חיפוש
סניף מרכז: 03-6109100
סניף חיפה והצפון: 04-8147500
חיפוש
רישום לקבלת ניוזלטר - מבזק מס, הון ועוד

מאמרים משפטיים

16/8/2017
0

יעד חדש ומנצח לעסקים - מקסיקו

מאת: ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח); אלי דורון, עו"ד, טל חשוב, משפטן

מקסיקו, הממוקמת במרכז יבשת אמריקה, הינה פדרציה המאגדת בתוכה 32 מדינות פדרליות. רבים נוטים לחשוב כי מקסיקו היא מדינה נחשלת, אלא שטעות בידם, מאחר ומקסיקו נחשבת כיום למעצמה כלכלית, וזאת בעיקר משום שהיא שותפת הסחר הגדולה ביותר של ארה"ב.

קרא עוד

16/8/2017
0

המיליארדר בני שטיינמץ ובכיר במשק נעצרו בחשד לשוחד ולהלבנת הון

מאת: ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח); אלי דורון, עו"ד, טל חשוב, משפטן

ביום ב' (14.8.17) עצרה המשטרה את המיליארדר בני שטיינמץ וארבעה חשודים נוספים - בהם בכיר בחברה ציבורית ואנשי עסקים - בחשד למתן שוחד, הלבנת הון, זיוף מסמכים, רישום כוזב במסמכי תאגיד, מרמה, הפרת אמונים ושיבוש מהלכי משפט. בחקירה היו מעורבים גם ה-FBI ומשטרת שוויץ.

קרא עוד

16/8/2017
0

איך מערערים על החלטה של וועדה רפואית?

מאת: ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח); אלי דורון, עו"ד, רבקה מנגוני עו"ד (רו"ח)
12/8/2017
0

תושב חוזר/ותיק - מדריך מיוחד

מאת: עורך דין אלי דורון

על מנת לעודד ישראלים הגרים בחו"ל לחזור ולהתגורר בישראל, קבעה ממשלת ישראל בשנת 2008 את החוק לתיקון מס הכנסה ובמסגרתו רפורמה מקיפה ובה תקנות והטבות אשר נועדו לעודד ישראלים החיים בחו"ל לחזור ולהתגורר בארץ - על ההטבות השונות ועל ההגדרה מי הוא תושב חוזר על פי החוק, כל זאת בסיקור המיוחד שלפניכם.

קרא עוד

9/8/2017
0

טור דעה לאור פסיקת בג"צ בעניין חוק מס ריבוי דירות

מאת: עו"ד אלי דורון

פירמת משרדנו דורון טיקוצקי קנטור גוטמן ושות', מברכת על החלטת בית המשפט העליון באשר לביטול חוק מס ריבוי דירות, אשר קבע חבות מס לבעלים המחזיקים בשלוש דירות ויותר.

קרא עוד

9/8/2017
0

ישראלים עטים על שוק הנדל"ן הקפריסאי

מאת: ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח); אלי דורון, עו"ד, עמית משה כהן, עו"ד

מיקומו של האי הקפריסאי, קרבתו לישראל, היותה של קפריסין מרכז עסקי בינלאומי פופולרי, מדיניות המס האטרקטיבית, מזג האוויר הנוח, השתייכותה של המדינה לאיחוד האירופי ומעל לכל – היצע מרשים של נכסי נדל"ן במחירים אטרקטיביים במיוחד אשר ערכם ממשיך להאמיר בקצב מרשים לאורך השנים האחרונות, מבססים את קפריסין כיעד פופולרי עבור ישראלים המחפשים השקעות בענף הנדל"ן.

קרא עוד

9/8/2017
0

מהו מועד הוצאת חשבונית וחיוב במס ערך מוסף בעסקה מתמשכת?

מאת: ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח); אלי דורון, עו"ד, טל חשוב, משפטן

חשבונית מוגדרת בפרק א' לחוק מס ערך מוסף התשל"ו-1975 ולה מספר צורות המתייחסות לדרך ביצוע העסקה ומהותה, כמפורט בסעיפים 45 ו-47 לחוק מס ערך מוסף. החובה להוציא חשבונית עסקה, להבדיל מחשבונית מס, מוטלת על כל עוסק, אפילו אם העסקה פטורה ממס. חשבונית מס רשאי להוציא רק עוסק מורשה, והוא חייב לעשות כן על פי דרישת הקונה.

