מאת:


דיני מקרקעין הוא מונח המתייחס לכל החוקים והתקנות הנוגעים לעסקאות מקרקעין, כלומר נכסי שטח שונים - שטחים, מבנים, מגרשים וכולי. תחום זה, נחשב למורכב ומסועף במיוחד בעולם המשפטי הישראלי והוא טומן בחובו שלל נושאים והיבטים המצריכים התייחסות דקדקנית ובקיאות מוחלטת בנושא.

לתחום זה חשיבות גבוהה בחיי הפרט והאזרח, שכן מבין תחומים משפטיים רבים הוא מהנפוצים ביותר לשימוש לפחות מספר פעמים בחיינו. כל אדם נדרש פעם או יותר בחייו לבצע פעולה הקשורה למקרקעין, או אף לעניינים אחרים הנכללים בתחום זה, שלו השפעה רבה גם על כלכלת המדינה בכללותה. במסגרת דיני המקרקעין, נכנסים גם עניינים בדבר מיסוי מקרקעין, זכויות, שיתוף, פירוקים, חוזים, משכנתאות, מכירה, העברת בעלות, היתרים שונים כגון היתרי בנייה, איסורים חוקים ועוד אינספור נוספים. כאשר רוצים לבצע עסקה או חוזה הנוגעים לתחומים אילו, יש לעשות זאת בסיועו הצמוד של עורך דין נדלן שהוא עורך הדין המתמחה בדיני המקרקעין, או לפחות לפנות לייעוץ כללי עקב מורכבותו של הנושא והשלכותיו העתידיות רבות המשמעות.
 
עו"ד נדל"ן הוא בעל המקצוע אשר מתמצא בדיני המקרקעין השונים ע כל פרטיהם, ומתוקף כך ניתנות לו סמכויות שונות, והוא רשאי לטפל במקרים הקשורים לנושא זה בכמה רמות. עו"ד מקרקעין נותן את שירותיו לעריכת דין עבור עסקאות נדל"ן שונות ולכל היוצא בזאת. וכל עסקת נדל"ן, כמו למשל- קנייה, מכירה, השכרה וכולי, מחייבת בחתימה על חוזה מקרקעין, שלטובת שני הצדדים מוטב שיהיה ערוך מבוקר ע"י עורך הדין. בנוסף לכך, עורך דין הנדל"ן מלווה את הלקוח שלו בכל התהליך הבירוקרטי האורך והמייגע שמצריכה כל עסקת מקרקעין כמעט. מלבד עריכת החוזה, ופיקוח על חתימתו וקיום סעיפיו, לעורך הדין ישנן יכולות רבות לסייע בהיבטים שונים של התהליך, לרבות השגת אישורים, מציאת פרצות, קבלת הקלות או הטבות עבור הלקוחות, ובנוסף גם עבודה ישירות אל מול קבלני מפתח הבטחת איכות ואמינות עבודתם, ופעילות שוטפת אל מול רשויות החוק והוועדות השונות.

נסכם ונאמר כי תחום המקרקעין והנכסים הוא תחום רב השפעה ומורכב מאוד, שלא מומלץ להקל ראש בטיפולו, לכן כדאי מאוד להיוועץ בעורך דין נדל"ן לשם הצלחת התהליך באופן הטוב ביותר והשגת התוצאות הרצויות.
בין מקרקעין לנדל

תנו לעו"ד מומחים ומנוסים לייצג אתכם נאמנה – בדיסקרטיות מלאה

לייעוץ ראשוני, פרטים נוספים ובכל שאלה פנו אלינו כעת: סניף מרכז 03-6109100סניף חיפה 04-8147500, נייד: 054-4251054.

זקוקים לעורך דין?

חייגו: 03-6109100 או השאירו פרטים

הדפסת המאמר

דירוג המאמר

 

5 ע"י 1 גולשים

עשוי לעניין אתכם

העברת נכס מקרקעין לנאמנות

מאת: אלי דורון, עו"ד, ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח); ד"ר שלמה נס, עו"ד (רו"ח), בת-אל עובדיה, עו"ד; לידור עמר, משפטן

החל בשלב בו נוצרת הנאמנות, ולאור השוני וחוסר הבהירות בין הוראות הדין לעמדת רשות המיסים בעניין, מתעוררות שאלות רבות אשר יש לתת עליהן את הדעת - לדוגמא, האם יצירת הנאמנות מהווה אירוע מס? בהנחה שכן, האם אירוע שכזה יהיה חייב במס או שמא פטור?

רכישת דירה בזמן קורונה

מאת: אלי דורון, עו"ד, ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח); ד"ר שלמה נס, עו"ד (רו"ח); לידור עמר, משפטן

נגיף הקורונה (COVID-19) הגיח אל עולמנו בתחילת שנת 2020 והביא עמו סט של כללים חדשים בעולם כולו ובעולם הנדל"ן בפרט - מדריך זה, מטרתו להתוות את עשרת הדיברות למעוניין ברכישת דירה בתקופת משבר הקורונה.

רכישת / מכירת דירה בימי הקורונה

מאת: אלי דורון, עו"ד, ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח); ד"ר שלמה נס, עו"ד (רו"ח)

משרדנו יודע להיכנס במהירות לפרטי העסקה, לבצע את כלל הבדיקות הנדרשות לטובת הבטחת השלמת עסקה ברורה חלקה ונקייה ובנוסף לייעץ לך, הרוכש או המוכר, בכל הקשור לשיקולי המס.

הוסף תגובה

זקוקים לעורך דין?

חייגו: 03-6109100 או השאירו פרטים