מאת:


כל אדם שעומד מול רכישת נכס זקוק לשירותיו של עורך דין נדלן המתמחה בעסקי מקרקעין -
זאת משום שישנם תיאומים רבים שצריכים להיעשות ומדובר בסכומי כסף גדולים לרוב ולכן חשוב לבצע עסקות מתחום זה בצורה המקצועית ביותר.

 

מיהו למעשה עורך דין נדלן?

עו"ד נדלן הוא אדם אשר התמחה באופן ספציפי בדינים ובתקנות המיוחסים לתחום זה לרבות עיסוק בנכסים המיועדים להשכרה, קנייה, איתור נכסים, ועניינים הנוגעים למושגים כגון שעבודים משכונים כינוס נדלן וכו' - לרוב מדובר בעורך דין מקרקעין אשר נותן גם שירותי עריכת דין לנדל"ן. בנוסף עוסק בעל תפקיד זה בכל הנוגע למיסוי מקרקעין - תחום חשוב בפני עצמו שיש להכירו על כל פניו על מנת להתמצא בו בצורה שתועיל לייעוץ בנושאים השונים בעת הצורך. עורך הדין תפקידו בדומה לתחומי עריכת דין אחרים גם  לייצג את הלקוח אל מול הרשויות ומוסדות המדינה ולהוות מאין זרוע מקשרת ביניהם כאשר לנגד עיניו ניצבת תועלתו של הלקוח. כמו כן רשאי עורך דין נדל"ן לייצג לקוחות פרטיים אל מול קבלני בניין, או אפילו ובמקרים מסוימים לייצג את הקבלנים עצמם כאשר יש צורך לייצוג משפטי בעניינים הקשורים לבנייה ולנכס - פיקוח על זכויות קבלנים, ערובות ועוד. למעשה מדובר בגורם הבלעדי שמתמחה ואחראי על הפן המשפטי בכל הקשור לעסקאות מקרקעין ותפקידו חשוב מאין כמוהו משום שאדם מן השורה או אפילו עסק, אינם בקיאים בכל הפרטים הנוגעים לעניינים הללו ובעקבות זאת עלולים לספוג הפסדים כלכליים ועוגמת נפש.

עורך דין ירון טיקוצקי ממשרדנו, מומחה לנדל"ן, מתארח בערוץ הכנסת:

 

עריכת דין לעסקי נדלן

כאשר אדם מעוניין לרכוש דירה או נכס מכל סוג שהוא המשתייך לתחום המקרקעין, נשאלת השאלה מה ניתן לעשות על מנת לעבור את התהליך בצורה חלקה וטובה, וללא הפתעות לא נעימות בהמשך. זאת בדומה לכל עסקה שבה מדובר בסכום כספי גבוה כ"כ שלעתים מצריך לקיחת משכנתא, הלוואה או מכירה של נכס אחר. ישנם אמצעים רבים לבטח עסקה כזו עבור הקונה ולשמור על זכויותיו, אך אדם שאיננו התמחה בתחום באופן מקצועי, סביר שלא יידע לעשות זאת בצורה מלאה ודקדקנית כפי שיכול לעשות זאת בעל מקצוע בתחום, וזו בדיוק הסיבה שלשמה משתלם להשקיע בקבלת שירותי עריכת דין לעסקי נדלן, החל מהתייעצות לגביי חוזה ועד אחרון הפרטים הרשמיים. במסגרת תפקידו, יוכל לבצע עורך הדין מגוון של פעולות כגון מילוי ושליחת טופסי רשויות ובקשות: מס שבח, היטל השבחה, מס רכישה, מיסי עירייה ועוד, מבלי לדלג או לפספס שלבים בתהליך שעלולים ליצור בעיות בהמשכו. עו"ד נדל"ן גם מיידע את לקוחותיו לגביי פטורים והקלות להם זכאים, מנסח את החוזה או בודק את החוזה שניתן ע"י צד אחר ומוודא שהוא תקין והוגן.

 

כיצד נבחר את עורך הדין המתאים ביותר?

בבחירת עורך דין נדלן חשוב במיוחד להתייחס למספר פרמטרים מרכזיים ביניהם:

* הותק - ותק בתחום מעיד כמובן גם על ניסיון רב. ככל שהוותק גדל כך גם הניסיון וההצלחה ניתנת להוכחה במקרים מן העבר.

