מחלקת המס הפלילי ועבירות על פי חוק איסור הלבנת הון של משרדנו, מורכבת מעורכי דין מהשורה הראשונה המנוסים בכל אספקט של מס פלילי.
 
הצוות מורכב מעורכי דין ורואי חשבון אשר שימשו בעברם כיועצים משפטיים פנימיים של חקירות מס הכנסה, חקירות מע"מ, חקירות מס שבח, נציבות מס הכנסה, לשכות משפטיות של רשות המס, משרד המשפטים ועוד. הניסיון שנצבר בצדו השני של המתרס במחלקות החקירות השונות, מהווה את נוסחת הניצחון עבור לקוחותינו, בזכות המודעות לדרכי החקירה, לאסטרטגיה של חקירות רשות המס ולאופן בו בית המשפט מתייחס לטענות ואופן העלאתן.
 
לקוחות המתמודדים עם סוגיות במישור המס הפלילי הן ברמה הלוקאלית והן ברמה הבינלאומית פונים למחלקת המיסים של משרדנו, המשמשת עבורם כתובת לפתרון המשבר בו הם נמצאים, החל משלבי החקירה ועד להליכים בבית המשפט. לאורך השנים, טיפלנו במאות תיקי מס פלילי כאשר הרוב המכריע של התיקים הסתיים מבלי שהוגש כתב אישום פלילי נגד לקוחותינו, ובחלק גדול של המקרים אף מבלי שהחשוד נדרש לשלם קנס או כופר כתנאי להסרת ההאשמות נגדו. אנו מודעים היטב ללחצים המופעלים על מי שנמצאים תחת חקירה ו/או חשודים או נאשמים בעבירות מס או בעבירות צווארון לבן. הצוות שלנו מנוסה ויודע כיצד לנהל את המשבר כך שבסופו של יום יסתיים עניינו של הלקוח במינימום נזק וחשיפה פלילית. 
 

מחלקת המס הפלילי של משרדנו זמינה עבור לקוחותינו 24 שעות ביממה ופועלת בנחרצות מול הגופים החוקרים, הפרקליטות, הלשכות המשפטיות ובתי המשפט, לטובת שמירה על חרותו וחפותו של הלקוח. משרדנו יודע לתת ללקוח הנחשד בביצוע עבירות מס, טיפול מקיף וממצה, המתייחס לכל שלב הקשור בדין הפלילי, תוך הבנת הרגישות הפרטית והעסקית, תוך התייחסות למצוקות ולחששות. 
 
שירותים הניתנים ע"י מחלקת המס הפלילי
  • ייעוץ לאזרחים החוששים מהסתבכות פלילית, אם כתוצאה ממעשים שלהם ואם כתוצאה ממעשים של עובדים, שותפים ו/או אחרים, אם בטרם דבר חשיפת העבירה ואם לאחר שהוברר להם כי יש בנמצא חשש לפתיחת חקירה נגדם.
  • ייצוג אזרחים אשר ביצעו עבירות מס המבקשים, עוד בטרם עבירתם נחשפה, לנטרל את החשיפה הפלילית באמצעות הליך של גילוי מרצון, אנונימי או שמי.
  • ייעוץ לאזרחים המוזמנים לחקירה או למתן עדות במחלקת החקירות וזאת בשלבים המוקדמים, עוד בטרם נוצר מגע בין הלקוח לבין הגוף החוקר.
  • ליווי אזרחים בשלב החקירה ו/או בסמוך לאחר שנעצרו וזאת תוך מימוש זכותו של כל חשוד בעבירות מס להיוועץ עם עו"ד מיד עם תפיסתו ומעצרו.
  • שחרור נחקרים ממעצר ראשון או מעצרים מאוחרים יותר, אם בדרך של שחרור בהסכמה עם מחלקת חקירות או פרקליטות ואם בדרך של התנהלות משפטית בפני בית המשפט למעצרים.
  • ניהול הליכים על פי חוק איסור הלבנת הון, לרבות טיפול בחלוטים, שחרור נכסים מחולטים והתנהלות לטובת שחרור חשבונות בנק ותפוסים אחרים. 
  • ייצוג בבקשות למעצר חשודים עד לתום ההליכים והגשת ערעורים ,היה ונדרש, עד לשחרור החשוד לביתו.
  • ייצוג נאשמים אשר הוגש נגדם כתב אישום, לרבות ניהול ההליך הפלילי ו/או ניהול מגעים מול המדינה לטובת גיבוש עסקאות ו/או הסדר טיעון ו/או ניהול הליכים משפטיים בשאיפה לזיכוי. 
  • ניהול ערעורים פליליים, אם ערעור על עצם ההרשעה ואם ערעורים לעניין חומרת העונש שהוטל על הנאשם.
 
