מאת:


בשנים האחרונות, עסקים רבים בדרום הארץ נקלעו למשבר עסקי לא פשוט הנגרם עקב המצב הביטחוני בדרום הארץ.
מדינת ישראל מנסה, בדרכים רבות, להגן על תושביה ולהחזיר את השקט לדרום ועל כן יצאה לאחרונה למבצע הלחימה "עמוד ענן" בו הפציץ חיל האוויר מטרות רבות, מחסני נשק ונקודות שיגור טילים של ארגוני הטרור.

כחלק מההבנה כי חוסנו של העורף האזרחי, הוא שייקבע את תוצאות המלחמה הממושכת לא פחות מכוח האש העומד לרשות הצבא, מנסה מדינת ישראל לסייע לאותם עסקים להתגבר על המשבר, לצמוח מחדש ולאפשר התנהלות עסקית תקינה למרות המצב הביטחוני.
בשנת 2007 נחקק חוק הסיוע לשדרות וליישובי הנגב המערבי לשנים 2007-2009 המעניק לתושבי הנגב המערבי המתגוררים במרחק של עד 7 ק"מ מהגדר המקיפה את רצועת עזה לקבל זיכוי במס הכנסה בשיעור 20% מהכנסתם השנתית עד תקרה של 233,400 ₪.
מאז ועד היום הוארכו תקנות אלו מידי שנה בשנה ובימים האחרונים קבע שר האוצר כי התקנות יוארכו עד לשנת 2014. בכך ממשיכה מדינת ישראל בסיוע לעסקים בדרום.

במסגרת מבצע הלחימה "עמוד ענן" בו התמודדה ישראל עם ירי רקטי מאסיבי אל עבר יישובי הדרום, עסקים רבים בדרום הארץ סבלו מהאטת פעילות ובמקרים רבים אף מהפסקת פעילות מוחלטת ובכך נגרם לעסקים אלו נזק עקיף רב שיש בו בכדי להשפיע על המשך פעילותם.
ההקלות במיסים אמנם יסייעו לעסקים אלו בהמשך ניהול העסק ובהתמודדות היומיומית הסבוכה איתה הם מתמודדים, אך עלינו לזכור כי אין בכך די. סיוע זה אין ביכולתו להחליף את הפיצוי מכח חוק מס רכוש המגיע לעסקים ואין בהארכה זו כדי לתת תירוץ לעיכוב הפיצוי. ההקלות במס אינם כמסך עשן או ככדור הרגעה לדרומיים ועליהן להיות נוספות לפיצוי המגיע מכוח חוק מס רכוש.
על מדינת ישראל לפצות את העסקים הניזוקים על פי חוק מס רכוש. עליהם להכניס לרשימת יישובי הספר, אשר זכאים לפיצוי בגין נזק עקיף, את כל אותם היישובים אשר ניזוקו במסגרת מבצע הלחימה.

על הפיצוי להיעשות בדרך המהירה ביותר ע"מ לעצור את התדרדרותם הכלכלית של העסקים הבינוניים והקטנים בעיקר – אם בדרך של מסלול מהיר – "מסלול ירוק" ואם באמצעות תביעות רגילות המבוססות על תחשיבים כלכליים.
בעבר, לאחר מבצע עופרת יצוקה קבע משרד האוצר שלושה מסלולי פיצוי חלופיים לנזק עקיף ביניהם יוכל לבחור ניזוק לקבל את הפיצויים המגיעים לו ע"פ חוק מס רכוש.

לצערנו, במקרים רבים הטיפול בתביעות אלו נעשה בצורה איטית מאוד ובכך עמד בניגוד לתכלית החוק – לסייע לעסקים אשר ניזוקו ו"להעמידם על רגליהם" מחדש במהירות האפשרית. במקרים קיצוניים יותר אנו נתקלים בתביעות בגין נזקים אשר נגרמו במסגרת מלחמת לבנון השנייה אשר מתנהלות במשרדינו עד היום, כשש שנים לאחר המלחמה.
כאמור, מצב העסקים ביישובי הדרום אינו פשוט כלל ויש בו בכדי להשפיע על כלכלת מדינת ישראל בכללותה. ע"כ מדינת ישראל נקראת לטיפול מהיר, מקיף וממצה בסוגיית הפיצויים לתושבי הדרום.

אנו עומדים לרשותך בכל שאלה: סניף מרכז 03-6109100, סניף חיפה 04-8147500, נייד: 054-4251054

לפגישה אישית
חייגו 03-6109100

או השלימו את הפרטים הבאים
אני מאשר/ת קבלת ניוזלטרים, הודעות והזמנות לאירועים וכנסים

הדפסת המאמר

דירוג המאמר

 

1 ע"י 1 גולשים

עשוי לעניין אתכם

תביעת רשלנות רפואית

מאת: אלי דורון, עו"ד, ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח); ד"ר שלמה נס, עו"ד (רו"ח); יגאל רוזנברג, עו"ד

מתי טיפול רפואי כושל הוא בגדר רשלנות המזכה את הנפגע בתשלום פיצויים? ומתי מדובר בהתממשות של סיכון סביר הגלום בעצם קבלת הטיפול הרפואי?

נזקים על רקע לאומני / מלחמה

מאת: אלי דורון, עו"ד, ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח); ד"ר שלמה נס, עו"ד (רו"ח); שלומי פרץ, משפטן

משרדנו פתח מיד עם פרוץ האירועים האחרונים מוקד חירום לסיוע משפטי לעסקים ופרטיים אשר רכושם נפגע (נזק ישיר) ו/או אבדו רווחים עקב פעולות האיבה (נזק עקיף). משרדנו המורכב מעורכי דין ורואי חשבון אשר ייצגו שנים רבות את מנהל מס רכוש/רשות המיסים טיפל ומטפל במאות תביעות מס רכוש משני צדי המתרס.

תאונות עבודה - תביעת מעביד

מאת: אלי דורון, עו"ד, ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח); ד"ר שלמה נס, עו"ד (רו"ח)

משרדנו מורכב מעו"ד המתמחים בתאונות עבודה וכן בכלכלנים ורואי חשבון יוצאי משרד המשפטים ורשויות המס, כך שלנו הכלים לבנות את התביעה האופטימאלית ולהביא לתוצאה הטובה ביותר עבורך.

הוסף תגובה

זקוקים לעורך דין?

חייגו: 03-6109100 או השאירו פרטים
אני מאשר/ת בזאת לדורון, טיקוצקי, קנטור, גוטמן, נס, עמית גרוס ושות' לשלוח לי ניוזלטרים/דיוור של מאמרים, מידע, חידושים, עדכונים מקצועיים והודעות, במייל ו/או בהודעה לנייד. הרשמה לקבלת הדיוור כאמור תאפשר קבלת דיוור שבועי ללא תשלום. ניתן בכל עת לבטל את ההרשמה לקבלת הדיוור ע"י לחיצה על מקש "הסרה" בכל דיוור שיישלח.