מאת: מערכת האתר


כל אדם שעומד מול רכישת נכס זקוק לשירותיו של עורך דין נדלן המתמחה בעסקי מקרקעין -
זאת משום שישנם תיאומים רבים שצריכים להיעשות ומדובר בסכומי כסף גדולים לרוב ולכן חשוב לבצע עסקות מתחום זה בצורה המקצועית ביותר.

 

מיהו למעשה עורך דין נדלן?

עו"ד נדלן הוא אדם אשר התמחה באופן ספציפי בדינים ובתקנות המיוחסים לתחום זה לרבות עיסוק בנכסים המיועדים להשכרה, קנייה, איתור נכסים, ועניינים הנוגעים למושגים כגון שעבודים משכונים כינוס נדלן וכו' - לרוב מדובר בעורך דין מקרקעין אשר נותן גם שירותי עריכת דין לנדל"ן. בנוסף עוסק בעל תפקיד זה בכל הנוגע למיסוי מקרקעין - תחום חשוב בפני עצמו שיש להכירו על כל פניו על מנת להתמצא בו בצורה שתועיל לייעוץ בנושאים השונים בעת הצורך. עורך הדין תפקידו בדומה לתחומי עריכת דין אחרים גם  לייצג את הלקוח אל מול הרשויות ומוסדות המדינה ולהוות מאין זרוע מקשרת ביניהם כאשר לנגד עיניו ניצבת תועלתו של הלקוח. כמו כן רשאי עורך דין נדל"ן לייצג לקוחות פרטיים אל מול קבלני בניין, או אפילו ובמקרים מסוימים לייצג את הקבלנים עצמם כאשר יש צורך לייצוג משפטי בעניינים הקשורים לבנייה ולנכס - פיקוח על זכויות קבלנים, ערובות ועוד. למעשה מדובר בגורם הבלעדי שמתמחה ואחראי על הפן המשפטי בכל הקשור לעסקאות מקרקעין ותפקידו חשוב מאין כמוהו משום שאדם מן השורה או אפילו עסק, אינם בקיאים בכל הפרטים הנוגעים לעניינים הללו ובעקבות זאת עלולים לספוג הפסדים כלכליים ועוגמת נפש.

עורך דין ירון טיקוצקי ממשרדנו, מומחה לנדל"ן, מתארח בערוץ הכנסת:

 

עריכת דין לעסקי נדלן

כאשר אדם מעוניין לרכוש דירה או נכס מכל סוג שהוא המשתייך לתחום המקרקעין, נשאלת השאלה מה ניתן לעשות על מנת לעבור את התהליך בצורה חלקה וטובה, וללא הפתעות לא נעימות בהמשך. זאת בדומה לכל עסקה שבה מדובר בסכום כספי גבוה כ"כ שלעתים מצריך לקיחת משכנתא, הלוואה או מכירה של נכס אחר. ישנם אמצעים רבים לבטח עסקה כזו עבור הקונה ולשמור על זכויותיו, אך אדם שאיננו התמחה בתחום באופן מקצועי, סביר שלא יידע לעשות זאת בצורה מלאה ודקדקנית כפי שיכול לעשות זאת בעל מקצוע בתחום, וזו בדיוק הסיבה שלשמה משתלם להשקיע בקבלת שירותי עריכת דין לעסקי נדלן, החל מהתייעצות לגביי חוזה ועד אחרון הפרטים הרשמיים. במסגרת תפקידו, יוכל לבצע עורך הדין מגוון של פעולות כגון מילוי ושליחת טופסי רשויות ובקשות: מס שבח, היטל השבחה, מס רכישה, מיסי עירייה ועוד, מבלי לדלג או לפספס שלבים בתהליך שעלולים ליצור בעיות בהמשכו. עו"ד נדל"ן גם מיידע את לקוחותיו לגביי פטורים והקלות להם זכאים, מנסח את החוזה או בודק את החוזה שניתן ע"י צד אחר ומוודא שהוא תקין והוגן.

 

כיצד נבחר את עורך הדין המתאים ביותר?

בבחירת עורך דין נדלן חשוב במיוחד להתייחס למספר פרמטרים מרכזיים ביניהם:

* הותק - ותק בתחום מעיד כמובן גם על ניסיון רב. ככל שהוותק גדל כך גם הניסיון וההצלחה ניתנת להוכחה במקרים מן העבר.

