משרדנו מורכב עורכי דין, כלכלנים, רו"ח ויועצי מס, יוצאי משרד המשפטים, רשויות מס ועוד, להם התמחות וניסיון ספציפית בניהול מאבקים משפטים מורכבים, בפני בתי המשפט השונים בישראל וזאת במגוון רחב של נושאים ומחלוקות אזרחיות.
 
משרדנו מודע לכך כי ניהול הליך משפטי בפני הערכאות ובתי המשפט השונים מחייב התמחות ספציפית תוך התמקדות בסוג הסכסוך, סוג בית המשפט, אופי הטיעונים המועלים ועוד. משרדנו מודע כי להליך משפטי ובפרט להליך הכולל חקירה של עדים, אין הזדמנות שנייה וכי עד שנחקר על דוכן העדים, אם בחקירה ראשית ואם בחקירה נגדית, לא ייחקר שוב במסגרת אותו הליך בשנית. יתרה מזאת, משרדנו לוקח בחשבון כי על קביעות עובדתיות של בית המשפט במסגרת פסק דינו – בית המשפט שלערעור נוטה שלא להתערב ומשכך הקביעות העובדתיות של בית המשפט השומע לראשונה את התיק הן קריטיות. כך יוצא שיש לייחס להליך המשפטי חשיבות מכרעת. יש להתייחס להליך המשפטי במשנה זהירות וזאת החל משהשלב המקדמי ביותר, בו נבנית האסטרטגיה המשפטית, אם כחלק מכתב התביעה ואם כקו הגנה וכך גם בשלבים המאוחרים יותר, הכרוכים בתכנון האופן בו יש לחקור את העדים, בניית חקירתם ובנייה מתוחכמת של ההליך. מטרתנו היא להגיע למצב בו, בסופו של יום, תונח בפני בית המשפט התשתית העובדתית המתיישבת עם האסטרטגיה והטיעון אותו נבקש להציג בפני בית המשפט, מה שמחייבת חקירות מתוחכמות, יסודיות ומושכלות.
 
ליטיגציה וניהול הליכים משפטיים אזרחיים בפני בתי המשפט השונים
לטובת הבטחת האמור, יודע משרדנו, המורכב משורה ארוכה של מומחים, להקים בגין כל מקרה צוות משפטנים מומחים, כל אחד מומחה בתחומו וביחד להביא לידי ניהול הליך המגלם את הבקיאות של צוות המומחים, מה שמאפשר מקסום ההליך והוצאה עזה של הצדק אל האור. כאמור, משרדנו מורכב הן מעו"ד והן מרו"ח וכלכלנים, כך שנדע, לדוגמא, לחקור את העדים הרלוונטיים גם בעניינים כלכליים וחשבונאיים, לחקור אותם על הדוחות הכספיים ולהביא לידי חקירה מקצועית ביותר, כזו הדוגלת בדעה כי הניצחון טמון בפרטים הקטנים. התמחותנו ובקיאותנו בדין המסחרי, דיני עבודה, דיני חוזים, דיני בנקים, דיני חברות, שוק ההון, דיני מס, נדל"ן ועוד, תאפשר לנו להפוך כל אבן ואבן עד למציאת הפתרון, מציאת ה-"ג'וקר", חשיפת העובדות וכיבוש היעד המבוקש. משרדנו ידע לבנות את ההליך בדרך חכמה, כזו אשר תיקח בחשבון את מכלול השיקולים העסקיים, המשפחתיים והאחרים ובהתאם למכלול השקולים נדע אנו להנחות אותך ולנווט עבורך את ההליך, באופן המתיישב עם האינטרסים שלך בלבד, במינימום עלות, מינימום נזק ומקסימות הצלחה. משרדו יודע להיכנס להליך בכל שלב, אם בשלבים הראשונים של הקונפליקט ואם בשלבים מתקדמים שלו.

תנו לעו"ד מומחים ומנוסים לייצג אתכם נאמנה – בדיסקרטיות מלאה

לייעוץ ראשוני, פרטים נוספים ובכל שאלה פנו אלינו כעת: סניף מרכז 03-6109100סניף חיפה 04-8147500, נייד: 054-4251054.

זקוקים לעורך דין?

חייגו: 03-6109100 או השאירו פרטים

מידע מקצועי

תקנת שוק - ערכאת הערעור התערבה הממצאים העובדתיים

ברצוננו לעדכנכם אודות פסק דין של בית המשפט המחוזי בנצרת בשבתו כבית משפט לערעורים אזרחיים , אשר עסק בתנאי תקנת שוק במטלטלין, עסקת מכר של מכונית יוקרה דרך מגרש מכוניות.

גירושים בעקבות מגפת הקורונה

המתח הנגזר מהמגפה, מהמחלה, מהחובה לשמור ולהקפיד, הלחץ הכלכלי, הרצון לשמר את מקור הפרנסה וכו', כל אלה רק הוסיפו לחצים והביאו זוגות רבים למצבים חדשים, שונים מאלה אשר היו מכירים בעבר.

הקורונה בבחינת נסיבות לא צפויות לעניין סיכול חוזה

התפרצות הקורונה הינה בבחינת נסיבות שלא ניתן היה לצפותן לעניין סיכול חוזה: אמירה חשובה של בית המשפט המחוזי בסוגיה אקטואלית שעולה במלוא העוצמה סביב הסגר השלישי - הפרות הסכמים בשל משבר הקורונה.

להתכונן משפטית וכלכלית ליום של אחרי הקורונה

"חגיגת החיסונים" בארץ מפיחה בכולנו תקווה שהנה יש אור בקצה המנהרה אליה נכנסנו עם פרוץ מגפת הקורונה - אך יש לזכור כי ישנן השלכות רבות להכרזה על סיום תקופת המשבר הרשמי בישראל, השלכות שעלולות להיות פליליות או טומנות בחובן עלות גבוהה וחשוב לפעול מבעוד מועד ולהיערך בהתאם.

סיכול חוזה שכירות מסחרי בתקופת קורונה

בית המשפט הכריע לאחרונה בבקשה שהוגשה לפטור מתשלום דמי שכירות של עסק שנמנעה הפעלתו בגין מגבלות שהוטלו על ידי הממשלה לצורך מניעת התפשטות מגפת הקורונה.

