חיפוש
סניף מרכז: 03-6109100
סניף חיפה והצפון: 04-8147500
חיפוש
רישום לקבלת ניוזלטר - מבזק מס, הון ועוד

דסק עורך דין נדל"ן

0
מדורג 4.5 ע"י 26 גולשים

דירוג מאמר:

כל אדם שעומד מול רכישת נכס זקוק לשירותיו של עורך דין נדלן המתמחה בעסקי מקרקעין. זאת משום שישנם תיאומים רבים שצריכים להיעשות ומדובר בסכומי כסף גדולים לרוב ולכן חשוב לבצע עסקות מתחום זה בצורה המקצועית ביותר.

מיהו למעשה עורך דין נדלן?

לרוב מדובר בעורך דין מקרקעין אשר נותן גם שירותי עריכת דין לנדל"ן. עו"ד זה הוא אדם אשר התמחה באופן ספציפי בדינים ובתקנות המיוחסים לתחום זה לרבות עיסוק בנכסים המיועדים להשכרה, קנייה, איתור נכסים, ועניינים הנוגעים למושגים כגון שעבודים משכונים כינוס נדלן וכולי.

בנוסף עוסק בעל תפקיד זה בכל הנוגע למיסוי מקרקעין - תחום חשוב בפני עצמו שיש להכירו על כל פניו על מנת להתמצא בו בצורה שתועיל לייעוץ בנושאים השונים בעת הצורך. עורך הדין תפקידו בדומה לתחומי עריכת דין אחרים גם  לייצג את הלקוח אל מול הרשויות ומוסדות המדינה ולהוות מאין זרוע מקשרת ביניהם כאשר לנגד עיניו ניצבת תועלתו של הלקוח.

בנוסף, רשאי עורך דין נדל"ן לייצג לקוחות פרטיים אל מול קבלני בניין, או אפילו ובמקרים מסוימים לייצג את הקבלנים עצמם כאשר יש צורך לייצוג משפטי בעניינים הקשורים לבנייה ולנכס - פיקוח על זכויות קבלנים, ערובות ועוד. למעשה מדובר בגורם הבלעדי שמתמחה ואחראי על הפן המשפטי בכל הקשור לעסקאות מקרקעין ותפקידו חשוב מאין כמוהו משום שאדם מן השורה או אפילו עסק, אינם בקיאים בכל הפרטים הנוגעים לעניינים הללו ובעקבות זאת עלולים לספוג הפסדים כלכליים ועוגמת נפש.

עורך דין ירון טיקוצקי ממשרדנו, מומחה לנדל"ן, מתארח בערוץ הכנסת:

עריכת דין לעסקי נדלן

כאשר אדם מעוניין לרכוש דירה או נכס מכל סוג שהוא המשתייך לתחום המקרקעין, נשאלת השאלה מה ניתן לעשות על מנת לעבור את התהליך בצורה חלקה וטובה, וללא הפתעות לא נעימות בהמשך.

זאת בדומה לכל עסקה שבה מדובר בסכום כספי גבוה כ"כ שלעתים מצריך לקיחת משכנתא, הלוואה או מכירה של נכס אחר. ישנם אמצעים רבים לבטח עסקה כזו עבור הקונה ולשמור על זכויותיו, אך אדם שאיננו התמחה בתחום באופן מקצועי, סביר שלא יידע לעשות זאת בצורה מלאה ודקדקנית כפי שיכול לעשות זאת בעל מקצוע בתחום, וזו בדיוק הסיבה שלשמה משתלם להשקיע בקבלת שירותי עריכת דין לעסקי נדלן, החל מהתייעצות לגביי חוזה ועד אחרון הפרטים הרשמיים.

במסגרת תפקידו, יוכל לבצע עורך הדין מגוון של פעולות כגון - מילוי ושליחת טופסי רשויות ובקשות: מס שבח, היטל השבחה, מס רכישה, מיסי עירייה ועוד, מבלי לדלג או לפספס שלבים בתהליך שעלולים ליצור בעיות בהמשכו. עו"ד הנדל"ן גם מיידע את לקוחותיו לגביי פטורים והקלות להם זכאים, מנסח את החוזה או בודק את החוזה שניתן ע"י צד אחר ומוודא שהוא תקין והוגן.

כיצד נבחר את העו"ד המתאים ביותר?

ראשית כל, אין חשיבות לאם בוחרים בעו"ד שעובד באופן עצמאי או כזה ששייך למשרד גדול, אך בשני המקרים חשוב להתייחס לכמה פרמטרים טרם הבחירה:

* הותק - ותק בתחום מעיד כמובן גם על ניסיון רב. ככל שהוותק גדל כך גם הניסיון וההצלחה ניתנת להוכחה במקרים מן העבר.

* הלקוחות - בדקו מי הלקוחות. לא דיי בכך שישנם לקוחות קודמים ונוספים, גם טבעם יכול להעיד רבות על טיבו של השירות. אם בין הלקוחות מצויות חברות מוכרות או גופים מוסדיים גדולים ניתן לאמת בכך את רמת השירות וההצלחה של המשרד או עורך הדין.

* גודל המשרד - שיקול שלא תמיד רלוונטי אך באופן הכללתי ניתן לומר שמשרדים המעסיקים מספר רב של עורי דין הם איכותיים יותר משום שקיימת האפשרות לבחור בין כמה וגם משום שמשרד גדול מעיד פעמים רבות על ריבוי לקוחות (לכן סביר שגם יהיה יקר יותר אך כאן ההשקעה לרוב משתלמת).

* חוות דעת נוספת - ניתן למצוא באינטרנט בחיפוש זריז אך אם מתאפשר כדאי לשוחח עם לקוחות קודמים. למעשה קבלת אינפורמציה בדבר השירות ממקור ראשון היא אחת מהדרכים הטובות ביותר לקבל תמונת מצב אמתית ומהימנה לגביי העתיד.

לסיכום, עסקאות נדלן הן עניין מורכב וסבוך משפטית שלו היבטים רבים ולרוב הן גם העסקאות המרכזיות ביותר בחיינו. לכן מומלץ להשקיע בעורך דין נדל"ן ולבחור אותו בקפידה על מנת לקבל ייעוץ וליווי מקצועיים לכל אורך התהליך כדיי להטיח את הצלחתו וגם לטווח הארוך. החיסכון בכסף אכן חשוב במקרים רבים, אך השקעה כספית בליווי מקצועי עשויה לחסוך הוצאות עתידיות רבות, וגם לזכות בהחזרים והטבות מעבר למצופה.

משרדנו בעל ניסיון ומוניטין רב בתחום הנדלן וברשותינו סוללת עורכי דין ואנשי מקצוע המתמחים בתחום בארץ ובמדינות שונות בעולם שישמחו לעמוד לרשותכם בכל עת.

תגובות הגולשים

הוסף תגובה

שנה קוד אבטחה
© כל הזכויות שמורות למשרד עו"ד דורון, טיקוצקי, קנטור, גוטמן ועמית גרוס