מאת: ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח)


הודעת שר האוצר  משה כחלון לפיה, לשם עידוד וייצוב  שוק הנדל"ן  הוא מקדם הצעה  לאישור חבילת הטבות מס למשכירי דירות  לטווח ארוך, זכתה לתגובות צוננות של גורמים בשוק הנדל"ן ושל מומחים במיסוי נדל"ן

על פי ההצעה  בעלי הדירות  יזכו בהטבת מס של הפחתת מס שבח בעת מכירת הדירה  בסך 5000 שקל  בעבור כל שנה  שבה נמנע  בעל הדירה  מלייקר  את שכר הדירה  מעבר לשיעור עליית המדד.

ההצעה של השר כחלון היא חלק  מהניסיונות לקדם למרות העיכובים  בשבועות הקרובים את חוק שכירות הוגנת  ולתת מענה  לציבור שלם  בישראל שלא מחזיק דירה ונאלץ לגור בשכירות  ומתמודד עם תנאי שוק קשים ופרוצים.

לגישתנו, לה שותפים גורמים לא מעטים העוסקים בתחום, תכניתו החדשה של השר כחלון לא תשפיע מהותית על שוק הנדל"ן בישראל ואף לא תעמוד במבחן מעשי. אנו סבורים כי כלי מיסוי, אינם יעילים בהשפעה על שוק הנדל"ן שכן אינם מייצגים היצע דירות, שהוא לבדו הגורם אשר עשוי להשפיע על מחירי הנדל"ן למגורים.

לטעמנו, קשה להניח שבעל דירה יסכים לקבע את שכר הדירה לחוזה ארוך טווח לתמורת הטבה עתידית  שאולי תתרחש בעוד מספר שנים ואולי לא תתרחש כלל.

מעבר לכך אנו סבורים כי יישום התוכנית  החדשה אינו מעשי:  הכנסותיהם של רוב המשכירים אינן מגיעות לרף מס, ולפיכך רבים ממשכירי הדירות כלל אינם מדווחים על הכנסותיהם.  לכן, כלל לא ברור כיצד תצליח המדינה לפקח על יישום הוראות החוק.

תנו לעו"ד מומחים ומנוסים לייצג אתכם נאמנה – בדיסקרטיות מלאה

לייעוץ ראשוני, פרטים נוספים ובכל שאלה פנו אלינו כעת: סניף מרכז 03-6109100סניף חיפה 04-8147500.

הדפסת המאמר

דירוג המאמר

עשוי לעניין אתכם

שלילת הטבת מס רכישה במקרה של רכישת חלק בבניין מגורים

מאת: אלי דורון, עו"ד; דורון פסו, עו"ד

לאחרונה ניתנה החלטה ב-ו"ע 45682-01-17 באור נ' מדינת ישראל ("הערר") אשר דחתה בקשתו של עורר אשר רכש חלקים בלתי מסוימים בבניין דירות וביקש לקבל הטבה במס רכישה בטענה שמדובר ב"דירת מגורים יחידה".

תביעות ליקויי בניה

מאת: צוות האתר

למשרדנו, המורכב מעו"ד, רו"ח, הנדסאים וכלכלנים, הידע והניסיון בטיפול בתביעות אשר עניינן בליקויי בניה אשר נגרמו כתוצאה מעבודות בניה לא תקינות ו/או לא ראויות, כאלה אשר משאירות את הדייר עם נכס פגום, מה שפוגע בשווי הנכס ו/או ביכולת של הדייר ליהנות מהנכס.

נדל"ן ישראלי ברומניה

מאת: אלי דורון, עו"ד, ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח); ד"ר שלמה נס, עו"ד (רו"ח)

לסניף המשרד שבבוקרשט, המורכב מממבחר עו"ד רומנים מובילים, ניסיון רב בכל הקשור בביצוע עסקאות נדל"ן עבור ישראלים ברומניה - רכישה, מכירה וכו'. משרדנו ידע לבצע עבורך את עסקת הנדל"ן בנוגע לדירה, נכס מסחרי, מגרש, מניות ועוד ולהבטיח השלמת העסקה לשביעות רצונך.

הוסף תגובה

רישום לקבלת ניוזלטר - מבזק מס, הון ועוד

אנא מלאו את פרטיכם