חיפוש
סניף מרכז: 03-6109100
סניף חיפה והצפון: 04-8147500
חיפוש
רישום לקבלת ניוזלטר - מבזק מס, הון ועוד

מאמרים משפטיים

21/2/2018
0

חוזר מס הכנסה בנושא מיסוי פעילות במטבעות ווירטואליים- אז מה נשתנה?

מאת: ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח);אלי דורון, עו"ד; ראני העלימי, עו"ד (רו"ח)

בהמשך למאמרנו מיום 14 בדצמבר 2017 בעניין טיוטת חוזר מס הכנסה בנושא מיסוי פעילות מטבעות ווירטואליים (להלן: "טיוטת החוזר"), נבקש לעדכנכם כי לאחרונה פרסמה רשות המיסים את החוזר הסופי- חוזר מספר 5/2018 בנושא מיסוי פעילות באמצעי תשלום מבוזר (המכונים- מטבעות וירטואליים) (להלן: "החוזר").

קרא עוד

15/2/2018
0

תחולת הלכת שיתוף נכסים וחוק יחסי ממון על נכס "חיצוני" וסוגיות מס העשויות לנבוע מכך

מאת: ירון טיקוצקי; אלי דורון, עו"ד; טל חשוב משפטן

הלכת שיתוף הנכסים נוגעת לבני זוג שנישאו לפני יום ה-1/1/1974, לפיה קיימת חזקה שיסודה בדיני הזכויות שביושר כי יש לראות בנכסי בני הזוג כרכוש משותף של שניהם, גם אם בפועל הוא רשום באופן פורמלי ע"ש אחד מבני הזוג בלבד.

קרא עוד

15/2/2018
0

גילוי מרצון

מאת: עורך דין אלי דורון

גילוי מרצון הוא הליך שמאפשר לנושים וחייבים במס שלא דיווחו על הכנסות ולא שילמו עבורם מסים, לבצע גילוי מוסדר מרצונם לתיקון הדיווחים כנדרש - למידע נוסף היכנסו.

קרא עוד

15/2/2018
0

בית המשפט העליון דחה בקשת רשות ערעור על פסק בורר, שאושר ע"י בימ"ש מחוזי בתל אביב

מאת: אלי דורון, עו"ד; איריס בורקום, עו"ד; טל חשוב משפטן

לאחר מאבק דיוני לא פשוט ולמרות קשיים שהוערמו על ידי הנתבעים, הצליחה עו"ד איריס בורקום ממשרדנו, להביא להכרעתה הסופית של מחלוקת חוזית רבת שנים שנתגלעה בין שותפים בחברה, ולאשר את פסק הדין באופן סופי ומוחלט, המזכה את התובעים בתמורה החוזית.

קרא עוד

13/2/2018
0

מדיניות רשות המסים מקשה על משקיעים במטבעות הדיגיטליים

מאת: אלי דורון, עו"ד

על אף כי ברור לכל כי המשק העולמי הולך לכיוון טכנולוגיית הבלוקצ'יין והמטבעות הדיגיטליים העומדים לשנות את פני העולם הפיננסי, דומה כי רשות המס הישראלית במדיניותה, עם כל הכבוד והערכה, מערימה קשיים רבים אשר יש בהם כדי להבריח ממש יזמים ואנשי עסקים ישראלים העוסקים בתחום מתוך שטח מדינת ישראל ועל כך אנו מצרים - טור דעה מיוחד בנושא.

קרא עוד

12/2/2018
0

יבוא מוצרים לישראל ולמדינות נוספות

מאת: אלי דורון, עו"ד

הניסיון מלמד כי מוצר המצליח במדינה מסוימת, בסבירות גדולה יצליח גם במדינת ישראל ו/או במדינות אחרות, כך שבהחלט יש בנמצא הגיון כלכלי באיתורו של מוצר מוצלח באזור מסוים של העולם – סין, אירופה, ארה"ב ועוד - וייבואו לישראל ולמדינות נוספות.

קרא עוד

8/2/2018
0

כוחה של בוררות, סמכותו של בורר

מאת: איריס בורקום, עו"ד

שוב הוכח מוסד הבוררות כאמצעי יעיל וסופי להכרעת סכסוכים, וכהליך משפטי שאין להקל ראש בחשיבותו, ולכן יש ליחס לו חשיבות דיונית לא פחותה מזו המופנית והנדרשת בבתי המשפט, הן מבחינה מקצועית, והן מבחינת סמכותו, ותוקפו של הליך זה.

