מוקד חרום - מס רכוש

משרדנו כואב עמוקות את כאב הנפגעים ומשפחותיהם, עקב פשעי המלחמה אותם, כולנו כאחד – חווים ומודע לכך כי – כוחנו באחדותנו.
אנו מאמצם לליבו את כלל הנפגעים ומייחלים  לכול הנפגעים החלמה מהירה ולכל החטופים לשוב במהרה לחייק משפחתם.  
מבלי לפגוע באמור, משרדנו, מודע לנזקים הכלכליים האדירים הנגרמים לעסקים או לפרטיים כתוצאה מהמלחמה ומשכך מבקש הוא לתרום מניסיונו הרב לכלל הנפגעים והניזוקים כלכלית.
לאור זאת, משרדנו, המורכב מעו"ד, רו"ח, כלכלנים, חלקם יוצאי משרד המשפטים ומס רכוש - החליט להקים מוקד חרום לטובת סיוע מידי.
צוות משרדנו טיפל במהלך השנים במאות רבות של תביעות לפיצוי ע"פ חוק מס רכוש וזאת משני צידי המתרס, אם בגין נזקים ישירים ואם בגין נזקים עקיפים / אובדן רווחים וכדומה.
צוות משרדנו ידע להנחות ו/או ללוות את הניזוק, כבר מהשלבים הראשונים, בכל הקשור בהתנהלות אל מול מנהל מס רכוש והרשויות  וזאת לטובת מתן מענה אופטימאלי, כזה המפצה את הניזוק -  באופן מלא !!!.
צוות משרדנו ידע גם להדריך את הניזוק, במיידי, בכל הנדרש ובכל הקשור בתיעוד הנזק ובמתן הנחיות קריטיות לטובת הבטחת פיצויי אמת.
אנו, מעומק ובדם ליבנו נתונים  בזמינות מלאה עבור כלל אזרחי המדינה
 
משרדנו עומד לרשותכם בכל שאלה בנושא.
 
בברכת החלמה מהירה לפצועים והצלחה ללוחמינו שישובו בשלום במהרה לביתם יחד עם כל החטופים.
בשורות טובות לכל עם ישראל.
ניתן ליצור קשר :
נייד – 054-4251054
דוא"ל : [email protected]
 

ראו מאמר המפרט על סוגי הנזקים:

 
למאמרים נוספים בנושא זה גללו מטה....
 

אנו עומדים לרשותך בכל שאלה: סניף מרכז 03-6109100, סניף חיפה 04-8147500, נייד: 054-4251054

לפגישה אישית
חייגו 03-6109100

או השלימו את הפרטים הבאים

מידע מקצועי

השגה על תביעות מס רכוש שהוגשו במסלול ירוק

שלב ההשגה הינו שלב חשוב ביותר בפני מנהל מס רכוש ונקבע כשלב מעין משפטי. בתי המשפט קבעו לא אחת כי על ניזוק לכלול בהשגתו את כל טענותיו בלי להותיר סרח עודף שיובא רק בשלב הערר או הערעור.

מועד הגשת התביעות במסלול האדום

בהתאם לסעיף 36 לחוק מס רכוש וקרן פיצויים התשכ"ח 1961, תביעה לפיצוי בגין נזק עקיף במסלול האדום תוגש תוך שלושה חודשים מקרות הנזק. אך מאחר ומלחמת חרבות ברזל נמשכת כבר חודשים ארוכים הובהרו פרטים נוספים.

פיצוי ממס רכוש בגין מיזמים שלא יצאו אל הפועל עקב המלחמה

האם הנזקים העקיפים שנגרמו לבעל עסק כתוצאה מביטול, דחייה, או סיכול של מיזם אשר לא יצא לפועל כתוצאה מהמלחמה, הינו נזק בר פיצוי במסלול האדום?