קרא עוד

2/8/2017
0

תושב ישראל החי בחו"ל? בדוק שאינך מחויב לשלם דמי ביטוח לאומי

מאת: אלי דורון, עו"ד; ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח); טל חשוב, משפטן

לעתים ישנם מקרים מורכבים בהם תושב עוזב את הארץ לתקופה ממושכת או שלא מדובר במעסיק ישראלי שהוא עובד אצלו. במקרים כגון אלו עולה לא אחת השאלה האם תושב ישראל השוהה בחו"ל מחויב בתשלומי ביטוח לאומי?

קרא עוד

2/8/2017
0

על התנכלות תעסוקתית במקום העבודה

מאת: יעל פורת קוצר, עו"ד

הבוס מקלל אותך? קבוצת עובדים מחרימה אותה ולא מאפשרת לך לבצע את תפקידך? המעסיק משפיל אותך? משמיץ אותך? מזלזל בך באופן מופגן? אם כן, ייתכן שאתה חשוף להתנכלות או התעמרות תעסוקתית במקום העבודה, וזקוק לסיוע של בית הדין לעבודה, באמצעות לווי משפטי מתחום דיני העבודה.

קרא עוד

30/7/2017
0

הטבות המס ליצרני חשמל בטכנולוגיית הפוטו-וולטאי

מאת: ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח); אלי דורון, עו"ד, דור שיוביץ, משפטן

בדיון שנערך ב-24/7/17, אישרה ועדת הכספים של הכנסת פטור מדיווח למס הכנסה ליצרני חשמל ביתיים המפיקים הכנסה באמצעות טכנולוגיה פוטו-וולטאית, בהתאם לחוק לעידוד השקעה באנרגיות מתחדשות וזאת עד לגובה הכנסות שנתי של כ-98,000 ₪ - כל הפרטים בעניין כאן.

קרא עוד

26/7/2017
0

האם הלחץ להפחתת מחירי הדירות גורם לפגיעה עקיפה בכספי ציבור?

מאת: ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח); אלי דורון, עו"ד, טל חשוב, משפטן

אנו עדים חדשות לבקרים, ומזה זמן רב, לידיעות לפיהן מחירי הדירות בארץ נמצאים בעלייה מתמדת. חלק מן הפעולות אותן מבצע האוצר בכדי להפחית את מחירי הדיור נעוץ בהגדלת ההיצע, וחלק נעוץ בלחץ המוטל על היזמים להפחית את עלות הדירות. על פניו נדמה, כי מגמה זו מבורכת מאחר ואכן קיימת בעיה אקוטית בענף הדיור, אלא שללא רגולציה מתאימה ניתן לזהות כשלי שוק בתוך ענף הבנייה.

קרא עוד

26/7/2017
0

קצבת עובדים בפשיטת רגל ובפירוק תאגיד

מאת: ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח); אלי דורון, עו"ד, רבקה מנגוני, משפטנית

פרק ח' לחוק הביטוח הלאומי [נוסח משולב] עוסק ב-"ביטוח זכויות עובדים בפשיטת רגל ובפירוק תאגיד" ומקנה לעובדים את הזכות הבסיסית לתבוע את שכרם המגיע להם ממעביד שהפך לחדל פירעון, מן המוסד לביטוח לאומי.

קרא עוד

20/7/2017
0

"דיני איכות הסביבה" – תחום מתפתח הדורש מומחיות מיוחדת

מאת: ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח); אלי דורון, עו"ד, דור שיוביץ, משפטן

בשנים האחרונות הלכו והתפתחו מקבץ חדש של דינים בקשר עם משאבים סביבתיים וככזה זכה לכינוי "דיני איכות הסביבה". חשיבותם ואופן השפעתם של דינים אלו הולכת וגוברת בעידן המודרני בו ניתן להבחין כי סוגיות סביבתיות משפיעות במידה ניכרת על תחומים רבים, עד כי יש הטוענים שניתן לראות בהם זכות יסוד השווה במעלתה לזכויות היסוד הבסיסיות של האדם כגון הזכות לכבוד.

