חיפוש
סניף מרכז: 03-6109100
סניף חיפה והצפון: 04-8147500
חיפוש
רישום לקבלת ניוזלטר - מבזק מס, הון ועוד

מאמרים משפטיים

26/4/2018
0

ייעוץ מס משפטי למשקיעים במטבעות דיגיטליים

למשרדנו נסיון עשיר בייצוג ישראלים אשר הרוויחו כספים, אם מקריפטו ואם ממקורות אחרים, עליהם הם לא דיווחו כנדרש למס הכנסה ובשלב מסוים החליטו כי לטובת נטרול הסכנות הפליליות ולטובת "הלבנה" חוקית של הכסף והבאתו לישראל

קרא עוד

25/4/2018
0

מדוע כדאי להקים סטארט אפ בישראל?

מאת: ראניה עלימי, עו"ד (רו"ח)
25/4/2018
0

כללי ציות למניעת מתן שוחד לעובד ציבור זר

מאת: אלי דורון, עו"ד ; ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח); סטס קפליוביץ, משפטן
23/4/2018
0

עורך דין לענייני ביטקוין וקריפטו

מאת: אלי דורון, עו"ד

משרדנו, המורכב מעו"ד ורו"ח יוצאי רשויות מס ומשרד המשפטים מתמחה בקריפטו, במטבעות דיגיטליים ובביטקוין. רואי החשבון ועורכי הדין של משרדנו יודעים לתת מענה משפטי מיידי, אמין ומקצועי הן לאדם הפרטי, הן לחברה והן ליזם - כל הפרטים כאן.

קרא עוד

22/4/2018
0

כללי ציות - מתן שוחד לעובד ציבור במדינה זרה

מאת: אלי דורון, עו"ד ; ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח); סטניסלב קפליוביץ', משפטן

לאור הצטרפותה של מדינת ישראל לאמנת ה-OECD למלחמה בשחיתות בזירה הבין-לאומית, הוסף בשנת 2008 לחוק העונשין הישראלי סעיף ספציפי האוסר לתת שוחד לעובדי ציבור זרים במטרה לקדם פעילות עסקית של חברות בינלאומיות - להלן סיקור נרחב מיוחד בנושא.

קרא עוד

12/4/2018
0

טיפים בענף המסעדנות – משמעויות ההלכה החדשה

מאת: עמית גרוס, עו"ד

ביום 26/03/2018 ניתן פסק הדין בעניין קייס ובודה אשר קבע הלכה חדשה, שתיכנס לתוקפה ביום 01/01/2019. פסק הדין ניתן על רקע שני ערעורים שהונחו בפניו של בית הדין. ערעורו של מר עומרי קיס אשר הוגש כנגד המוסד לביטוח לאומי ובו טען המערער כי יש לחשב את גמלת דמי האבטלה שלו על פי כלל התשרים שהתקבלו אצלו מהמסעדה, ואילו המוסד לביטוח לאומי טען כי את גמלת דמי האבטלה יש לחשב על פי השכר שדווח בלבד. ערעור המסעדה בעניין בודה, היה כנגד קביעת בית הדין האזורי לעבודה, לפיה חרף קבלת תשרים העולים על שכר מינימום, ולאור אופן רישום התשרים, חויבה המסעדה בתשלום הפרשי שכר מיני

קרא עוד

12/4/2018
0

תמריצים והטבות מס לחברות הזנק בישראל

מאת: ראניה עלימי עו"ד (רו"ח)

מדינת ישראל באמצעות חקיקה שחוקקה לאורך השנים ועודנה מחוקקת, מעניקה תמריצים ממשלתיים לעסקים וחברות הפועלות בתחומים מסוימים ואף מעניקה הטבות מס למשקיעים בחברות ובמיזמים ובעלי מניותיהם. אשר על כן, ישראל מהווה יעד אטרקטיבי המושך יזמים ומשקיעים מכל העולם. להלן נסקור חלק מהוראות החקיקה שבמסגרתה מעניקה מדינת ישראל תמריצים והטבות מס למיזמים ולעסקים בישראל וכן לבעלי המניות שלהם.

