חיפוש
סניף מרכז: 03-6109100
סניף חיפה והצפון: 04-8147500
חיפוש
רישום לקבלת ניוזלטר - מבזק מס, הון ועוד

מחלקת היי-טק וחברות הזנק (סטארט-אפ)

עורכי הדין שלנו מלווים מקרוב ומעניקים ייעוץ משפטי למגוון 'שחקנים' הפועלים במגזר ההיי-טק והביו טק, וביניהם חברות סטארט-אפ ישראליות ובינלאומית, חברות 'בוגרות' הפועלות בתחומי ההיי-טק והביו-טק, חברות טכנולוגיה הנסחרות ב-NASDAQ, קרנות הון סיכון, קרנות פרייבט אקוויטי ומשקיעים אחרים, מישראל ומהעולם. במסגרת זו, מייצגים עורכי הדין באופן שוטף את לקוחותיהם בעסקאות מורכבות בתחום, לרבות עסקאות מיזוגים ורכישות ועסקאות אסטרטגיות אחרות מול חברות טכנולוגיה בינלאומיות מהשורה הראשונה. 

הצוותים המשפטיים  מלווים ומעניקים ייעוץ משפטי מקיף בתחום המימון וגיוסי ההון לחברות בשלביהם השונים, לרבות השקעות הון פרטי והשקעות הון סיכון, הלוואות מורכבות ועסקאות מימון אחרות, תוך שהם מייצגים את היזמים, חברת המטרה או את המשקיעים. תחום עיסוק זה מחייב גישה עסקית ופרקטית ויכולת לראות מעבר לסוגיות המשפטיות את התמונה בכללותה. עורכי הדין המתמחים בתחום הינם בעלי ידע רחב בנוגע לחוקים הזרים המסדירים תחום מתפתח זה. ניסיונו של הצוות המשפטי בתחום גיוסי ההון ופעילותן של קרנות ההון סיכון מושתת על עריכת עשרות עסקאות הון סיכון בכל שנה, הן בישראל והן מחוצה לה, ועל הייצוג המתמשך של קרנות, של משקיעים אחרים וכן על ייצוג חברות בשלבי בשלות שונים מול משקיעים וקרנות הון סיכון ישראלים וזרים.

בהתאם, הצוות המשפטי המנוסה מספק ללקוחות יעילות יוצאת דופן וייעוץ מתוחכם וייחודי החל משלב התגבשות התנאים הראשוניים של העסקה, וכולל ליווי משפטי צמוד בכל שלבי המשא ומתן, בארץ או בחו"ל, מתוך גישה מעשית ועניינית ידע משפטי מעמיק ביחד עם ניסיון והבנה של הצרכים העסקיים של הלקוחות, עד להשלמת העסקה לשביעות רצונם. אנו גם מעמידים לרשות לקוחותינו בתחום ליווי צמוד ושוטף בתחום המיסים, המוענק על ידי בכירי מחלקת מיסים, האמונים על תכנון מס מיטבי לקרנות. מגוון הלקוחות והניסיון שצבר המשרד בייצוג חברות, משקיעים וקרנות בישראל ובחו"ל הופך אותו למומחה בתחום. עם לקוחות המשרד בתחום זה נמנים משקיעים אסרטגיים, פיננסיים ופרטיים גדולים הפעילים בישראל ובחו"ל.
 
בנוסף, הצוותים המשפטיים עוסקים במתן ייעוץ ותמיכה משפטית למכלול הפעילות המסחרית של חברות בכלל וחברות היי-טק, תרופות, ביו-טכנולוגיה ומכשור רפואי בפרט, לרבות, ייעוץ והכוונה בנוגע למחקר, פיתוח ורגולציה של טכנולוגיה עתירת ידע ובניסוח הסכמים מסחריים מורכבים הכוללים הגנה על הקניין הרוחני של החברה ומסחורו (לרבות, אך לא רק, הסכמי סוכנות, הפצה, זיכיון, רישוי ואספקה, שיתופי פעולה, מיזמים משותפים ושותפויות, הסכמים אסטרטגיים, העברת טכנולוגיה, וניהול סיכונים ובהסדרים נוספים של ייצור, הפצה ושיווק, כמו גם מגוון רחב של הסכמים והתקשרויות אחרים הקשורים להגנה על קניין רוחני ומסחורו).

הצוות המשפטי מיומן במתן מענה גם בתחום דיני העבודה ובעלי מיומנות וידע בכל היבטי הגיבוש והיישום של תכניות תמריצים לעובדים, לרבות תכניות ומענקים מבוססי אופציות לרכישת מניות ומתן טיפול שוטף ויעוץ בקשר לניהול עובדי החברה וכמו כן, הינו בעל ניסיון רב בעבודה מול משרד המדען הראשי במשרד התעשייה, המסחר והתעסוקה הישראלי, ובמגוון תוכניותיו מכוח חוק המו"פ לרבות בקשר עם קבלת מענקים והצטרפות לחממות טכנולוגיות.

הידע הייחודי אשר נצבר בין כתלי המשרד, ההיכרות עם הצרכים המשפטיים הייחודיים של מגזר ההיי-טק והביו-טק, הנובעים מההתפתחויות הטכנולוגיות ושינויי החקיקה והאסדרה בתחום, לצד הראייה העסקית-הבינלאומית והניסיון המצטבר של עורכי הדין, הופכים את דורון-טיקוצקי-קנטור-גוטמן-צדרבוים ושות' למשרד עורכי הדין הנבחר על ידי חברות ומשקיעים הפועלים בתחום.
 
© כל הזכויות שמורות למשרד עו"ד דורון, טיקוצקי, קנטור, גוטמן ועמית גרוס