חיפוש
סניף מרכז: 03-6109100
סניף חיפה והצפון: 04-8147500
חיפוש
רישום לקבלת ניוזלטר - מבזק מס, הון ועוד

מחלקת דיני נדל"ן

למשרד מחלקת נדל"ן גדולה בראשותם של השותף המייסד עו"ד ירון טיקוצקי ועו"ד מוטי הופמן אשר גם הוא שותף במשרד.
 
פעילות אנשי המשרד בדסק הנדל"ן כוללת טיפול במגוון רחב של פרויקטים, לרבות פרויקטים רבי היקף שבהם נדרש טיפול מורכב אשר כולל ליווי תהליכים תכנוניים ארוכים ומסובכים וייצוג בעלי קרקע מול רשויות התכנון והרשות המקומית, ליווי תהליכי אישור תכניות, ליווי תהליכי חלוקת מקרקעין בדרך של פירוקי שתוף ותכניות איחוד וחלוקה ועוד. למשרדנו ניסיון עשיר בטיפול בפרויקטים של התחדשות עירונית (פינוי בינוי ועיבוי בינוי) וזאת הן מצד היזמים המעורבים בפרויקטים כאלה, והן במקרים אחרים – מצד הדיירים. 
 
הניסיון הנצבר במשרדנו בטיפול וליווי של פרויקטים שכאלה הנו ניסיון רב ועשיר. אנו סבורים כי העובדה שבחלק מהפרויקטים אנו מייצגים את הדיירים ובחלקם האחר את היזמים, מאפשרת לנו לתת בכל פעם צד אותו אנו מייצגים שירות מיטבי הנובע בין השאר מתוך ההיכרות עם דרך החשיבה וההתנהלות של "הצד השני". בנוסף, מצבת כח האדם במשרדנו הכוללת בנוסף לעורכי דין גם רואי חשבון ויוצאי רשות המיסים, זו מאפשרת למשרדנו לתת ליווי משפטי מקצועי ללקוחותינו בתחום הנדל"ן וכן להתמודד בהצלחה עם מגוון רחב של סוגיות מיסוי הכרוכות מטבע הדברים בעסקאות נדל"ן מורכבות, תוך גיבוש רעיונות משפטיים מקוריים ויצירתיים המתיישבים כמובן עם הוראות החוק וממצים את הקלות המס האפשריות במסגרת החוק.

פרוייקטים בולטים

בין הפרויקטים הגדולים שליווה המשרד ניתן לציין את מקרקעי חברת "הצלחת יחזקאל", חברה בבעלות כ-1000 בעלים שונים (חלקם יורשים ויורשי יורשים של בעלים מקוריים), אותה ליווינו ואנו עדיין מלווים בתהליך פירוק מרצון תוך השבחה תכנונית של חטיבות קרקע גדולות במיוחד בחולות מערב ראשון לציון. מתחם אחר בו אנו מלווים את הבעלים בכל הליכי התכנון וההשבחה, וכעת גם בשלב הבניה – הוא מתחם תכנית הר/ 1200 בהוד השרון, שם לאחר עבודה תכנונית רבת שנים והליכי פירוק שתוף במקרקעין מוקם עבור לקוחותינו מתחם בן כ-250 דירות בבניה רוויה.
 
את חברת אחים דוניץ בע"מ (חברה ציבורית) אנו מלווים בפרויקט רב היקף באשדוד שבמסגרתו יוקמו מאות יחידות דיור (למעלה מ- 400) במתחם המכונה "הרובע המיוחד". גם שם אנו מלווים את הפרויקט החל מהליכי התכנון, המשך בהסדרת המימון (ליווי בנקאי) וההקמה, וכלה במכירת הדירות ורישום הבתים המשותפים.
 
משרדנו מלווה ונותן שירותים משפטיים לחברות יזמיות מובילות כגון אחים דוניץ; נווה שוסטר; קבוצת גינדי ועוד;
כמו גם לחברות יזמיות וקבלניות קטנות יותר.

בין השאר מלווה משרדנו כיום את הפרויקטים הבאים:

1. שני פרויקטיים של פינוי בינוי ברמת גן ביניהם פרויקט הכולל כ-240 יח"ד.
2. פרויקט פינוי בינוי בשכונת רמת הנשיא בבת ים הכולל 180 יחידות קיימות (900 יחידות מיועדות לבניה).
3. פרויקט "בינוי-פינוי-בינוי" בסמוך לקריון, קרית ביאליק – מתחם של רחוב שלם (העצמאות) הכולל 280 יחידות דיור קיימות ובו מתוכננות לקום 900 יחידות חדשות וכן מרכז מסחרי/משרדים הכולל כ-30,000 מ"ר. 
4. פרויקט פינוי-בינוי ברחוב יוספטל בקריית מוצקין, גם זהו מתחם של רחוב שלם (יוספטל) הכולל כ-100 יחידות דיור קיימות ובו מתוכננות לקום כמה מאות יחידות דיור חדשות. אנו מייצגים בפרויקט זה את הדיירים – בעלי הזכויות בקרקע.
5. פרויקט פינוי-בינוי ברחוב כצנלסון בנוה שאנן, שם מלווה משרדנו את היזם עמו התקשרו הדיירים. 
6. פרויקט פינוי-בינוי באשדוד (רחוב חיים משה שפירא).
7. פרויקט עיבוי-בינוי בחולון במתחם הסמוך למתחם ח/300. במתחם תבוצע תוספת בניה של כ-290 יחידות דיור נוספות בנוסף לעיבוי וחיזוק של 160 יחידות קיימות.
8. פרויקט עיבוי-בינוי בלב ראשל"צ (מתחם בצלאל) – אנו מייצגים דיירי רחוב שלם במתחם. התכנון לגבי מתחם זה הוא ליצור עיבוי והתחדשות עירונית תוך ניוד חלק מזכויות הבניה למתחם במערב העיר.
9. ארבעה פרויקטים של עיבוי-בינוי לפי תמ"א 38 במרכז הכרמל, ברוממה ובשכונת נווה שאנן בחיפה.
10. מספר פרויקטים לעיבוי-בינוי לפי תמ"א 38/2 בגבעתיים (בדרך השלום; ברח' יצחק שדה; ברח' פועלי הרכבת; וברח' שינקין) .
11. מספר פרויקטים לעיבוי-בינוי לפי תמ"א 38/2 ברמת גן (ארלוזרוב, בן גוריון 2, חד נס).
 

תביעות ליקויי בניה

ייצוג יזמים תמ"א 38

רישום בתים משותפים

מחלקות

© כל הזכויות שמורות למשרד עו"ד דורון, טיקוצקי, קנטור, גוטמן ועמית גרוס