מאת: ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח); אלי דורון, עו"ד; עופרה טולדו, משפטנית


קניית דירה היא אחת העסקאות הגדולות, המורכבות, הרגישות והמשמעותיות ביותר כיום. עם זאת, הפרקטיקה הנוהגת כיום בקרב קבלנים היא התניית קבלת העתק מהסכם המכר בחתימה על זיכרון דברים או התחייבות כלשהי אחרת. התחייבות זו עולה לעיתים כדי עשרות אלפי שקלים למתעניין ברכישת הדירה.
מדובר בפרקטיקה שאינה מאפשרת לצרכן בדיקה מקצועית, יעוץ, זמן מחשבה ושקילה של התנאים, התניות, ההחרגות ושל העסקה כולה. זאת ועוד, מקובל להציג את חוזה המכר כחוזה אחיד, שאותו לא ניתן לשנות ולהתאים, זאת על אף שמדובר בתחום שאפשר ואף מקובל לבצע שינויים על מנת להתאימו ללוח הזמנים הספציפי, לתשלומים ולנסיבות הספציפיות. שינוים אלו אפשריים כאשר נמצא בתמונה עורך דין מטעם הקונה אשר מייצג את האינטרס ואת טובת הקונה אל מול הקבלן.
 
בסוף חודש יולי האחרון הוגשה לשולחן הכנסת הצעת חוק המכר (דירות) (תיקון – חובת מסירת חוזה מכר דירה לעיון הקונה ללא התניה). מטרת התיקון ברור, מסירת חוזה המכר לקונה ללא התניה, על מנת לאפשר מנגנון שיקולים יעיל, תוך התייעצות עם עורך דין הבקיא ומתמצא בתחום והמייצג את טובתו של הקונה, מניעת רמיות, וקיומן של תניות והחרגות הפוגעות בקונים, מניעת הגנות שלו היה הקונה מבין לא היה מסכים לוותר עליהן.
הצעת חוק זו מאפשרת לכל אדם המתעניין ברכישת דירה לקבל העתק מחוזה המכר לידיו, ללא תנאי ולעיין בו ולהתייעץ לגביו, לקבל חוות דעת מקצועיות שיעזרו לו בהחלטה כבדה זו ולקבל החלטה שקולה, מובנת ומיודעת.
 
בעת עמידה בפני הסכם קניית דירה, עסקה משמעותית וחשובה כל כך, חשוב מאוד להתייעץ עם עורך דין נדלן אשר יעמוד על זכויותיך ועל ההליכים הנדרשים על מנת לבצע את העסקה כראוי. למשרדנו הכלים והאמצעים לייעץ ולתת חוות דעת מבוססת ובמידת הצורך להתדיין בבתי המשפט באופן מהיר ומקצועי. לייעוץ ולייצוג פנו למשרדנו ותזכו לליווי צמוד וקשר אישי מן הרגע הראשון ועד קבלת התוצאה הרצויה. נשמח לעמוד לרשותכם בעת הצורך.

תנו לעו"ד מומחים ומנוסים לייצג אתכם נאמנה – בדיסקרטיות מלאה

לייעוץ ראשוני, פרטים נוספים ובכל שאלה פנו אלינו כעת: סניף מרכז 03-6109100סניף חיפה 04-8147500.

הדפסת המאמר

דירוג המאמר

עשוי לעניין אתכם

שלילת הטבת מס רכישה במקרה של רכישת חלק בבניין מגורים

מאת: אלי דורון, עו"ד; דורון פסו, עו"ד

לאחרונה ניתנה החלטה ב-ו"ע 45682-01-17 באור נ' מדינת ישראל ("הערר") אשר דחתה בקשתו של עורר אשר רכש חלקים בלתי מסוימים בבניין דירות וביקש לקבל הטבה במס רכישה בטענה שמדובר ב"דירת מגורים יחידה".

תביעות ליקויי בניה

מאת: צוות האתר

למשרדנו, המורכב מעו"ד, רו"ח, הנדסאים וכלכלנים, הידע והניסיון בטיפול בתביעות אשר עניינן בליקויי בניה אשר נגרמו כתוצאה מעבודות בניה לא תקינות ו/או לא ראויות, כאלה אשר משאירות את הדייר עם נכס פגום, מה שפוגע בשווי הנכס ו/או ביכולת של הדייר ליהנות מהנכס.

נדל"ן ישראלי ברומניה

מאת: אלי דורון, עו"ד, ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח); ד"ר שלמה נס, עו"ד (רו"ח)

לסניף המשרד שבבוקרשט, המורכב מממבחר עו"ד רומנים מובילים, ניסיון רב בכל הקשור בביצוע עסקאות נדל"ן עבור ישראלים ברומניה - רכישה, מכירה וכו'. משרדנו ידע לבצע עבורך את עסקת הנדל"ן בנוגע לדירה, נכס מסחרי, מגרש, מניות ועוד ולהבטיח השלמת העסקה לשביעות רצונך.

הוסף תגובה

רישום לקבלת ניוזלטר - מבזק מס, הון ועוד

אנא מלאו את פרטיכם