תיקון תקנות מס רכוש - אפריל 2024

ב-9.4.24 פורסמו תיקונים לתקנות מס רכוש תקנות מס רכוש וקרן פיצויים. כל הפרטים במאמר>>

מסלול אדום לבוקרים, בעלי עדרי בקר בקו העימות

את התביעות במסלול האדום יש לקדם ללא דיחוי, מועד הגשת התביעות נגזר משורה של פרמטרים, אם כי אין בנמצא צורך ב"הפסקת פעילות" שכן התקנות אינן דורשות הפסקת פעילות בענף החקלאות.

הבהרות רשות המיסים בנוגע לתביעות מס רכוש - מרץ 2024

רשות המס פרסמה שתי הבהרות חשובות: מתי וכיצד ניתן לעבור בין המסלול הירוק למסלול האדום? ומי זכאי למסלול האדום ביישובים שפונו וביישובים שלא פונו.

הכשרת קריפטו "שחור" - גילוי מרצון 2024

התנהלות משפטית מקצועית – תביא את התוצאה לטובת כל המעורבים בהצלחה רבה.

פיצוי למפונים בגין הזנחת הבית

נזקי רכוש שנגרמו מפעולות אויב הינם נזקים ישירים ברי פיצוי, אך האם אותם נזקי הזנחה ונטישה הינם נזקים ישירים אשר יזכו את הניזוק בפיצוי?

הרחבת רשימת היישובים המזכים בפיצוי מלא במסלול אדום

משרד האוצר הודיע על הרחבת רשימת היישובים המזכים בפיצוי מלא במסלול אדום בגין נזקי מלחמת "חרבות ברזל" - מרץ 2024

שר האוצר - הגדר רשימת אתרי תיירות הזכאים לפיצוי מלא

עד לרגע זה לא נקבעה רשימת אתרי תיירות על ידי שר האוצר שיוכרו כאתרי תיירות המוחרגים מדרישת הפסקת פעילות לצורך זכאות לפיצוי ומקדמה במסלול האדום, לשם כך פנה משרדנו במכתב רשמי לשר האוצר בצלאל סמוטריץ בבקשה לקבוע רשימה זו וליתן וודאות לאותם עסקים.

קיבוצים באזורי ספר - כך תקבלו פיצוי מלא במסלול האדום

המסלול האדום הוא מסלול הפיצוי האופטימלי עבור קיבוצים, שכפי שיובהר בהמשך, מאפייניו הייחודיים מחייבים הגשת תביעה הנסמכת על ראשי נזק משפטיים וכלכליים.

זכאות לפיצוי בגין תקופת התאוששות - רק במסלול האדום

בפסיקה עולות שתי פרשנויות בהקשר פסיקת פיצויי התאוששות, האחת מצומצמת והשנייה מרחיבה. כל הפרטים במאמר>>

הנחייה על אופן הגשת המקדמות במסלול האדום - ינואר פברואר 2024

רשות המיסים פרסמה הנחייה על אופן הגשת המקדמות במסלול האדום 2024. בהנחיה צוין כי עסק אשר לא נמצא ברשימת היישובים המצומצמת, אולם סבור כי עונה על התנאים לקבלת מקדמה, עליו להגיש בקשה המפרטת מדוע זכאי למקדמה. כל הפרטים במאמר >>

תיירות וחקלאות ביישובי ספר זכאים למקדמות ינואר פברואר 2024

בעלי צימרים וחקלאים ביישובים שיצאו מרשימת הזכאות למקדמות לחודשים ינואר פברואר 2024 - עליכם לפנות להמשך קבלת מקדמות ולהגשת תביעה במסלול האדום

רשימת היישובים הזכאים למקדמות במסלול האדום ינואר - פברואר 2024

רשות המיסים פרסמה את רשימת היישובים שעסקים בתחומם זכאים למקדמות בחודשים ינואר פברואר 2024. בעקבות שינוי הוראות פיקוד העורף המשפיע על רשימה זו - מומלץ לעקוב אחר השינויים.

