מאת:


כמעט כל פגיעה פיזית על ידי כלב מטילה אחריות על בעל הכלב לנזק שנגרם. בעקבות ריבוי מקרי נשיכה על ידי כלבים, החליט המחוקק לקבוע הסדר מיוחד לגבי כלבים בפקודת הנזיקין. ס' 41א מטיל אחריות חמורה על בעלים של כלב הגורם נזקי גוף לאדם. משמעות הדבר היא שאנו מטילים אחריות על בעל הכלב שלא תלויה באם היה אשם או לא. במידה וכלב תקף אדם, בעליו יהיה חייב לפצות את הניזוק בנזק שנגרם לו. אך להסדר זה קיימים גם סייגים, ס' 41ב קובע שהבעלים לא יהיה אחראי בשלושה מקרים:

• כאשר הנפגע תוקף את הבעלים או קרוב אליו. 
• כאשר הוא משיג גבול למקרקעיו של מחזיק או בעל הכלב.
• או כאשר הוא התגרה בכלב סמוך לתקיפה.

על הבעלים של הכלב להוכיח אחת מטענות אלו כדי שלא יהיה אחראי לנזק. למרות סייגים אלו אנו רואים בפסיקה החמרה של האחריות כלפי בעלי כלבים. כאשר סייגים אלו לעיתים לא מספיקים לבעלים של הכלב כדי לפתור אותם מאחריות אלא רק מטילים חלק מהאחריות על הניזוק. במקרה שהוכרע בבית המשפט בחורה שהכניסה ידה מבעד לגדר של הבית ללטף את הכלב, ננשכה קשה בפניה אחרי שהכלב זינק מבעד לגדר. בית המשפט הכריע שאמנם הכנסת היד הינה השגת גבול, אין זה פותר את בעל הכלב מכיוון שהגדר לא הייתה גבוה מספיק למנוע את מעבר הכלב. בית המשפט הפחית את הפיצויים לתובעת ב25% אך עדיין חייב את הנתבע בפיצויים של מעל למיליון וחצי ₪.
הבן שלי ננשך ברחוב על ידי כלב של השכן, האם מגיע לו פיצוי?

תנו לעו"ד מומחים ומנוסים לייצג אתכם נאמנה – בדיסקרטיות מלאה

לייעוץ ראשוני, פרטים נוספים ובכל שאלה פנו אלינו כעת: סניף מרכז 03-6109100סניף חיפה 04-8147500, נייד: 054-4251054.

זקוקים לעורך דין?

חייגו: 03-6109100 או השאירו פרטים

הדפסת המאמר

דירוג המאמר

 

1 ע"י 1 גולשים

עשוי לעניין אתכם

נזקים על רקע לאומני / מלחמה

מאת: אלי דורון, עו"ד, ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח); ד"ר שלמה נס, עו"ד (רו"ח); שלומי פרץ, משפטן

משרדנו פתח מיד עם פרוץ האירועים האחרונים מוקד חירום לסיוע משפטי לעסקים ופרטיים אשר רכושם נפגע (נזק ישיר) ו/או אבדו רווחים עקב פעולות האיבה (נזק עקיף). משרדנו המורכב מעורכי דין ורואי חשבון אשר ייצגו שנים רבות את מנהל מס רכוש/רשות המיסים טיפל ומטפל במאות תביעות מס רכוש משני צדי המתרס.

תאונות עבודה - תביעת מעביד

מאת: אלי דורון, עו"ד, ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח); ד"ר שלמה נס, עו"ד (רו"ח)

משרדנו מורכב מעו"ד המתמחים בתאונות עבודה וכן בכלכלנים ורואי חשבון יוצאי משרד המשפטים ורשויות המס, כך שלנו הכלים לבנות את התביעה האופטימאלית ולהביא לתוצאה הטובה ביותר עבורך.

תביעת דיני נזיקין

מאת: אלי דורון, עו"ד, ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח); ד"ר שלמה נס, עו"ד (רו"ח)

משרדנו יודע לנתח המקרה, לסייע באיתור ראיות ולגבש אסטרטגיה משפטית אמיתית לטובת הגשת תביעת נזיקין ולפעול בכל המרץ לטובת אכיפת זכויתו של הנפגע - לחצו כאן לפרטים.

הוסף תגובה

זקוקים לעורך דין?

חייגו: 03-6109100 או השאירו פרטים