ייצוג קבלנים וקבלני משנה

אנו מתמחים בייצוג וליווי משפטי לקבלנים וקבלני משנה (קבלני שלד, גימור, טיח, ריצוף, חשמל, צבע ועוד) שמזמין העבודה או היזם, חייב להם כסף על ביצוע עבודה ומסרב או מתעכב לשלם.

התמהמהות או שיהוי בהליך משפטי עלולה לפגוע בזכויות

הקורונה לא עוצרת את השעון: במקרים מסוימים, חוסר פעולה מצד אדם, עלולה להתפרש כנגדו - שיהוי עלול להתפרש במערכת המשפטית כביטוי לוויתור על זכות כלשהי או לייאוש מזכות כלשהי, מה שמחליש את מצבו באופן ניכר.

ליווי משפטי-עסקי לתושב חוזר ועולה חדש

משרדנו מתמחה בליווי וייצוג משפטי לישראלים המבקשים לשוב ארצה לאחר שהייה ממושכת בחו"ל, להקים פעילות עסקית בישראל וליהנות מהטבות מס המגיעות לתושב החוזר - קראו כאן בעניין.

ליווי משפטי ליבואני וסוחרי מטבעות ואונקיות

היה והנך מבקש לייבא לישראל זהב ו/או מתכת יקרה אחרת ו/או להקים עסק המתמקד בתחום, משרדנו, המורכב מעו"ד יוצאי רשויות מס, יוכל לעזור לך - לחץ כאן לפרטים.

גביית חובות מחייבים

למשרדנו נבחרת של עו"ד ורו"ח להם ניסיון של עשרות שנים בגביית חובות - אנו מייצגים בכל הקשור בגביית חובות אנשים פרטים, עסקים ובנקים ומבחינתנו דין פרוטה כדין מאה.

הליך גישור בעידן הקורונה

משרדנו המורכב מעורכי דין, רואי חשבון, שופטים בדימוס ועוד, מתמחה בניהול הליכי גישור מוצלחים ויעילים המתנהלים בצורה נינוחה ועניינית, כאלה המביאים, לא אחת, את הצדדים לידי הסכמה מהירה.

ליווי משפטי ליבואני וסוחרי מתכות יקרות

משרדנו מתמחה במתן ליווי משפטי מיוחד ליבואני וסוחרי מתכות יקרות דוגמת זהב, כסף, פלטינה ופלדיום כמטבעות וכאונקיות בהתאם להוראות החוק, התקינה והרגולציה בתחום.

הקמת פעילות עסקית הנוגעת לקורונה

סיוע לאנשי עסקים ישראלים ו/או הבין לאומיים, להקים פעילות עסקית בתחומים הנוגעים למגפת הקורונה ביעילות ובזהירות נטולת פשרות.

אי פירעון הלוואה בתוך המשפחה

משרדנו מתמחה בכל הקשור בגביית חובות מבני משפחה - אנו יודעים לפעול במקצועיות ובתחכום, נדע לעשות הנדרש על מנת שאתה תקבל את המגיע לך ולבנות עבורך אסטרטגיה מנצחת ולקדם גבייה מהירה מבן משפחה, במינימום עלות ובמינימום נזק.

הפרת הסכם שכירות עקב הקורונה

משרדנו מתמחה בייצוג משפטי של משכירים בתביעות כנגד שוכרים אשר הפרו הסכמי שכירות, אם הנוגעים להשכרת דירות למגורים ואם בהשכרת נכסים מסחריים, עקב הקורונה ובכלל.

תביעות בגין הפרות חוזה

משרדנו מתמחה בדיני חוזים, בעריכה של הסכמים ובטיפול משפטי מיידי עבור מצבים בהם נחשפת הפרה של התקשרות חוזית וזאת על סמך אסטרטגיה משפטית וכלכלית מתאימה לכל מקרה.

פירוק שותפות במקרקעין

משרדנו המורכב מעו"ד ורו"ח אשר בעברם ייצגו את רשויות מס שבח, בקיא בכל הקשור בפירוק שותפות מקרקעין, אם בדרך של הסכמה ואם בדרך של הגשת תביעה לפירוק מקרקעין.

קידום הזדמנות עסקית בימי הקורונה

משרדנו מורכב מעו"ד ורו"ח המתמחים בקידום ועריכת עסקאות ו/או חוזים ו/או הסכמים, ניהול מו"מ ועריכת הסכמים של קניה, מכירה, הכנסת שותף, מיזוג וכו' באופן מהיר ויעיל בתקופת הקורונה.

הפרת הסכם, סכסוך או תביעה בימי קורונה

משרדנו מתמחה במתן ייעוץ וסיוע משפטי מיוחד במקרים של סכסוכים או תביעות כספיות בשל הפרות הסכם או חוזה שמקורן במשבר הקורונה - קראו כאן כיצד נוכל לסייע לכם במקרים שכאלו.

עסק שמחזורו השנתי לא עולה על 20 מיליון ש"ח יקבל מענק מהמדינה

תכנית המדינה לפיצוי עסקים שמחזורם השנתי לא עולה על 20,000,000 ₪ מאמצת את המודל המורכב המוכר מסבבי הלחימה בעזה - לחצו כאן לכל הפרטים והמספרים.

השפעת הקורונה על חוזה מסחרי ותשלום דמי שכירות

האם משבר הקורונה הוא כוח עליון והאם מהווה הוא עילה לסיכול הסכם כהגדרתה בחוק החוזים? רק נסיבות המקרה הספיציפי תכרענה! להלן מספר החלטות שיפוטיות שונות שניתנו בנושא לאחרונה.

תביעה כספית עקב הפרת חוזה בימי הקורונה

משרדנו הינו משרד עורכי דין המורכב מעו"ד, רו"ח וכלכלנים להם ניסיון עשיר בניהול מאבקים משפטים כספיים אשר עניינם בהפרות חוזים בכלל ובאי תשלום כספים בפרט.

סכסוך בין יורשים בעקבות מגפת הקורונה

משרדנו מתמחה בבניית אסטרטגיה חכמה, משפטית וכלכלית, לטובת מתן מענה במקרים של סכסוך בין יורשים במהלך תקופת הקורונה ונקיטה מהירה של פעולות אשר יש בהן כדי להציל את המצב ולהביא לידי הוצאת הצדק אל האור.

