מאת: דורון, טיקוצקי, צדרבוים, עמיר, מזרחי עו"ד ונוטריון


מומחי המס  עוה"ד אלי דורון וירון טיקוצקי : מדובר בהקלה שתסייע לזוגות צעירים בתחילת דרכם.
הצעת חוק של ח"כ מאיר שיטרית תקל על זוגות צעירים לקחת משכנתא לרכישת דירה-  כך קובעים עו"ד אלי דורון וירון טיקוצקי , מומחים למיסוי ישראלי ובינלאומי.

לדברי עורכי הדין, השותפים ומייסדים של משרד עוה"ד דורון טיקוצקי, צדרבוים, עמיר, מזרחי ושות', יש בהצעת החוק החדשה  כדי לסייע רבות לזוגות צעירים הנוטלים משכנתאות לרכישת דירה. 

בדברי ההסבר להצעת החוק נאמר כי זוגות צעירים ורוכשי דירות רבים נאלצים לקחת משכנתאות עם החזרים חודשיים גבוהים מאד. עקב כך, רבים מהם נשארים בדירתם הקנויה חסרי אמצעים לקיום סביר,  זאת בשל  ההשתעבדות להחזרי המשכנתא שהולכים וגדלים.

לפיכך, מציע ח"כ מאיר שטרית בהצעת החוק שהגיש להקל בנטל המשכנתא של רוכשי דירה יחידה באמצעות "ניכוי הוצאות הריבית שמשולמות בגין משכנתא בגובה של עד שישה אחוזים לשנה".

בהתאם להצעת החוק תשונה פקודת מס הכנסה ולאחר ס' 17 יוסף סעיף 17 א' שתוכנו יהיה: "ניכוי ריבית על משכנתא"  17א (א) לשם בירור הכנסתו החייבת של יחיד שהוא בעל דירה המשמשת למגוריו, רשאי הוא לנכות את  הריבית הריאלית ששילם באותה שנת מס על הלוואה שנטל לשם מימון רכישת אותה דירה".

ההטבות ינתנו רק לתושבי ישראל שאין בבעלותם או בבעלות בן זוגו או ילדיו הסמוכים על שולחנו דירת מגורים נוספת, מחיר הדירה שבשלה נלקחה ההלוואה אינו עולה על  1,500,000 שקלים חדשים וכן "ההלוואה ניתנה על ידי תאגיד בנקאי כמשמעותו בחוק הבנקאות (רישוי), התשמ"א–1981 , או על ידי מבטח כהגדרתו בחוק הפיקוח על שירותים פיננסיים (ביטוח), התשמ"א–1981. על פי ההצעה גובה הריבית שתותר בניכוי לא יעלה על שישה אחוזים לשנה; שר האוצר, באישור ועדת הכספים של הכנסת, יהיה רשאי לשנות שיעור זה.

תנו לעו"ד מומחים ומנוסים לייצג אתכם נאמנה – בדיסקרטיות מלאה

לייעוץ ראשוני, פרטים נוספים ובכל שאלה פנו אלינו כעת: סניף מרכז 03-6109100סניף חיפה 04-8147500.

הדפסת המאמר

דירוג המאמר

עשוי לעניין אתכם

שלילת הטבת מס רכישה במקרה של רכישת חלק בבניין מגורים

מאת: אלי דורון, עו"ד; דורון פסו, עו"ד

לאחרונה ניתנה החלטה ב-ו"ע 45682-01-17 באור נ' מדינת ישראל ("הערר") אשר דחתה בקשתו של עורר אשר רכש חלקים בלתי מסוימים בבניין דירות וביקש לקבל הטבה במס רכישה בטענה שמדובר ב"דירת מגורים יחידה".

תביעות ליקויי בניה

מאת: צוות האתר

למשרדנו, המורכב מעו"ד, רו"ח, הנדסאים וכלכלנים, הידע והניסיון בטיפול בתביעות אשר עניינן בליקויי בניה אשר נגרמו כתוצאה מעבודות בניה לא תקינות ו/או לא ראויות, כאלה אשר משאירות את הדייר עם נכס פגום, מה שפוגע בשווי הנכס ו/או ביכולת של הדייר ליהנות מהנכס.

נדל"ן ישראלי ברומניה

מאת: אלי דורון, עו"ד, ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח); ד"ר שלמה נס, עו"ד (רו"ח)

לסניף המשרד שבבוקרשט, המורכב מממבחר עו"ד רומנים מובילים, ניסיון רב בכל הקשור בביצוע עסקאות נדל"ן עבור ישראלים ברומניה - רכישה, מכירה וכו'. משרדנו ידע לבצע עבורך את עסקת הנדל"ן בנוגע לדירה, נכס מסחרי, מגרש, מניות ועוד ולהבטיח השלמת העסקה לשביעות רצונך.

הוסף תגובה

רישום לקבלת ניוזלטר - מבזק מס, הון ועוד

אנא מלאו את פרטיכם