב מעורכי דין ורואי חשבון אשר ייצגו שנים רבות את מנהל מס רכוש/רשות המיסים טיפל ומטפל במאות תביעות מס רכוש משני צדי המתרס.

תאונות עבודה - תביעת מעביד

מאת: אלי דורון, עו"ד, ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח); ד"ר שלמה נס, עו"ד (רו"ח)

משרדנו מורכב מעו"ד המתמחים בתאונות עבודה וכן בכלכלנים ורואי חשבון יוצאי משרד המשפטים ורשויות המס, כך שלנו הכלים לבנות את התביעה האופטימאלית ולהביא לתוצאה הטובה ביותר עבורך.

הוסף תגובה

זקוקים לעורך דין?

חייגו: 03-6109100 או השאירו פרטים
אני מאשר/ת בזאת לדורון, טיקוצקי, קנטור, גוטמן, נס, עמית גרוס ושות' לשלוח לי ניוזלטרים/דיוור של מאמרים, מידע, חידושים, עדכונים מקצועיים והודעות, במייל ו/או בהודעה לנייד. הרשמה לקבלת הדיוור כאמור תאפשר קבלת דיוור שבועי ללא תשלום. ניתן בכל עת לבטל את ההרשמה לקבלת הדיוור ע"י לחיצה על מקש "הסרה" בכל דיוור שיישלח.