* הלקוחות - בדקו מי הלקוחות. לא דיי בכך שישנם לקוחות קודמים ונוספים, גם טבעם יכול להעיד רבות על טיבו של השירות.
אם בין הלקוחות מצויות חברות מוכרות או גופים מוסדיים גדולים ניתן לאמת בכך את רמת השירות וההצלחה של המשרד או עורך הדין.

* גודל המשרד - שיקול שלא תמיד רלוונטי אך באופן הכללתי ניתן לומר שמשרדים המעסיקים מספר רב של עורי דין הם איכותיים יותר משום שקיימת האפשרות לבחור בין כמה וגם משום שמשרד גדול מעיד פעמים רבות על ריבוי לקוחות (לכן סביר שגם יהיה יקר יותר אך כאן ההשקעה לרוב משתלמת).

* חוות דעת נוספת - ניתן למצוא באינטרנט בחיפוש זריז אך אם מתאפשר כדאי לשוחח עם לקוחות קודמים. למעשה קבלת אינפורמציה בדבר השירות ממקור ראשון היא אחת מהדרכים הטובות ביותר לקבל תמונת מצב אמתית ומהימנה לגביי העתיד.

לסיכום, עסקאות נדלן הן עניין מורכב וסבוך משפטית שלו היבטים רבים ולרוב הן גם העסקאות המרכזיות ביותר בחיינו לכן מומלץ להשקיע בעורך דין נדל"ן ולבחור אותו בקפידה על מנת לקבל ייעוץ וליווי מקצועיים לכל אורך התהליך כדיי להטיח את הצלחתו וגם לטווח הארוך. החיסכון בכסף אכן חשוב במקרים רבים, אך השקעה כספית בליווי מקצועי עשויה לחסוך הוצאות עתידיות רבות, וגם לזכות בהחזרים והטבות מעבר למצופה.

משרדנו בעל ניסיון רב בתחום הנדלן ולרשותנו סוללת עו"ד ואנשי מקצוע המתמחים בתחום בארץ וברחבי העולם שישמחו לעמוד לרשותכם בכל עת!

תנו לעו"ד מומחים ומנוסים לייצג אתכם נאמנה – בדיסקרטיות מלאה

לייעוץ ראשוני, פרטים נוספים ובכל שאלה פנו אלינו כעת: סניף מרכז 03-6109100סניף חיפה 04-8147500.

הדפסת המאמר

דירוג המאמר

מדורג 4.31 ע"י 32 גולשים

עשוי לעניין אתכם

שלילת הטבת מס רכישה במקרה של רכישת חלק בבניין מגורים

מאת: אלי דורון, עו"ד; דורון פסו, עו"ד

לאחרונה ניתנה החלטה ב-ו"ע 45682-01-17 באור נ' מדינת ישראל ("הערר") אשר דחתה בקשתו של עורר אשר רכש חלקים בלתי מסוימים בבניין דירות וביקש לקבל הטבה במס רכישה בטענה שמדובר ב"דירת מגורים יחידה".

תביעות ליקויי בניה

מאת: צוות האתר

למשרדנו, המורכב מעו"ד, רו"ח, הנדסאים וכלכלנים, הידע והניסיון בטיפול בתביעות אשר עניינן בליקויי בניה אשר נגרמו כתוצאה מעבודות בניה לא תקינות ו/או לא ראויות, כאלה אשר משאירות את הדייר עם נכס פגום, מה שפוגע בשווי הנכס ו/או ביכולת של הדייר ליהנות מהנכס.

נדל"ן ישראלי ברומניה

מאת: אלי דורון, עו"ד, ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח); ד"ר שלמה נס, עו"ד (רו"ח)

לסניף המשרד שבבוקרשט, המורכב מממבחר עו"ד רומנים מובילים, ניסיון רב בכל הקשור בביצוע עסקאות נדל"ן עבור ישראלים ברומניה - רכישה, מכירה וכו'. משרדנו ידע לבצע עבורך את עסקת הנדל"ן בנוגע לדירה, נכס מסחרי, מגרש, מניות ועוד ולהבטיח השלמת העסקה לשביעות רצונך.

הוסף תגובה

רישום לקבלת ניוזלטר - מבזק מס, הון ועוד

אנא מלאו את פרטיכם