מאת:


שופטת בימ"ש השלום בקריות, עידית וינברגר, פסקה כי חברת "אוסי תכנון הקמת מבנים ופיתוח", חברת נדל"ן ידועה בצפון, הטעתה במכוון את הרשם הבתים המשותפים והשאירה את רישום זכויות על בעלות המרפסת בבניין מגורים מעורב עם משרדים  ברחוב וייצמן 63 בנהריה במחלוקת מול בעלי הדירות.
 
חברת "אוסי תכנון הקמת מבנים ופיתוח" בע"מ מנהריה, התקשרה לפני מספר שנים בחוזה עם בני זוג, בעלי קרקע בנהריה, במטרה לבנות על הקרקע בניין למגורים. החברה הבטיחה לרשום שתי דירות בבניין ומשרד על שמם של בני הזוג. במסגרת עסקת הקומבינציה, קיבלה החברה את זכויות הבינוי על הקרקע והעניקה לזוג, בתום הבנייה, שתי דירות בבניין ומשרד. בני הזוג השכירו את המשרד כולל המרפסת הצמודה לה, לעו"ד מכובד אשר אף נתבע לסילוק ידו מכוח היותו שוכר.

לאחר כ-10 שנים פנתה החברה לשוכר והן לבני הזוג בדרישה לפינוי המרפסת בדירה, בטענה שזו שייכת לחלקת משנה אשר רשומה בטאבו בבעלותה. לראיה, הביאה החברת את הרישום בפנקס הבתים המשותפים ממנו עולה כי אכן המרפסת המדוברת רשומה בחלקת המשנה אשר בבעלותה.

בני הזוג ועוה"ד השוכר את המשרד ומחזיק בו 5 שנים  סרבו לפנות את שטח המרפסת לפי דרישת החברה בטענה כי שטח זה הינו חלק בלתי נפרד מהמשרד בבעלותם והחברה הטעתה את המפקחת על הבתים המשותפים בכוונה לבצע מחטף זכויות, ובניגוד להסכמים, עת הצמידה את שטח המרפסת לחלקת המשנה  אשר נרשמה בבעלותה. החברה תבעה איפוא את בני הזוג ואת עו"ד בבימ"ש השלום, לסילוק ידו ופינוי המרפסת האמורה.

בני הזוג הגישו באמצעות עו"ד איריס בורקום ממשרד דורון, טיקוצקי, קנטור, גוטמן, צדרבוים תשובה מנומקת לביהמ"ש לגבי זכויותיהם הקנייניות על המרפסת המדוברת ועל ההטעיה המכוונת אותה ביצעה החברה בעת הרישום בפנקס הבתים המשותפים. עו"ד בורקום ממשרד דורון טיקוצקי קנטור ושות הצליחה להוכיח בבית המשפט כי מר יוסי טל בעליה ומנהלה של החברה אוסי תכנון הקמת מבנים ופיתוח בע"מ, הטעה את בני הזוג בעת הכנת מסמכי הבית המשותף, בניגוד למוסכם על הצדדים, ובניגוד למציאות בשטח, באופן שלכל אחד מהמשרדים, יש מרפסת צמודה.

כמו כן, הוכח כי בכל משרד נבנתה דלת יציאה אל המרפסת הצמודה לו כאשר מעבר בין המרפסות איננו אפשרי עקב מחציה שנבנתה עוד בשנת 2000 ע"י שוכר מטעם בני הזוג.  על אף זאת, מנהל החברה הגיש למפקחת הבתים המשותפים המשותפים מסמכים שגויים, שקריים, אשר לכאורה אושרו וחתמו ע"י בני הזוג, באופן שמאשר כי שטח המרפסת המדוברת מצוי בחלקת המשנה של החברה.

השופטת פסקה כי עדותו של מר יוסי טל שקרית ובלתי מהימנה וקבעה כי התביעה שהגישה חברת אוסי תכנון הקמת מבנים ופיתוח, הוגשה בחוסר תום לב מוחלט. כבוד השופטת עידית וינברגרג בפסק דין מנומק להפליא בו דחתה את התביעה, וקבעה שאין מקום לסילוק ידו של השוכר ו/או של בני הזוג. בין היתר נידונה סוגיית הבעלות, אשר הועלתה אף היא ונדרשה להכרעה ובהכרעתה קבעה כאמור כי אין הבעלות שייכת לתובעת ונוכח העובדה כי נפל פגם במסמכי הרישום אזי אין להסתמך עליהם. התובעת נדרשה לתשלום הוצאות לכל אחד מהנתבעים.
ביהמ

תנו לעו"ד מומחים ומנוסים לייצג אתכם נאמנה – בדיסקרטיות מלאה

לייעוץ ראשוני, פרטים נוספים ובכל שאלה פנו אלינו כעת: סניף מרכז 03-6109100סניף חיפה 04-8147500, נייד: 054-4251054.

זקוקים לעורך דין?

חייגו: 03-6109100 או השאירו פרטים

הדפסת המאמר

דירוג המאמר

 

1 ע"י 1 גולשים

עשוי לעניין אתכם

העברת נכס מקרקעין לנאמנות

מאת: אלי דורון, עו"ד, ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח); ד"ר שלמה נס, עו"ד (רו"ח), בת-אל עובדיה, עו"ד; לידור עמר, משפטן

החל בשלב בו נוצרת הנאמנות, ולאור השוני וחוסר הבהירות בין הוראות הדין לעמדת רשות המיסים בעניין, מתעוררות שאלות רבות אשר יש לתת עליהן את הדעת - לדוגמא, האם יצירת הנאמנות מהווה אירוע מס? בהנחה שכן, האם אירוע שכזה יהיה חייב במס או שמא פטור?

רכישת דירה בזמן קורונה

מאת: אלי דורון, עו"ד, ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח); ד"ר שלמה נס, עו"ד (רו"ח); לידור עמר, משפטן

נגיף הקורונה (COVID-19) הגיח אל עולמנו בתחילת שנת 2020 והביא עמו סט של כללים חדשים בעולם כולו ובעולם הנדל"ן בפרט - מדריך זה, מטרתו להתוות את עשרת הדיברות למעוניין ברכישת דירה בתקופת משבר הקורונה.

רכישת / מכירת דירה בימי הקורונה

מאת: אלי דורון, עו"ד, ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח); ד"ר שלמה נס, עו"ד (רו"ח)

משרדנו יודע להיכנס במהירות לפרטי העסקה, לבצע את כלל הבדיקות הנדרשות לטובת הבטחת השלמת עסקה ברורה חלקה ונקייה ובנוסף לייעץ לך, הרוכש או המוכר, בכל הקשור לשיקולי המס.

הוסף תגובה

זקוקים לעורך דין?

חייגו: 03-6109100 או השאירו פרטים