* הלקוחות - בדקו מי הלקוחות. לא דיי בכך שישנם לקוחות קודמים ונוספים, גם טבעם יכול להעיד רבות על טיבו של השירות.
אם בין הלקוחות מצויות חברות מוכרות או גופים מוסדיים גדולים ניתן לאמת בכך את רמת השירות וההצלחה של המשרד או עורך הדין.

* גודל המשרד - שיקול שלא תמיד רלוונטי אך באופן הכללתי ניתן לומר שמשרדים המעסיקים מספר רב של עורי דין הם איכותיים יותר משום שקיימת האפשרות לבחור בין כמה וגם משום שמשרד גדול מעיד פעמים רבות על ריבוי לקוחות (לכן סביר שגם יהיה יקר יותר אך כאן ההשקעה לרוב משתלמת).

* חוות דעת נוספת - ניתן למצוא באינטרנט בחיפוש זריז אך אם מתאפשר כדאי לשוחח עם לקוחות קודמים. למעשה קבלת אינפורמציה בדבר השירות ממקור ראשון היא אחת מהדרכים הטובות ביותר לקבל תמונת מצב אמתית ומהימנה לגביי העתיד.

לסיכום, עסקאות נדלן הן עניין מורכב וסבוך משפטית שלו היבטים רבים ולרוב הן גם העסקאות המרכזיות ביותר בחיינו לכן מומלץ להשקיע בעורך דין נדל"ן ולבחור אותו בקפידה על מנת לקבל ייעוץ וליווי מקצועיים לכל אורך התהליך כדיי להטיח את הצלחתו וגם לטווח הארוך. החיסכון בכסף אכן חשוב במקרים רבים, אך השקעה כספית בליווי מקצועי עשויה לחסוך הוצאות עתידיות רבות, וגם לזכות בהחזרים והטבות מעבר למצופה.

משרדנו בעל ניסיון רב בתחום הנדלן ולרשותנו סוללת עו"ד ואנשי מקצוע המתמחים בתחום בארץ וברחבי העולם שישמחו לעמוד לרשותכם בכל עת!

דסק עורך דין נדל

תנו לעו"ד מומחים ומנוסים לייצג אתכם נאמנה – בדיסקרטיות מלאה

לייעוץ ראשוני, פרטים נוספים ובכל שאלה פנו אלינו כעת: סניף מרכז 03-6109100סניף חיפה 04-8147500, נייד: 054-4251054.

זקוקים לעורך דין?

חייגו: 03-6109100 או השאירו פרטים

הדפסת המאמר

דירוג המאמר

 

4.39 ע"י 38 גולשים

עשוי לעניין אתכם

העברת נכס מקרקעין לנאמנות

מאת: אלי דורון, עו"ד, ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח); ד"ר שלמה נס, עו"ד (רו"ח), בת-אל עובדיה, עו"ד; לידור עמר, משפטן

החל בשלב בו נוצרת הנאמנות, ולאור השוני וחוסר הבהירות בין הוראות הדין לעמדת רשות המיסים בעניין, מתעוררות שאלות רבות אשר יש לתת עליהן את הדעת - לדוגמא, האם יצירת הנאמנות מהווה אירוע מס? בהנחה שכן, האם אירוע שכזה יהיה חייב במס או שמא פטור?

רכישת דירה בזמן קורונה

מאת: אלי דורון, עו"ד, ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח); ד"ר שלמה נס, עו"ד (רו"ח); לידור עמר, משפטן

נגיף הקורונה (COVID-19) הגיח אל עולמנו בתחילת שנת 2020 והביא עמו סט של כללים חדשים בעולם כולו ובעולם הנדל"ן בפרט - מדריך זה, מטרתו להתוות את עשרת הדיברות למעוניין ברכישת דירה בתקופת משבר הקורונה.

רכישת / מכירת דירה בימי הקורונה

מאת: אלי דורון, עו"ד, ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח); ד"ר שלמה נס, עו"ד (רו"ח)

משרדנו יודע להיכנס במהירות לפרטי העסקה, לבצע את כלל הבדיקות הנדרשות לטובת הבטחת השלמת עסקה ברורה חלקה ונקייה ובנוסף לייעץ לך, הרוכש או המוכר, בכל הקשור לשיקולי המס.

הוסף תגובה

זקוקים לעורך דין?

חייגו: 03-6109100 או השאירו פרטים