בכל שנה, אלפי אנשים מרחבי העולם מבקשים להשקיע בנדל"ן בארצות הברית, שכן קיים פוטנציאל עסקי-כלכלי אדיר בתחום זה. על אף הפוטנציאל הרב לכאורה לתושבי חוץ זרים (שאינם תושבי ארה"ב), ועל מנת לנצל פוטנציאל זה, נדרש לערוך בדיקות נאותות טרם חתימה על הסכמים וכן קבלת ליווי וייעוץ של גוף מוסמך ומתמחה בתחום.
 
האם אני כאזרח ותושב מדינת ישראל יכול לרכוש נדל"ן בארה"ב?
לא רק שישראלים יכולים לרכוש נדל"ן בארצות הברית, הלכה למעשה, אלפים עושים זאת מדי שנה. תודות לכלכלה בריאה ושוק נדל"ן איתן, ישראלים רבים רואים הזדמנות עסקית כדאית בהשקעה בנדל"ן מעבר לים ולא רק הישראלים. לפי נתוני השוק של איגוד המתווכים הלאומי, בשנת 2016 משקיעים זרים רכשו נכסי מגורים בשווי 153 מיליארד דולר, סכום השווה לעשירית מכלל המכירות בענף זה. נתון זה מלמד על גידול בצמיחה של 8% לעומת שנת 2015. בזמן שקיים דחף לרכוש נדל"ן בארה"ב, עיסוק בעסקאות אלו מצריך רמה גבוהה של מקצועיות ומיומנות. דבר זה נכון במיוחד למשקיעים זרים שאינם בקיאים בפרטים השונים אותם יש לשקול טרם הרכישה.
 
חלק מן השיקולים שיש לשקול טרם רכישת נדל"ן בארה"ב:
 1. סוג הנכס שמבקשים לרכוש או להשקיע בו (לדוגמא בית פרטי, יחידת דיור וכו').
 2. למי יושכר וכיצד יתוחזק הנכס? (לדוגמא אדם פרטי, מספר בני אדם בית עסק זר או מקומי וכו').
 3. האם רוכשים או ממנים נכס? מימון נכס אפשרי למשקיעים זרים מתאימים.
 4. השלכות מיסוי - משקיעים זרים אינם נדרשים לגור בארה"ב ועל כן, במטרה להחזיק בנכסי מקרקעין, יש צורך לקבל מרשויות המס מספר מזהה אישי.
  לנושא זה השלכות שעל המשקיע לקחת בחשבון כחלק מכדאיות העסקה. כך למשל, בהתאם לחוק Foreign Investment in Real Property Tax Act of 1980, רשויות המס מוסמכות לנכות מס במקור ממשקיעים הזרים במקרה של מכירה, מתנה, החלפה, העברה או פירוק של הנכס.
 5. עריכת בדיקות נאותות של הנכס ושל המוכר. ישנה חשיבות רבה לעריכת הבדיקות נאותות על ידי גורם מוסמך ומקצועי בתחום.
  בנוסף, יש צורך להקפיד ולבדוק במידה ומדובר במוכר הנכס שהוא קבלן והנכס בשלבי בנייה.
 6. על עסקאות נדל"ן חלים חוקים מקומיים ומשתנים ממדינה למדינה בהתאם למיקום הנכס.
  כך למשל, בחלק מהמדינות, בעסקאות נדל"ן על ידי תושבים זרים נדרש גורם מייצג כגון, סוכן או עורך דין נדל"ן או שניהם גם יחד.
לפירמת משרדנו דורון, טיקוצקי, קנטור, גוטמן ועמית גרוס ושות' עורכי דין מוסמכים ומוכרים בארה"ב אשר יוכלו לסייע ולייעץ בנושא רכישה והשקעה בנדל"ן.

תנו לעו"ד מומחים ומנוסים לייצג אתכם נאמנה – בדיסקרטיות מלאה

לייעוץ ראשוני, פרטים נוספים ובכל שאלה פנו אלינו כעת: סניף מרכז 03-6109100סניף חיפה 04-8147500.


מידע מקצועי

חוות דעת מומחה לדין האמריקאי

משרדנו יידע לבחון את שנפסק בארה"ב, להתייחס לאמנות בין ישראל לארה"ב ולערוך עבור הלקוח/בית המשפט חוות דעת על לאפשרות לאכוף אותה פסיקה אמריקאית בישראל.

תביעות נזיקין בארה"ב

משרדנו כולל דסק ארה"ב מיוחד עם עורכי דין אמריקאים וישראליים המורגלים בייצוג ישראלים אשר קמה להם הזכות להגיש תביעת נזיקין בארה"ב - לחצו כאן לפרטים המלאים.

