חיפוש
סניף מרכז: 03-6109100
סניף חיפה והצפון: 04-8147500
חיפוש
רישום לקבלת ניוזלטר - מבזק מס, הון ועוד

מאמרים משפטיים

10/12/2017
0

הון שחור

מאת: אלי דורון - עורך דין, ירון טיקוצקי - עורך דין ורו"ח

ישנם תושבי ישראל המחזיקים מחוץ לישראל כספים, רכוש, הון וכו' (להלן "נכסי חוץ"), ואינם מדווחים לרשויות המס בישראל על ההכנסות בגין הון שחור אלו, ומשכך הם נחשבים לעברייני מס - מדוע בדיוק, איך זה עובד ומה כדאי לדעת בנושא? כל התשובות כאן.

קרא עוד

7/12/2017
0

תנאי מעצר בעבירות מס

מאת: ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח); אלי דורון, עו"ד, דור שיוביץ, משפטן

לעבירות המס פן פלילי אשר מאפשר למדינה לעצור חשודים כאשר מתנהלת נגדם חקירה בעבירות מס. עבירות אלו הן עבירות שניתן להגדירן כמשתייכות לעבירות מסוג "עבירות רכוש".

קרא עוד

7/12/2017
0

החלטת מיסוי - מועד החיוב בהעמדת כספים מחשבון ליווי בנקאי בהתאם לחוק המכר (דירות)

מאת: ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח); אלי דורון, עו"ד, טל חשוב, משפטן

במסגרת תיקון 147 לפקודה (שתחולתו מיום 1.1.06) התווספה לפקודה האפשרות לפנות למנהל בבקשה לקבלת החלטת מיסוי, שהנה החלטה בנוגע לחבות המס של המבקש (בכל דיני המס, ולא רק על פי מס הכנסה). בפקודה נקבעו שני סוגי החלטות, בהסכם, ושלא בהסכם. על החלטות בהסכם נקבע שלא ניתן לערער, בניגוד להחלטות שלא בהסכם עליהן ניתן להגיש בבוא העת ערערו כחלק מהערעור על השומה.

קרא עוד

7/12/2017
0

חיים משותפים

מאת: עמית גרוס, עו"ד

משרדנו מתמחה בליווי בני זוג בהם אזרח זר ואזרח או בעל רישיון לישיבת קבע בישראל, המקיימים חיים משותפים ללא נישואין (ידועים בציבור), לרבות בני זוג מאותו מין שנישאו או שמקיימים חיים משותפים ללא נישואין.

קרא עוד

6/12/2017
0

ייבוא מוצרים מחו"ל

העולם הוא גדול ומעניין - לכל מדינה הפעילות, הפרופיל והתוצרת שלה. מאידך, פלאי הטכנולוגיה, האינטרנט, התחבורה המתקדמת וכו' הפכו את העולם לסוג של כפר גלובלי "קטן", מה שמאפשר לאיש העסקים הישראלי לפעול די בנקל לטובת ייבוא סחורות ממדינות רבות לישראל ו/או לטריטוריות נוספות.

קרא עוד

4/12/2017
0

קצבת אזרח ותיק (קצבת זקנה) למי שעזב את ישראל וחי בחו"ל

מאת: רבקה מנגוני, עו"ד (יועצת מס)

אדם שעזב את ישראל וחי בחו"ל ימשיך לקבל את קצבת הזקנה למשך שלושה חודשים נוספים ובתנאים מסוימים ימשיך לקבל הקצבה מעבר לתקופה זו כמפורט להלן.

קרא עוד

4/12/2017
0

ליווי משפטי לישראלים הזקוקים לעו"ד אמריקאי לטובת התנהלות בארה"ב

הקשרים בין מדינת ישראל ותושביה הישראלים לבין ארה"ב ותושביה הדוקים ואינטנסיביים. הקשרים נוגעים במגוון רחב של מישורים, אם עסקיים, אם משפחתיים ואם אחרים.