עסקים הזכאים למקדמות ינואר - פברואר 2024 - מסלול אדום

רשות המיסים צמצמה את רשימת היישובים הזכאים למקדמות ינואר 2024, אילו עסקים שיישובם יצא מהרשימה עדיין זכאים? - פרטים מלאים במאמר>>

המלחמה מנעה רווח מעסק חדש או מהשבחתו? - במסלול האדום תפוצו

למרות העדר היכולת להוכיח רווחים מהעבר - אותם חקלאים, עסקים, יזמים, משקיעים ועוד - רשאים ע"פ דין, לקבל מהמדינה פיצוי מלא, כזה שיעמידם במקום בו יכולים הם היו להימצא באם המלחמה כלל לא הייתה פורצת.

ספסופה, מירון, קדיתא - רק מסלול אדום !!!

מנהל מס רכוש הפיץ לאחרונה ממש הבהרה, לפיה היישובים ספסופה, מירון, קדיתא ועוד, זכאים לבחור במסלול הפיצוי האופטימאלי - המסלול האדום.

מקסום המסלול האדום, טיעון משפטי מבריק ומה שביניהם

מנהל מס רכוש שקול לשופט שלום, ולכן התביעה למנהל חייבת להיות מבוססת משפטית וכלכלית. תביעה במסלול האדום המוגשת למנהל מס רכוש - הערוץ האופטימלי היחיד שמפצה באופן מלא עד סוף המלחמה ואף לאחריה.

פיצוי בגין נזק הנגרם כתוצאה מנטישה והזנחה - מסלול אדום

עסקיים או פרטיים, יפוצו על אבדן הכנסה ועל נזקים שנגרמו לרכוש אם עקב פעילות האויב, אולם מה באשר לרכוש אשר ניזוק עקב הזנחתו?

בעלי מטעים ביישובי ספר - פיצויים מקסימליים מחייבים תביעה במסלול האדום

המסלול האדום אינו צריך להרתיע את בעל המטע. ההפך הוא הנכון. התנהלות משפטית נכונה וטיפול משפטי מקצועי יביאו לבעל המטע את הפיצוי האופטימאלי במסלול הבטוח – הוא המסלול האדום

נזקים לרכוש של מפונים - מסלול האדום

ניזוקים זכאים להגיש בקשה לפיצוי ממנהל מס רכוש בגין נזק עקיף על הרס. במאמר זה, ננסה לעמוד על אופיים של נזקים אלו, האם וכיצד ניתן לתבוע ולקבל פיצוי הולם בגינם.

לקוחות קבועים לא משלמים עקב מלחמה? עילה לפיצוי במסלול האדום

בעל עסק הממוקם בקו עימות שלקוחותיו אינם משלמים בעקבות מלחמת חרבות ברזל - אזי יש לאפשר לאותו בעל עסק, הממוקם בקו עימות, לתבוע ממס רכוש את אובדן ההכנסות, תחת תביעת הלקוחות. כל הפרטים במאמר>>

פיצויים בגין אבדן דמי שכירות או ריטיינר במלחמת חרבות ברזל

מה נדרש לעשות עסק שלקוחותיו שהם עסקים בעצמם, או משכירי דירות לאנשים פרטיים - שתשלומיהם הופסקו עקב הפסקת פעילות או פינוי מיישוב, והאם ראוי לפצותם ממס רכוש?

הוספת יישובים למסלולי פיצוי מיטיבים

ביום 22.1.24 הודיעה רשות המסים על צירופם מספר יישובים נוספים לרשימת יישובי הספר המוגדרים על פי חוק מס רכוש וקרן פיצויים. כל הפרטים במאמר>>

זכאות על אובדן דמי שכירות - מסלול אדום

במאמר זה, ננסה לפשט ולהבהיר את הנקודות העיקריות שעלו במסמך ההבהרה מטעם רשות המסים לעניין זה ביחס לפיצוי על אבדן דמי שכירות למשכירים, ומנגד מימון דיור חלופי לשוכרים.

כך ניתן לעבור ממסלול ירוק למסלול אדום בתביעת מס רכוש

ככל שכבר הוגשה תביעה במסלול הירוק ובדיעבד הסתבר כי אין זה המסלול המיטבי, ניתן בנסיבות מסוימות לנקוט בצעדים שיאפשרו הגשת תביעה חדשה במסלול האדום, הגם שתביעתו כבר הוגשה במסלול ירוק.​ מהם התנאים ואיך ניתן לעבור מסלול? כל הפרטים במאמר>>

לולנים אל תתפתו - רק מסלול אדום!