ייצוג ישראלים שהסתבכו בפלילים בארה"ב

ייצוג וליווי משפטי מיוחד לישראלים שהסתבכו בפלילים בארצות הברית, בסיוע עורך דין פלילי אמריקאי ועורך דין פלילי ישראלי, יוצא משרד המשפטים ורשויות.

חוות דעת מומחה לדין האמריקאי

דסק ארה"ב של משרדנו מורכב מעו"ד ורו"ח בעלי רישיון אמריקאי המאפשר להם לעסוק בעריכת דין בארה"ב ובכלל זה, לעורך חוות דעת משפטיות הנוגעות בדין האמריקאי..

ירושה ועיזבון בארה"ב

שעה שאנו עומדים מול אבדן של אדם קרוב, הדבר האחרון הנמצא בראשנו זו נושא הירושה. למרות כל הצער, נושא הירושה לא סובל דיחוי בשל השלכותיו מבחינה חוקית, השלכות המס והשלכות אישיות. הדבר נכון במיוחד ליורשים שאינם אזרחי ארה"ב ועל כן קיים צורך בהכוונה וייעוץ על ידי גורם מקצועי בסיוע במעבר התהליך.

עיקרי רפורמת המס בארה"ב

ביום 22/12/17 חתם נשיא ארה"ב דונלד טראמפ על רפורמת המס הגדולה ביותר שהתרחשה בארה"ב ב-30 השנים האחרונות. רפורמה זו אשר עיקריה יובאו להלן, יש בכוחה להשפיע באופן ישיר גם על בעלי אזרחות אמריקאית המתגוררים בישראל.

צוואה מאוחרת שנערכה בארה"ב חלה במקביל לצוואה קודמת בישראל

צוואה היא הצהרה בכתב, המהווה מסמך משפטי, ומסדירה את חלוקת הרכוש של אדם לאחר מותו. החוק הישראלי מכיר בארבעה סוגי צוואות - צוואה בכתב יד, צוואה בפני עדים, צוואה בפני רשות וצוואה בעל פה, אך אינו מגדיר הוראות ספציפיות לאופן עריכת הצוואה.

החלתה של חובת הדיווח לרשויות המס האמריקאיות לנישומים בעלי אזרחות אמריקאית או המחזיקים בגרין קארד

במסגרת מאבקן של רשויות המס האמריקאיות בהעלמת מס על ידי תושבי ארה"ב שבבעלותם חשבונות במוסד פיננסי והשקעות מחוץ לארה"ב, חוקק בשנת 2010 ה- Foreign Account Tax Compliance Act (להלן: "FATCA") המחייב מוסדות פיננסיים שאינם אמריקאים והמצויים מחוץ לארה"ב לדווח לרשות המסים האמריקאית על נכסים וחשבונות המוחזקים או מנוהלים על ידם המצויים בבעלות אזרחים אמריקאים. לצורך אכיפת ה- FATCA, נקבע כי גופים פיננסיים שלא יצייתו ל- FATCA יהיו כפופים לניכוי של 30% מכל תקבול ממקור הכנסה אמריקאי המועבר אליהם.

לקוחות ישראלים בבנקים אמריקאיים

בשנת 2010, נחקק בארצות הברית החוק לאכיפת מיסים בחשבונות זרים Foreign Account Tax Compliance Act .חוק זה שנכנס לתוקף באופן הדרגתי, עד שהגיע לתוקף מלא בתחילת שנת 2013, מוצג על ידי רשות המיסים האמריקאית כהתפתחות חשובה במאמצים שמשקיעה ארה"ב כדי להילחם בהעלמות מס של אזרחיה המשקיעים בחשבונות מחוץ לגבולותיה.

ישראלים שגרים בארה"ב - מה עליהם לעשות על מנת להפסיק לשלם מס בישראל ?

חוקי המס הנהוגים במדינת ישראל כיום, ממסים הכנסות של תושב ישראל שהופקו הן בישראל והן במקום אחר מכל מקור הכנסה שהוא, כך שמתקיימת זיקה פרסונלית וטריטוריאלית. בתוך כך, ישראלים רבים המעתיקים את מרכז חייהם למקומות אחרים בעולם, מעוניינים לנתק זיקות אלה על מנת להימנע מחבות מס בישראל. בין היעדים שהפכו פופולריים בקרב ישראלים שהחליטו לעזוב את הארץ, בולטת בשנים האחרונות מדינת אנגליה בכלל ובירתה לונדון בפרט.

רישום לקבלת ניוזלטר - מבזק מס, הון ועוד

אנא מלאו את פרטיכם