קרא עוד

29/11/2017
0

היום יותר מתמיד, לא ניתן לחמוק מרשות המסים, גם אם מדובר בהעלמת מסים חוצה גבולות...

מאת: ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח); אלי דורון, עו"ד, טל חשוב, משפטן

כידוע, משנת 2003 הפכה שיטת המס בישראל לשיטת מיסוי על בסיס פרסונלי, לפיה מי שמוגדר כ"תושב ישראל", יחויב במס, בישראל על כלל הכנסותיו, לרבות אלו אשר הופקו, נצמחו או נתקבלו בידיו מחוץ לישראל. בהתאם לזאת דיני מדינת ישראל קובעים כי כל אדם, תושב ישראל, מחויב בתשלום מס על כל הכנסה שלו, גם אם צמחה מעבר לים.

קרא עוד

29/11/2017
0

ייצוג דיירים בפרויקטים מסוג תמ"א 38

מאת: ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח); אלי דורון, עו"ד

תוכנית המתאר הארצית לחיזוק מבנים קיימים בפני רעידות אדמה (תמ"א 38), נועדה בראש ובראשונה לתת תמריצים תכנוניים וכלכליים שיעודדו דיירים לחזק את הבניינים הישנים שלהם ולהתאימם לדרישות התקן הישראלי לעמידות מבנים בפני רעידות אדמה, ובנוסף לקדם התחדשות עירונית בישראל בדרך של חיזוק ועיבוי בניינים.

קרא עוד

29/11/2017
0

דחיית תביעה ופסיקת הוצאות לתובע בבית הדין לעבודה - הצלחת משרדנו

מאת: עמית גרוס, עו"ד

משרדנו ייצג חברה מובילה במשק, העוסקת בתחום הפלסטיקה, אשר נתבעה על ידי עובד לשעבר בבית הדין האזורי לעבודה בתל אביב במסגרת סע"ש 38456-11-15.

קרא עוד

22/11/2017
0

מהו הסדר טיעון וכיצד יש לפעול להשיגו בהליך מיסוי?

מאת: ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח); אלי דורון, עו"ד, טל חשוב, משפטן

רבות אנו שומעים כי תיקי חקירה גדולים ומסועפים נסגרים בהסדרי טיעון. במרבית המקרים אנו מרימים גבה ותוהים, הכיצד אותו אדם קיבל עונש קל יחסית, לעתים אף מתחמק לחלוטין מלרצות מאסר מאחורי סורג ובריח. הסטטיסטיקה מצביעה על כך שכ-70% מהתיקים בהם מוגש כתב אישום נסגרים בהסדר טיעון.

קרא עוד

22/11/2017
0

עמידה בדרישות הטכניות של תנאי המכרז - דרישה מהותית לאישור הצעה

מאת: אורית פפר, עו"ד

לא תמיד מספיק שהצעת המחיר נמוכה ושלמציע יש את כל הכישורים בכדי לזכות במכרז, שכן לדרישות הטכניות של תנאי המכרז קיימת חשיבות רבה, ואי עמידה בהם עלולה בסבירות רבה למדי להביא לפסילת ההצעה - להלן סיקור נרחב בנושא.

קרא עוד

22/11/2017
0

גישור ככלי ליישוב סכסוכים

מאת: ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח); אלי דורון, עו"ד, קרן קריינוביץ, משפטנית

גישור הינו הליך אלטרנטיבי לישוב תביעות, כזה המוצע אף פעמים רבות על ידי שופטים (בראותם בטובת בעלי הדין), וזאת על מנת להסיט ו'לנתב' את הדיון המשפטי לאפיקי פשרה והידברות בהסכמה, תוך חסכון ניהול ההליך בערכאה המשפטית.