קרא עוד

12/4/2018
0

החוק לצמצום השימוש במזומן

מאת: אלי דורון, עו"ד ; ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח); סטס קפליוביץ, משפטן

על סמך המלצות ועדת לוקר, עבר בקריאה שלישית ביום 18.3.18 החוק לצמצום השימוש במזומן, התשע"ח-2018, המגביל את סכום העסקאות שניתן לבצע בכסף מזומן או בצ'ק - להלן נסקור את עיקרי החוק, אשר ייכנס לתוקף החל מיום 1.1.2019

קרא עוד

3/4/2018
0

איחוד תיקים

מאת: אלי דורון, עורך דין- ירון טיקוצקי, עורך דין (רואה חשבון)- חנן בן דוד, משפטן

איחוד תיקים בהוצאה לפועל הוא הליך שיכול לסייע מאוד לחייב במצבים שונים בקבלת הסדר תשלומים לפי יכולותיו ובעידוד פירעון החוב - איך זה עובד? האם זה באמת משתלם? האם הליך איחוד תיקים עדיף על הכרזת פשיטת רגל? כל התשובות החשובות כאן לפניכם.

קרא עוד

28/3/2018
0

השופט הבכיר בדימוס יעקב וגנר מצטרף לפירמת עורכי הדין דורון, טיקוצקי, קנטור, גוטמן & גרוס

פירמת עורכי הדין DTKG&G מקבלת בברכה את הצטרפותו של השופט וגנר כחלק מהנבחרת המצליחה של המשרד. וגנר הוא אחד מהדמויות המוכרות ביותר בעולם המשפט החיפאי והפך עם השנים לשם דבר ולסמכות משפטית המוכרת ומכובדת על ידי כולם. הצטרפותו של וגנר אל מחלקת ההליכים האלטרנטיביים של המשרד משמחת מאוד, בכך יוכל להנחיל את ניסיונו רב השנים ולהמשיך ולעסוק בעבודה משפטית ובתחומי מומחיותו ולתרום מניסיונו רב השנים. וגנר רואה בהליכים האלטרנטיביים, כמו גישור ובוררות, פתרון לעומס המוטל על בתי המשפט. אנו רואים זכות גדולה וכבוד רב בהצטרפותו של שהשופט בדימוס וגנר אל משרדנו.

קרא עוד

21/3/2018
0

ניכוי הוצאות הנפקה

מאת: רונן קנטור, עו"ד; ראניה עלימי, עו"ד (רו"ח)

לאחרונה פורסם חוק מס הכנסה (ניכוי הוצאות הנפקה) (הוראת שעה), התשע"ח-2018 אשר במסגרתו נקבע כי חברה או שותפות תהיה זכאית לנכות הוצאות שהיו לה להנפקת מניות או יחידות השתתפות, לפי העניין, הנרשמות למסחר בבורסה בישראל, בשנה שבה בוצעה ההנפקה.

קרא עוד

21/3/2018
0

שומת מס הכנסה ו/או מע״מ למסעדות המדווחות על רווח בלתי סביר

מאת: ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח); אלי דורון, עו"ד

כל בעל עסק באשר הוא חייב לנהל מערכת הנהלת חשבונות הכוללת את כל הכנסותיו והוצאותיו לצורך דיווח מלא לרשות המיסים. כך גם בענף המסעדנות. על כל מסעדן להעביר את כל נתוני המסעדה לדו"ח שנתי בו בעל המסעדה אמור לדווח על הרווח של המסעדה ועל המס הנגזר ממנו.

קרא עוד

15/3/2018
0

ביטול שומת מס

מאת: ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח); אלי דורון, עו"ד; דור שיוביץ, משפטן

לפני כשנה קיבל על עצמו משרדנו את הטיפול בתיק בו הוצאה שומת מס לנישום מכוח סעיף 119א' לפקודת מס הכנסה - הסיבה להוצאת שומת המס הייתה בגין חוב של חברה בע"מ שמניותיה היו רשומות על שמו של מרשינו.

קרא עוד

15/3/2018
0

פטור מחבות לביטוח לאומי

מאת: ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח); אלי דורון, עו"ד; דור שיוביץ, משפטן

בפסק הדין בעניין: ב"ל 69967-09-16 הוכהויזר נ' המוסד לביטוח לאומי שניתן לאחרונה בבית הדין האזורי לעבודה בירושלים, נפסק כי שהייה בחו"ל לתקופה של 4 שנים, איננה מנתקת בהכרח את תושבותו של אדם מישראל לעניין החבות במס הכנסה וביטוח לאומי, כל עוד נראה כי על פי מבחני "מרכז החיים" שנקבעו בפסיקה, לא הייתה כוונה להגר מישראל לאלתר וכי לא נעשו פעולות של ממש להעברת מרכז החיים מישראל לחו"ל.