משרדנו מודע לקושי של המעורבים בפרשות מס פליליות ו/או במורכבות הקשורה בבני המשפחה וגורמים אחרים הנוגעים בדבר.בשל הלחצים המופעלים על הלקוח בכל מישור, אנו מספקים מענה מהיר ויעיל לטובת צמצום הנזק והשבת בני המשפחה והפעילות העסקית לשגרה במהרה. לאורך השנים, זיכה משרדנו נאשמים רבים מעבירות מס וחשודים רבים שוחררו לביתם ללא תנאים מגבילים. 

תנו לעו"ד מומחים ומנוסים לייצג אתכם נאמנה – בדיסקרטיות מלאה

לייעוץ ראשוני, פרטים נוספים ובכל שאלה פנו אלינו כעת: סניף מרכז 03-6109100סניף חיפה 04-8147500.

מידע מקצועי

נטרול חשיפה פלילית על ידי חוות דעת משפטית

לא פעם נקבע במסגרת פסיקת בתי המשפט כי הסתמכותו של נישום בתם לב על חוות דעת משפטית של מומחה בתחום המס מהווה עבורו הגנה מפני העמדה לדין הפלילי.

קצין ציות כהגנה למנהלי תאגידים בינלאומיים

מנגנון זה חשוב לעין שעור - היעדרו היה עלול להביא להתרעת יתר בחבות נזיקית ולחשש להקמת חברות חדשות שתפקידן במשק הבין-לאומי וכן המקומי, הוא כאמור, הבסיס העיקרי לפעילות האנושית המודרנית. קראו כאן בהרחבה.

הפחתת שומת מס לאור אכיפה בררנית של רשות המיסים

בפסק דין שניתן על ידי בית המשפט המחוזי בתל אביב ביום 25/8/19 הפחית בית המשפט באופן משמעותי את ההכנסה החייבת של המערער שהורשע בכך שהיה מראשיו של ארגון פשיעה שעסק במהילת דלקים ומכירתם, וזאת, בין היתר מן הטעם שהרשות נקטה באכיפה בררנית מול המערער ביחס למעורבים אחרים בפרשה בה הורשע (ע"מ 9601-04-10 שי קסוטו נ' פקיד שומה רחובות).

בעלי עסק/חשבון במדינה זרה על הכוונת של רשות המס

יש לך נכס, עסק או חשבון בנק במדינה זרה? שימו לב והיזהרו מעבירה פלילית - אתם על הכוונת של רשויות המס!

פסילת ספרים ושומה בצו

ביום 4/8/2019 דחה בית המשפט המחוזי בבאר שבע את ערעורו של אלברט זינתי כנגד שומה בצו שהוציא פקיד שומה באר שבע, לאחר ביקורת שנערכה בעסקו של המערער ולאחר שספריו של המערער נפסלו.