קרא עוד

7/2/2018
0

ליווי משפטי לקבלת ויזה ו/או גרין קארד לארה"ב

מאת: אלי דורון, עו"ד

ישראלים רבים מחליטים לעזוב את מדינת ישראל, בגפם ו/או עם משפחתם, לטובת מעבר לארה"ב - מהלך מסוג זה מחייב התנהלות משפטית וליווי משפטי של מקצוענים בתחום. להלן מאמר מיוחד בנושא.

קרא עוד

7/2/2018
0

האם ה-OECD מעודד שלא במכוון עלייה לישראל?!

מאת: אלי דורון, עו"ד

בשנים האחרונות עדים אנו למגמה הולכת וגוברת של הגדלת המאבק בהלבנת הון והגברת האכיפה של רשות המסים בישראל ובעולם כולו. כחלק מאותו מאבק, הולכת ומסתמנת ברחבי העולם כולו מגמה כוללת של "חובת דיווח" וביטול החיסיון הבנקאי שהיה קיים על פני שנים רבות.

קרא עוד

5/2/2018
0

עסקאות ארביטראז' בקריפטוגרפיה - רווח על פערים בין זירות מסחר

מאת: אלי דורון, עו"ד, דור שיוביץ, משפטן

כולנו כבר יודעים על דבר קיומם של המטבעות הוירטואליים. המטבעות הוירטאולים דוגמאת ביטקוין ולייטקוין כבר מזמן הינם בגדר תופעה קיימת אשר רבים ברחבי העולם ואף בישראל משקיעים כספים רבים ברכישתם והמסחר בהם מתבצע באופן תדיר. הזינוק המטאורי בשווים של מטבעות אלה, מרתק אנשים רבים מהציבור הרחב.

קרא עוד

5/2/2018
0

ייצוג ישראלים המרוויחים כספים ממסחר במטבעות דיגיטליים

מאת: אלי דורון, עו"ד

מטבעות דיגיטליים הם לכל הדעות הדבר הבא. יש הטוענים כי מטבעות אלו הם העתיד בהתגלמותו ובהישען על עמדה זו, כך רבים סבורים, יותר ויותר פעילות מסחרית ועסקית תעבור לזירה הדיגיטלית. יש הטוענים כי טכנולוגיה זו ופעילות זו תלך ותגדל, מה שבסופו של יום יוריד מהותית את המעורבות של המערכת הבנקאית, חברות האשראי, חברות הסליקה ועוד.

קרא עוד

4/2/2018
0

ייצוג וליווי מיזמים מבוססי מטבעות דיגיטליים

מאת: אלי דורון, עו"ד

ישראלים רבים מזהים כי יש בנמצא, לפחות נכון להיום, ציבור הולך וגדל של אנשים המחפש לרכוש שירותים מגוונים בתחום המטבעות הדיגיטליים, כך שביקושים קיימים וכל שנותר עתה, זה להתביית על המיזם הקריפטוני הנכון, לתכנן אותו פשוט ונכון ולמצוא עבורו את הפתרון החוקי המתחייב, לטובת מתן מענה או שירות, באופן חוקי וכזה שלא יחשוף את היזמים לבעיות מול רשויות אכיפת החוק.

קרא עוד

28/1/2018
0

חבות המס על רווחים הנובעים מהשכרת דירות בישראל ובחו"ל

מאת: אלי דורון, עו"ד ; ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח); טל חשוב משפטן

בחלק זה אנו נבחן את היבטי המיסוי על רווחים שנובעים מהשכרת דירות מגורים בישראל ומעבר לים. ככלל בישראל ישנם שלושה מסלולי מיסוי בהם יכול לבחור משכיר הדירה - מסלול פטור ממס (מלא או חלקי), מסלול חיוב מס מופחת בשיעור של 10% ומסלול חיוב לפי מדרגות המס. בנוסף תושב ישראל אשר נובעים לו רווחים מדירות בחו"ל, יכול לבחור בשני מסלולי מיסוי עיקריים, מסלול חבות מס פרוגרסיבי ומסלול חבות מס של 15%.

קרא עוד

28/1/2018
0

מדוע לא לגשת למכרז ללא ליווי של עו"ד המתמחה בדיני מכרזים?

מאת: אורית פפר עו"ד (כלכלנית)

רשויות מקומיות, תאגידי מים וגופים ציבוריים וממשלתיים מחויבים על פי דין לפרסם מכרזים טרם חתימה על התקשרות עם ספק או נותן שירות (מעל סכום מסוים). מכרזים אלו כפופים לדין המנהלי ולהוראות המכרז שאין לסטות מהן. משכך , יש להקפיד על מילוי כל התנאים בעת הגשת הצעת המחיר בהתאם להוראות במכרז.