עריכת הסכמים וחוזים בתקופת הקורונה

משרדנו יידע לערוך עבורך הסכמים חכמים המשקפים נכונה את הסכמות הצדדים תוך התייחסות למגוון רחב של מצבים עליהם כלל לא חשבו ו/או העלו על דעתם, כשאלו מבוססים הן על הוראות חוק החוזים, הן על שיקולי מס והן על מגוון רחב של אספקטים משפטיים ישראלים ו/או בין-לאומיים אותם יש לקחת בחשבון.

בניית מערך מכירות מרחוק

משרדנו מעניק ייעוץ וליווי משפטי מיוחד לבעלי עסקים אשר מעוניינים להקים "רשת בטחון" לעסק הכוללת מערך מכירות מרחוק, גם בחלוף משבר תקופת הקורונה - לחצו כאן לפרטים.

ייעוץ משפטי מרחוק בתקופת הקורונה

משרדנו מורכב מעשר מחלקות ייעודיות וייחודיות כאשר כל מחלקה מתמחה בתחומה ומורכבת מעורכי דין ותיקים, מומחים בתחומם, בעלי כלים מקצועיים והידע המתאים לתת מענה יסודי ללקוח וזאת גם מבלי לקיים פגישה פרונטאלית ומבלי שהלקוח יצטרך לצאת מהבית.

מימוש הזדמנויות עסקיות בתקופת הקורונה

משרדנו מתמחה במתן ליווי משפטי מיוחד לטובת מימוש הזדמנויות עסקיות הנובעות ממגפת הקורונה - אנו נדע להביא לידי "נעילה" של ההזדמנות העסקית במהירות, ביעילות, בחוכמה, באופן הלוקח בחשבון את הפרמטרים הנדרשים לשם הצלחה.

שירותים משפטיים מרחוק

הקפאת הליכים, הקמת שותפויות, ליווי עסקים בעת משבר - הפעילות שלנו ממשיכה תחת מגבלות הקורונה ואנו מאפשרים ללקוחותינו שירותים משפטיים חיוניים, גם מרחוק!

הקפאה או ביטול חוזה בעקבות הקורונה

לשם הצטרפות למהלך או לקבלת יעוץ משפטי כיצד נכון לפעול בימים אלו משפטית ועסקית, אנו עומדים לרשותכם לבחון עמכם את המקרים השונים, ולסייע לכם בגיבוש עמדה משפטית מתאימה ובמידת הצורך בהתמודדות עליה.

עתירה לבג"צ נגד ממשלת ישראל עקב משבר הקורונה

הודעה חשובה לעצמאיים ובעלי עסקים הנפגעים ממגפת הקורונה: בעקבות משבר הקורונה, משרדנו הגיש עתירה דחופה לבג"צ נגד שר האוצר וממשלת ישראל - קראו כאן בהרחבה בעניין.

הלוואות והסכמי הלוואה בתקופת משבר הקורונה

משרדנו יידע לערוך עבור שני הצדדים הסכם הלוואה הוגן, כזה הלוקח בחשבון את מורכבות המגפה ואי הוודאות הנגזר ממנה, ובנוסף נדע לבחון את כלל העובדות ולייעץ כיצד נכון להתנהל.

קידום עסקאות מהירות עקב משבר הקורונה

משרדנו מתמחה בביצוע עסקאות מהירות אם בתחום הנדל"ן, אם ברכישת מניות ו/או חברות ו/או כל נכס אחר בתחומים מגוונים. במהירות תוך בחינת שיקולי המס ושיקולים מסחריים נדרשים אחרים אם פרונטלית ואם וירטואלית באמצעות האינטרנט, טלפון, וידאו ועוד.

קורונה כעילה לשחרור מהתקשרות חוזית מחייבת

לנוכח חוסר הוודאות המשפטית והעסקית ראינו לנכון להפנות בקצרה את תשומת לב הקוראים לדיני ה"סיכול" המהווים חלק מדיני החוזים בישראל וקבועים בסעיף 18 לחוק החוזים (תרופות בשל הפרת חוזה), תשל"א-1970 אשר מאפשר לצד לחוזה להשתחרר מהחובה לקיים חיוב חוזי בנסיבות שאינן תלויות בו ואשר במועד כריתת החוזה לא ידע ולא יכול היה לדעת עליהן מראש ואשר מסכלות את קיומו של החוזה.

תביעת מפיץ בלעדי כנגד הספק

משרדנו מורכב מעו"ד ורו"ח המתמחים בדיני זיכיונות ומורגל בליווי מזכים ומזוכים בעריכת הסכמי זיכיון, הסכמי הפצה ועוד וכן בטיפול במחלוקות ובמשברים בתחום - לחצו כאן לפרטים.

לקוח לא עומד באשראי לספקים - דרכי פעולה והתמודדות

משרדנו מתמחה בנקיטת פעולות יעילות ומהירות כנגד חייבים ובפעולה בשורה של מישורים במקביל אשר תביא את הלקוח למצב בו עליו לשלם את חובו, גם אם לא היו לו תכניות לעשות כן.

הגנה משפטית לרו"ח ויועצי מס

אנו מטפלים בתביעות כנגד רואי חשבון ויועצי מס, מטפלים בתלונות לוועדות אתיקה כנגד רואי חשבון ו/או יועצי מס ומגנים על מייצגים רבים וזאת במגוון רחב של תחומים, אתיים, אזרחים ופליליים.

פירוק שותפות

משרדנו מתמחה בטיפול וליווי משפטי בכל הקשור במשברים בין שותפים - אנו נדע לעשות הנדרש לטובת מציאת פתרון מהיר ויעיל הלוקח בחשבון את כל השיקולים.

תביעת הוצאת לשון הרע

תביעת הוצאת לשון הרע כנגד מי שהכפיש או פגע בשמך הטוב - אנו נדע לבנות עבורך תביעה, נתמכת בטיעון כלכלי, אשר תרתיע את המפיץ ותגרום לו לחדול ממעשיו והשמצותיו.

לקוח מסרב לשלם - כך תפעל

לקוח גדול "עקץ" אותך ומסרב לשלם? תן לנו לטפל בו - אנו יודעים כיצד לנהוג ומה לעשות מול החייב, מול שותפיו ומשפחתו על מנת להחזיר לך את הכסף במהירות וביעילות.

