שי פניני
פרטים ליצירת קשר

תחומי התמחות
תובענות ייצוגיות
תחרות והגבלים עסקיים

שי פניני

עו"ד - רגולציה, קמעונאות מזון
עו"ד שי פניני הינו עורך דין מוביל בעל מומחיות משפטית ייחודית בייצוגם של יצרנים, ספקים, קמעונאים ומפיצים של מוצרים בתחום המזון והמשקאות.
שי מעניק ליווי משפטי מלווה את לקוחותיו בכל הנושאים הנוגעים לפעילותם השוטפת, התאמת הפעילות לרגולציה המשתנה, עיצומים כספיים, תובענות ייצוגיות וייצוג בהסכמים מורכבים הקשורים בענף קמעונאות ושיווק המזון בישראל. שי מכהן משנת 2014 כנציג באיגוד רשות המזון.
שי מלווה את לקוחות המשרד מתחום רשתות המזון, בין אם מדובר ברשת בעלת סניפים מועטים או ברשת ענק בעלת סניפים רבים בכל הארץ. במסגרת זו הוא מעניק להם ייעוץ משפטי שוטף בתחום המשרדי לרבות בשורה של הסכמי שירותים, רכישה, פיתוח, ייצור, הפצה, זכיינות והסכמים שונים הנוגעים לשרשרת אספקה. במסגרת זו, הוא מייעץ גם בנושאים משפטיים קמעונאיים מגוונים, בין היתר בסימון מחירים, חוק הגנת הצרכן, חוק הפיקוח על מוצרים ושירותים ועוד.
בנוסף, שי מתמחה במתן ייעוץ משפטי לחברות מסחריות בתחומי הקמעונאות ביישום והטמעה של הדרישות הרגולטוריות השונות ומלווה אותן במסגרת תביעות ייצוגיות הנוגעות להפרה של דיני הגנת הצרכן, חוזים או הטעיה פרסומית. כמו כן, הוא מייצג את החברות בהליכים מנהליים על עיצומים כספיים מול הרשויות והרגולטורים השונים.
בתחום דיני העבודה, שי מעניק ייעוץ משפטי מקיף החל מעריכת הסכמי העסקה, ייצוג בבתי הדין האזוריים ובבית הדין הארצי לעבודה, ייצוג מול ארגוני עובדים והליכים בפני רשויות שונות בכל הנוגע לזכויות עובדים ומעבידים, הליכי שימוע לפני פיטורים, הסכמים קיבוציים וצווי הרחבה.
כחלק מייצוגן של רשתות קמעונאיות מובילות בישראל, שי השתתף בדיוני ועדת העבודה, הרווחה והבריאות בכנסת ישראל בהם נוסח חוק הגנה על בריאות הציבור (מזון), התשע"ו-2015, והוביל תיקוני חקיקה משמעותיים בנוסח החוק אשר התקבל בכנסת ישראל וכן השתתף בדיונים רבים בוועדת הכלכלה בתחומים שונים הקשורים לענף קמעונאות המון.
בין לקוחותיו של שי, חברת קשת טעמים בע"מ, כלבו חצי חינם בע"מ, א.ב.א ויקטורי בע"מ, לשכת המסחר, אברון מערכות חשמל מתקדמות בע"מ, אגודת הסטודנטים באוניברסיטת חיפה, המכללה האקדמית להנדסה אורט בראודה.
 
השכלה:
אוניברסיטת חיפה, מסלול מחקר מקדים לתואר שלישי
אוניברסיטת חיפה, LL.M., 2010
אוניברסיטת חיפה, LL.B., 2009
 
חברות בלשכת עורכי הדין:
חבר בלשכת עורכי הדין בישראל משנת 2009                                                             
מדיה:
תקנות הגנת הצרכן שכל בעל עסק חייב להכיר
מאת:
הצג מדיות נוספות
חזרה אל הצוות המשפטיחזרה אל הצוות המשפטי

זקוקים לעורך דין?

חייגו: 03-6109100 או השאירו פרטים
אני מאשר/ת בזאת לדורון, טיקוצקי, קנטור, גוטמן, נס, עמית גרוס ושות' לשלוח לי ניוזלטרים/דיוור של מאמרים, מידע, חידושים, עדכונים מקצועיים והודעות, במייל ו/או בהודעה לנייד. הרשמה לקבלת הדיוור כאמור תאפשר קבלת דיוור שבועי ללא תשלום. ניתן בכל עת לבטל את ההרשמה לקבלת הדיוור ע"י לחיצה על מקש "הסרה" בכל דיוור שיישלח.