סניף רמת גן: 03-6109100
סניף חיפה: 04-8147500
רישום לקבלת ניוזלטר - מבזק מס, הון ועוד

מאמרים משפטיים

26/4/2017
0

תביעת פטור ממס הכנסה לנכים

מאת: ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח); אלי דורון, עו"ד

היה והנך אדם עיוור או נכה המדינה, במקרים רבים, מקנה לך פטור ממס הכנסה בגין חלק מהכנסותייך. מחובתך לפעול במידי ע"מ לקבל את ההטבה. עצם היותך אדם עובד למרות מגבלתך, היא ברכה המעידה על נחישותך. בנסיבות אלו אינך אמור לשלם מס. כל שנדרש זה - לבקש את הפטור. אם זמני ואם קבוע, אם בגין מחלת הסרטן, אם בגין בעיות לב ואם בגין כל בעיה רפואית אחרת. זו לא בושה, זוהי חובתך כלפי עצמך לדרוש ולקבל את הפטור ואת המס ששילמת ביתר במהלך השנים האחרונות שלא לצורך.

קרא עוד

26/4/2017
0

לצרכי ירושה, נכס יכול להיות חליפו של נכס אחר שנמכר לאחר רכישתו

מאת: ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח); אלי דורון, עו"ד, טל חשוב, משפטן

דיני צוואות וירושות הינם מהמורכבים שבתחום המשפט, ומעבר למורכבותם, כרוכים הם באינטריגות ומתח בתוך המשפחה. לכן, עת מטפל עורך דין בתיק ירושות/צוואות, חובה עליו לפעול ברגישות מוגברת תוך שימת דגש על טובת הלקוח הן בפן הכלכלי והן בפן החברתי-משפחתי.

קרא עוד

20/4/2017
0

טור דעה בעקבות פסק הדין בנושא שווי שימוש ברכב (ע"מ 34518-01-15 ב.ד. מיקוד תקשורת ובטחון בע"מ נ' פקיד שומה חיפה)

מאת: ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח); אלי דורון, עו"ד; חגי אפלקר, משפטן (רו"ח)

השאלה המשפטית שעמדה בפני בית המשפט היא, האם תקנות שווי השימוש ברכב שהתקין שר האוצר יוצרות חזקה בדבר שווי השימוש הניתנת לסתירה כעמדת המערערת, או שמא מדובר בהוראת דין כופה שאין לסטות ממנה, כעמדת פקיד השומה, ובאופן מעשי האם ניתן לחשב את שווי השימוש ברכב באופן ספציפי, תוך שימוש ביומן רכב ממוחשב המבחין בין נסיעה עסקית לבין נסיעה פרטית? או שמא, יש לדבוק בתקנות שווי השימוש ברכב?

קרא עוד

6/4/2017
0

מלחמת רשות המיסים בבעלי היאכטות... היש לה תכלית?!

מאת: ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח); אלי דורון, עו"ד; טל חשוב, משפטן

ייבוא יאכטות לישראל עלול לחייב בתשלום מס ומע"מ כחוק, במיוחד כאשר מדובר באזרח ישראלי, ברם גם אם כלי השיט בעל דגל זר על בעלי היאכטה לשלם מסי יבוא במקרים מסוימים. המשמעות של "יבוא יאכטה" כולל הפלגה לישראל בכוחות עצמה או הובלתה כמטען על אוניה. המס החל על ייבוא יאכטה לישראל הינו 17% מע"מ ומס קנייה שגובהו תלוי במספר מרכיבים.

קרא עוד

6/4/2017
0

זיכרון דברים - אימתי יחייב את הצדדים?

מאת: ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח); אלי דורון, עו"ד; חגי אפלקר, משפטן (רו"ח)

בית משפט השלום בתל אביב דחה ביום 2/3/17 המרצת פתיחה למתן פסק דין הצהרתי הקובע כי "זיכרון דברים" למכירת עסק מהווה חוזה מחייב ה"פ 04-06-16 אדרעי נ' סצ'קוב).

קרא עוד

29/3/2017
0

תביעה כספית כנגד חברה שסירבה לשלם לקבלן המשנה ואף העלימה את המכולה ששימשה כמשרדו

מאת: ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח); אלי דורון, עו"ד

קבלן בנייה וקונסטרוקציה מאזור ואדי ערה אשר שימש כקבלן משנה של חברה אחרת לצורך בניית מחסנים שונים במנפטה, תובע את החברה ששכרה את שירותיו בגין אי תשלום שכרו.