תביעת הפרת הסכם על ידי רוכש/מוכר עסק

משרדנו מתמחה במתן סיוע וליווי משפטי בתביעות הפרת הסכם על ידי רוכש ו/או מוכר עסק, באמצעות עו"ד ורו"ח המתמחים בתביעות הפרת הסכמי מכר.

נדחתה תביעת מתווך לקבלת דמי תיווך

זכייה למשרדנו - הרמאות אינה משתלמת, כפי שלמד על בשרו בימים האחרונים מתווך נדל"ן מקרית אתא, שבית המשפט דחה את תביעתו לקבלת דמי תיווך מכוח הסכם מזויף, ובשעה שכלל לא היה בעל רישיון תיווך בעל תוקף.

עו"ד תביעות כספיות

משרדנו מתמחה במתן הגנה משפטית יצירתית ומנצחת מפני תביעות כספיות כנגד נתבעים, בסיוע צוות עורכי דין ורואי חשבון יוצאי משרד המשפטים בעלי ניסיון רב בתחום.

תביעות פינוי ותביעות כספיות כנגד דיירים

משרדנו מומחה בייצוג בעלי נכסים ודירות בהתנהלות מול דיירים שוכרים אשר מפרים הסכם שכירות, פוגעים בנכס, לא משלמים שכר דירה או תשלומים שוטפים אחרים וכו'.

התערבות ערכאת ערעור בפסיקת הוצאות משפט ושכ"ט עו"ד

בית המשפט העליון קיבל את עמדת המשיבים והמערערים שכנגד, אשר יוצגו על ידי עו"ד אסף גרשגורן ממשרדנו וקבע כי בית המשפט המחוזי בנצרת שגה כאשר לא פסק לטובת המשיבים והמערערים שכנגד שכר טרחת עו"ד, והסתפק בפסיקת הוצאות משפט. מדובר בצעד חריג, שכן ערכאת הערעור אינה נוטה להתערב בפסיקת הוצאות משפט ושכ"ט עו"ד, אשר מסורות באופן בלעדי לשיקול דעת הערכאה הדיונית.

עבירות נהיגה במהירות מופרזת

ייצוג נהגים בעבירות מהירות בסיוע עו"ד מומחה ומנוסה בדיני תעבורה - למשרדנו צוות המתמחה בייצוג נהגים הנתפסים נוהגים במהירות גבוהה ולא חוקית, את הצוות מוביל עו"ד אמיר בר דיין.

תביעה כספית נגד חברות במצוקה כלכלית

למשרדנו ניסיון רב בכל הקשור בטיפול בלקוחות החייבים לך, הספק, כספים גדולים - משרדנו יידע להציע לך הספק כיצד לפעול משפטית וזאת במטרה להבטיח שיפור העמדות משפטיות אם לטובת גבייה מידית ואם לטובת שיפור עמדות למקרה בו העסק יקרוס.

השבה הדדית במקרה של הסכם בלתי חוקי

ביום 31.1.2019 קיבל בית המשפט המחוזי, באופן חלקי, ערעור על פסק דינו של בית המשפט השלום שעניינו הלוואה העומדת בניגוד להוראות חוק הסדרת הלוואות חוץ בנקאיות וקבע כי גם במקרה בו ההסכם נוגד את הוראות החוק, אין לדחות את התביעה, אלא לבצע השבה הדדית (ע״א 31360-03-18 אסרף ואח' נ' שעתל ואח׳).

תביעה לרשלנות מקצועית נגד רו"ח ועו"ד נדחתה

בית המשפט המחוזי מרכז דחה תביעה לרשלנות מקצועית שהגישה חברת "שאנקול לשיווק (1937) בע"מ" (להלן: "התובעת") כנגד שותפות עורכי הדין "ש' הורוביץ ושות'" (להלן: "הנתבעת 2") וכנגד שותפות רואי החשבון "KPMG סומך חייקין" (להלן: "הנתבעת 1"). (ת"א 18337-08-10 שאנקול לשיווק (1937) בע"מ נ' סומך חייקין ואח'), מחמת התיישנות.

אתיקה מקצועית של לשכת רו"ח

משרדנו מתמחה במתן ייצוג משפטי מיוחד לרואי חשבון בענייני אתיקה מקצועית וכללי אתיקה או במקרים של בעיות משמעת מצד רואה חשבון - לחצו כאן לפרטים מלאים בנושא.

ייצוג מול בנקים המסרבים להפקיד מזומנים בחשבון הלקוח

קורה לא אחת שישראלים מחזיקים כספים במזומן בביתם - אלה צוברים מזומנים בבית עד לנקודת זמן בה הם מחליטים להפקיד את הכסף המזומן בבנק, אלא שאז הבנק מסרב לקבל את ההפקדה בשל חשש להלבנת הון ו/או לביצוע עבירות או חריגה מנהלים הקבועים בדין או ע"פ נהלים של בנק ישראל.

תביעות רשלנות ותביעות כספיות נגד רו"ח

ליווי משפטי והגנה משפטית לרו"ח אשר נתבעו בתביעות כספיות ו/או בתביעה בטענה לרשלנות מקצועית, באמצעות עו"ד ורו"ח יוצאי רשויות מס, משרד המשפטים ועוד.

הגשת תביעה כספית גדולה

משרדנו יודע לקבל לטיפולו מחלוקות מורכבות, לנתח אותן עובדתית, משפטית וחשבונאית, לצלול לעובדות, להפוך כל אבן, לתשאל ולתחקר ובהישען על כל אלה לבנות אסטרטגיה מנצחת, כזו אשר תמקסם את היכולת של לקוח משרדנו לקבל את המגיע לו, במינימום זמן ובמינימום עלות.

ייצוג בתביעה משפטית בארה"ב

קבלת זימון להליך משפטי יכולה להיות לא צפויה ולא נעימה במיוחד כהליך משפטי במדינה זרה. ללא קשר לסוג התביעה, לאחר פתיחת הליך משפטי, יש דברים שחייבים להיעשות במהרה, שמא, הזכות להתגונן לא תפגע.

ניהול מאבק משפטי נגד רמאים

משרדנו יודע לפעול, אם עצמאית ו/או בשילוב חוקרים כלכליים ו/או גורמים אחרים, לטובת חשיפת שחיתויות ו/או תרמיות ולטובת תביעת אותם גורמים אשר גנבו, רימו והסבו את הנזק.