מאסר וקנס לנאשם שלא דיווח על הכנסות בחשבון בנק בחו"ל

ביום 9.7.2019 גזר בית המשפט השלום בתל אביב את דינו של נאשם שהורשע על יסוד הודאתו בעבירות של התחמקות מדיווח ותשלום מס מהכנסות בחשבון בנק בחו"ל בין השנים 2006-2013 (ת"פ 4097-11-18 מדינת ישראל נ' קומי).

חילוט נכסים ע"פ חוק איסור הלבנת הון

משרדנו יודע להתנהל אל מול הגורמים החוקרים, הגורמים המחלטים ובתי המשפט המוסמכים לטובת שחרור מיידי של חשבונות בנק ונכסים אחרים, אם פרטיים ועם עסקיים - קראו כאן בהרחבה.

סיוע לבעלי חשבון בנק מוקפא בישראל

המערכת הבנקאית, עקב רגולציה ואחריות המוטלת עליה על ידי בנק ישראל ורשויות אכיפת החוק, כמו גם אמנות והסכמים בין-לאומיים, החלה במסע לאיתור חשבונות בנק של ישראליים הנחשדים כחשבונות בהם מוחזק כסף "שחור" ו/או כסף אשר לא דווח לרשויות המס בישראל.

ביצע עבירות מס בהיקף 4 מיליון ₪ ונידון למאסר בפועל

ביום 8.4.2019 הרשיע בית המשפט השלום בתל אביב את הנאשם ציון עזרא צדוק, על יסוד הודאתו בכתב אישום מתוקן, בביצוע עבירות מס באמצעות חברת כוח אדם "מי-רן כח אדם בע"מ" בניהולו, בהיקף של מיליוני שקלים והטיל עליו עונש מאסר של 12 חודשים בפועל (ת"פ 59533-10-15 מע"מ ת"א 3 נ' מי-רן כח אדם בע"מ ואח').

ייצוג משפטי של ישראלים הנתפסים בנתב"ג ע"י המכס

ייצוג משפטי של ישראלים הנתפסים בנתב"ג ע"י המכס בחשד להברחת סיגריות, אלכוהול, מזומנים ומוצרים אחרים, ע"י עו"ד מומחה במכס, יוצא רשויות המס.

בנקים החלו לשלוח מכתבים לחשודים בתושבות מס כפולה

רבים החלו לאחרונה לקבל מכתבים מהבנקים המזהירים כי הבנק עתיד להעביר לרשויות המס דיווח לגביהם כבעלי חשבונות החשודים שאינם תושבי ישראל, וכן לגבי חשבונות אשר בעליהם אינם תושבי ישראל, בהתאם להוראות תקנות מס הכנסה (יישום תקן אחיד לדיווח ולבדיקת נאותות של מידע על חשבונות פיננסיים), תשע"ט-2019.

עבירות מס פליליות

משרדנו מעניק טיפול משפטי מיוחד לנחשדים בביצוע עבירות מס פליליות עפ"י פקודת מס הכנסה, חוק מע"מ ו/או חוק לאיסור הלבנת הון, וזאת בסיוע עו"ד ורו"ח יוצאי רשויות מס ומומחים בהבראת חברות.

חשבון הבנק הוקפא ע"י הבנק בשל איסור הלבנת הון

המציאות מלמדת כי עקב קנסות ענק אשר הוטלו על הבנקים וכתוצאה מסנקציות פליליות ואזרחיות אחרות המופעלות על מנהלי המערכת הבנקאית, מגלים הבנקים חשדנות רבה כלפי חלק מבעלי החשבונות בבנקים עצמם, לקוחות פרטיים ו/או חברות.

תקנות חדשות ייחשפו זהותם של בעלי חשבונות בנק בחו"ל

בינואר 2019 נכנסו לתוקף תקנות מס הכנסה (יישום תקן אחיד לדיווח ולבדיקת נאותות של מידע על חשבונות פיננסיים), התשע"ט-2019, המשלימות את הטמעת מערכת חילופי מידע בין מדינות ה-OECD לצורך גביית מס.