המסלול האדום הוא ה-מסלול עבור חקלאים בקו עימות. המסלול האדום אינו מותנה בהחלטת ממשלה בזמן מלחמה, בקיום ממשלה, במתווים שמוארכים או לא מוארכים, מכיוון שמקורו בחוק. חשוב לשים לב שלא כל מתווה פיצוי "גנרי" יתאים לכל סוג של עסק, ויש לבחון את הכדאיות על פי נתוני העסק הפרטני.

השגה על דחיית תביעה למס רכוש במסלול הירוק - חרבות ברזל

השגה היא הליך מעין שיפוטי לגביו חלים כללים ייחודיים השונים מאלה החלים לגבי בקשת המענק ויש לנסחה באופן מלא ומדויק, לכן מומלץ להיעזר בשירותיו של עורך דין מיסים מנוסה שמכיר את הרקע המשפטי, ויידע לנסח את כתב ההשגה ולנהל את הדיון בהשגה. עורך דין יידע לנסח את טענות העוסק ואת הדרכים להוכחתן והכל על מנת להביא לקבלתה של ההשגה.

השגה על דחיית תביעה למס רכוש במסלול הירוק - חרבות ברזל

השגה היא הליך מעין שיפוטי לגביו חלים כללים ייחודיים השונים מאלה החלים לגבי בקשת המענק ויש לנסחה באופן מלא ומדויק, לכן מומלץ להיעזר בשירותיו של עורך דין מיסים מנוסה שמכיר את הרקע המשפטי, ויידע לנסח את כתב ההשגה ולנהל את הדיון בהשגה. עורך דין יידע לנסח את טענות העוסק ואת הדרכים להוכחתן והכל על מנת להביא לקבלתה של ההשגה.

אתגרים משפטיים בתביעת פיצוי במסלול האדום

מלחמת חרבות ברזל מעלה, ועוד צפויה להעלות, שורה ארוכה של סוגיות משפטיות ואתגרים משפטיים, וזאת משום שאירוע דוגמת זה טרם ידעה מדינתנו.

הוארך בצמצום מתווה הפיצויים במסלול ירוק

תוקן חוק מס רכוש וקרן פיצויים והוחלט על הארכת תכנית הפיצויים במסלול הירוק – הוצאות מזכות, כך שתחול גם על חודש דצמבר, כל הפרטים במאמר>>

פיצויים לצימרים בקו עימות - רק במסלול האדום

בעל צימר, אשר בשוגג הגיש במסלול הירוק, יכול כעת "להחזיר את הגלגל לאחור" ולהגיש את תביעתו במסלול האדום. מי יכול לעשות זאת ואיך? קראו את המאמר>>

אופן הגשת תביעה במסלול אדום ומועד הגשה

מטרת המסלול האדום שואפת להעמיד את הניזוק כלכלית במקום בו הוא אמור היה להימצא בהעדר המלחמה על מנת לקבל את מירב הפיצוי המגיע לכם עליכם לפעול כך>>

זכאות לפיצויים לחקלאים עקב מלחמת "חרבות ברזל"

חקלאים העומדים בתנאי הזכאות ויכולים להגיש תביעה ביותר ממסלול אחד מורשים להגיש תביעה רק דרך מסלול אחד בלבד, לבחירתם. הסבר מלא על המסלולים ועל הדרכים להשגת פיצויים מלאים עבור חקלאים במאמר>>

פיצוי לעסקים בקו העימות - רק באמצעות המסלול האדום

באופן מפתיע למדי, יש בנמצא ניזוקים רבים, אשר עסקם נמצא בקו העימות, מיקום המזכה אותם לתבוע פיצוי בגין נזקים הכלכלי ע"פ חוק מס רכוש – "מסלול אדום" אשר באופן תמוה עדיין מתבלטים. על החשיבות שבמסלול האדום ועל הכשל והמחדל נלמד במאמר זה.

