תמיר קלדרון
פרטים ליצירת קשר

תחומי התמחות
ליטיגציה
מס אזרחי
מס בינלאומי
צווארון לבן

תמיר קלדרון

עו"ד, שותף - מנהל מחלקת ליטיגציית מיסים וצווארון לבן
עו"ד תמיר קלדרון הינו שותף ומנהל מחלקת ליטיגצית מיסים וצווארון לבן במשרדנו. הוא מלווה מגוון רחב של תיקי ליטיגציה אזרחית ופלילית, ניהול תיקי צווארון לבן, הלבנת הון, עבירות כלכליות ועבירות מיסים וכן מייצג במסגרת הליכים שומתיים וערעורי מס בבתי המשפט המחוזיים ובבית המשפט העליון.
תמיר מתמחה בניהול תיקי צווארון לבן בכלל ותיקים כלכליים מורכבים בפרט, מלווה ומייצג את לקוחותיו במסגרת הליכי חקירה, חילוט, שימוע וכתבי אישום, בין היתר בתחומים של איסור הלבנת הון, ניירות ערך, עבירות מיסוי (מס הכנסה, מע"מ, מכס, מס קניה, ביטוח לאומי), הונאה, מרמה וכו'.
כמו כן תמיר מתמחה בניהול תיקי מס אזרחי החל משלבי ביקורת, דרך הליכים שומתיים וכלה בייצוג בבית המשפט המחוזי ובבית המשפט העליון.
לתמיר היכרות מעמיקה עם מערכת המיסוי הישראלית, החל מכתיבת חוות דעת עבור לקוחות המשרד בארץ ובחו"ל, ליווי בתכנוני מס מורכבים ושינוי מבני מס במסגרת עסקאות מיזוגים ורכישות, סוגיות של מחירי העברה וכלה בייצוג מגוון רחב של נישומים וגופים בהליכי שומה מול רשויות המס, לרבות הליכי פרה רולינג והליכי ליטיגציה אזרחית ופלילית בפני כל הערכאות המשפטיות. על שמו של עו"ד קלדרון רשומים מספר תקדימים שניתנו על ידי בית המשפט העליון וכן פסקי דין מובילים שניתנו על ידי בתי המשפט המחוזיים, בתי משפט השלום, ועדות לקבילות פנקסים וכו'.
בין לקוחותיו של תמיר חברות ישראליות בולטות במשק הישראלי, אנשי ציבור למיניהם ואנשים פרטיים.
טרם הצטרפותו למשרדנו, תמיר התמחה בבית המשפט המחוזי בחיפה אצל כבוד ס. הנשיא (בדימוס) השופט חיים פיזם.
תמיר מכהן כיו"ר (משותף) בועדת מיסים ומיסוי פלילי של לשכת עורכי הדין במחוז חיפה.
תמיר הינו קצין ביחידה מובחרת בדרגת רב סרן (במיל') וממלא עדיין תפקידים פיקודיים במסגרת שירות המילואים.
 
השכלה:
תואר ראשון במשפטים  LL.B.במסלול משולב מנהל עסקים
 
חברות בלשכת עורכי הדין:
חבר לשכת עורכי הדין בישראל משנת 2004 
מאמרים:
התיקון החדש לחוק איסור הלבנת הון - המחוקק "בא לברך ויצא מקלל"
מאת:
בעתיד הקרוב ייכנס לתוקף תיקון מספר 26 להצעת חוק איסור הלבנת הון התשע"ח - 2017 אשר מוכיח, פעם נוספת יש לומר, כי החוק לאיסור הלבנת הון תש"ס-2000 סטה לגמרי מתכליתו האמיתי (מאבק בטרור, בנגע הסמים המסוכנים ועברייני הפשע המאורגן) והפך לחוק דרקוני תוך שימוש בסנקציות בלתי מידתיות כלפי הפרטים בחברה.
בית המשפט בחיפה קיבל תביעה של יבואן מוצרי חשמל כנגד רשויות המכס אשר ביקשו לשנות סיווג טובין שייובא לארץ
מאת:
בית המשפט השלום בחיפה קיבל את תביעתה העקרונית של חברת יוסף חיים (יבוא ושיווק) בע"מ, משווקת מוצרי גולד ליין, וקבע כי סיווג סחורה שיובאה לישראל על ידי רשויות המכס הינו שגוי, וכי יש לקבל את הסיווג המוצע על ידי התובעת ולהשיב לה את התשלום שחויבה היא לשלם כתוצאה משינוי סיווג זה.
עתירה לדיון נוסף בעניין מיסוי זוגות נשואים העובדים יחד נדחתה!
מאת:
ביום 24.6.2012 נתן בית המשפט העליון החלטה בעניין עתירה לקיום דיון נוסף בפסק דינו של בית המשפט האמור מיום 1.2.2012 בשלושה ערעורים שנדונו במשותף. (ע"א 8114/09, ע"א 8297/09, וע"א 1177/10). עניינם של שלושת הערעורים נסב סביב סוגיית שומת המס המוטלת על בני זוג. בית המשפט העליון בשבתו כערכאה לערעורים קיבל דאז את 2 הערעורים הראשונים של המדינה ודחה הערעור ה3 של העותרים.
ניהול "בונים" וספר חשבונות במסעדה
מאת:
ביום 10.06.2009 יצא תחת ידו של בית המשפט המחוזי בירושלים, כב' השופטת מרים מזרחי, פסק דין המהווה תקדים, אם לא מהפכה, בדבר ניהול ספרים בענף המסעדות (עמ"ה 7075/03, 7050/03 משה סמי נ' פקיד שומה ירושלים 1).
הצג מאמרים נוספים
חזרה אל הצוות המשפטיחזרה אל הצוות המשפטי

זקוקים לעורך דין?

חייגו: 03-6109100 או השאירו פרטים
אני מאשר/ת בזאת לדורון, טיקוצקי, קנטור, גוטמן, נס, עמית גרוס ושות' לשלוח לי ניוזלטרים/דיוור של מאמרים, מידע, חידושים, עדכונים מקצועיים והודעות, במייל ו/או בהודעה לנייד. הרשמה לקבלת הדיוור כאמור תאפשר קבלת דיוור שבועי ללא תשלום. ניתן בכל עת לבטל את ההרשמה לקבלת הדיוור ע"י לחיצה על מקש "הסרה" בכל דיוור שיישלח.