מאת:


בעקבות הערכת מצב במשרד האוצר, הוחלט שאף על פי שהוראות פיקוד העורף ליישובים הנמצאים בטווח 0-7 קילומטר הנה להתנהל כרגיל כי הם ממוגנים, ישובים האלו יהיו זכאים למתווה פיצויים כפי שהיה במבצע ב"עמוד ענן" כאשר לא היו ממוגנים. התקנות שעברו בוועדה כוללות את השינוי.
כמו כן, כל ניזוק הנמצא בתוך הטווח המוכרז יהיה רשאי להגיש תביעה בגין נזק עקיף לקרן הפיצויים ברשות המסים באחד מתוך שלושה מסלולים "ירוקים" – (מסלולי מענה מהיר) : מסלול שכר עבודה, מסלול מחזורים ומסלול הוצאות שוטפות.
 
מסלול שכר - מעסיק יוכל לדרוש פיצויים בגין שכר ששילם עבור ימי היעדרות עובדים שנבעו כתוצאה מהמצב הביטחוני ובהתאם לתנאים שיקבעו בתקנות. כלומר זה מסלול שדואג לפיצוי גם למעסיק וגם לעובד על ההיעדרויות.

מסלול מחזורים - בעל העסק יוכל להגיש תביעה לקבלת פיצויים בגין ירידה במחזור העסקי בשל המצב הביטחוני, בהתאם לדיווח השוטף של העוסק למע"מ (חד חודשי או דו- חודשי). הנוסחה תכלול השוואת המחזור העסקי עם התקופה המקבילה אשתקד. 

מסלול הוצאות - בעל עסק יוכל להגיש תביעה לקבלת פיצוי בגין הנזק התפעולי שנגרם לעסק שלו. מסלול זה נקבע במטרה לפצות על הוצאות עודפות של העסק שנוצרו (ככל למשל ובעל העסק נאלץ לפתוח יותר שעות, או שמלאי מתקלקל). 
לגבי ענפים ייחודיים, כגון: מפעילי אולמות אירועים, בתי מלון וחקלאים יופעלו מסלולים ייחודיים כדי לתת מענה לאופי הענף (ביטול הזמנות בבתי מלון ואולמות אירועים) והתייחסות לענפים השונים בחקלאות.
 
ההסכם הקיבוצי שמתייחס לישובים בטווח של עד 40 ק"מ מגבול רצועת עזה:

1. מעסיק ישלם שכר לעובד שנעדר ממקום עבודתו בשל הנחיות פיקוד העורף. 

2. אדם עם מוגבלות כהגדרתו בחוק שוויון זכויות לאנשים עם מוגבלות, שמוגבלותו מונעת ממנו להגיע למקום העבודה או לשהות בו, משום שאינו יכול לעמוד בהנחיות פיקוד העורף בתקופת ההסכם הקיבוצי, יקבל  ממעסיקו שכר על הימים שבהם הוא נעדר מהעבודה.  

3. במקומות בהם ראש רשות מקומית הינחה לסגור מוסד חינוכי בשל המצב הביטחוני שלא בהתאם להוראות פיקוד העורף - שאז עובדי המוסד החינוכי כמו גם אחד מהוריו של כל תלמיד עד גיל 14 שנאלץ להיעדר מעבודתו, יהיו זכאים לתשלום השכר מהמעסיק.
כמו כן, כדי להמשיך ולחזק את העסקים ובמיוחד את העסקים הקטנים והבינוניים בדרום, פתח משרד האוצר בסדרה של צעדים במטרה להקל על תזרים המזומנים שלהם. עסקים שנמצאים בתחום ה-40 קילומטר מהרצועה קיבלו ארכה בתשלומי המיסים עד 15.8.14. 
 
מנהל רשות המסים, משה אשר, סקר את היערכות רשות המיסים לטיפול בנזקים העקיפים והישרים במבצע: "במקביל לטיפול בנזקים הישירים, רשות המסים נערכת על מנת לתת מענה מהיר ויעיל לעסקים ולתושבים בדרום בשל הנזק הכלכלי שנגרם להם במהלך ימי מבצע "צוק איתן", לצורך זה אנו נמצאים בעיצומם של דיונים בוועדת הכספים על תקנות הכוללת את המתכונת והמסלולים לפיצויים. בשל ההכרה בצורך של העסקים במתן סיוע כספי מהיר הוחלט לראשונה על מתן מקדמות לעסקים. עסקים שפוצו בעקבות מבצע "עמוד ענן", ויגישו בקשה לקבלת מקדמה, יקבלו מקדמה על חשבון הפיצויים, בהליך מחשובי פשוט. מדובר במקדמה בגובה של כ-50% מסכום הפיצויים ששולם להם בעקבות "עמוד ענן". אנו נגבש פתרונות לתשלום מקדמות גם לעסקים חדשים ולעסקים בדרום שלא הגישו בקשה בעקבות מבצע "עמוד ענן".
 