תביעה כספית לתשלום עמלה / דמי תיווך

משרדנו מתמחה בתביעות מסוג זה וידע לפעול בשמך, ללא דופי ובכל המרץ הנדרש לטובת כיבוש היעד והבאת עמלתך ו/או דמי התיווך עליהם סכמת, כל הפרטים כאן.

22615-04-13 ביממד בע"מ נ' אדקו טכנולוגיות 1993 ואח'

בית המשפט המחוזי קיבל תביעה על הפרת הסכם וקבע פיצוי בסך 1,145,799 ₪ לטובת חברת "ביממד בע"מ" שיוצגה ע"י עורך הדין אסף גרשגורן מפירמת עורכי הדין דורון טיקוצקי קנטור גוטמן ועמית גרוס.

חבילת ייצוג משפטי לסוכני ביטוח, תאגידי ביטוח

ענף הביטוח הינו ענף מורכב, תחרותי ומתוחכם המצריך התנהלות מסועפת, אם ברמות העסקיות, השיווקיות והמקצועיות ואם במישורים הרגולטוריים הכוללים נהלי הכרת לקוח, מגבלות המפקח על הביטוח, הנחיות משתנות, הוראות ביצוע ועוד אין ספור פרמטרים רגולטוריים בהם חובה לדבוק.

זיכרון דברים - אימתי יחייב את הצדדים?

בית משפט השלום בתל אביב דחה ביום 2/3/17 המרצת פתיחה למתן פסק דין הצהרתי הקובע כי "זיכרון דברים" למכירת עסק מהווה חוזה מחייב ה"פ 04-06-16 אדרעי נ' סצ'קוב).

תביעה כספית כנגד חברה שסירבה לשלם לקבלן המשנה ואף העלימה את המכולה ששימשה כמשרדו

קבלן בנייה וקונסטרוקציה מאזור ואדי ערה אשר שימש כקבלן משנה של חברה אחרת לצורך בניית מחסנים שונים במנפטה, תובע את החברה ששכרה את שירותיו בגין אי תשלום שכרו.

חברת כוח אדם חויבה בהשבת כספים ללקוח לאחר שחייבה שלא כדין

התובעת, מפעילה מעון לפעוטות. הנתבעת פועלת בתחום ההשמה וכוח אדם ומעבירה ללקוח קורות חיים של עובדים רלוונטיים. ביום 19.8.10 מילאה התובעת טופס הרשמה לשירותי כוח האדם אצל הנתבעת בעלות חודשית של 811 ₪. על פי טופס ההרשמה, התשלום המינימאלי הינו חודש ימים ו/או קבלת 500 קו"ח, המנוי מתחדש מדי חודש או בסיום מכסת קו"ח. בכדי להפסיק את התקשרות עם הנתבעת, יש להודיע בכתב לחברה עד 48 שעות לפני סיום תקופת המנוי.

חלוקת דיבידנד לבעל מניות מהותי עד ליום 30.9.17

במסגרת חוק ההתייעלות, נקבעה הוראת שעה לפיה למשך תקופה קצובה מראש החל מיום 1.1.2017 ועד ליום 30.9.2017 יחול שיעור מס מופחת בשיעור של 25% על דיבידנד בידי בעל מניות מהותי שמקורו ברווחים צבורים בידי החברה עד ליום 31.12.2016.

"איום סתם" - אינו בגדר הוצאת לשון הרע

אימתי ייחשבו קללה וגידוף כ "לשון הרע"? באילו נסיבות תחשבנה מילות גידוף כאיומים, ובאילו נסיבות איום יכנס בגדרי "לשון הרע" בניגוד ל "איום סתם"?

קבלת תובענה לסילוק יד כנגד עריית חיפה: אין חשיבות לסיבות אשר מנעו מהעירייה את הסדרת הזכויות בשטח השנוי במחלוקת

על פי תוכנית חפ/423 וחפ/61 חלות על בעלי נכסים מסוימים בחיפה החובה לסלול מדרכה על חשבונם, במידה ובקומת הקרקע של הנכס שבבעלותם מתנהלים עסקים.

תניית שיפוט שהוכרזה כמקפחת

התובע שכר רכב מאת חברת הרץ גלובל וזאת חברת קשר רנט-א-קאר, שהנה חברה ישראלית לטובת שימוש במהלך חופשה משפחתית ביוון. במהלך החופשה נתגלתה תקלה באחד הרכבים במהלך נסיעה. התובע פנה בשעות הבוקר לנציג על מנת לקבל רכב חלופי, אשר סופק לו רק בשעות אחר הצהריים באותו היום ומכאן התביעה שהוגשה.

התקבלה עתירתה של חברה שנפסלה מהשתתפות במכרז רכבת ישראל לבניית סימולטורים, תוך מתן פרשנות מרחיבה לדרישת תנאי סף

העותרת, חברת בגירה מערכות בע"מ, השתתפה במכרז של רכבת ישראל ונפסלה בטענה כי אינה עומדת בתנאי סף המכרז. לטענת העותרת יש לקבוע כי עומדת בתנאי סף המכרז שהציבה רכבת ישראל בנוגע לשירותי הקמה, הפעלה הדרכה ותחזוקה של מערכת הסימולטורים ברכבת ישראל וכי יש לבטל את ההחלטה כי איננה עומדת בתנאים ולהתייחס אליה כמתחרה שיוונית כיתר ההצעות שבמכרז. עוד מבקשת העותרת צו מניעה על מנת שלא יוכרזו הזוכים במכרז עד שלא יקבע מעמדה במכרז הנ"ל.

ביהמ"ש המחוזי קבע כי חברה ששימשה כמתווכת בעסקה למכירת סחורה הינה בעלת הסחורה ועל כן אין לראותה כמי שנתנה שירותים בקשר עם מכירת הסחורה בישראל

שופטת בית משפט מחוזי חיפה, אורית וינשטיין, ביטלה שומת מע"מ עסקאות שהוציא ממונה אזורי מע"מ חיפה לחברת פ.נ אטאס בע"מ בקשר עם 216 טון חמאה שיובאו לארץ ונמכרו על ידה, ושהיו מיועדים תחילה להגיע לרוסיה בהתאם להזמנת חברה רוסית, אלא שבשל רגולציות שמנעו כניסת החמאה לרוסיה הגיעו בסופו של דבר לישראל ונמכרו על ידי החברה המערערת.

