מאת:


עו"ד מומחה בתביעות תאונות עבודה

תאונות עבודה נגרמות במגוון רחב של מקומות ובמגוון של מצבים ו/או סיבות. תאונות אלו יכול שיגרמו בדרך לעבודה ו/או בדרך מהעבודה לבית ויכולות להיגרם במקום העבודה עצמו. תאונות עבודה יכול שיגרמו כתוצאה ממחדל של מקום העבודה, יכול שיגרמו כתוצאה מרשלנות של העובד עצמו ויכול שיגרמו כתוצאה משילוב של השניים.

בחלק מהמקרים תאונת העבודה מסתיימות בנזק כזה או אחר של העובד, אותו ניתן לרפא אם באופן מלא ואם באופן חלקי, ויכול שתסתיים חלילה וחס גם במוות. בכל אותם מקרים הנוגעים לתאונות עבודה יש בנמצא נזק, נזק אותו ניתן לתבוע. הנזק יכול להיגרם לעובד עצמו ויכול להיגרם למשפחתו עקב אובדן בן משפחה מפרנס. פגיעה במקום העבודה יכולה להסב לנפגעים נזקים זניחים ולפעמים עלולה היא להסב נזקים בהיקפים גדולים מאוד. מה שברור הוא כי בתביעות מסוג זה ישנן מספר אופציות לביצוע ומספר נתבעים פוטנציאלים לתביעה. החכמה היא לדעת, בין השאר, את מי לתבוע, בגין מה לתבוע ומתי לתבוע. האסטרטגיה העומדת מאחורי כל תיק אשר עניינו בתאונת עבודה היא מהותית, האסטרטגיה המשפטית היא זו שיכולה להיות הגורם שיכריע האם ישולם פיצוי נכון וראוי או שמא יסתיים האירוע בהעדר בפיצוי ו/או בפיצוי זניח בלבד. כמובן שלכל תביעה שכזו קיים צורך לצרף תחשיב אשר ישקף בצורה מלאה את מלוא הנזקים הנגרמים ו/או שיגרמו כתוצאה מתאונת העבודה, אם נזקים ישירים, אם נזקים של טיפולים הנדרשים לטובת שיקום ו/או תחזוקה ו/או הקטנת נזקים ואם נזקים אשר מקורם באובדן הכנסה ו/או בפגיעה בהיקף ההכנסה אותו נתן לתבוע.
 

תביעת תאונת עבודה

על מנת להצליח בתביעות שעניינן בתאונת עבודה, חובה לגבש תשתית עובדתי ולאסוף ראיות על מנת להבטיח את היכולת להוכיח כי אכן אירעה תאונה המוגדרת כ"תאונת עבודה". את אותן ראיות יש לאסוף בזהירות, במחשבה תחילה, מתוך ידיעה כי לפעמים המעביד לא ישמח לשתף פעולה ו/או מצבים בהם מעורבים אחרים יעדיפו שלא לשתף פעולה. יתרה מזאת, יש בנמצא מצבים לפיהם נדרשת חוות דעת של גורמים מומחים אשר יביעו את דעתם המקצועית באשר לאירוע, באשר למחדל ו/או באשר לנזקים שנגרמו ו/או באשר לכספים אותם יש לשלם לטובת שיקום ו/או למטרות אחרות. את כל החומר הראייתי יש ללקט במקצועיות, יש לדעת כיצד להפעיל את המומחים וכיצד לגרום לכך שהמומחים ימציאו לנו את המסמכים ו/או הראיות הנדרשות לטובת הוכחות תביעתנו. אין מקום לטעויות, יש בנמצא צורך לפעול נכון וחכם.

יש גם לקחת בחשבון כי בחלק גדול של המקרים מעורבת גם חברת ביטוח, אם של המעביד, אם של העובד ואם של גורם אחר. חברות הביטוח כיום מאוד מתוחכמות ומתורגלות בנושא, הן מטבע הדברים מתמודדות עם אלפי תביעות, חלקן מוצדקות וחלקן האחר פחות ומשכך הן מפעילות מנגנון מורכב של חוקרים פרטים, מומחים רפואים ועוד אין ספור גורמים אחרים אשר מטרתם לבדוק את הטענות ולראות האם יש מקום להפעיל את פוליסת הביטוח ולפצות את התובע או שמא ניתן לטעון טענה כזו או אחרת אשר בשורה התחתונה תשלול את הזכאות לפיצוי. בהשען על כל אלה ברור כי כל תאונת עבודה חייבת להיות מטופלת על ידי עורך דין מומחה בתאונות עבודה. אין עסקינן בעניין פשוט כלל וכלל וכל טעות של הנפגע או מי מבני ביתו עלולה להביא לידי אובדן הזכות ו/או לפגיעה ממשית בזכאות. חשוב בנוסף לזכור כי בחלק מתאונות העבודה ניתן לתבוע מספר גורמים ולכן מאוד חשוב לדעת את מי לתבוע ובאיזה עיתוי.
 