קרא עוד

20/7/2017
0

מלחמת רשות המיסים בענף הזהב ותופעת החשבוניות הפיקטיביות

מאת: ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח); אלי דורון, עו"ד, טל חשוב, משפטן

בשנים האחרונות, אנו העוסקים בתחום המס באופן יום יומי, רואים במחוזותינו עלייה משמעותית בהיקף עבירות מע"מ בענף הזהב. העבירות המרכזיות בהן נחשדים נישומים הינן שימוש ו/או רכישה של חשבוניות "פיקטיביות". ידוע לנו כי רשות המסים בשילוב משטרת ישראל עושה מאמצים רבים לאתר את העוסקים בדבר, שכן על פי נתוני הרשות מדובר על הפסדים של מיליארדי שקלים לקופת המדינה.

קרא עוד

12/7/2017
0

מס ערך מוסף בשיעור אפס

מאת: ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח); אלי דורון, עו"ד, טל חשוב, משפטן

עניין חבות במע"מ בשיעור אפס מוסדר בסעיף 30 לחוק מע"מ המונה שורה של עסקאות עליהן מוטל מע"מ בשיעור אפס. משמעות קביעה זו היא כי העסקאות עצמן מוגדרות כחייבות במס אולם שיעור המס הינו אפס. מבין הסעיפים הקטנים שבסעיף 30 לחוק מע"מ, ראינו לנכון להתייחס לשני סעיפים העשויים להיות רלוונטיים ללא מעט חברות אשר עוסקות ב-"ייצוא שירותים".

קרא עוד

12/7/2017
0

ביטוח אובדן כושר השתכרות

מאת: ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח); אלי דורון, עו"ד, קרן קרינוביץ, משפטנית

ביטוח אובדן כושר השתכרות הינו ביטוח הנרכש לרוב במסגרת פוליסת ביטוח מנהלים המונפקת דרך מקום העבודה או לחילופין באופן עצמאי - להלן סיקור מיוחד נרחב בנושא.

קרא עוד

5/7/2017
0

תיקון חדש יאפשר לרשויות מקומיות להטיל היטל חדש על מיזמי תמ"א 38

מאת: ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח); אלי דורון, עו"ד, בת-אל עובדיה, עו"ד

תוכנית המתאר הארצית לחיזוק מבנים קיימים בפני רעידות אדמה (תמ"א 38), נועדה בראש ובראשונה לחיזוק מבנים ישנים ולהתאמתם לדרישות התקן הישראלי לעמידות מבנים בפני רעידות אדמה וזאת מאחר ומרבית המבנים שנבנו בישראל עד לשנת 1980, אינם עומדים בדרישות תקן זה.

קרא עוד

5/7/2017
0

הקפאת חשבון בנק של ישראלי בחו"ל - קפיצת מדרגה במלחמה בהון השחור

מאת: ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח); אלי דורון, עו"ד, עמית משה כהן, עו"ד

ידיעה שפורסמה לאחרונה בדבר הקפאת חשבון בנק של יחיד תושב ישראל המתנהל בהונג קונג, לצורך חילוט כספים בהליך פלילי, מהווה ללא ספק עליית מדרגה חדה במדיניות רשות המיסים בכל הנוגע לאכיפתה הכלכלית ולמאבקה בהון השחור ובעבירות המס.

קרא עוד

28/6/2017
0

הליך פשיטת הרגל בראי הרפורמה

מאת: ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח); אלי דורון, עו"ד, נידאל סיאגה, עו"ד

דיני פשיטת הרגל עוסקים במצב בו אדם אינו יכול לשלם את חובותיו. הישות הסטטוטורית המפקחת על פשיטת הרגל הוא הכונס הרשמי. הצורך בפיקוח נובע מהעובדה שבהליכי חדלות פירעון מעורבים צדדים רבים אשר עניינם ההדדי, ולעתים השונה, עשוי להיות מפוקח בצורה הטובה ביותר בידי גורם ניטרלי ונטול פניות.

קרא עוד

28/6/2017
0

הכרעת הסכסוך בין שתי יצרניות יין על שם המותג "יקבי ירושלים"

מאת: ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח); אלי דורון, עו"ד, קרן קריינוביץ, משפטנית

ביום 26/02/2017 הכריע בית המשפט המחוזי בירושלים בעניין תביעותיהן ההדדיות של שתי חברות העוסקות בייצור ושיווק יינות: חברת אנטיפוד וחברת יקבי ירושלים, כאשר נושא המאבק המשפטי ביניהן היה זכות השימוש בשם המותג "יקבי ירושלים".

קרא עוד

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... 76
© כל הזכויות שמורות לדורון, טיקוצקי, צדרבוים עורכי דין