טיפול משפטי בעבירות מס בחברות במצוקה תזרימית

טיפול משפטי בעבירות מס בחברות במצוקה תזרימית על ידי הבראה ו/או הקפאת הליכים ו/או פירוק, בסיוע עורכי דין ורואי חשבון יוצאי רשויות מס.

מע"מ טוענים שחשבוניות שקיבלת מספקים שלך פיקטיביות?

למשרדנו המורכב מעו"ד ורו"ח יוצאי רשויות המס בכלל ומע"מ בפרט, ניסיון ספציפי בייצוג בעלי עסקים אשר במהלך בדיקה של רשויות מע"מ מועלות נגדם טענות בדבר תקינות חשבוניות, אותן הם קיבלו מנותני שירותים ו/או ספקים עימם הם עובדים.

מאסר בפועל בגין השמטת הכנסות שהופקדו בחשבון זר

בית משפט השלום בתל אביב גזר 12 חודשי מאסר בפועל, מאסר על תנאי וקנס בגובה 80,000 ₪ בגין השמטת הכנסה ומסירת אמרה כוזבת במזיד במטרה להתחמק ממס.

נתפס בנתב"ג על הברחה בכמות מסחרית ולא הורשע!

השופט עודד מורנו נמנע ביום 12.11.2018 מהרשעתו של נאשם שנתפס כשבחזקתו כמות מסחרית לא מבוטלת של פאקטים אותם ניסה להכניס לארץ בעת מעבר ב"מסלול הירוק" בנמל התעופה בן גוריון.

האם דין כתב אישום במע"מ להתבטל עקב הרשעה במס הכנסה?

האם ניתן להרשיע אדם שביצע עבירות מס, בגין אותה מסכת עובדתית, יותר מפעם אחת? לשאלה זו נדרש בית המשפט העליון עוד בשנת 1999 בה הוא הכריע כי אכן ניתן להרשיע עבריין מס יותר מפעם אחת, על אותה מסכת עובדתית בדיוק, הן בגין עבירות על פקודת מס הכנסה והן בגין עבירות על חוק מס ערך מוסף, תשל"ו-1975.

חומרת העבירה של אי הגשת דוחות במועד

ביום 20.8.2018 ניתן פסק דינו של בית המשפט המחוזי בחיפה בערעורו של עבד אל חכים מגאדלה על גזר הדין שהושת עליו ע"י בית משפט השלום בחדרה ולפיו נגזר על המערער עונש בדמות 6 חודשי מאסר בפועל וקנס כספי בגין אי הגשת 3 דוחות לפקיד שומה מס הכנסה חיפה והצפון לשנים 2008-2010.

זימון לחקירה במע"מ - מה עושים?

הסמכויות של המבקרים בתחום המס הינן בגדר אזרחיות ופליליות - למעשה כל מבקר במשרדי מע"מ אוחז בסמכויות של מפקח מס ושל שוטר, במובן זה שהוא גם מוסמך לשום את האזרח ולחייבו במס וגם לפתוח נגדו בחקירה פלילית, לחקור אותו תחת אזהרה, לעצור אותו ועוד. למבקרי מע"מ סמכויות מרחיקות לכת, אולי יותר מאשר לכל רשות מס אחר.

פסילת ספרים בשל אי רישום תקבול ללא סיבה מספקת

בתאריך 31 ביולי 2018 ניתן פסק דינו של בית המשפט המחוזי מרכז, כבוד השופט שמואל בורנשטיין, שעניינו בשני ערעורים שאוחדו של מר ניסים טל, עוסק שעיסוקו בין השאר בגידול, מכירה ושיווק של תותים, כנגד החלטת פקיד השומה כפר סבא, לפיה נפסלו ספרי החשבונות של המערער בשל אי רישום תקבול ללא סיבה מספקת בהתאם לסעיף 145ב(א)(1) לפקודת מס הכנסה.

