מאת: ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח); אלי דורון, עו"ד;


בכל שנה בתקופה זו, עם ההכנות לקראת שנת הלימודים האקדמית שתפתח לאחר החגים, תרים סטודנטים אחר דירות להשכרה. שוק דירות להשכרה לסטודנטים מהווה פוטנציאל לא מבוטל להשקעה בדירות בסמיכות למוסדות להשכלה גבוהה. סטודנטים מחפשים לגור בדרך כלל בסמיכות למוסדות להשכלה גבוהה ואין פלא שדירות של 2-4-חדרים הממוקמות בחיפה בשכונות רמות רמז, נווה שאנן, אחוזה, וגם העיר התחתית ברמות ביקושים גבוהים. חיפה הינה עיר שבה אלפי סטודנטים הלומדים בטכניון, אוניברסיטת חיפה וקמפוס הכרמל, מהווים גורם היוצר ביקושים לדירות להשכרה והמעלים את כדאיותה של רכישת דירה להשקעה באזורים הסמוכים לאותם מוסדות אקדמיים.  
 
מוכרות לנו עסקאות בהן נרכשו דירות קטנות יחסית, באזורים המבוקשים על ידי סטודנטים, וזאת במחירים סבירים של פחות ממיליון ₪, אשר הושכרו בסופו של דבר בתמורה לדמי שכירות של כ- 2500 ₪ לחודש. בעיר התחתית ובהדר ניתן למצוא דירות ישנות יחסית, במחירים של 700 אלף שקל ואף פחות מכך, אשר בכפוף למצבן, ניתן לעיתים להשכירן בתמורה לדמי שכירות חודשיים של 2000 – 2500 ₪.
 
ככל שהדירה שבה מדובר תהיה סמוכה יותר למוסדות אקדמיים כמו הטכניון ואוניברסיטת חיפה, מחיר הדירה עולה ועמו גם שכר הדירה שניתן לקבל בעדה. כך למשל, בנווה שאנן נמצא דירות במחירים שנעים בין 600 אלף ₪ לכמיליון וחצי ₪ באזור בו שכר הדירה, לדירה בת 2-3 חדרים, מתחיל מ-2500 ₪.
ככל שנמשיך ונעלה במעלה ההר, לכרמל, ניתקל בדירות בגדלים דומים במחירים של מיליון-מיליון וחצי ₪. כך למשל בשכונת "אחוזה" שהנה קרובה יותר לאוניברסיטה אך גם נגישה יותר מבחינת תחבורה ציבורית מה שמגביר את הביקוש לדירות בקרב סטודנטים. בשכונת אחוזה נרשמו עסקאות שכירות בהן שולמו דמי שכירות חודשיים של 3000 ₪ על דירות בנות 2-3 חדרים, ולעיתים (תלוי במצב הדירה), גם למעלה מכך.
 
חשוב לציין כי שכר הדירה בחיפה עלה בארבע השנים האחרונות בכ- 31%, שיעור עלייה גבוה במיוחד, המפגר רק אחרי שיעור העלייה בדמי השכירות בתל אביב. מחירי הדיור בחיפה, שהנם עדיין זולים יחסית, מביאים לכך ששיעור התשואה על דירות להשקעה, בחיפה, גבוה יחסית לשיעור התשואה במרכז. 
 

 

תנו לעו"ד מומחים ומנוסים לייצג אתכם נאמנה – בדיסקרטיות מלאה

לייעוץ ראשוני, פרטים נוספים ובכל שאלה פנו אלינו כעת: סניף מרכז 03-6109100סניף חיפה 04-8147500.

הדפסת המאמר

דירוג המאמר

עשוי לעניין אתכם

שלילת הטבת מס רכישה במקרה של רכישת חלק בבניין מגורים

מאת: אלי דורון, עו"ד; דורון פסו, עו"ד

לאחרונה ניתנה החלטה ב-ו"ע 45682-01-17 באור נ' מדינת ישראל ("הערר") אשר דחתה בקשתו של עורר אשר רכש חלקים בלתי מסוימים בבניין דירות וביקש לקבל הטבה במס רכישה בטענה שמדובר ב"דירת מגורים יחידה".

תביעות ליקויי בניה

מאת: צוות האתר

למשרדנו, המורכב מעו"ד, רו"ח, הנדסאים וכלכלנים, הידע והניסיון בטיפול בתביעות אשר עניינן בליקויי בניה אשר נגרמו כתוצאה מעבודות בניה לא תקינות ו/או לא ראויות, כאלה אשר משאירות את הדייר עם נכס פגום, מה שפוגע בשווי הנכס ו/או ביכולת של הדייר ליהנות מהנכס.

נדל"ן ישראלי ברומניה

מאת: אלי דורון, עו"ד, ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח); ד"ר שלמה נס, עו"ד (רו"ח)

לסניף המשרד שבבוקרשט, המורכב מממבחר עו"ד רומנים מובילים, ניסיון רב בכל הקשור בביצוע עסקאות נדל"ן עבור ישראלים ברומניה - רכישה, מכירה וכו'. משרדנו ידע לבצע עבורך את עסקת הנדל"ן בנוגע לדירה, נכס מסחרי, מגרש, מניות ועוד ולהבטיח השלמת העסקה לשביעות רצונך.

הוסף תגובה

רישום לקבלת ניוזלטר - מבזק מס, הון ועוד

אנא מלאו את פרטיכם