מטרת המחוקק במסלול האדום להבדיל מבמסלול הירוק

מתקבל הרושם כי יש בלבול של ממש בקרב ניזוקים מפגיעה ישירה ומפגיעה כלכלית, בכל הקשור למסלול הפיצויים שעליהם לבחור. במאמר זה הסבר מפורט>>

עסקים בישובי ספר - היזהרו ממלכודת דבש

המסלול האדום, מאפשר להגיש תביעה בגין כל הנזק הממשי שנגרם לעסק וזאת ללא תקרת פיצוי וללא מגבלת תקופה , ומאפשרת להגיש תביעה מלאה או חלקית (לאו דווקא בעבור כל חודש בנפרד) וכן קבלת מקדמות בטרם הגשת התביעה.

פיצוי מלא לקבלני ביצוע בקו העימות

במסגרת התביעה במסלול האדום, בגין קבלני ביצוע הממוקמים בקו העימות, בעלי פרויקטים בקו העימות ו/או להם "סניף" בקו עימות, יש בנמצא חובה משפטית, להגיש תביעה נזיקית/כלכלית אשר תושתת על ראשי נזק מבוססים משפטית, כאלה המתיישבים עם תכלית חוק מס רכוש אשר תכלול בין השאר, על אף המחלוקות המשפטיות הצפויות, פיצוי בגין מרכיבים דוגמת אלו:

100% פיצויים למפעלים ביישובי ספר - רק במסלול אדום!

המסלול האדום לא יעכב את הכסף, לא יעכב את קבלת המקדמות, ההפך הוא הנכון ובפועל ברוב המוחלט של המקרים הוא יביא למפעל מאות אחוזים מעבר למסלול הירוק

תביעת פיצויים במסלול ירוק לכלל המשק - הצד המשפטי

ישנם מיקרים רבים בהם תביעה במסלול הירוק מוטב שתתבצע ע"י עורך דין בקיא במס רכוש! במקרים אלו כתב הטענות חייב להתבסס על תשתית משפטית רלוונטית שמצדיקה את הגדלת המקדם. אלו מקרים דורשים עורך דין? כל הפרטים במאמר>>

פיצויים ומקדמות לבעלי מסעדות ביישובי ספר - במסלול אדום בלבד !!!

המסלול האדום הוא היחיד המקנה לבעלי מסעדות את האפשרות לקבל פיצוי מלא בגין הנזקים הכלכליים שנגרמו להם ובמקדמות מידיות!

אולמות אירועים ושמחות - במסלול אדום בלבד!!!

המסלול האדום הנו מסלול משפטי במסגרתו רשאים בעלי האולמות לקבל את כל הפיצוי הכלכלי המלא לו הם זכאים בגין כל אחת ואחת מהפעילויות של האולם ובמקדמות מידיות!

פיצוי מלא למושבים ולחקלאים - במסלול האדום בלבד!!!

הפער בין תביעה במסלול המשפטי האדום לבין ניסיון להצטופף לתוך מתווה המסלול ירוק, מסתכם בסכומי עתק, כך שאם המושב רוצה באמת ובתמים לקבל פיצוי המשקף את נזקו האמתי, חייב הוא, לתבוע ע"פ המסלול האדום.

תיירות, תעשיה, מסחר ומתן שירותים - רק מסלול אדום!

תביעה במסלול האדום, ביכולתה לפצות באופן מלא את הניזוק! לא רק בגין נזקים אותם ניתן לזהות בנקל מתוך הדו"חות, אלא גם באמצעות ראשי נזק נוספים אותם ניתן לתבוע בהישען על טיעון משפטי.

פיצוי מלא לקיבוצים ומקדמות מידיות - במסלול האדום בלבד !!!

הפער בין תביעה במסלול המשפטי האדום לבין ניסיון להצטופף ולהיכנס לתוך מתווה השבלוני של המסלול ירוק, מסתכם בסכומי עתק, כך שאם הקיבוץ רוצה באמת ובתמים לקבל פיצוי המשקף את נזקו האמתי, חייב הוא, לתבוע ע"פ המסלול האדום.