חקירת מעבידים ע"י הביטוח לאומי

חקירת מעבידים על ידי ביטוח לאומי, בחשד להוצאת משכורות שלא על שם העובד האמיתי

ייצוג משפטי בחקירה לנחשדים בביצוע עבירות מס

נכון למועד כתיבת שורות אלה, רשות המיסים בכלל ומחלקת חקירות מס הכנסה בפרט - מתוחכמת, מיומנת ומקצועית יותר מאי פעם. זו, מונהגת על ידי מקצוענים ואנשי מקצוע מיומנים, רו"ח, כלכלנים, מפקחים וחוקרי מס להם הכשרה משפטית בדין הפלילי והכלכלי, המסייעת להם לאתר עבירות מס בתחכום ובמקצועיות, לרבות איתור עבירות מס חבויות כאלה שיותר קשה לאתרן, החבויות בספרי הנהלת החשבונות של העסק, הנסתרות בתוך מחשבי העסק ו/או בקופתו הממוחשבת ולהביא לידי מיצוי הדין הפלילי עם אותם גורמים.

ייצוג בעל עסק הנתון בפני חקירת מע"מ

ישראלים רבים, לרוב אנשי עסקים, מוצאים את עצמם, לא אחת, תחת ביקורת מע"מ או חקירת מע"מ ו/או בשילוב של השניים, בין אם זו תואמה מראש ובין אם זו "נפלה" עליהם לפתע כרעם ביום בהיר.

המרת חקירה פלילית/כתב אישום של רשות המס בתשלום כופר

ישראלים רבים מוצאים את עצמם תחת חקירה פלילית מצד רשויות המס - החקירה יכולה שתהא על ידי חקירות מע"מ ו/או חקירות מס הכנסה ו/או גופים חקירתיים אחרים המתעסקים בעבירות מס, עבירות על פי חוק איסור הלבנת הון ועוד.

ייצוג עסקים נחקרים

משרדנו המורכב מעו"ד ורו"ח, חלקם יוצאי רשויות המס בכלל ורשויות מע"מ בפרט, מתמחה בייצוג בעלי עסקים אשר במסגרת הליך שומתי ו/או ביקורת ו/או חקירה, מוצאים את עצמם עומדים בפני מבקרי/ חוקרי מע"מ בתרחישים מורכבים שונים.

זימון לחקירה בחשד לביצוע עבירות מס

למשרדנו ניסיון עשיר בייצוג ישראלים המוזמנים לחקירה בפני רשויות המס וזאת בשלבים שונים של המקרה, אם בשלב בו החשודים מוזמנים לחקירה ואם בשלב בו כבר החקירה החלה.

מרוויח מפעילויות בחו"ל עליהן לא דיווחת בישראל? הגיע העת לנטרל את החשיפה הפלילית

המוח הישראלי הוא מוח יצירתי. הוא מוח שלוקח את הישראלי לאין ספור מקומות בעולם, לאין ספור רעיונות ואין ספור מיזמים. המוח שלנו לא יודע את משמעות המילה "לא" - יסגרו בפניו את הדלת הוא יכנס מהחלון, יסגרו את החלון, הוא יכנס מהגג...

מקבל עמלות בחו"ל? הגיע הזמן לנטרל את החשיפה הגלומה בכך

למשרדנו, המורכב מעו"ד ורו"ח יוצאי רשויות מס, משרד המשפטים ועוד, ניסיון רב בכל הקשור בייצוג בטיפול ביבואנים, המייבאים סחורות לישראל או למדינות אחרות, אשר במהלך השנים קיבלו מהספק בחו"ל עמלות, אשר הועברו באופן מלא או חלקי לחשבונות בנק שלהם בחו"ל, מבלי שאותן עמלות ידווח בישראל.