קרא עוד

29/3/2017
0

הפרשי הון בלתי מוסברים - מתנות שהתקבלו מהורים וייחוס לשנים פתוחות בלבד

מאת: ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח); אלי דורון, עו"ד; חגי אפלקר, (רו"ח) משפטן

ביום 26/2/17 ניתן פסק דינו של בית המשפט המחוזי בתל אביב בעניין ע"מ 10156-09-13 ציון כהן נ' פקיד שומה גוש דן, בו נדרש בית המשפט להתייחס לשומה בגין הפרשי הון בלתי מוסברים, ובפרט לסוגיות שעולות מפעם לפעם בתיקי הפרשי הון לפיהן מקורו של גידול ההון הנו בכספים שהתקבלו מהורי הנישומים וטענה לפיה אין לייחס את הפרשי ההון לשנים פתוחות בלבד.

קרא עוד

22/3/2017
0

הגיע עת שדרוגו של מנגנון הכופר, הגדרתו והרחבתו למחוזות חדשים

מאת: ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח); אלי דורון, עו"ד

מנגנון ברור ושקוף של כופר, הקובע כללים ברורים וקנסות כבדים, ואשר יבטיח ענישה ראויה תוך יצירת התראה ואי העמסה על מערכת המשפט אשר ממילא טרודה ועמוסה, הנו חיוני ומתבקש - מאמר דעה מיוחד בנושא.

קרא עוד

22/3/2017
0

פטור ממס הכנסה לנכים ועיוורים - ס' 9(5) לפקודת מס הכנסה

מאת: ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח); אלי דורון, עו"ד; קרן קריינוביץ, משפטנית

ציבור רחב, ביניהם אזרחים עם מוגבלויות ובעיות רפואיות שונות, אינו תמיד מודע או חשוף למלוא הזכויות המוקנות לו ע"פ חוק. בפקודת מס הכנסה קיימת הטבת מס משמעותית אשר באה לידי ביטוי באפשרות לקבל פטור מתשלום מס על הכנסותיהם של עיוורים ונכים קשים, זאת כמובן בתנאים המנויים בחוק, בהתחשב בתקופת הנכות ובסוג ההכנסה של הנישום.

קרא עוד

15/3/2017
0

ייצוג בעלי דירות מול יזמי תמ"א 38

מאת: ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח); אלי דורון, עו"ד, שמוליק כהן, עו"ד

מטרתה היסודית של תכנית מתאר ארצית 38 (תמ"א 38) אשר פורסמה בשנת 2005 הייתה ליצור תמריצים תכנוניים וכלכליים שיעודדו דיירים לחזק את הבניינים שלהם אשר אינם עומדים בתקן רעידות אדמה ולקדם בישראל התחדשות עירונית בדרך של חיזוק ועיבוי הבניינים.

קרא עוד

15/3/2017
0

מעצר עד תום ההליכים

מאת: ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח); אלי דורון, עו"ד, טל חשוב, משפטן

בתחום המשפט הפלילי קיימים סוגי מעצרים שונים - ככלל, בהתאם לחוק סדר הדין הפלילי מעצר אדם יהיה בצו של שופט, אולם לעתים יש צורך במעצר מיידי ועל כן החוק מקנה לגורמי האכיפה סמכות לעצור אדם, ובלבד שהוא יובא בפני שופט בתוך 24 שעות ממועד מעצרו.

קרא עוד

8/3/2017
0

מעבירים דירה על שם קרוב משפחה כדי להימנע מתשלום מס על דירה שלישית? זהירות, סכנה!

מאת: ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח); אלי דורון, עו"ד

לא רק 'שחרורים' של דירות אנו רואים מאז נכנס חוק דירה שלישית לתוקפו אלא גם התעניינות ניכרת בדרכים 'לעקוף' את החוק, להמשיך ולהחזיק בשלוש דירות ומעלה ועדיין לקבל הקלות במס. אבל, זהירות - לא תמיד הדרכים המקובלות, מועילות לזמן הארוך.

קרא עוד

8/3/2017
0

נקיטת הליכים פליליים כנגד תושבי ישראל המחזיקים בחברות זרות - אין מקום לנקוט בגישה מחמירה כנגד מי שהתנהל בשקיפות

מאת: ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח); אלי דורון, עו"ד

הפרסום האחרון של רשות המס בעניינם של שני אחים שניהלו לכאורה חברות שהוקמו בארצות המהוות מקלטי מס, אך בפועל נוהלו ופעלו בישראל, העלה שוב לכותרות את הסוגיה בדבר היחס לאי דיווח בישראל ואי תשלום מס בישראל בגין חברות זרות בבעלות ישראלית, המנוהלות מישראל.

