מאת:


בית המשפט העליון בשבתו כבית משפט גבוה לצדק, דחה בפסק דין שניתן לאחרונה (בג"ץ 5132/15 ולדימיר קגנוביץ' נ' המוסד לביטוח לאומי) את בקשתו של קגנוביץ' (להלן: "העותר") להאריך את המועד להגשתו של ערעור על החלטתו של בית הדין הארצי לעבודה בגדרה מחק תביעה שהגיש המערער כנגד המוסד לביטוח לאומי .

לעותר נוצר חוב לטובת המוסד לביטוח לאומי (להלן: "המשיב 1") בשל העובדה שלא דיווח למשיב 1 נתוני אמת על מצבו המשפחתי. כתוצאה מכך, קיזז המשיב 1 את החוב מקצבאותיהם של העותר ובת זוגו. חוב נוסף הצטבר לאחר שהעותר החל לקבל קצבת זקנה כיוון שעבד במשך מספר חודשים בתקופת קבלת הקצבה. גם חוב זה קוזז במשך עשרה חודשים מקצבת הזקנה לה היה זכאי העותר.

בני הזוג הגישו תביעות לבית הדין האזורי לעבודה במסגרתן הלינו על ניכוי החוב מהקצבאות להן הם זכאים. בית הדין האזורי לעבודה דן בתביעות במאוחד ודחה אותן, תוך קביעה כי העותר לא מילא חובותיו כלפי המשיב 1 ולא קמה לו כל זכות להחזר הקיזוז. העותר הגיש תביעה נוספת לבית הדין האזורי לעבודה אך תביעתו נמחקה בגין השתק עילה. העותר ערער לבית הדין הארצי לעבודה, שם נדחתה טענתו ואושר פסק דינו של בית הדין האזורי לעבודה.

העותר הגיש תביעה נוספת לבית הדין האזורי לעבודה בה חזר על אותן הטענות שנדחו בשתי הערכאות הקודמות. בית הדין האזורי לעבודה מחק את תביעתו וציין כי לא עלה בידי העותר להבהיר מהי עילת התביעה בתיק וכיצד היא שונה מהעילות שנדונו בעניינו.

על פסק דין זה ערער העותר באיחור של חמישה חודשים לבית הדין הארצי לעבודה תוך שהוא מצרף בקשה להארכת מועד להגשת הערעור. בין הדין הארצי דחה את הבקשה לאור תקנה 73 לתקנות בית הדין לעבודה (סדרי דין) (להלן: "התקנות"), הקובעת כי ערעור על פסק דינו של בית דין אזורי לעבודה יוגש תוך שלושים ימים מהיום בו הומצא למערער.

בנוסף, נקבע כי העותר לא הציג הסבר משכנע לאיחור בהגשת הערעור המצדיק את שימוש הרשם בסמכות הנתונה לו להאריך את מועד הגשת הערעור מטעמים מיוחדים שיירשמו בהתאם לתקנה 125 לתקנות. רשם בית הדין הארצי לעבודה התייחס לסיכויי ערעורו של העותר לאחר שעיין בכל המסמכים שהגיש לו העותר, וגם באלו שהוגשו לבית הדין האזורי לעבודה, וקבע כי אין בהם להטות את הכף, ולפיכך דחה את הבקשה.

על החלטה זו של רשם בית הדין הארצי לעבודה עתר העותר לבית המשפט הגבוה לצדק.
בג"ץ דחה את העתירה וקבע כי אינו יושב כערכאת ערעור על פסקי דין של בית הדין הארצי לעבודה, וכי הוא יתערב רק במקרים חריגים בהתקיים שני תנאים מצטברים:
  1. עניין העתירה הוא בטעות משפטית מהותית שנפלה בפסק דינו של בית הדין הארצי.
  2. קיומם של שיקולי צדק בגינם ראוי להתערב בפסק הדין.
בעניינו של העותר, לא התקיים אף אחד מן התנאים. עתירתו של העותר התבררה בשתי ערכאות ואף במסגרת בקשתו להארכת המועד להגשת הערעור. אף התחשבות בטענות העותר בדבר גילו המתקדם ומצבו הכלכלי והרפואי, אין בידה כדי לקיים את דרישת שיקולי הצדק וזאת בהתחשב  בכך שחובו של העותר נוצר בשל אי דיווח נתוני אמת על מצבו המשפחתי למשיב 1.יתרה על כך, מכוח תקנה 79 לתקנות, ניתן לערער על החלטת רשם בית הדין הארצי תוך שבעה ימים מים מתן ההחלטה, בפני בית הדין הארצי. מסלול חלופי זה אף הוא הוביל למסקנה כי יש לדחות את העתירה.
 
 

אנו עומדים לרשותך בכל שאלה: סניף מרכז 03-6109100, סניף חיפה 04-8147500, נייד: 054-4251054

לפגישה אישית
חייגו 03-6109100

או השלימו את הפרטים הבאים
אני מאשר/ת קבלת ניוזלטרים, הודעות והזמנות לאירועים וכנסים

הדפסת המאמר

דירוג המאמר

 

1 ע"י 1 גולשים

עשוי לעניין אתכם

תביעת רשלנות רפואית

מאת: אלי דורון, עו"ד, ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח); ד"ר שלמה נס, עו"ד (רו"ח); יגאל רוזנברג, עו"ד

מתי טיפול רפואי כושל הוא בגדר רשלנות המזכה את הנפגע בתשלום פיצויים? ומתי מדובר בהתממשות של סיכון סביר הגלום בעצם קבלת הטיפול הרפואי?

נזקים על רקע לאומני / מלחמה

מאת: אלי דורון, עו"ד, ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח); ד"ר שלמה נס, עו"ד (רו"ח); שלומי פרץ, משפטן

משרדנו פתח מיד עם פרוץ האירועים האחרונים מוקד חירום לסיוע משפטי לעסקים ופרטיים אשר רכושם נפגע (נזק ישיר) ו/או אבדו רווחים עקב פעולות האיבה (נזק עקיף). משרדנו המורכב מעורכי דין ורואי חשבון אשר ייצגו שנים רבות את מנהל מס רכוש/רשות המיסים טיפל ומטפל במאות תביעות מס רכוש משני צדי המתרס.

תאונות עבודה - תביעת מעביד

מאת: אלי דורון, עו"ד, ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח); ד"ר שלמה נס, עו"ד (רו"ח)

משרדנו מורכב מעו"ד המתמחים בתאונות עבודה וכן בכלכלנים ורואי חשבון יוצאי משרד המשפטים ורשויות המס, כך שלנו הכלים לבנות את התביעה האופטימאלית ולהביא לתוצאה הטובה ביותר עבורך.

הוסף תגובה

זקוקים לעורך דין?

חייגו: 03-6109100 או השאירו פרטים
אני מאשר/ת בזאת לדורון, טיקוצקי, קנטור, גוטמן, נס, עמית גרוס ושות' לשלוח לי ניוזלטרים/דיוור של מאמרים, מידע, חידושים, עדכונים מקצועיים והודעות, במייל ו/או בהודעה לנייד. הרשמה לקבלת הדיוור כאמור תאפשר קבלת דיוור שבועי ללא תשלום. ניתן בכל עת לבטל את ההרשמה לקבלת הדיוור ע"י לחיצה על מקש "הסרה" בכל דיוור שיישלח.