נתקבלה תביעת לשון הרע בגין פרסום כוזב בעיתונות

בית המשפט לתביעות קטנות קיבל תביעת לשון הרע כנגד "ידיעות אינטרנט" ומערכת התרבות והבידור של אתר YNET. התובע, ישראל שי, הינו בעלים של חברה העוסקת בייעוץ בטחוני, ובעבר כיהן כמפקד היחידה לאבטחת אישים בשב"כ, ופרש מתפקיד זה בשנת 1994.

התקבלה תביעה כי רשויות מקומיות יוכלו להתקשר אחת עם השנייה ללא מכרז רק עד לתאריך 1.6.17

בפסק דין שניתן ביום 16.6.16 עלתה השאלה האם עיריית קריית אונו רשאית הייתה להתקשר בחוזה עם איגוד ערים דן על מנת שזה יטפל עבורה באשפה? כדי לענות על סוגיה זו, נדרש ביהמ"ש לבחון שורה של סוגיות בעלות אופי כללי יותר: האם רשות מקומית רשאית להתקשר עם איגוד ערים שהיא אינה חברה בו בחוזה להספקת שירותים כנגד תשלום? האם יש צורך במכרז?.

תביעת לשון הרע בגין גידופים באירוע ספורט

בית משפט השלום, בת"א 26685-01-14, קיבל תביעת לשון הרע הנוגעת לאירועים שהתרחשו במסגרת אירוע ספורט. הנתבע הינו שחקן טניס מצטיין, המשחק בנבחרת ישראל לטניס נכים ומאמן במקצועו. באירוע האמור שיחק הנתבע כנגד שחקן יריב, אשר תודרך על ידי התובע - מדריך טניס שולחן.

מחלקה חדשה לניהול משברים במשפט ורגולציה

משרד עורכי הדין דורון טיקוצקי קנטור גוטמן צדרבוים &SRFF, אחד המשרדים המובילים כיום בארץ עם שלוחות בחו"ל ממשיך להתרחב: פותח בימים אלה מחלקה חדשה לניהול משברים במשפט ורגולציה. בראש המחלקה החדשה יעמוד עו"ד גיל סלומון מי שכיהן כמנכ"ל לשכת עורכי הדין בישראל ,כיהן כיועץ תקשורת של שני שרי משפטים לשעבר דניאל פרידמן ויעקב נאמן , בעלים לשעבר של חברה שעסקה בייעוץ תקשורתי ומנחה תוכנית בנושא חקיקה ומשפט בערוץ הכנסת. עו"ד סלומון רס״ן במילואים ביחידה קרבית ויוצא היחידה לאבטחת אישים בשב"כ.

תביעות נדלן בחיפה

על רקע חג הפסח הקרב ובא והעלייה בביקושים לקבלני שיפוצים בדירות מגורים הוגשה תביעה לבית משפט השלום בחיפה המשקפת בעיות שכיחות בפניהן עומדים, לעיתים, קבלני שיפוצים עקב סכסוך עם לקוחותיהם. במקרה זה, הגיש קבלן שיפוצים מאזור חיפה תביעה לבית משפט השלום בחיפה, באמצעות עורך דין, ממשרד עורכי הדין דורון טיקוצקי קנטור גוטמן וגרוס, לאכיפת החוזה שנחתם בינו לבין לקוחותיו מרחוב חרוב בחיפה לאחר שאלה התחמקו מתשלום מלוא עלות השיפוץ, ושילמו רק סכום קטן ממנה.

בית משפט השלום באשדוד דחה את רובה המכריע של תביעתה רשלנות מקצועית בסך של 1.2 מיליון ₪ שהגישה תושבת אשדוד נגד עורך דין מקומי וחייב אותו לשלם חלק קטן

לאחרונה דן בית משפט השלום באשדוד בתביעה לא שגרתית של תושבת אשדוד שהוגשה כנגד עורך דין בגין רשלנות מקצועית בייצוגה בהליכי ערעור מס לביטול שומות מס שנקבעו לה על ידי פקיד שומה.

צוואה היוצרת מחלוקת בין יורשים

סעיף 54 לחוק הירושה קובע כי צוואה מתפרשת על פי אומד דעתו של המצווה. זוהי פרשנות על פי התכלית הסובייקטיבית. ייתכנו מקרים בהם נוצר פער בין המובן של הצוואה לבין רצונו של המצווה, למשל, אם המפרש יפנה רק ללשון הצוואה מבלי לתת משקל לנסיבות בעת כתיבתה, מה שאינו משקף את אומד דעתו הסובייקטיבית של המצווה.

נדחתה תביעת רו"ח לקבלת שכר טרחה נוסף ותגמולים החורגים מהמוסכם

בפסק דין שניתן בתאריך 03.09.2015 דחה בית המשפט המחוזי בתל אביב (כבוד השופט פרגו) בת"א 30744-03-11 את תביעתו של רואה חשבון לעניין תשלום נוסף מצד הנתבע, איש עסקים, עבור שירותיו. הנתבע יוצג ע"י משרד עו"ד דורון-טיקוצקי-צדרבוים ושות'.

בית המשפט המחוזי בחיפה דחה עתירה להכריז על העותרת כזוכה במכרז לפיתוח עבודות אזור פיתוח תעסוקה באזור המחצבה בנשר בהיקף 16 מיליון שקל בשל אי עמידה בתנאי

השופט אלכס קיסרי מבית המשפט המחוזי בחיפה בשבתו כבית משפט לעניינים מנהליים החליט לדחות את עתירת חברת קבלני העפר אברהם יצחק בע"מ וקבע כי אין מקום לשנות את החלטת ועדת המכרזים אשר פסלה את הצעת העותרת, על אף היותה ההצעה הזולה, מאחר ולהצעתה לא צורף אישור חתום על ידי חברת הביטוח כנדרש בתנאי הסף של המכרז.

בית המשפט העליון קבע פעם נוספת: בית המשפט לערעור אינו מתערב בממצאים עובדתיים

לאחרונה הגיעה לפתחו של בית המשפט העליון בקשת רשות ערעור (רע"פ 4150/15 גד בר כוכבא נ' מדינת ישראל) על פסק דינו של בית המשפט המחוזי מרכז-לוד אשר במסגרתו נדחה ערעורו של המבקש על פסק דינו של בית משפט השלום לתעבורה.

