מאת:


נזקי הצפה ורטיבות - פיצוי נמוך ובלתי הולם מחברת הביטוח אינו בהכרח סוף דבר

פוליסות לביטוח דירה ותכולה, שרבים מאיתנו מחזיקים בהן, מכילות לרוב גם כיסוי ביטוחי בגין נזקי מים והצפות. מקרה ביטוחי מסוג זה מתרחש בדרך כלל כתוצאה מתקלת צנרת כגון צינור שהתבקע, ברז דולף, חיבורי צנרת ואטמים שהתבלו וכד'. במקרים רבים מדובר בדליפה איטית המתגלה רק בעקבות סימני רטיבות בקירות ותקרת הדירה. במקרים חמורים יותר, דליפת מים מתרחשת בזמן שהדירה ריקה למספר ימים, וגורמת להצפה של שטח נרחב. כך, חופשת סוף שבוע תמימה, עלולה להסתיים בחזרה הבייתה אל דירה מוצפת.
 
טיפול ראשוני וטיפול שיקומי בנזקי הצפה ורטיבות
מיד עם גילוי נזקי הרטיבות, מדווח המבוטח לחברת הביטוח, וזו שולחת אנשי מקצוע מטעמה לפתרון ראשוני של הבעיה. פתרון זה כולל את איתור מקור הנזילה, הפסקתה, ותיקון הצנרת התקולה.
נזקי רטיבות שאינם מתגלים מיד עם ההצפה כוללים רטיבות בקירות ובתקרה, התנפחות צבע, התנפחות ובלאי של רכיבי עץ, קילופים של צבע, התפתחות עובש ובקטריות המהוות רעלן ביולוגי המסוכן לבריאות, עליה בחומציות של חלקי בטון וברזל מהם בנוי שלד הבניין, הפוגעת בכושר עמידותם, וכיוצ"ב.
שיקום נזקי הרטיבות באופן יסודי ולטווח הארוך כולל עבודות מאסיביות ויקרות, כגון פירוק רצפה שהוצפה והחלפת מצע החול שמתחתיה בחומר יבש, ביצוע מחדש של איטום בחלקי הדירה שהוצפו, החלפת רכיבי עץ כגון פאנלים, משקופים, דלתות, ארונות, רגלי רהיטים וכד', החלפה של אינסטלציית חשמל ותקשורת שניזוקה, עבודות טיח, ריצוף, חיפוי, צבע, ועוד.
 
נטיית חברות הביטוח להימנע מתיקונים יקרים ושיקום לטווח ארוך
חברות הביטוח נוטות להסתפק בתיקון הנזק הראשוני, בדרך כלל באמצעות שרברב, ולעיתים אף צבעי. עבודות התיקון הקלות והראשוניות נעשות בפיקוח של שמאי מטעם חברת הביטוח, היוצר אצל המבוטח את הרושם שמדובר בתיקון איכותי ומקצועי המבוצע על ידי מומחים.
חברות הביטוח מסתמכות על כך שהמבוטח אינו מודע לנזקי רטיבות לטווח הבינוני, הארוך והארוך מאוד, שעלות שיקומם גבוהה, ופעמים רבות נוטות "לחסוך" מעצמן את עלויות שיקום הנזקים היקרים יותר.
 
הדרך הבטוחה לקבלת הפיצוי המלא מחברת הביטוח בגין נזקי רטיבות והצפה
מבוטח שסבל מנזקי הצפה ורטיבות, נאלץ לא אחת להתמודד מול חברת ביטוח הפועלת באמצעות מומחים מטעמה, תוך שהוא סמך עליהם, ואינו מודע לזכויותיו המלאות, ולהיקף האמיתי של הנזק שנגרם לו, נזק בגינו המבוטח זכאי לפיצוי מלא על פי הפוליסה.
התמודדות מסוג זה יש לבצע תוך הסתייעות במומחים ואנשי מקצוע מטעם המבוטח, כגון מומחה לאיתור נזילות, מומחה הנדסי, מומחה לנזקי עץ, מומחה לתשתיות חשמל ותקשורת, שמאי שיעמוד את הנזק האמיתי והמקיף לכל טווח זמנים, יועץ משפטי בעל יכולת להתמודד עם חברת הביטוח והפעלת האמצעים שמעמיד לרשותו החוק, ועוד.
 
משרדנו מציע מעטפת של פתרונות המאפשרות למבוטח הבלתי מודע לזכויותיו, להתמודד עם חברת ביטוח החזקה המנסה לחסוך לעצמה הוצאות על חשבונו. טיפול משפטי למיצוי זכויות המבוטח בגין נזקי רטיבות והצפה, נעשה במשרדנו בניהול של עורך דין בעל ניסיון, העוסק בדיני הביטוח, נעזר במומחים חיצוניים ככל שנדרש, ופועל בנחרצות וביעילות על מנת שהמבוטח יקבל את מלוא הפיצוי לו הוא זכאי כדין.
 

אנו עומדים לרשותך בכל שאלה: סניף מרכז 03-6109100, סניף חיפה 04-8147500, נייד: 054-4251054

לפגישה אישית
חייגו 03-6109100

או השלימו את הפרטים הבאים

הדפסת המאמר

דירוג המאמר

 

1 ע"י 1 גולשים

עשוי לעניין אתכם

תביעת רשלנות רפואית

מאת: אלי דורון, עו"ד, ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח); ד"ר שלמה נס, עו"ד (רו"ח); יגאל רוזנברג, עו"ד

מתי טיפול רפואי כושל הוא בגדר רשלנות המזכה את הנפגע בתשלום פיצויים? ומתי מדובר בהתממשות של סיכון סביר הגלום בעצם קבלת הטיפול הרפואי?

נזקים על רקע לאומני / מלחמה

מאת: אלי דורון, עו"ד, ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח); ד"ר שלמה נס, עו"ד (רו"ח); שלומי פרץ, משפטן

משרדנו פתח מיד עם פרוץ האירועים האחרונים מוקד חירום לסיוע משפטי לעסקים ופרטיים אשר רכושם נפגע (נזק ישיר) ו/או אבדו רווחים עקב פעולות האיבה (נזק עקיף). משרדנו המורכב מעורכי דין ורואי חשבון אשר ייצגו שנים רבות את מנהל מס רכוש/רשות המיסים טיפל ומטפל במאות תביעות מס רכוש משני צדי המתרס.

הוסף תגובה

זקוקים לעורך דין?

חייגו: 03-6109100 או השאירו פרטים
אני מאשר/ת בזאת לדורון, טיקוצקי, קנטור, גוטמן, נס, עמית גרוס ושות' לשלוח לי ניוזלטרים/דיוור של מאמרים, מידע, חידושים, עדכונים מקצועיים והודעות, במייל ו/או בהודעה לנייד. הרשמה לקבלת הדיוור כאמור תאפשר קבלת דיוור שבועי ללא תשלום. ניתן בכל עת לבטל את ההרשמה לקבלת הדיוור ע"י לחיצה על מקש "הסרה" בכל דיוור שיישלח.