מאת:


כמעט כל פגיעה פיזית על ידי כלב מטילה אחריות על בעל הכלב לנזק שנגרם. בעקבות ריבוי מקרי נשיכה על ידי כלבים, החליט המחוקק לקבוע הסדר מיוחד לגבי כלבים בפקודת הנזיקין. ס' 41א מטיל אחריות חמורה על בעלים של כלב הגורם נזקי גוף לאדם. משמעות הדבר היא שאנו מטילים אחריות על בעל הכלב שלא תלויה באם היה אשם או לא. במידה וכלב תקף אדם, בעליו יהיה חייב לפצות את הניזוק בנזק שנגרם לו. אך להסדר זה קיימים גם סייגים, ס' 41ב קובע שהבעלים לא יהיה אחראי בשלושה מקרים:

• כאשר הנפגע תוקף את הבעלים או קרוב אליו. 
• כאשר הוא משיג גבול למקרקעיו של מחזיק או בעל הכלב.
• או כאשר הוא התגרה בכלב סמוך לתקיפה.

על הבעלים של הכלב להוכיח אחת מטענות אלו כדי שלא יהיה אחראי לנזק. למרות סייגים אלו אנו רואים בפסיקה החמרה של האחריות כלפי בעלי כלבים. כאשר סייגים אלו לעיתים לא מספיקים לבעלים של הכלב כדי לפתור אותם מאחריות אלא רק מטילים חלק מהאחריות על הניזוק. במקרה שהוכרע בבית המשפט בחורה שהכניסה ידה מבעד לגדר של הבית ללטף את הכלב, ננשכה קשה בפניה אחרי שהכלב זינק מבעד לגדר. בית המשפט הכריע שאמנם הכנסת היד הינה השגת גבול, אין זה פותר את בעל הכלב מכיוון שהגדר לא הייתה גבוה מספיק למנוע את מעבר הכלב. בית המשפט הפחית את הפיצויים לתובעת ב25% אך עדיין חייב את הנתבע בפיצויים של מעל למיליון וחצי ₪.

אנו עומדים לרשותך בכל שאלה: סניף מרכז 03-6109100, סניף חיפה 04-8147500, נייד: 054-4251054

לפגישה אישית
חייגו 03-6109100

או השלימו את הפרטים הבאים
אני מאשר/ת קבלת ניוזלטרים, הודעות והזמנות לאירועים וכנסים

הדפסת המאמר

דירוג המאמר

 

1 ע"י 1 גולשים

עשוי לעניין אתכם

תביעת רשלנות רפואית

מאת: אלי דורון, עו"ד, ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח); ד"ר שלמה נס, עו"ד (רו"ח); יגאל רוזנברג, עו"ד

מתי טיפול רפואי כושל הוא בגדר רשלנות המזכה את הנפגע בתשלום פיצויים? ומתי מדובר בהתממשות של סיכון סביר הגלום בעצם קבלת הטיפול הרפואי?

נזקים על רקע לאומני / מלחמה

מאת: אלי דורון, עו"ד, ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח); ד"ר שלמה נס, עו"ד (רו"ח); שלומי פרץ, משפטן

משרדנו פתח מיד עם פרוץ האירועים האחרונים מוקד חירום לסיוע משפטי לעסקים ופרטיים אשר רכושם נפגע (נזק ישיר) ו/או אבדו רווחים עקב פעולות האיבה (נזק עקיף). משרדנו המורכב מעורכי דין ורואי חשבון אשר ייצגו שנים רבות את מנהל מס רכוש/רשות המיסים טיפל ומטפל במאות תביעות מס רכוש משני צדי המתרס.

תאונות עבודה - תביעת מעביד

מאת: אלי דורון, עו"ד, ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח); ד"ר שלמה נס, עו"ד (רו"ח)

משרדנו מורכב מעו"ד המתמחים בתאונות עבודה וכן בכלכלנים ורואי חשבון יוצאי משרד המשפטים ורשויות המס, כך שלנו הכלים לבנות את התביעה האופטימאלית ולהביא לתוצאה הטובה ביותר עבורך.

הוסף תגובה

זקוקים לעורך דין?

חייגו: 03-6109100 או השאירו פרטים
אני מאשר/ת בזאת לדורון, טיקוצקי, קנטור, גוטמן, נס, עמית גרוס ושות' לשלוח לי ניוזלטרים/דיוור של מאמרים, מידע, חידושים, עדכונים מקצועיים והודעות, במייל ו/או בהודעה לנייד. הרשמה לקבלת הדיוור כאמור תאפשר קבלת דיוור שבועי ללא תשלום. ניתן בכל עת לבטל את ההרשמה לקבלת הדיוור ע"י לחיצה על מקש "הסרה" בכל דיוור שיישלח.