מאת:

דיני מקרקעין הוא מונח המתייחס לכל החוקים והתקנות הנוגעים לעסקאות מקרקעין, כלומר נכסי שטח שונים - שטחים, מבנים, מגרשים וכולי. תחום זה, נחשב למורכב ומסועף במיוחד בעולם המשפטי הישראלי והוא טומן בחובו שלל נושאים והיבטים המצריכים התייחסות דקדקנית ובקיאות מוחלטת בנושא.

לתחום זה חשיבות גבוהה בחיי הפרט והאזרח, שכן מבין תחומים משפטיים רבים הוא מהנפוצים ביותר לשימוש לפחות מספר פעמים בחיינו. כל אדם נדרש פעם או יותר בחייו לבצע פעולה הקשורה למקרקעין, או אף לעניינים אחרים הנכללים בתחום זה, שלו השפעה רבה גם על כלכלת המדינה בכללותה. במסגרת דיני המקרקעין, נכנסים גם עניינים בדבר מיסוי מקרקעין, זכויות, שיתוף, פירוקים, חוזים, משכנתאות, מכירה, העברת בעלות, היתרים שונים כגון היתרי בנייה, איסורים חוקים ועוד אינספור נוספים. כאשר רוצים לבצע עסקה או חוזה הנוגעים לתחומים אילו, יש לעשות זאת בסיועו הצמוד של עורך דין נדלן שהוא עורך הדין המתמחה בדיני המקרקעין, או לפחות לפנות לייעוץ כללי עקב מורכבותו של הנושא והשלכותיו העתידיות רבות המשמעות.
 
עו"ד נדל"ן הוא בעל המקצוע אשר מתמצא בדיני המקרקעין השונים ע כל פרטיהם, ומתוקף כך ניתנות לו סמכויות שונות, והוא רשאי לטפל במקרים הקשורים לנושא זה בכמה רמות. עו"ד מקרקעין נותן את שירותיו לעריכת דין עבור עסקאות נדל"ן שונות ולכל היוצא בזאת. וכל עסקת נדל"ן, כמו למשל- קנייה, מכירה, השכרה וכולי, מחייבת בחתימה על חוזה מקרקעין, שלטובת שני הצדדים מוטב שיהיה ערוך מבוקר ע"י עורך הדין. בנוסף לכך, עורך דין הנדל"ן מלווה את הלקוח שלו בכל התהליך הבירוקרטי האורך והמייגע שמצריכה כל עסקת מקרקעין כמעט. מלבד עריכת החוזה, ופיקוח על חתימתו וקיום סעיפיו, לעורך הדין ישנן יכולות רבות לסייע בהיבטים שונים של התהליך, לרבות השגת אישורים, מציאת פרצות, קבלת הקלות או הטבות עבור הלקוחות, ובנוסף גם עבודה ישירות אל מול קבלני מפתח הבטחת איכות ואמינות עבודתם, ופעילות שוטפת אל מול רשויות החוק והוועדות השונות.

נסכם ונאמר כי תחום המקרקעין והנכסים הוא תחום רב השפעה ומורכב מאוד, שלא מומלץ להקל ראש בטיפולו, לכן כדאי מאוד להיוועץ בעורך דין נדל"ן לשם הצלחת התהליך באופן הטוב ביותר והשגת התוצאות הרצויות.

אנו עומדים לרשותך בכל שאלה: סניף מרכז 03-6109100, סניף חיפה 04-8147500, נייד: 054-4251054

לפגישה אישית
חייגו 03-6109100

או השלימו את הפרטים הבאים

הדפסת המאמר

דירוג המאמר

 

5 ע"י 1 גולשים

עשוי לעניין אתכם

ייצוג דיירים בהתחדשות עירונית

מאת: ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח)

במאמר זה נסקור את החשיבות בבחירת עו"ד בעל ידע וניסיון בתהליך התחדשות עירונית, נבחן את אבני הדרך ואת מקומו של עו"ד בכל אחת מנקודות זמן אלו.

הוצאות פיתוח מגרש אינן מהוות חלק ממחיר המקרקעין לצורך חישוב מס רכישה

מאת: אלי דורון, עו"ד, ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח); ד"ר שלמה נס, עו"ד (רו"ח); יגאל רוזנברג, עו"ד

בית המשפט העליון דן בשני ערעורים שבמרכזם השאלה האם בעת רכישת מקרקעין שלא עברו פיתוח, תוך התחייבות לשאת בהוצאת הפיתוח של המגרש, יש לראות בסכום שאותו מתחייב לשלם הרוכש עבור פיתוח המגרש כחלק ממחיר המקרקעין המחויב במס רכישה או שמא יש לראות את ההתחייבות לשאת בהוצאות הפיתוח כהתחייבות נפרדת מההתחייבות לרכישת המקרקעין שאין לשלם עליה מס רכישה.

חברה קבלנית או איגוד מקרקעין ?

מאת: אלי דורון, עו"ד, ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח); ד"ר שלמה נס, עו"ד (רו"ח); יגאל רוזנברג, עו"ד

ביהמ"ש קבע, כי חברה שחתמה על הסכם לביצוע פרויקט תמ"א 38, אך בפועל לא פעלה באופן שוטף ורציף לביצוע הפרויקט, כך שבפועל כל מה שהיה בידי החברה הוא בגדר זכות במקרקעין, תסווג כאיגוד מקרקעין. כפועל יוצא מכך נקבע כי מכירת מניותיה של חברה כזאת - תהיה בגדר פעולה באיגוד מקרקעין ותחויב במס רכישה כדין.

הוסף תגובה

זקוקים לעורך דין?

חייגו: 03-6109100 או השאירו פרטים
אני מאשר/ת בזאת לדורון, טיקוצקי, קנטור, גוטמן, נס, עמית גרוס ושות' לשלוח לי ניוזלטרים/דיוור של מאמרים, מידע, חידושים, עדכונים מקצועיים והודעות, במייל ו/או בהודעה לנייד. הרשמה לקבלת הדיוור כאמור תאפשר קבלת דיוור שבועי ללא תשלום. ניתן בכל עת לבטל את ההרשמה לקבלת הדיוור ע"י לחיצה על מקש "הסרה" בכל דיוור שיישלח.