הלוואות בין חברתיות

לא אחת נתקלים אנו במצבים בהם חברת אם מלווה כספים לחברת הבת שלה, בארץ או בחו"ל ו/או במצבים בהם אדם שיש לו יותר מחברה אחת מעביר כספים מחברה אחת, זו הנזילה, לחברה אחרת שבבעלותו, הנזילה פחות. העברת הכספים יכול שתתבצע לטובת רכישת נדל"ן, לטובת רכישת נכס אחר ו/או לטובת צרכים אחרים של החברה הלווה.

זומנת לחקירה ברשות המסים? מומלץ כי תגיע לייעוץ במחלקת המס הפלילי שלנו

חקירה ברשות המיסים הינו שלב קריטי במיוחד, בפרט שלבי החקירה הראשונים. חוקרי רשות המסים מיומנים ומתוחכמים, מקצוענים וידענים, חקירה זה המקצוע שלהם, הם ממלכתיים וחדורי מטרה – כך שהדבר האחרון שמותר לך לעשות זה לזלזל או להמעיט מחשיבות המעמד.

עבירות מרמה, שוחד והונאה

משרדנו מעניק פתרונות ייצוג מיטביים בתחום, החל משלב החקירה והמעצר, קיום מגעים עם רשויות התביעה, ניהול הליכים פליליים, הליכי חילוט והליכים אזרחיים נלווים.

חוות דעת לטובת נטרול חשיפה פלילי

במהלך העסקים הרגיל, מתקבלות אינספור החלטות עסקיות אשר לרובן המכריע עשויות להיות השלכות על חבות המס של הנישום הרלבנטי (אדם פרטי או חברה). לעתים, מעריך אותו נישום, בין אם על סמך יעוץ שקיבל ובין אם על דעת עצמו, כי ביחס לעסקה מסוימת (להלן: "העסקה"), לא מוטלת עליו חבות מס כלשהי. בהתאם לכך, נמנע הוא מלדוויח לרשות המיסים על אותה עסקה וכתוצאה גם לא משלם מס בגינה.

חשבון הבנק נסגר בשל חשש להלבנת הון

משרדנו מתמחה בייצוג ישראלים אשר נדרשו על ידי הבנק לסגור את חשבון הבנק שלהם בסניפם מחשש להלבנת הון ו/או חשש לא מוסבר אחר בסיוע עו"ד מומחים בדיני בנקאות - לחצו כאן לכל הפרטים בנושא.

בית המשפט העליון קבע כי לא ניתן לחלט רכוש בשווי פירות העבירה של חשודים ונאשמים שמעולם לא הגיעו לידיהם

בהחלטה תקדימית קיבל בית המשפט העליון ביום 17/4/18 ערעור שהגישו נאשמים בעבירות מרמה והלבנת הון, על ההחלטה בגדרה ניתן צו זמני לחילוט רכושם מכוח חוק איסור הלבנת הון. נקבע כי לאור הוראות החוק והתכליות הניצבות בבסיס מוסד החילוט, לא ניתן לחלט רכוש של המערערים בשווי פירות העבירה שמעולם לא הגיעו לידיהם (ע"פ 8312/17 ברהמי בנימין נ' מדינת ישראל).

כללי ציות למניעת מתן שוחד

לאור הצטרפותה של מדינת ישראל לאמנת ה-OECD למלחמה בשחיתות בזירה הבין-לאומית, הוסף בשנת 2008 לחוק העונשין הישראלי סעיף ספציפי האוסר לתת שוחד לעובדי ציבור זרים במטרה לקדם פעילות עסקית של חברות בינלאומיות - להלן סיקור נרחב מיוחד בנושא.

תחולת עבירת השוחד על שוחד שניתן מחוץ לגבולות ישראל

"עבירת השוחד הינה העבירה החמורה ביותר בקבוצת העבירות שעניינן שחיתות. מאז ומתמיד נתפש השוחד כפעולה אסורה הפוגעת בחברה וההורסת כל חלקה טובה בשירות הציבורי. עבירות השוחד מגבשות קבוצה של עבירות נפרדות. כל עבירה בנפרד וכל העבירות יחד נועדו להגן מפני חלופות שונות של פגיעה בערכים החיוניים המוגנים על ידי האיסור הפלילי".