בית המשפט דחה תביעה לביטול חוזה וקבע:"אין מקום לטענת התובעת כי לא ידעה על מה חתמה"

העיקרון המנחה בדיני החוזים הוא שככלל הסכמים יש לכבד. אהרון ברק, נשיא בית המשפט העליון בדימוס, עמד על חשיבות העיקרון של כיבוד חוזים ואכיפתם בקובעו: "דיני החוזים לא באו אך להגביר היעילות הכלכלית. הם באו לאפשר חיי חברה תקינים.

ביהמ"ש ביטל כתב אישום שהוגש כנגד בעל מכון כושר שהפעיל את עסקו ללא רישיון

התאם לחוק רישוי עסקים התשכ"ח – 1968, כל עסק המופיע בצו רישוי עסקים חייב ברישיון עסק לצורך הפעלתו, זאת על מנת להבטיח כי העסק פועל על פי הוראות החוק והתקנות, וכי בעל העסק המעוניין להפעילו נקט בכל האמצעים הנדרשים לשמירה על טובת הציבור העתיד לפקוד את עסקו.

ת"א 23448-06-13 טוקאן נ' ריטבלט ואח'

פסיקת בית משפט השלום בחיפה מבהירה פעם נוספת כמה חשוב לוודא שהסכם פשרה מהווה סיום סופי של כל המחלוקות בין הצדדים, אחרת עשויים הצדדים למצוא את עצמם בהליכים משפטיים בלתי פוסקים.

ביהמ"ש המחוזי: אף שהתקיים מאורע שנקבע במקור כתנאי מפסיק, ההסכם איננו בטל

רבות נדונה בפסיקה סוגיית ביטולו של חוזה המותנה בתנאי שבהתקיימותו תוך תקופת זמן החוזה בטל. ההלכה הקובעת לעניין זה היא הלכת מפעלי ברוך שמיר (א"ע 464/81 מפעלי ברוך שמיר חברה לבנין ולהשקעות בע"מ נ' הוך, פ"ד לז(3) 393, 416 (1983)), לפיה צדדים לחוזה רשאים להאריך מדי פעם בפעם את תקופת הזמן להתקיימותו של התנאי המפסיק, משהוארכה תקופת הזמן, ניתן בהודעה מראש לחדש את המועד לתנאי המפסיק, ומשהתרחש התנאי יפוג החוזה.

בית המשפט המחוזי: "לא התקיימו התנאים לטענת כפיה המצדיקים ביטול הסכם מכר"

סעיף 17(א) לחוק החוזים (חלק כללי) קובע את זכותו של צד לבטל חוזה שנכרת בכפייה, וכלשון הסעיף: "מי שהתקשר בחוזה עקב כפיה שכפה עליו הצד השני או אחר מטעמו, בכוח או באיום, רשאי לבטל את החוזה".

גילוי חומר החקירה בהליך הפלילי

סוגיית גילוי חומר החקירה בהליכים פליליים והשאלה אילו חומרים נכללים במסגרת החומר אשר על התביעה להעביר לעיונו של נאשם בהליך פלילי, היא אחת הסוגיות שנדונו עד דק בערכאות השיפוטיות השונות. ההלכה המנחה בסוגיה זו יצאה תחת ידי בית המשפט העליון זה מכבר וקבעה כי יש להעניק למונח "חומר חקירה" פרשנות רחבה. השאלה המתבקשת בנסיבות העניין – מהי אותה פרשנות מרחיבה, מעולם לא קיבלה תשובה חד משמעית, ונראה כי סוגיה זו מוכרעת תמיד לגופו של המקרה.

עקרון אחדות הענישה

בפס"ד ע"פ 8355/13 פלוני נגד מדינת ישראל נדרש בית המשפט לשאלה האם עקרון אחדות הענישה צריך לחול במקרה בו מתקיימות לשני נאשמים נסיבות עובדתיות זהות.

טיפול בניזוקי מבצע צוק איתן

למשרדנו היכולת המוכחת לטפל בהצלחה בעסקים המוצאים את עצמם עתה נדרשים להשיב לרשויות המס כספים, מתוך המקדמות אותם הם קיבלו בעבר ממשרדי מס רכוש, אם בהישען על תביעתם ע"פ המסלול הירוק ואם בהישען על תביעתם ע"פ המסלול האדום.

הסדר נושים אחרי הקפאת הליכים

כשנה לאחר ההחלטה על הקפאת הליכים, אישר בית המשפט המחוזי בחיפה הסדר נושים לבית הדפוס, רחש דפוס - שני משקיעים חדשים ייכנסו לחברה ובכך נמנע הליך פיטורין של עשרות עובדים.

הזכות לפרטיות ופגיעה בה

הדין הישראלי, האזרחי כמו גם הפלילי, מעגן את הזכות לפרטיות באופן מפורש בזכויות המנויות בחוק יסוד: כבוד האדם וחירותו ואף מגדיר כי פגיעה בזכות הזו (המוגדרת בחוק הגנת הפרטיות, התשמ"א-1981 (להלן: "חוק הגנת הפרטיות")) עולה כדי עוולה אזרחית ועבירה פלילית גם יחד.

בית המשפט: יש לשמור מסמכים להוכחת טיב הסחורה המיובאת

בית משפט השלום בבאר שבע דחה את תביעתה של יבואנית עגלים להשבת כספי המסים שנדרשה לשלם עקב שינוי סיווג בדיעבד של של עגלות שייבאה.

חוזה ההפצה הופר - הבלעדיות בוטלה

חברת שאוב לורנץ הנה יבואנית ומשווקת ישראלית אשר התקשרה עם חברה טורקית בחוזה הפצה של תנורי בישול ואפיה. לטענתה, במסגרת החוזה ניתנה לה זכות בלעדיות בהפצת המוצרים בתחומי ישראל והרשות הפלסטינית, וזכות זו הופרה על ידי הספק הטורקי.