החשבת הכללית, מיכל עבאדי-בויאנג'ו, פרטה את הצעדים שביצע האגף לסיוע לתושבי דרום בעקבות מבצע "צוק איתן". חבילת הצעדים בהם נקט אגף החשבת הכללית כוללים את הפעילויות הבאות:
 
1. הקדמת תשלומים לספקים באזור הדרום (0-40 ק"מ);
2. הקדמת מענקי איזון לרשויות בדרום;
3. הקדמת תשלום חלף היטל השבחה לכלל הרשויות בארץ (אמור להיות משולם באוגוסט); 
4. אפשרות למתן מקדמת שכר בסך של עד 5,000 ש"ח לעובדי מדינה וגמלאים בדרום;
5. מסלול ייעודי לעסקים קטנים בדרום במסגרת הקרן לעסקים קטנים ובינוניים. (מתן ערבות בסך של 100 מליון ש"ח שימונפו למיליארד ש"ח).
6. הקדמת מענקי תאגוד לרשויות המקומיות בתיאום עם רשות המים, הנאמד ב 5 מלש"ח
משרדנו ימשיך לעדכן בכל התפתחות בסוגיה. 

אנו עומדים לרשותך בכל שאלה: סניף מרכז 03-6109100, סניף חיפה 04-8147500, נייד: 054-4251054

לפגישה אישית
חייגו 03-6109100

או השלימו את הפרטים הבאים
אני מאשר/ת קבלת ניוזלטרים, הודעות והזמנות לאירועים וכנסים

הדפסת המאמר

דירוג המאמר

 

1 ע"י 1 גולשים

עשוי לעניין אתכם

תביעת רשלנות רפואית

מאת: אלי דורון, עו"ד, ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח); ד"ר שלמה נס, עו"ד (רו"ח); יגאל רוזנברג, עו"ד

מתי טיפול רפואי כושל הוא בגדר רשלנות המזכה את הנפגע בתשלום פיצויים? ומתי מדובר בהתממשות של סיכון סביר הגלום בעצם קבלת הטיפול הרפואי?

נזקים על רקע לאומני / מלחמה

מאת: אלי דורון, עו"ד, ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח); ד"ר שלמה נס, עו"ד (רו"ח); שלומי פרץ, משפטן

משרדנו פתח מיד עם פרוץ האירועים האחרונים מוקד חירום לסיוע משפטי לעסקים ופרטיים אשר רכושם נפגע (נזק ישיר) ו/או אבדו רווחים עקב פעולות האיבה (נזק עקיף). משרדנו המורכב מעורכי דין ורואי חשבון אשר ייצגו שנים רבות את מנהל מס רכוש/רשות המיסים טיפל ומטפל במאות תביעות מס רכוש משני צדי המתרס.

תאונות עבודה - תביעת מעביד

מאת: אלי דורון, עו"ד, ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח); ד"ר שלמה נס, עו"ד (רו"ח)

משרדנו מורכב מעו"ד המתמחים בתאונות עבודה וכן בכלכלנים ורואי חשבון יוצאי משרד המשפטים ורשויות המס, כך שלנו הכלים לבנות את התביעה האופטימאלית ולהביא לתוצאה הטובה ביותר עבורך.

הוסף תגובה

זקוקים לעורך דין?

חייגו: 03-6109100 או השאירו פרטים
אני מאשר/ת בזאת לדורון, טיקוצקי, קנטור, גוטמן, נס, עמית גרוס ושות' לשלוח לי ניוזלטרים/דיוור של מאמרים, מידע, חידושים, עדכונים מקצועיים והודעות, במייל ו/או בהודעה לנייד. הרשמה לקבלת הדיוור כאמור תאפשר קבלת דיוור שבועי ללא תשלום. ניתן בכל עת לבטל את ההרשמה לקבלת הדיוור ע"י לחיצה על מקש "הסרה" בכל דיוור שיישלח.