קרא עוד

28/1/2018
0

עסקים ומשרדים בתל אביב, זה הזמן לבדוק את חיובי הארנונה!

מאת: אורית פפר עו"ד (כלכלנית)

צו הארנונה של עיריית תל אביב קובע כי נכסים המשמשים למגורים יחויבו כולל כל השטחים המשותפים ואילו נכסים שאינם משמשים למגורים יחויבו ללא השטחים המשותפים למעט אם בעל/השוכר של הנכס באותה הקומה/בניין מחזיק ביותר מ-80% משטח הקומה.

קרא עוד

25/1/2018
0

רכשתם נכס? מהרו ורשמו הערת אזהרה במהרה!

מאת: אלי דורון, עו"ד ; ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח); נידאל סיאגה עו"ד

במסגרת פסק דין אשר ניתן בבית המשפט המחוזי בחיפה נדונה סוגיית התחרות שבין מתן עיקולים בפועל על קרקע לבין טענה להתחייבות חוזית אשר לא השתכללה לכדי רישום. לאחר חתימת עסקה במקרקעין חשוב מאוד כדבר ראשון לרשום הערת אזהרה ולדווח על העסקה לרשויות המס.

קרא עוד

25/1/2018
0

פורסמה עמדתה של רשות המיסים בעניין מיסוי הנפקות "ICO"

מאת: ראניה עלימי עו"ד (רו"ח)

רשות המסים פרסמה טיוטת חוזר מקצועי בנושא "ICO - הנפקת "אסימונים דיגיטליים" למתן שירותים ו/או מוצרים בפיתוח (Utility Tokens). הטיוטה מתייחסת בין היתר להשלכות המס הנובעות בעת הנפקת אסימונים (מטבעות) דיגיטליים בתמורה להתחייבות למתן שירות/מוצרים בפיתוח בעתיד. לאור חשיבות נושא זה, הבאנו בפניכם את עיקרי ההוראות שנקבעו בטיוטת החוזר.

קרא עוד

24/1/2018
0

10 הדיברות בעת מימוש מטבעות ווירטואליים

מאת: אלי דורון, עו"ד ; ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח); ראניה עלימי עו"ד (רו"ח)

לאור השלכות המס (בחלק מהמקרים מדובר בהשלכות מס כבדות) הקיימות בעת מימוש מטבעות ווירטואליים, כדאי להכיר את העובדות הבאות בנושא.

קרא עוד

24/1/2018
0

עולים חדשים/ותיקים ותושבים חוזרים? אתם על הכוונת של רשות המס!

מאת: ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח); אלי דורון, עו"ד, טל חשוב, משפטן

מדינת ישראל מעודדת עלייה באמצעות תמיכה כלכלית ישירה ו/או עקיפה - למטרה זו המדינה חוקקה במסגרת תיקון 168 לפקודה המסים "חוקי עידוד עלייה", בין השאר נקבע, כי תושבים חוזרים שחזרו ארצה אחרי ששהו בחו"ל בין 6 ל-10 שנים רצופות (או לפחות 3 שנים רצופות אם עזבו את ישראל עד ליום 31.12.2008), זכאים להטבות מס כגון פטור ממס על הכנסות פסיביות הנובעות מנכסים שרכשו לאחר שחדלו להיות תושבי ישראל, פטור על רווחי הון ממכירת אותם נכסים לתקופה של 10 שנים ופטור למשך 5 שנים מהכנסות ריבית ודיבידנד מ"ניירות ערך מוטבים".

קרא עוד

24/1/2018
0

חבות המס במקרה של המרת ביטקוין במטבע וירטואלי אחר

מאת: אלי דורון, עו"ד ; ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח); ראניה עלימי עו"ד (רו"ח)

ראינו לנכון לחזור ולהדגיש כי עמדתה של רשות המסים כפי שמשתקפת מטיוטת החוזר בנושא, מובילה לתוצאה כי גם המרת מטבע ווירטואלי מוביל כגון הביטקוין למטבעות ווירטואליים אחרים, מהווה אירוע מס החייב במס רווח הון בשיעור של 25%.

קרא עוד

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... 80
© כל הזכויות שמורות למשרד עו"ד דורון, טיקוצקי, קנטור, גוטמן ועמית גרוס