מאת:


מגפת הקורונה נפלה על העולם בכלל ועל מדינת ישראל בפרט "כרעם ביום בהיר" וכתוצאה מהמשבר הממושך שהביאה עימה, אופן ההתנהלות של משפחות רבות השתנה באופן מהותי ובכלל זה משפחות רבות מצאו עצמן יותר ביחד בבית, בסגר / בבידוד; משפחות רבות נכנסו למצוקה כלכלית עקב סגירת העסק, צמצומים בעבודה וסיבות אחרות; זוגות רבים מצאו את עצמם במתח ו/או במשבר אל מול בן הזוג וזאת בשל גישות שונות באשר לאופן בו יש להתייחס למגיפה ו/או מסיבות אחרות; זוגות רבים מצאו את עצמם ביחד, ימים ושבועות, הרבה מעבר למה שהורגלו, מה שאילץ אותם לחיות זה במחיצתו של זה הרבה מעבר לנהוג בימי שגרה.

 

כל אלה, כמו גם סיבות אחרות, הביאו זוגות רבים למצב בו מי מהצדדים החליט כי נכון יהיה להתגרש. מטבע הדברים, בחלק גדול של המקרים הגירושין נובעים במקור כתוצאה מבעיות עבר אשר מגפת הקורונה רק החמירה ו/או חידדה את הקושי שהיה קיים בין בני הזוג קודם לכן. כמובן שהמתח הנגזר מהמגפה, מהמחלה, מהחובה לשמור ולהקפיד, הלחץ הכלכלי, הרצון לשמר את מקור הפרנסה וכו', כל אלה רק הוסיפו לחצים והביאו זוגות רבים למצבים חדשים, שונים מאלה אשר היו מכירים בעבר. לפעמים הצדדים הגיעו למסקנה משותפת לפיה נכון להיפרד, לפעמים רק צד אחד חש באמור ולפעמים אותו צד הציף את הדרישה ולפעמים העדיף הוא "לשמור אותה בבטן" ולהיערך בהתאם. בכל הקשור לאמור, חשוב להבהיר ולהדגיש כי צד המבקש להתגרש, טוב יעשה אם יתכנן את צעדיו נכונה ויפעל על סמך ייעוץ משפטי חכם וזאת עוד בטרם הודיע לצד האחר בדבר כוונתו זו. מטבע הדברים ברגע בו המבקש להתגרש מודיע לצד האחר כי החליט כאמור, יעבור הצד האחר למגננה וישנה את אופן ההתנהלות שלו , מה שעלול לפגוע בסיכויי הצד המבקש להתגרש לקבל את המגיע לו  לו היה מתנהל מתוחכם יותר. כך יוצא שהיה ומי מהצדדים החליט להתגרש, טוב יעשה באם עובר להודעתו לצד האחר בדבר החלטתו, יפעל אם בדרך של ביצוע הקלטות / איסוף מסמכים / תיעוד הסכמות ו/או הבנות שהתגבשו בין הצדדים ואם בדרך של שמירה על הנכסים המשותפים ומניעת הברחתם וכו', כל זאת בהנחיית עו"ד מלווה המתמחה בסוגיות מסוג זה.
 
משרדנו המורכב מעורכי דין ורואי חשבון מנוסים מתמחה בתחום. אנו נדע לתת לצד המבקש להתגרש את כל הגיבוי המשפטי הנדרש לטובת הבטחת ביצוע המהלך בצורה חכמה ומתוכננת. חשוב מאוד לפעול בעניין באופן לא אמוציונלי אלא באופן מקצועי וזהו בדיוק התפקיד של עורך הדין בסיפור. עורך הדין המטפל אמור להסתכל על המצב באופן קר ולקבל פיקוד על המצב. עליו להפעיל את הלקוח באופן אשר יאפשר לו בסופו של יום להביא לידי סיום המחלוקת באופן אופטימאלי תוך תמצום הנזק, צמצום הפגיעה בילדים ומקסום הזכויות הקנייניות. אין לפעול בחופזה ואין לפעול על סמך אמוציות - יש לפעול באופן קר וחכם, עד כמה שלפעמים קשה לעשות כן. משרדנו המורכב מעו"ד ורו"ח, חלקם יוצאי משרד המשפטים ורשויות מס, ידע ללוות את הלקוח/ה המבקש/ת להתגרש באמצעות נטילת פיקוד על הפרשה.
גירושים בעקבות מגפת הקורונה

תנו לעו"ד מומחים ומנוסים לייצג אתכם נאמנה – בדיסקרטיות מלאה

לייעוץ ראשוני, פרטים נוספים ובכל שאלה פנו אלינו כעת: סניף מרכז 03-6109100סניף חיפה 04-8147500, נייד: 054-4251054.

זקוקים לעורך דין?

חייגו: 03-6109100 או השאירו פרטים

הדפסת המאמר

דירוג המאמר

 

4.5 ע"י 2 גולשים

עשוי לעניין אתכם

תקנת שוק - ערכאת הערעור התערבה הממצאים העובדתיים

מאת: אלי דורון, עו"ד, ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח); ד"ר שלמה נס, עו"ד (רו"ח); שלומי פרץ, משפטן

ברצוננו לעדכנכם אודות פסק דין של בית המשפט המחוזי בנצרת בשבתו כבית משפט לערעורים אזרחיים , אשר עסק בתנאי תקנת שוק במטלטלין, עסקת מכר של מכונית יוקרה דרך מגרש מכוניות.

הקורונה בבחינת נסיבות לא צפויות לעניין סיכול חוזה

מאת: אלי דורון, עו"ד, ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח); ד"ר שלמה נס, עו"ד (רו"ח); צביה שיף, עו"ד

התפרצות הקורונה הינה בבחינת נסיבות שלא ניתן היה לצפותן לעניין סיכול חוזה: אמירה חשובה של בית המשפט המחוזי בסוגיה אקטואלית שעולה במלוא העוצמה סביב הסגר השלישי - הפרות הסכמים בשל משבר הקורונה.

הוסף תגובה

זקוקים לעורך דין?

חייגו: 03-6109100 או השאירו פרטים