מאת: מערכת האתר


לפני כל תהליך בניית מבנה מקובל לחתום על חוזה בנייה עם הקבלן הראשי, קבלן המפתח.
בנוסף לכך, לשם הבנייה, יש להוציא היתרי בנייה מתאימים ומומלץ להסתייע בעורך דין נדלן לשם מטרות אלו.


כאשר חותמים על חוזה בנייה עם הקבלן, לרוב מדובר בקבלן מפתח שאחראי על עבודת הבנייה של שלד הבית ותחתיו עובדים קבלני משנה. חוזה זה הוא חשוב במיוחד משום שכל מלאכת הבנייה הבסיסית של המבנה תלויה בעבודתו של קבלן המפתח- ביכולת הניהול לשלו את קבלני המשנה שעובדים על בניית הבית בפועל.

טרם החתימה, ישנם כמה דברים שחשוב להקפיד עליהם ולוודא  שיהיו חלק מהחוזה באופן כזה או אחר:

* התחייבות לתקופת אחריות של 7 שנים על הבנייה, שמתוקפה יגיע הקבלן אח תלשנה לבצע ביקורת במבנה.
* התחייבות לאחריות מלאה מצד הקבלן על עבודת קבלני המשנה וערבותו לכך - לקבוע זמני התחלה וסיום של העבודה וגם קנסות וחיובים במקרה של חריגות מהזמנים.
* התחייבות בדבר פינוי פסולת הבניין בסיום העבודה.
* בנוסף לכך, את החוזה מומלץ לבסס בעזרת עורך דין נדלן ולוודא בטרם תחילת העבודה שניתנו כל היתרי הבנייה המתאימים.

 

היתר בנייה

היתר הבנייה הוא למעשה האישור לבנות והוא ניתן ע"י הוועדה המקומית לתכנון ובנייה. בלעדיו, לא ניתן לבצע כל פעולת בניה כפי שמוגדרת על פי החוק, גדולה או שולית ככל שתהיה, כגון- הקמת בניין, הריסה מוחלטת של בניין קיים, בניית תוספות או שינוי חיצוני לבניין קיים, תוספות בפנימיות בבניין שמשפיעות על צורתו החיצונית, הצבת מבנים זמניים בשטח (כמו מכולות) ועוד. על מנת לקבל את ההיתר, נדרש בעל השטח להוכיח את בעלותו ולהגיש תכנית מקדימה לוועדה לתכנון ובנייה על מנת שזו תאשר אותה. לאחר מכן, יש להוציא כמה אישורים נוספים בטרם התחלת הבנייה עצמה.
 

עורך דין נדלן

עורך דין נדל"ן הוא מבעלי מקצוע החשובים ביותר בתהליך הבנייה של מבנה חדש. הוא למעשה האדם הבקיא ביותר בכל תקנות וחוקי הבנייה, וביכולתו לסייע רבות בעניין של בקשת היתרים, ניסוח חוזה הבנייה לקבלן וייעוץ ותמיכה לכל אורך התהליך עבור בעלי השטח. בכל ענייני נדל"ן מומלץ להיעזר בשירותיו שכן הוא יכול רק להועיל ולא לגרוע. במקרים מסוימים, יש בכוחו אפילו לחסוך בכסף רב עבור לקוחותיו משום שהוא עשוי להביא להטבות והקלות הקשורות לתהליך הבנייה וקבלת האישורים הנחוצים.

תהליך של בניית בית או כל מבנה אחר הוא תהליך ארוך ורווי בירוקרטיה.
בין אם מדובר בחוזה קבלן או בקבלת היתרי בנייה, עורך דין נדלן יכול לסייע ולהקל על לקוחותיו בכל עניין ודבר בתהליך זה.

תנו לעו"ד מומחים ומנוסים לייצג אתכם נאמנה – בדיסקרטיות מלאה

לייעוץ ראשוני, פרטים נוספים ובכל שאלה פנו אלינו כעת: סניף מרכז 03-6109100סניף חיפה 04-8147500.

הדפסת המאמר

דירוג המאמר

מדורג 5 ע"י 2 גולשים

עשוי לעניין אתכם

שלילת הטבת מס רכישה במקרה של רכישת חלק בבניין מגורים

מאת: אלי דורון, עו"ד; דורון פסו, עו"ד

לאחרונה ניתנה החלטה ב-ו"ע 45682-01-17 באור נ' מדינת ישראל ("הערר") אשר דחתה בקשתו של עורר אשר רכש חלקים בלתי מסוימים בבניין דירות וביקש לקבל הטבה במס רכישה בטענה שמדובר ב"דירת מגורים יחידה".

תביעות ליקויי בניה

מאת: צוות האתר

למשרדנו, המורכב מעו"ד, רו"ח, הנדסאים וכלכלנים, הידע והניסיון בטיפול בתביעות אשר עניינן בליקויי בניה אשר נגרמו כתוצאה מעבודות בניה לא תקינות ו/או לא ראויות, כאלה אשר משאירות את הדייר עם נכס פגום, מה שפוגע בשווי הנכס ו/או ביכולת של הדייר ליהנות מהנכס.

נדל"ן ישראלי ברומניה

מאת: אלי דורון, עו"ד, ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח); ד"ר שלמה נס, עו"ד (רו"ח)

לסניף המשרד שבבוקרשט, המורכב מממבחר עו"ד רומנים מובילים, ניסיון רב בכל הקשור בביצוע עסקאות נדל"ן עבור ישראלים ברומניה - רכישה, מכירה וכו'. משרדנו ידע לבצע עבורך את עסקת הנדל"ן בנוגע לדירה, נכס מסחרי, מגרש, מניות ועוד ולהבטיח השלמת העסקה לשביעות רצונך.

הוסף תגובה

רישום לקבלת ניוזלטר - מבזק מס, הון ועוד

אנא מלאו את פרטיכם