התיקון החדש לחוק איסור הלבנת הון - המחוקק "בא לברך ויצא מקלל"

בעתיד הקרוב ייכנס לתוקף תיקון מספר 26 להצעת חוק איסור הלבנת הון התשע"ח - 2017 אשר מוכיח, פעם נוספת יש לומר, כי החוק לאיסור הלבנת הון תש"ס-2000 סטה לגמרי מתכליתו האמיתי (מאבק בטרור, בנגע הסמים המסוכנים ועברייני הפשע המאורגן) והפך לחוק דרקוני תוך שימוש בסנקציות בלתי מידתיות כלפי הפרטים בחברה.

תנאי מעצר בעבירות מס

לעבירות המס פן פלילי אשר מאפשר למדינה לעצור חשודים כאשר מתנהלת נגדם חקירה בעבירות מס. עבירות אלו הן עבירות שניתן להגדירן כמשתייכות לעבירות מסוג "עבירות רכוש".

מהו הסדר טיעון וכיצד יש לפעול להשיגו בהליך מיסוי?

רבות אנו שומעים כי תיקי חקירה גדולים ומסועפים נסגרים בהסדרי טיעון. במרבית המקרים אנו מרימים גבה ותוהים, הכיצד אותו אדם קיבל עונש קל יחסית, לעתים אף מתחמק לחלוטין מלרצות מאסר מאחורי סורג ובריח. הסטטיסטיקה מצביעה על כך שכ-70% מהתיקים בהם מוגש כתב אישום נסגרים בהסדר טיעון.

16 חודשי מאסר לנישום שלא דיווח על הכנסותיו מחשבון בנק בשוויץ

ביום 23.7.17 ניתן גזר דינו של נישום אשר הוטל עליו עונש של 16 חודשי מאסר בפועל, 8 חודשי מאסר על תנאי וקנס של 70,000 ₪, וזאת מאחר שהסתיר את עובדת בעלותו בחשבון בנק בשוויץ ולא דיווח על הכנסות מריבית שנבעו לו באותו חשבון.

המיליארדר בני שטיינמץ ובכיר במשק נעצרו בחשד לשוחד ולהלבנת הון

ביום ב' (14.8.17) עצרה המשטרה את המיליארדר בני שטיינמץ וארבעה חשודים נוספים - בהם בכיר בחברה ציבורית ואנשי עסקים - בחשד למתן שוחד, הלבנת הון, זיוף מסמכים, רישום כוזב במסמכי תאגיד, מרמה, הפרת אמונים ושיבוש מהלכי משפט. בחקירה היו מעורבים גם ה-FBI ומשטרת שוויץ.

הקפאת חשבון בנק של ישראלי בחו"ל - קפיצת מדרגה במלחמה בהון השחור

ידיעה שפורסמה לאחרונה בדבר הקפאת חשבון בנק של יחיד תושב ישראל המתנהל בהונג קונג, לצורך חילוט כספים בהליך פלילי, מהווה ללא ספק עליית מדרגה חדה במדיניות רשות המיסים בכל הנוגע לאכיפתה הכלכלית ולמאבקה בהון השחור ובעבירות המס.

הגיע עת שדרוגו של מנגנון הכופר, הגדרתו והרחבתו למחוזות חדשים

מנגנון ברור ושקוף של כופר, הקובע כללים ברורים וקנסות כבדים, ואשר יבטיח ענישה ראויה תוך יצירת התראה ואי העמסה על מערכת המשפט אשר ממילא טרודה ועמוסה, הנו חיוני ומתבקש - מאמר דעה מיוחד בנושא.