אסטרטגיה משפטית לטובת הגשת תביעה לפיצויים במסלול האדום

במרבית מן המקרים, ניזוק אשר זכאי להגיש תביעה במסלול האדום, מחובתו לעשות זאת ואל לו לעשות שימוש במסלולים הירוקים, שכן המסלולים הירוקים הינם במידה רבה כוללניים ומוגבלים בסכום וביכולת הטיעון, בעוד שהמסלול האדום הינו מסלול שאינו מוגבל בסכום הפיצוי, גמיש, בר התאמה לעסק הספציפי ובפועל מאפשר לניזוק, בהישען על טיעונים משפטים נכונים, לתבוע ראשי נזק רבים, אותם לא ניתן לתבוע במסגרת המסלולים הירוקים, והכל ללא מגבלה של סכומים וללא כל צורך בתשלום אגרה.

מס רכוש ופיצויים בעת מלחמה

מדריך להגשת תביעות פיצויים עבור נזקים ישירים בעקבות מבצע "חרבות ברזל".מי יכול לתבוע, מתי צריך להגיש את התביעה וכיצד מגישים.

פיצויים עפ"י חוק מס רכוש

לאור פניות רבות, נבקש, לעשות עבורכם סדר ולנסות להסביר בקצרה מה הזכאות של אדם או עסק אשר ניזוק ו/או יינזק כתוצאה מהמלחמה.

תשתית משפטית לטובת הצלחה במסלול אדום

תביעה במסלול האדום אמורה לפצות את הניזוק בגין מלא הנזק, תביעה שכזו הינה תביעה משפטית גרידא, המושתתת על מגוון רחב של טענות משפטיות מתוחכמות ומורכבות, במאמר מידע מקיף על כל הסוגיות שיש לקחת בחשבון לפני הגשת התביעה

תביעות מסלול אדום - מקדמות שניות - חרבות ברזל

תביעות במסלול האדום ניתן להגיש במספר אופנים, במספר פעימות, או בתום המלחמה לאחר התגבשות מלוא הנזק. רשות המיסים הודיעה כי בכוונתה לאפשר הגשה למקדמה נוספת (לחודש נובמבר 2023) עבור עסקים הזכאים להגיש תביעה במסלול אדום.

ענף המסעדנות זכאי לפיצויים - מלחמת חרבות ברזל

ענף המסעדות בכל הארץ ובפרט באזורים המפונים נפגע קשה במהלך המלחמה, ובעלי המסעדות זכאים לפיצויים ממס רכוש. כך תפעלו על מנת לקבל אותם.

פיצוי מס רכוש וקרן פיצויים לעסקי חקלאות

לאור הנזק הרב שנגרם לחקלאים במהלך מלחמת חרבות ברזל, הן בנזק ישיר והן בנזק עקיף, המדינה החליטה על מתווה פיצויים נרחב לחקלאים. כל הפרטים במאמר>>

פיצויים לחברות ועסקים עקב מלחמת "חרבות ברזל"

עושים לכם סדר בסוגיית הפיצויים לחברות ועסקים עקב מלחמת "חרבות ברזל". משרדנו תמצת באופן מדויק את מתווה הפיצויים הנרחב, היכנסו למאמר>>

הכרה בפגיעה נפשית בפעולות איבה

כל אזרח או תושב ישראל אשר נפגע פיזית או נפשית מפעולה של מדינה או ארגון עוין לישראל וודאי שנפגעי מלחמת חרבות ברזל נחשבים ככאלה, זכאי לפיצויים לפי חוק התגמולים לנפגעי פעולות איבה תש"ל 1970. כאמור גם פגועי נפש נפגעי חרדה ופוסט טראומה וכדומה נכנסים לקטגוריה זו.

תאונת דרכים כפעולת איבה

מה דינה של תאונת דרכים שנגרמה כתוצאה או במהלך פעולת איבה. מי יכסה את הנזק לנפגע? כל הפרטים המאמר

שיעור תגמולים לפי חוק נפגעי פעולות איבה

מי שהוכר כנפגע פעולות איבה זכאי לתגמולים ע"פ החוק. נפגע בפעולת איבה שהגיש תביעה לתגמול נכות, יוזמן להופיע לפני ועדה רפואית, שבסמכותה לקבוע את דרגת נכותו לתקופה זמנית או קבועה, לפי חומרת הפגיעה.

