מאת:


בכל שנה בתקופה זו, עם ההכנות לקראת שנת הלימודים האקדמית שתפתח לאחר החגים, תרים סטודנטים אחר דירות להשכרה. שוק דירות להשכרה לסטודנטים מהווה פוטנציאל לא מבוטל להשקעה בדירות בסמיכות למוסדות להשכלה גבוהה. סטודנטים מחפשים לגור בדרך כלל בסמיכות למוסדות להשכלה גבוהה ואין פלא שדירות של 2-4-חדרים הממוקמות בחיפה בשכונות רמות רמז, נווה שאנן, אחוזה, וגם העיר התחתית ברמות ביקושים גבוהים. חיפה הינה עיר שבה אלפי סטודנטים הלומדים בטכניון, אוניברסיטת חיפה וקמפוס הכרמל, מהווים גורם היוצר ביקושים לדירות להשכרה והמעלים את כדאיותה של רכישת דירה להשקעה באזורים הסמוכים לאותם מוסדות אקדמיים.  
 
מוכרות לנו עסקאות בהן נרכשו דירות קטנות יחסית, באזורים המבוקשים על ידי סטודנטים, וזאת במחירים סבירים של פחות ממיליון ₪, אשר הושכרו בסופו של דבר בתמורה לדמי שכירות של כ- 2500 ₪ לחודש. בעיר התחתית ובהדר ניתן למצוא דירות ישנות יחסית, במחירים של 700 אלף שקל ואף פחות מכך, אשר בכפוף למצבן, ניתן לעיתים להשכירן בתמורה לדמי שכירות חודשיים של 2000 – 2500 ₪.
 
ככל שהדירה שבה מדובר תהיה סמוכה יותר למוסדות אקדמיים כמו הטכניון ואוניברסיטת חיפה, מחיר הדירה עולה ועמו גם שכר הדירה שניתן לקבל בעדה. כך למשל, בנווה שאנן נמצא דירות במחירים שנעים בין 600 אלף ₪ לכמיליון וחצי ₪ באזור בו שכר הדירה, לדירה בת 2-3 חדרים, מתחיל מ-2500 ₪.
ככל שנמשיך ונעלה במעלה ההר, לכרמל, ניתקל בדירות בגדלים דומים במחירים של מיליון-מיליון וחצי ₪. כך למשל בשכונת "אחוזה" שהנה קרובה יותר לאוניברסיטה אך גם נגישה יותר מבחינת תחבורה ציבורית מה שמגביר את הביקוש לדירות בקרב סטודנטים. בשכונת אחוזה נרשמו עסקאות שכירות בהן שולמו דמי שכירות חודשיים של 3000 ₪ על דירות בנות 2-3 חדרים, ולעיתים (תלוי במצב הדירה), גם למעלה מכך.
 
חשוב לציין כי שכר הדירה בחיפה עלה בארבע השנים האחרונות בכ- 31%, שיעור עלייה גבוה במיוחד, המפגר רק אחרי שיעור העלייה בדמי השכירות בתל אביב. מחירי הדיור בחיפה, שהנם עדיין זולים יחסית, מביאים לכך ששיעור התשואה על דירות להשקעה, בחיפה, גבוה יחסית לשיעור התשואה במרכז. 
 

 

השקעה בדירות מגורים להשכרה בסמיכות למוסד אקדמי  - מקור לתשואה לטווח ארוך

תנו לעו"ד מומחים ומנוסים לייצג אתכם נאמנה – בדיסקרטיות מלאה

לייעוץ ראשוני, פרטים נוספים ובכל שאלה פנו אלינו כעת: סניף מרכז 03-6109100סניף חיפה 04-8147500, נייד: 054-4251054.

זקוקים לעורך דין?

חייגו: 03-6109100 או השאירו פרטים

הדפסת המאמר

דירוג המאמר

 

1 ע"י 1 גולשים

עשוי לעניין אתכם

העברת נכס מקרקעין לנאמנות

מאת: אלי דורון, עו"ד, ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח); ד"ר שלמה נס, עו"ד (רו"ח), בת-אל עובדיה, עו"ד; לידור עמר, משפטן

החל בשלב בו נוצרת הנאמנות, ולאור השוני וחוסר הבהירות בין הוראות הדין לעמדת רשות המיסים בעניין, מתעוררות שאלות רבות אשר יש לתת עליהן את הדעת - לדוגמא, האם יצירת הנאמנות מהווה אירוע מס? בהנחה שכן, האם אירוע שכזה יהיה חייב במס או שמא פטור?

רכישת דירה בזמן קורונה

מאת: אלי דורון, עו"ד, ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח); ד"ר שלמה נס, עו"ד (רו"ח); לידור עמר, משפטן

נגיף הקורונה (COVID-19) הגיח אל עולמנו בתחילת שנת 2020 והביא עמו סט של כללים חדשים בעולם כולו ובעולם הנדל"ן בפרט - מדריך זה, מטרתו להתוות את עשרת הדיברות למעוניין ברכישת דירה בתקופת משבר הקורונה.

רכישת / מכירת דירה בימי הקורונה

מאת: אלי דורון, עו"ד, ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח); ד"ר שלמה נס, עו"ד (רו"ח)

משרדנו יודע להיכנס במהירות לפרטי העסקה, לבצע את כלל הבדיקות הנדרשות לטובת הבטחת השלמת עסקה ברורה חלקה ונקייה ובנוסף לייעץ לך, הרוכש או המוכר, בכל הקשור לשיקולי המס.

הוסף תגובה

זקוקים לעורך דין?

חייגו: 03-6109100 או השאירו פרטים