קרא עוד

1/3/2017
0

ייעוץ מס לבעלי שלוש דירות ומעלה, החייבים במס בגין דירה שלישית

מאת: אלי דורון, עו"ד; רימון זינאתי, עו"ד

בשנים האחרונות גדל מספרם של משקיעים הרוכשים דירות מגורים לצרכי השקעה ובהתאם עלה היצע הדירות בשוק ההשכרה. מנגד, וכתוצאה טבעית לאמור, השפיע הדבר בצורה שלילית על קצב הגידול בהיצע הדירות למכירה. ככול שהביקוש לרכישת דירות עלה, כך טיפסו מחירי הדירות וכתוצאה החלום לדירה בקרב זוגות צעירים ונטולי מגורים, הלך והתרחק.

קרא עוד

1/3/2017
0

עבירות מס

מאת: משרד עורי דין דורון טיקוצקי

משרדנו יכול לסייע לכם, כאנשים פרטיים ו/או בעלי עסקים, לקבל החזרי מס מול רשויות המס ולייצג נאשם במקרים פליליים של עבירות מס שונות מול פרקליטות מס הכנסה.

קרא עוד

1/3/2017
0

צד המונע קיום תנאי מתלה בחוזה, אין הוא זכאי להסתמך על אי קיומו

מאת: ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח); אלי דורון, עו"ד, טל חשוב, משפטן

בהתאם לסעיף 28(א) לחוק החוזים (חלק כללי), תשל"ג-1973 (להלן: "חוק החוזים"), היה חוזה מותנה בתנאי מתלה וצד אחד מנע את קיום התנאי, אין הוא זכאי להסתמך על אי-קיומו.

קרא עוד

22/2/2017
0

קניתם בעבר דירה על הנייר? על פי תיקון מוצע לחוק מכר דירות, מכירתן של דירות "על הנייר" תוגבל

מאת: ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח); אלי דורון, עו"ד

על פי חוק מכר (דירות) בנוסחו כיום, יכול יזם למכור דירת מגורים בפרויקט המוקם על ידו גם "על הנייר" – בשלב בו טרם ניתן עדיין היתר בניה לפרויקט ואף בשלב בו תכנית המתאר (ה- תב"ע) שעל פיה תוגש בקשה להיתר בניה, טרם אושרה כחוק. הצעת חוק לתיקון (מס' 9) בחוק המכר (דירות) (הבטחת השקעתם של רוכשי דירות), בא לשנות מצב זה, על מנת להגן על הרוכשים ולהטיל על הקבלנים אחריות נוספת כלפי הרוכשים הפוטנציאלים.

קרא עוד

22/2/2017
0

תרמית השקעות ברומניה - הנתבעת חויבה בהשבת הכספים

מאת: ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח); אלי דורון, עו"ד; נוי קרן משפטנית

בית משפט השלום ברמלה, מפי השופט זכריה ימיני, קיבל תביעתם של משקיעים, להחזר כספי השקעתם ברכישת קרקע ברומניה לאחר שהוכח כי הקרקע לא נקנתה בהתאם לזיכרון הדברים שערכו הצדדים.

קרא עוד

16/2/2017
0

מס ריבוי דירות - סדר דברים חדש

מאת: ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח); אלי דורון, עו"ד; עמית משה כהן, עו"ד

מס ריבוי דירות הינו מס המוטל על יחיד/תא משפחתי שבבעלותו 3 דירות או יותר ושסך חלקי הבעלות בהן יחד הנו 249% ומעלה - המס מוטל על כלל הדירות שבבעלות החייב במס למעט שתי דירות לפי בחירתו, סיקור מיוחד בנושא.

קרא עוד

16/2/2017
0

הליכים למינוי אפוטרופוס

מאת: ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח); אלי דורון, עו"ד; גלי גנוני, עו"ד

אפוטרופוס הינו אדם האחראי על אדם אחר, ותפקידו לדאוג לענייניו של מי שאינו מסוגל לנהל את ענייניו בעצמו (החסוי). זאת הן במקרים בהם החוק מסמיך אותו לשם כך (כגון הורים שהינם האפוטרופסים הטבעיים של ילדיהם הקטינים שטרם מלאו להם 18 שנים), והן במקרים בהם ממנה בית המשפט לענייני משפחה את האפוטרופוס. זהו האפוטרופוס על פי מינוי, שתפקידו לדאוג לעניינים שנמסרו לטיפולו על-ידי בית המשפט, ובתוך כך לפעול לשמירת זכויותיו, האינטרסים והצרכים של החסוי ולקבל החלטות בקשר אליהם.

קרא עוד

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... 74
© כל הזכויות שמורות לדורון, טיקוצקי, צדרבוים עורכי דין