התכנית לסיוע כלכלי חרבות ברזל

הממשלה אישרה את חוק התכנית לסיוע כלכלי שנועד לסייע לעסקים קטנים ובינוניים תוך השתתפות בהוצאות הקבועות שלהם וכן חלק מהוצאות השכר ששילמו לעובדים שנאלצו להישאר בבית.

פיצוי עקיף, בגין פעילות בישוב ספר

במאמר נחדד את סוגית היעדר יכולת ניצול נכס בתחום ישוב ספר בזמן לחימה, אשר החוק מאפשר פיצוי לאותם עסקים, ומעניק פיצוי למי שנכנס לאותה קטגוריה אשר ידאג להגיש תביעה מתאימה, מלאה ובמועד.

הגמשת כללי החופשה ללא תשלום - מלחמת חרבות ברזל

פורסם ב-30.10.23 תזכיר חוק ממשלתי הנותן מענה לחלק מן הנזקים הכלכליים העקיפים שנגרמו ונגרמים לעסקים רבים ברחבי ישראל כתוצאה ממלחמת "חרבות ברזל". כל הפרטים במאמר>

ניהול עמותות ותרומות בזמן מלחמה

במאמר זה ננסה לסקור בקצרה שינויים והתאמות בעולם העמותות בעקבות מלחמת חרבות ברזל יש לשים לב שהמאמר מכוון לעיתות מלחמה ולהתאמות שנדרשות מעכשיו לעכשיו

זכאות מעסיקים לפיצויים עבור שכר עובדים מיישובים שפונו

רשות המסים הודיעה שמעסיקים יהיו זכאים לפיצוי בגין שכר ששילמו לעובדיהם שהם תושבי מיישובי עוטף עזה וגבול הצפון שפונו מבתיהם ונעדרו מעבודתם.

הקמת עסק תאום בחו"ל בעקבות המלחמה

החלטתם אסטרטגית להקים עסק בחול? עסק אשר ידע לייצר את ההכנסות אותם אתם מבקשים לייצר בימים בהם מדינת ישראל מושבתת כתוצאה ממלחמה ו/או בכלל להקים עסק בחול אשר ידע לעשות את מה שהם יודעים לעשות בישראל, כך תעשו זאת נכון.

זכאות לפיצוי עקיף בהיעדר יכולת ניצול נכס בתחום ישוב ספר

במאמר זה נחדד סוגיה___________ החוק מאפשר פיצוי לאותם עסקים, וכן יעניק פיצוי למי שנכנס לאותה קטגוריה וידאג להגיש תביעה מתאימה ובמועד.

העברת כספים מחו"ל בזמן מלחמה

בעת העברת כספים מחול לישראל מומלץ לבדוק תחילה כי הכספים המצויים בחשבון הבנק הזר הם "לבנים" וכי יש בידיכם את כל האישורים המעידים על כך והיה ויש בנמצא בעיה ו/או היה ואין בידך אסמכתאות ו/או היה והכספים "שחורים" אזי נכון לטפל בעניין מבעוד מועד, עוד בטרם תעביר את הכספים לישראל, לטובת הבטחת קליטת הכספים בישראל בחוקיות ובשקיפות וללא מעצורים מצד הרשויות ו/או הבנקים.

מקדמות מידיות בגין נזק עקיף לעסקים ביישובי ספר בדרום ובצפון

רשות המס מאפשרת להגיש בקשות למקדמות בגין "נזק עקיף" שנגרם במלחמת חרבות ברזל, עוד לפני הגשת התביעה. איך כמחשבים זאת?

מתווה פיצוי עסקים מלחמת "חרבות ברזל"

לראשונה בעת מלחמה הוצג מתווה סיוע חדש למענק לעסקים בכל רחבי הארץ על מנת למנוע את קריסתם בשל נזקי מלחמת "חרבות ברזל".