כיצד נוכל לסייע לך במקרה של תאונת עבודה?
משרדנו מורכב מעורכי דין ורואי חשבון מומחים בתביעות שעניינן בתאונות עבודה. משרדנו מטפל וטיפל במאות לקוחות אשר נפגעו עקב תאונת עבודה. משרדנו מורכב מעו"ד שחלקם יצאו משירות המדינה ו/או מגופים אחרים ומשכך לנו הידע והניסיון ללוות אותך ולעשות כל שניתן על מנת להביא לך מקסימום תוצאה והכנסה במינימום סיכון. אנו נדע לקבל פיקוד מהיר על התיק, להבין את מצוקתך ובהתאם לפעול בכל המרץ. אנו מציעים לפעול במקרים אלה במהירות וללא כל דיחוי - הדיחוי פועל לרעת הנפגע ולכן יש לנסות ולהגיע אלינו כמה שיותר סמוך למועד בו ארעה התאונה. ככל שנכנס לתמונה קרוב יותר למועד הארוע, כך יקל עלינו איסוף החומר ו/או הפעלה של גורמים היכולים לסייע בליקוט הראיות, כך נדע גם להנחות הגורמים הרלוונטיים, נדע את מי יש להפעיל במיידי, האם נכון לפנות למשטרה ועוד.
 
לתיאום פגישה שאינה מחייבת, במטרה להחליט כיצד ניתן לקדם את המקרה, צרו קשר עם עו"ד אלי דורון 054-4251054

אנו עומדים לרשותך בכל שאלה: סניף מרכז 03-6109100, סניף חיפה 04-8147500, נייד: 054-4251054

לפגישה אישית
חייגו 03-6109100

או השלימו את הפרטים הבאים
אני מאשר/ת קבלת ניוזלטרים, הודעות והזמנות לאירועים וכנסים

הדפסת המאמר

דירוג המאמר

 

4.66 ע"י 3 גולשים

עשוי לעניין אתכם

תביעת רשלנות רפואית

מאת: אלי דורון, עו"ד, ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח); ד"ר שלמה נס, עו"ד (רו"ח); יגאל רוזנברג, עו"ד

מתי טיפול רפואי כושל הוא בגדר רשלנות המזכה את הנפגע בתשלום פיצויים? ומתי מדובר בהתממשות של סיכון סביר הגלום בעצם קבלת הטיפול הרפואי?

נזקים על רקע לאומני / מלחמה

מאת: אלי דורון, עו"ד, ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח); ד"ר שלמה נס, עו"ד (רו"ח); שלומי פרץ, משפטן

משרדנו פתח מיד עם פרוץ האירועים האחרונים מוקד חירום לסיוע משפטי לעסקים ופרטיים אשר רכושם נפגע (נזק ישיר) ו/או אבדו רווחים עקב פעולות האיבה (נזק עקיף). משרדנו המורכב מעורכי דין ורואי חשבון אשר ייצגו שנים רבות את מנהל מס רכוש/רשות המיסים טיפל ומטפל במאות תביעות מס רכוש משני צדי המתרס.

תאונות עבודה - תביעת מעביד

מאת: אלי דורון, עו"ד, ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח); ד"ר שלמה נס, עו"ד (רו"ח)

משרדנו מורכב מעו"ד המתמחים בתאונות עבודה וכן בכלכלנים ורואי חשבון יוצאי משרד המשפטים ורשויות המס, כך שלנו הכלים לבנות את התביעה האופטימאלית ולהביא לתוצאה הטובה ביותר עבורך.

הוסף תגובה

זקוקים לעורך דין?

חייגו: 03-6109100 או השאירו פרטים
אני מאשר/ת בזאת לדורון, טיקוצקי, קנטור, גוטמן, נס, עמית גרוס ושות' לשלוח לי ניוזלטרים/דיוור של מאמרים, מידע, חידושים, עדכונים מקצועיים והודעות, במייל ו/או בהודעה לנייד. הרשמה לקבלת הדיוור כאמור תאפשר קבלת דיוור שבועי ללא תשלום. ניתן בכל עת לבטל את ההרשמה לקבלת הדיוור ע"י לחיצה על מקש "הסרה" בכל דיוור שיישלח.