היתר המצאה בדלת האחורית

בית משפט השלום תל אביב, כבוד השופטת נועה גרוסמן (סגנית הנשיאה) קיבלה את בקשותיה של חברה אמריקאית זרה והורה על מחיקת התביעה כנגדה משיקולים של פורום לא נאות:

על חשיבות ההבדלים בין משלח-מתאם למשלח-מוביל

לאחרונה ניתן פסק דינו של בית משפט השלום בחיפה בת"א 8696-04-09 (פוליאקספורטן בע"מ נ' IMPER ITALIA A S.P.A ואח' מיום 7/5/14). במסגרת הליך זה, נבחנה תביעה של יבואנית ישראלית, כנגד המשלחות אשר טיפלו בשילוח הימי של המטען שיבאה. לטענת היבואנית, המטען הגיע באיחור ובשל כך נגרם לה נזק.

האם יכול חוזה קונסיגנציה להכיל בתוכו תניית מחיר מינימום?

לאחרונה, ניתן פסק דינו של בית משפט השלום בכפר-סבא, מפי כבוד סגנית הנשיאה השופטת קרלינסקי בת"א 17959-09-11 fruit company נ' פירות המושב (בן יוסף) בע"מ ואח' (ניתן ביום 11.4.14), הדן בין היתר בשאלה– האם יכול חוזה קונסיגנציה להכיל בתוכו תניית מחיר מינימום, או שעצם היות החוזה חוזה קונסיגנציה - פוסלת מלכתחילה אפשרות שכזו.

קיזוז הפסד הון בעקבות מחילת חוב

האם קיזוז הפסד הון בנסיבות שבהן מוחל בעל מניות על חובה של חברה שבבעלותו המלאה כלפיו, מצביע על כך שמדובר בעסקה מלאכותית, אשר כל מטרתה היא הפחתת מס בלתי נאותה או שמא מדובר בקיזוז הפסד הון לגיטימי?

ליבוביץ נ' פקיד שומה - חוות דעת שווי מוניטין

לאחרונה דן בית המשפט העליון (רע"א 777/14 ליבוביץ נ' פקיד שומה) בבקשת ערעור על החלטת בית המשפט המחוזי בתל אביב (השופט מ' אלטוביה), בגדרה נדחתה בקשת המבקשים להגיש חוות דעת מומחה ביחס לשווי מוניטין.

שליטה וניהול לעניין קביעת תושבות חברה (בעקבות פרשת ינקו)

במסגרת פסק דין שניתן לאחרונה ע"י כבוד השופט אלטוביה מגן מביהמ"ש המחוזי בתל-אביב בעניין ע"מ (ת"א) 1090-06 ינקו וייס אחזקות 1996 בע"מ נ' פקיד שומה חולון (להלן: "פרשת ינקו"), נדונו בהרחבה המונחים "שליטה וניהול" הקרדינאליים לקביעת מקום תושבותה של חברה הפועלת מחוץ לגבולות ישראל אשר בעלי מניותיה הנם תושבי ישראל.

בית המשפט המחוזי מרכז בביקורת נוקבת כנגד חברות התעופה

בהחלטה חריגה בחומרתה, דחה כבוד השופט פרופ' עופר גרוסקופף מבית המשפט המחוזי מרכז את הבקשות לדחייה על הסף שהגישו חברות התעופה אל על, בריטיש איירווייס, לופטהנזה, וסוויס אייר, בבקשה לאישור תובענה ייצוגית כנגדן (ת"צ(מרכז) 10538-02-13). במסגרת הבקשה לאישור התובענה כייצוגית, נטען כי ארבעת חברות התעופה הללו היו חלק מקרטל עולמי שפעל בין השנים 2000-2006, תיאמו ביניהן מחירים והימנעות מהנחות, והחליפו מידע על רווחים ומחירים.

חילוט ערבות

בתאריך 7.1.2014, בהחלטה מקיפה ומפורטת, ביהמ"ש העליון בהרכב השופטים גו'בראן, עמית ושהם הפך החלטה של ביהמ"ש לעניינים מינהליים בתל אביב וקיבל את ערעורה של חברת רחמני ד.א. עבודות עפר בע"מ (להלן: ""החברה" או "המערערת") והורה לרשות שדות התעופה להשיב לרחמני סכום של 1,000,000 ₪ שחולט על ידי רשות שדות התעופה (להלן:" הרשות") מתוך ערבות בנקאית אוטונומית שניתנה על ידי רחמני בצירוף להצעתה במכרז שהוציאה הרשות שדות התעופה לשדרוג מסלולים בנמל התעופה בן-גוריון, וזאת בשל שימוש בלתי סביר בתקנה 16ב(ב)(1) לתקנות חובת המכרזים ובפרט לעניין זכות הטיעון המצויה בתוכו.

רשלנות מקצועית רו"ח

בישראל קיימים עסקים רבים המשתמשים ברואי חשבון הן לצורך הגשת דוחות לרשויות המס והן לצורך ייעוץ, ניתוח כלכלי ועריכת דוחות חשבונאיים. פעילות זו חושפת את רואי החשבון לא אחת, לתביעות נזיקין בגין רשלנות מקצועית. אנשי עסקים שביצעו השקעה כושלת או שחויבו בתשלומים נוספים על ידי רשויות המס, מאשימים את רואה החשבון שערך עבורם את הדוחות הרלוונטיים ומגישים כנגדו תביעה לבית המשפט.

חתימה אלקטרונית

כיצד מוגדרת חתימה אלקטרונית מאובטחת על פי החוק, מה היא מאפשרת לנו כיום, מהם היתרונות המרכזיים שלה והאם היא בטוחה יותר מחתימה רגילה?

הפרשה שהפרה את ההרמוניה בבית

תביעה בסך 700,000 ₪ הוגשה בבית משפט השלום בתל אביב נגד רשת החנויות הרמוניה לבית על ידי אחד מזכייניה, חב' עמיר רותם שיווק ומכירה בע"מ.

גניבת עין

בפס"ד דקסון נ' אגיס ואח' שניתן בביהמ"ש המחוזי בת"א, בתאריך 3.6.12 קובע השופט שהתובעת חב' דקסון לא הוכיחה את יסודות העוולה של גניבת עין או את העילה של עשיית עושר ולא במשפט. השופט דוחה את התביעה ומטיל על התובעת לשלם לנתבעות הוצאות משפט בסך 50,000 ₪ ושכ"ט בסך 150,000 ש"ח.

זקוקים לעורך דין?

חייגו: 03-6109100 או השאירו פרטים