מאת:

נבקש לעדכן בזאת כי רשות המסים פרסמה את ההנחיות והטפסים הדרושים לקבלת פיצוי בגין נזק עקיף (שכר עבודה, ירידת מחזורים, הוצאות שוטפות וחקלאות), שנגרם לענפי המסחר, התעשייה, השירותים, החקלאות והתיירות.
נוסיף כי תקופת ימי הלחימה שתוכר במסגרת חישוב הפיצוי הוגדרה בין התאריכים: 8.7.2014 ועד תום תקופת ההכרזה לגבי מבצע צוק איתן (אשר טרם התקבלה נכון למועד זה). בתוך כך, המועד האחרון להגשת התביעות נקבע ל-10.12.2014. 

משרדנו המונה שורה ארוכה של משפטנים וכלכלנים יוצאי מס רכוש, ומתוך כך צבר, למרבה הצער, ניסיון רב בתחום תביעות בגין נזקי לחימה, ערוך לסייע בהגשת התביעות שיהא בהן כדי למקסם את שיעור הפיצוי שיתקבל בפועל.
נחזור ונדגיש כי בדומה למבצעים קודמים, בתי עסק הממוקמים בטווח של עד 40 ק"מ מרצועת עזה, אשר פעילותם העסקית נפגעה, מטבע הדברים, בעת ימי הלחימה, רשאים לתבוע פיצויים מהמדינה דרך שלושה מסלולי פיצוי חלופיים "ירוקים" לבחירה:

מסלול השכר - פיצוי בגין שכר ששולם לעובדים שנעדרו מהעבודה בעקבות הלחימה, לרבות הפרשות לתנאים נלווים אך ללא שעות נוספות ופרמיות משתנות.

מסלול מחזורים - פיצוי עבור הירידה במחזור העסקאות של העסק בתקופת הלחימה.

מסלול הוצאות שוטפות - פיצוי על הוצאות שוטפות שהיו לבעל העסק בתקופת המבצע.
מדובר במסלולים אשר לכל אחד מהם נוסחה כלכלית קבועה, לפיה ייקבע סכום הפיצוי לניזוק. נוסיף כי מאחר ובמסלול המחזורים וההוצאות, הבסיס לחישוב הפיצוי נגזר מתוך הדיווחים למע"מ בגין החודשים יולי - אוגוסט 2014, ניתן יהיה להגיש בפועל תביעות לפיצוי במסלולים אלו רק לאחר הגשת הדיווחים, הצפויים להיות מוגשים רק במחצית חודש ספטמבר 2014.
כמו כן, בדומה למתווה שנקבע בעבר, עבור בתי עסק מיישובי ספר הממוקמים בטווח של עד שבעה ק"מ מהרצועה, יוענק מסלול חלופי נוסף לבחירה - ה"מסלול אדום", במסגרתו תינתן האפשרות להגשת תביעה על כלל נזקי העסק לפי תחשיבים כלכליים ספציפיים אשר ישקפו בצורה ממצה את כל נזקי העסק.

מסלול הוצאות - בעל העסק יוכל להגיש תביעה לקבלת פיצוי בגין הנזק התפעולי שנגרם לעסק בתקופה הרלבנטית, בשל המצב הביטחוני בדרום.
לפי דברי משרד האוצר, בשל הצורך לתת מענה מהיר לבתי העסק שנפגעו באזור דרום הארץ ועוטף עזה, נקבע מנגנון פיצוי יעיל וקל להבנה במתכונת של מסלולים ירוקים. כמו כן תתאפשר הגשת בקשות לקבלת מקדמה מתוך סך הפיצוי הסופי.
שימו לב כי לעניין בתי עסק המשתייכים לענפים ייחודים  (בתי מלון, חקלאים, אולמות אירועים) יינתנו פתרונות לפי מתווה ספציפי ייעודי.

אנו עומדים לרשותך בכל שאלה: סניף מרכז 03-6109100, סניף חיפה 04-8147500, נייד: 054-4251054

לפגישה אישית
חייגו 03-6109100

או השלימו את הפרטים הבאים

הדפסת המאמר

דירוג המאמר

 

1 ע"י 1 גולשים

עשוי לעניין אתכם

תאונת דרכים כפעולת איבה

מאת: אלי דורון, עו"ד

מה דינה של תאונת דרכים שנגרמה כתוצאה או במהלך פעולת איבה. מי יכסה את הנזק לנפגע? כל הפרטים המאמר

הכרה בפגיעה נפשית בפעולות איבה

מאת: אלי דורון, עו"ד

כל אזרח או תושב ישראל אשר נפגע פיזית או נפשית מפעולה של מדינה או ארגון עוין לישראל וודאי שנפגעי מלחמת חרבות ברזל נחשבים ככאלה, זכאי לפיצויים לפי חוק התגמולים לנפגעי פעולות איבה תש"ל 1970. כאמור גם פגועי נפש נפגעי חרדה ופוסט טראומה וכדומה נכנסים לקטגוריה זו.

שיעור תגמולים לפי חוק נפגעי פעולות איבה

מאת: אלי דורון, עו"ד

מי שהוכר כנפגע פעולות איבה זכאי לתגמולים ע"פ החוק. נפגע בפעולת איבה שהגיש תביעה לתגמול נכות, יוזמן להופיע לפני ועדה רפואית, שבסמכותה לקבוע את דרגת נכותו לתקופה זמנית או קבועה, לפי חומרת הפגיעה.

הוסף תגובה

זקוקים לעורך דין?

חייגו: 03-6109100 או השאירו פרטים
אני מאשר/ת בזאת לדורון, טיקוצקי, קנטור, גוטמן, נס, עמית גרוס ושות' לשלוח לי ניוזלטרים/דיוור של מאמרים, מידע, חידושים, עדכונים מקצועיים והודעות, במייל ו/או בהודעה לנייד. הרשמה לקבלת הדיוור כאמור תאפשר קבלת דיוור שבועי ללא תשלום. ניתן בכל עת לבטל את ההרשמה לקבלת הדיוור ע"י לחיצה על מקש "הסרה" בכל דיוור שיישלח.