קרא עוד

20/11/2017
0

קבלת מעמד תושב קבע בישראל

מאת: אלי דורון, עו"ד

משרדנו ידע למצוא עבורך את הפרצה החוקית המאפשרת את הבאת אותו בן משפחה ארצה - משרדנו ידע לפעול מול הגורמים המוסמכים, לרבות מול משרד הפנים ולהביא לידי מציאת פתרון חוקי, ללא צורך בהליך משפטי והיה ובכל זאת יידרש הליך משפטי, ידע משרדנו להביא עבורך את המענה.

קרא עוד

20/11/2017
0

קשיים בהעברת כספים לבנק בישראל

מאת: אלי דורון, עו"ד

ישראלים רבים נתקלים בקושי לקבל כספים מחו"ל, אם מחשבון בנק שלהם, חשבון בנק של קרוב משפחה, חשבון בנק של לקוח ו/או ממקורות אחרים - הבנק בישראל מסרב לקבל כספים המגיעים בהעברה בנקאית מחו"ל לחשבון הבנק שלך? אנחנו נעזור לך.

קרא עוד

15/11/2017
0

קצבת הבטחת הכנסה

מאת: ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח); אלי דורון, עו"ד, קרן קריינוביץ, משפטנית

המוסד לביטוח לאומי ביישומו את חוק הבטחת הכנסה התשמ"א-1980, מכיר באפשרות להעניק קצבת השלמת הכנסה עבור מבוטחים שהכנסתם מזערית/ מינימלית דיה, ואו שאין בידם כלל מקור לפרנסה.

קרא עוד

15/11/2017
0

קצבת תלויים - ביטוח לאומי

מאת: ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח); אלי דורון, עו"ד, ענבל נעים, עו"ד

קצבת תלויים משולמת לאלמנה כאשר בעלה נפטר כתוצאה מארוע בעבודה שהוכר על ידי המוסד לביטוח לאומי, להבדיל מגמלת שאירים לה זכאית כל אלמנה שבעלה נפטר, תהא הסיבה אשר תהא. לרוב, קצבת התלויים תהא גבוהה באופן משמעותי מגמלת השאירים, הואיל וקצבת התלויים משולמת כאחוז ממשכורתו של הבעל שנפטר ומהווה פונקציה של השכר שהשתכר הנפטר, בעוד קיצבת השארים קבועה על פי פרמטרים הקבועים בחוק.

קרא עוד

15/11/2017
0

דע - הנך יכול לדרוש משמורת משותפת גם אם במקור הסכמת אחרת!

מאת: ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח); אלי דורון, עו"ד, דור שיוביץ, משפטן

אף פעם לא מאוחר לדרוש משמורת משותפת ולגברים גרושים יש אפשרות לזכות במשמורת משותפת על ילדם, גם במצבים בהם הסכימו מלכתחילה אחרת במסגרת הסכם הגירושין.

קרא עוד

12/11/2017
0

אשרת שהייה בישראל לבן/בת זוג

על ייצוג משפטי וליווי מקצועי של ישראלים המבקשים להעלות לישראל מחו"ל את בן או בת זוגם ולהקנות לאלה אשרות שהייה חוקיות, תושבות קבועה ומעמד של תושב קבע בישראל.

קרא עוד

9/11/2017
0

עידכון פסיקה – טיפים כשכר עבודה ותשלום זכויות סוציאליות מהטיפים

מאת: עמית גרוס, עו"ד

הליך סע"ש (י-ם) 1516-08-13, ניתן ביום 27.3.2017 ע"י כבוד השופטת שרה ברוינר ישרזדה בבית הדין האזורי לעבודה בירושלים. בסקירה זו נביא לעיונכם את עיקרי פסק הדין וכן סקירה משלימה של פסק דין נוסף בנוגע לתשלום זכויות סוציאליות מתוך כספי הטיפים.

קרא עוד

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... 78
© כל הזכויות שמורות לדורון, טיקוצקי, צדרבוים עורכי דין