הקלות רשות המיסים והמוסד לביטוח לאומי - חרבות ברזל

על מנת להקל ככל הניתן על תושבי ישראל בתקופת מלחמת חרבות ברזל, מדינת ישראל, באמצעות רשות המיסים והמוסד לביטוח לאומי, פועלת למתן הקלות שונות לציבור הנישומים. להלן פירוט של ההקלות הידועות בשלב זה.

פיצויים מיידים לעסקים ביישובי ספר

עסקים בעוטף עזה ובצפון הארץ הממוקמים ביישוב ספר זכאים להגיש תביעות פיצויים באופן מיידי

פיצויים בגין נזקי מלחמת "חרבות ברזל"

במדינת ישראל קיים חוק המיועד להעניק פיצוי בגין נזקיה של מלחמה, הן בנזק הישיר לנכסים, והן בנזק העקיף שנגרם מהיעדר יכולת לקיים פעילות כתוצאה מנזק לנכסים. בשל הדחיפות קבוע בדין הליך מהיר יחסית להגשת תובענה ולקבלת כספי הפיצוי.

דרכי פיצויי לנפגעי גוף ונפש מפעולות טרור ומלחמה

בימים אלו, כאשר מדינת ישראל נלחמת להשגת ביטחון אזרחיה אל מול זוועות הטרור יש לזכור כי פגועי גוף ונפש יכולים לתבוע על פי חוק התגמולים לנפגעי פעולות איבה.

פיצויים לנפגעי הלם וחרדה מפעולות איבה

כל אזרח או תושב ישראל אשר נפגע פיזית או נפשית בפעולת איבה, זכאי לפיצויים לפי חוק התגמולים לנפגעי פעולות איבה. כך גם פגועי נפש, נפגעי חרדה ופוסט טראומה.

סיכול חוזה בעקבות המלחמה

מהי ההשפעה של מבצע "חרבות ברזל" על הזכויות והחובות החוזיות של צדדים בהתקשרות חוזית ומה דין הפרת חובות חוזיות אלו בעקבות המלחמה?

תביעת נזק עקיף ואופן חישובו ע"פ חוק מס רכוש

מהו נזק עקיף? נזק עקיף מוגדר בחוק מס רכוש וקרן פיצויים כהפסד או מניעת ריווח כתוצאה מנזק מלחמה בתחום ישוב ספר, מחמת אי אפשרות ניצול נכסים הנמצאים בתחום ישוב ספר, עקב פעילות מלחמה על ידי צבאות סדירים של האויב או עקב פעולות איבה אחרות נגד ישראל.

מיסוי אופציות לעובדים

משרד האוצר פרסם טיוטא לתיקון כללי מס הכנסה אשר, אם תתקבל, תביא לשינוי בדרישות הדין החלות לגבי חברות המקצות אופציות או מניות לעובדים.

תביעה על אובדן רווחים בעקבות מלחמה

עסקים הממוקמים ב"יישוב ספר" כהגדרת מונח זה בסעיף 35 לחוק מס רכוש, שרווחיותם נפגעה עקב מבצע "חרבות ברזל", גם אם לא נפגעו פיזית ובתנאי שהם נכללים ברשימת היישובים המוגדרים כיישובי ספר, זכאים לפיצוי בגין אובדן רווחים. מאמר זה מפרט את הליך הגשת התביעה.

זקוקים לעורך דין?

חייגו: 03-6109100 או השאירו פרטים
אני מאשר/ת בזאת לדורון, טיקוצקי, קנטור, גוטמן, נס, עמית גרוס ושות' לשלוח לי ניוזלטרים/דיוור של מאמרים, מידע, חידושים, עדכונים מקצועיים והודעות, במייל ו/או בהודעה לנייד. הרשמה לקבלת הדיוור כאמור תאפשר קבלת דיוור שבועי ללא תשלום. ניתן בכל עת לבטל את ההרשמה לקבלת הדיוור ע"י לחיצה על מקש "הסרה" בכל דיוור שיישלח.