מאת: ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח), אלי דורון, עו"ד


שופטת בימ"ש השלום בקריות, עידית וינברגר, פסקה כי חברת "אוסי תכנון הקמת מבנים ופיתוח", חברת נדל"ן ידועה בצפון, הטעתה במכוון את הרשם הבתים המשותפים והשאירה את רישום זכויות על בעלות המרפסת בבניין מגורים מעורב עם משרדים  ברחוב וייצמן 63 בנהריה במחלוקת מול בעלי הדירות.
 
חברת "אוסי תכנון הקמת מבנים ופיתוח" בע"מ מנהריה, התקשרה לפני מספר שנים בחוזה עם בני זוג, בעלי קרקע בנהריה, במטרה לבנות על הקרקע בניין למגורים. החברה הבטיחה לרשום שתי דירות בבניין ומשרד על שמם של בני הזוג. במסגרת עסקת הקומבינציה, קיבלה החברה את זכויות הבינוי על הקרקע והעניקה לזוג, בתום הבנייה, שתי דירות בבניין ומשרד. בני הזוג השכירו את המשרד כולל המרפסת הצמודה לה, לעו"ד מכובד אשר אף נתבע לסילוק ידו מכוח היותו שוכר.

לאחר כ-10 שנים פנתה החברה לשוכר והן לבני הזוג בדרישה לפינוי המרפסת בדירה, בטענה שזו שייכת לחלקת משנה אשר רשומה בטאבו בבעלותה. לראיה, הביאה החברת את הרישום בפנקס הבתים המשותפים ממנו עולה כי אכן המרפסת המדוברת רשומה בחלקת המשנה אשר בבעלותה.

בני הזוג ועוה"ד השוכר את המשרד ומחזיק בו 5 שנים  סרבו לפנות את שטח המרפסת לפי דרישת החברה בטענה כי שטח זה הינו חלק בלתי נפרד מהמשרד בבעלותם והחברה הטעתה את המפקחת על הבתים המשותפים בכוונה לבצע מחטף זכויות, ובניגוד להסכמים, עת הצמידה את שטח המרפסת לחלקת המשנה  אשר נרשמה בבעלותה. החברה תבעה איפוא את בני הזוג ואת עו"ד בבימ"ש השלום, לסילוק ידו ופינוי המרפסת האמורה.

בני הזוג הגישו באמצעות עו"ד איריס בורקום ממשרד דורון, טיקוצקי, קנטור, גוטמן, צדרבוים תשובה מנומקת לביהמ"ש לגבי זכויותיהם הקנייניות על המרפסת המדוברת ועל ההטעיה המכוונת אותה ביצעה החברה בעת הרישום בפנקס הבתים המשותפים. עו"ד בורקום ממשרד דורון טיקוצקי קנטור ושות הצליחה להוכיח בבית המשפט כי מר יוסי טל בעליה ומנהלה של החברה אוסי תכנון הקמת מבנים ופיתוח בע"מ, הטעה את בני הזוג בעת הכנת מסמכי הבית המשותף, בניגוד למוסכם על הצדדים, ובניגוד למציאות בשטח, באופן שלכל אחד מהמשרדים, יש מרפסת צמודה.

כמו כן, הוכח כי בכל משרד נבנתה דלת יציאה אל המרפסת הצמודה לו כאשר מעבר בין המרפסות איננו אפשרי עקב מחציה שנבנתה עוד בשנת 2000 ע"י שוכר מטעם בני הזוג.  על אף זאת, מנהל החברה הגיש למפקחת הבתים המשותפים המשותפים מסמכים שגויים, שקריים, אשר לכאורה אושרו וחתמו ע"י בני הזוג, באופן שמאשר כי שטח המרפסת המדוברת מצוי בחלקת המשנה של החברה.

השופטת פסקה כי עדותו של מר יוסי טל שקרית ובלתי מהימנה וקבעה כי התביעה שהגישה חברת אוסי תכנון הקמת מבנים ופיתוח, הוגשה בחוסר תום לב מוחלט. כבוד השופטת עידית וינברגרג בפסק דין מנומק להפליא בו דחתה את התביעה, וקבעה שאין מקום לסילוק ידו של השוכר ו/או של בני הזוג. בין היתר נידונה סוגיית הבעלות, אשר הועלתה אף היא ונדרשה להכרעה ובהכרעתה קבעה כאמור כי אין הבעלות שייכת לתובעת ונוכח העובדה כי נפל פגם במסמכי הרישום אזי אין להסתמך עליהם. התובעת נדרשה לתשלום הוצאות לכל אחד מהנתבעים.

תנו לעו"ד מומחים ומנוסים לייצג אתכם נאמנה – בדיסקרטיות מלאה

לייעוץ ראשוני, פרטים נוספים ובכל שאלה פנו אלינו כעת: סניף מרכז 03-6109100סניף חיפה 04-8147500.

הדפסת המאמר

דירוג המאמר

עשוי לעניין אתכם

שלילת הטבת מס רכישה במקרה של רכישת חלק בבניין מגורים

מאת: אלי דורון, עו"ד; דורון פסו, עו"ד

לאחרונה ניתנה החלטה ב-ו"ע 45682-01-17 באור נ' מדינת ישראל ("הערר") אשר דחתה בקשתו של עורר אשר רכש חלקים בלתי מסוימים בבניין דירות וביקש לקבל הטבה במס רכישה בטענה שמדובר ב"דירת מגורים יחידה".

תביעות ליקויי בניה

מאת: צוות האתר

למשרדנו, המורכב מעו"ד, רו"ח, הנדסאים וכלכלנים, הידע והניסיון בטיפול בתביעות אשר עניינן בליקויי בניה אשר נגרמו כתוצאה מעבודות בניה לא תקינות ו/או לא ראויות, כאלה אשר משאירות את הדייר עם נכס פגום, מה שפוגע בשווי הנכס ו/או ביכולת של הדייר ליהנות מהנכס.

נדל"ן ישראלי ברומניה

מאת: אלי דורון, עו"ד, ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח); ד"ר שלמה נס, עו"ד (רו"ח)

לסניף המשרד שבבוקרשט, המורכב מממבחר עו"ד רומנים מובילים, ניסיון רב בכל הקשור בביצוע עסקאות נדל"ן עבור ישראלים ברומניה - רכישה, מכירה וכו'. משרדנו ידע לבצע עבורך את עסקת הנדל"ן בנוגע לדירה, נכס מסחרי, מגרש, מניות ועוד ולהבטיח השלמת העסקה לשביעות רצונך.

הוסף תגובה

רישום לקבלת ניוזלטר - מבזק מס, הון ועוד

אנא מלאו את פרטיכם