קרא עוד

15/3/2018
0

האם אתם משלמים יותר מדי ארנונה?

מאת: אורית פפר, עו"ד כלכלנית

אל תישארו עם זה לבד, הטעות הגדולה והבסיסית היא שלא מתייעצים עם המומחים בתחום. הקדימו רפואה למכה ופנו למומחים בתחום להתייעצות, כל איחור וכל פספוס מועדים יכול לעלות בהרבה מאוד כסף ובהליכים משפטיים מיותרים.

קרא עוד

7/3/2018
0

תחולת עבירת השוחד על שוחד שניתן מחוץ לגבולות ישראל

מאת: ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח); אלי דורון, עו"ד; דור שיוביץ, משפטן

"עבירת השוחד הינה העבירה החמורה ביותר בקבוצת העבירות שעניינן שחיתות. מאז ומתמיד נתפש השוחד כפעולה אסורה הפוגעת בחברה וההורסת כל חלקה טובה בשירות הציבורי. עבירות השוחד מגבשות קבוצה של עבירות נפרדות. כל עבירה בנפרד וכל העבירות יחד נועדו להגן מפני חלופות שונות של פגיעה בערכים החיוניים המוגנים על ידי האיסור הפלילי".

קרא עוד

7/3/2018
0

סחר במטבעות וירטואליים דרך הבנק

מאת: ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח); אלי דורון, עו"ד; דור שיוביץ, משפטן

בהחלטה תקדימית שניתנה לאחרונה על ידי בית המשפט העליון, ניתן צו זמני האוסר על בנק ישראלי להפסיק באופן גורף את פעילות חשבון הבנק של חברת "ביטס אוף גולד", הקשורה למסחר בביטקוין.

קרא עוד

28/2/2018
0

העברת כספים לחו"ל לטובת מסחר במטבעות וירטואליים

מאת: ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח); אלי דורון, עו"ד; ראניה עלימי, עו"ד (רו"ח)

כיום, ניתן להשקיע באופן ישיר במטבעות ווירטואליים באמצעות רכישת ומכירת מטבעות בזירות מסחר אינטרנטית של המטבעות הווירטואליים אשר מרביתן נמצאות על גביהם של שרתי ואתרי אינטרנט הממוקמים במקומות שונים ברחבי העולם. משכך, כאשר סוחרי מטבעות וירטואליים ישראליים, מעוניינים להשקיע ולרכוש מטבעות אלה, הם נדרשים להעביר כספים לזירות המסחר אשר ממוקמות כאמור לרוב באתרי אינטרנט מעבר לים.

קרא עוד

28/2/2018
0

מיסוי מקרקעין מבקש לסווג אותך כקבלן ו/או כעוסק בנדל"ן?

מאת: ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח); אלי דורון, עו"ד; דור שיוביץ, משפטן

מס שבח משולם על רווח בעת מכירת דירה. רווח ההון במכירת דירה, משמע השבח, מחושב כהפרש בין מחיר מכירת הדירה למחיר קניית הדירה (צמודה למדד), ובקיזוז הוצאות רכישה והשבחת הנכס, לרבות הוצאות שכר טרחת עורך דין בעת קניית הדירה, שכר טרחת מתווך (הגבלה עד 2% מערך הדירה), הוצאות שיפוץ על הדירה, מס רכישה ועוד.

קרא עוד

27/2/2018
0

טיפול משפטי בירושות ובעיזבונות ברומניה

מאת: אלי דורון, עו"ד

בשל הסתירה בין הדין הישראלי לזה הרומני וייחודה של כל מדינה ומדינה, מומלץ מאוד שלא לפעול בתחום זה אלא באמצעות אנשי מקצוע מיומנים הבקיאים בדין שתי המדינות. חריגה מעקרון זה עלולה לפגוע קשות בזכויות של היורשים ולהביא לידי כך שחלקם בעיזבון יפגע מהותית, עד לכדי אבדן מלא הזכויות בעיזבון.

קרא עוד

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... 81
© כל הזכויות שמורות למשרד עו"ד דורון, טיקוצקי, קנטור, גוטמן ועמית גרוס