מאת: צוות המשרד


דיני מקרקעין הוא מונח המתייחס לכל החוקים והתקנות הנוגעים לעסקאות מקרקעין, כלומר נכסי שטח שונים - שטחים, מבנים, מגרשים וכולי. תחום זה, נחשב למורכב ומסועף במיוחד בעולם המשפטי הישראלי והוא טומן בחובו שלל נושאים והיבטים המצריכים התייחסות דקדקנית ובקיאות מוחלטת בנושא.

לתחום זה חשיבות גבוהה בחיי הפרט והאזרח, שכן מבין תחומים משפטיים רבים הוא מהנפוצים ביותר לשימוש לפחות מספר פעמים בחיינו. כל אדם נדרש פעם או יותר בחייו לבצע פעולה הקשורה למקרקעין, או אף לעניינים אחרים הנכללים בתחום זה, שלו השפעה רבה גם על כלכלת המדינה בכללותה. במסגרת דיני המקרקעין, נכנסים גם עניינים בדבר מיסוי מקרקעין, זכויות, שיתוף, פירוקים, חוזים, משכנתאות, מכירה, העברת בעלות, היתרים שונים כגון היתרי בנייה, איסורים חוקים ועוד אינספור נוספים. כאשר רוצים לבצע עסקה או חוזה הנוגעים לתחומים אילו, יש לעשות זאת בסיועו הצמוד של עורך דין נדלן שהוא עורך הדין המתמחה בדיני המקרקעין, או לפחות לפנות לייעוץ כללי עקב מורכבותו של הנושא והשלכותיו העתידיות רבות המשמעות.
 
עו"ד נדל"ן הוא בעל המקצוע אשר מתמצא בדיני המקרקעין השונים ע כל פרטיהם, ומתוקף כך ניתנות לו סמכויות שונות, והוא רשאי לטפל במקרים הקשורים לנושא זה בכמה רמות. עו"ד מקרקעין נותן את שירותיו לעריכת דין עבור עסקאות נדל"ן שונות ולכל היוצא בזאת. וכל עסקת נדל"ן, כמו למשל- קנייה, מכירה, השכרה וכולי, מחייבת בחתימה על חוזה מקרקעין, שלטובת שני הצדדים מוטב שיהיה ערוך מבוקר ע"י עורך הדין. בנוסף לכך, עורך דין הנדל"ן מלווה את הלקוח שלו בכל התהליך הבירוקרטי האורך והמייגע שמצריכה כל עסקת מקרקעין כמעט. מלבד עריכת החוזה, ופיקוח על חתימתו וקיום סעיפיו, לעורך הדין ישנן יכולות רבות לסייע בהיבטים שונים של התהליך, לרבות השגת אישורים, מציאת פרצות, קבלת הקלות או הטבות עבור הלקוחות, ובנוסף גם עבודה ישירות אל מול קבלני מפתח הבטחת איכות ואמינות עבודתם, ופעילות שוטפת אל מול רשויות החוק והוועדות השונות.

נסכם ונאמר כי תחום המקרקעין והנכסים הוא תחום רב השפעה ומורכב מאוד, שלא מומלץ להקל ראש בטיפולו, לכן כדאי מאוד להיוועץ בעורך דין נדל"ן לשם הצלחת התהליך באופן הטוב ביותר והשגת התוצאות הרצויות.

תנו לעו"ד מומחים ומנוסים לייצג אתכם נאמנה – בדיסקרטיות מלאה

לייעוץ ראשוני, פרטים נוספים ובכל שאלה פנו אלינו כעת: סניף מרכז 03-6109100סניף חיפה 04-8147500.

הדפסת המאמר

דירוג המאמר

מדורג 5 ע"י 1 גולשים

עשוי לעניין אתכם

שלילת הטבת מס רכישה במקרה של רכישת חלק בבניין מגורים

מאת: אלי דורון, עו"ד; דורון פסו, עו"ד

לאחרונה ניתנה החלטה ב-ו"ע 45682-01-17 באור נ' מדינת ישראל ("הערר") אשר דחתה בקשתו של עורר אשר רכש חלקים בלתי מסוימים בבניין דירות וביקש לקבל הטבה במס רכישה בטענה שמדובר ב"דירת מגורים יחידה".

תביעות ליקויי בניה

מאת: צוות האתר

למשרדנו, המורכב מעו"ד, רו"ח, הנדסאים וכלכלנים, הידע והניסיון בטיפול בתביעות אשר עניינן בליקויי בניה אשר נגרמו כתוצאה מעבודות בניה לא תקינות ו/או לא ראויות, כאלה אשר משאירות את הדייר עם נכס פגום, מה שפוגע בשווי הנכס ו/או ביכולת של הדייר ליהנות מהנכס.

נדל"ן ישראלי ברומניה

מאת: אלי דורון, עו"ד, ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח); ד"ר שלמה נס, עו"ד (רו"ח)

לסניף המשרד שבבוקרשט, המורכב מממבחר עו"ד רומנים מובילים, ניסיון רב בכל הקשור בביצוע עסקאות נדל"ן עבור ישראלים ברומניה - רכישה, מכירה וכו'. משרדנו ידע לבצע עבורך את עסקת הנדל"ן בנוגע לדירה, נכס מסחרי, מגרש, מניות ועוד ולהבטיח השלמת העסקה לשביעות רצונך.

הוסף תגובה

רישום לקבלת ניוזלטר - מבזק מס, הון ועוד

אנא מלאו את פרטיכם