נקיטת הליכים פליליים כנגד תושבי ישראל המחזיקים בחברות זרות - אין מקום לנקוט בגישה מחמירה כנגד מי שהתנהל בשקיפות

הפרסום האחרון של רשות המס בעניינם של שני אחים שניהלו לכאורה חברות שהוקמו בארצות המהוות מקלטי מס, אך בפועל נוהלו ופעלו בישראל, העלה שוב לכותרות את הסוגיה בדבר היחס לאי דיווח בישראל ואי תשלום מס בישראל בגין חברות זרות בבעלות ישראלית, המנוהלות מישראל.

חלון ההזדמנויות לדיווח אנונימי על "הון שחור" הולך ונסגר

ביום 30.6.16 פרסמה רשות המסים הודעה (להלן: "ההודעה") לפיה החליטה להאריך את נוהל הגילוי מרצון (להלן: "הנוהל") אותו פרסמה רשות המסים במהלך שנת 2014, עד ליום 31.12.16.

ארבע חודשי עבודות שירות וקנס כספי נגזרו על זמר אשר הואשם בהעלמת הכנסות בסך של כמיליון ש"ח

במסגרת מבצע אכיפה בו פתחה רשות המסים כנגד מעלימי מס בתחום המוסיקה והבידור, הוגש כתב אישום כנגד הזמר משה פרץ בגין עבירות מהותיות של העלמת הכנסות בהיקף של כמיליון ש"ח בין השאר תוך הוצאת חשבוניות פיקטיביות בסכומים נמוכים מאלו המוצהרים ולעתים בלא הוצאת חשבוניות כלל.

רשות המסים מעלה הילוך - מעצרים ראשונים של ישראלים במסגרת פרשת בנק HSBC השוויצרי

במסגרת מלחמתה של רשות המסים בתופעת העלמות המס אשר נידמה כי זו הפכה לספורט לאומי במדינתנו, עלה בידיה של רשות המסים לפני מספר חודשים להשיג רשימה הכוללת מידע אישי, דפי חשבון ופרטים נוספים של 8,000 ישראלים המחזיקים חשבונות בבנק HSBC בשוויץ (להלן: "HSBC") בסכום כולל של למעלה מ- 10 מיליארד דולר, זאת במסגרת מאבקה של רשות המסים בהון שחור הכולל בין השאר הליכי חקיקה לשם השגת מידע על ישראלים המחזיקים חשבונות בנק ונכסים בחו"ל.

עילות לביטול ערבות אישית

עילה לביטול ערבות תתקיים במקרים מסוימים מאוד והכללים בעיקר מצבים של הפרת חובת הזהירות ותום הלב, חובת הגילוי וחובת אמון החלה על הבנק - להלן סיקור מיוחד בנושא.

שיהוי בהגשת כתב אישום - טענת הגנה מן הצדק

בית המשפט לענייני עבודה, קיבל את הטענה כי התביעה השתהתה בהגשת כתב האישום וביטל את כתב האישום. הנאשמים טענו, האירוע המדובר הינו פיטורו של עובד החברה בתאריך 18.9.11 ואילו בכתב האישום, העבירה המיוחסת להם נעברה בחודש דצמבר 2014.

הטלת חובות הנוגעות לזיהוי והכרת לקוח על עורכי דין ורואי חשבון המבצעים עבור לקוחותיהם "שירות עסקי"

ביום 2.9.15 נכנס לתוקף תיקון 13 לחוק איסור הלבנת הון התש"ס-2000, (להלן: "התיקון") המטיל על עורכי דין ורואי החשבון המבצעים עבור לקוחותיהם "שירות עסקי" (להלן: "נותני שירות") חובות הנוגעות לזיהוי והכרת הלקוח, זאת במטרה למנוע את ביצוען של פעולות עסקיות המשמשות להלבנת הון או מימון טרור תוך ניצול אי ידיעתו ושמו הטוב של העו"ד או הרו"ח.

סלב, אינו מהווה סיבה מקלה לגזירת עונש בעבירות מס

ביום 16.5.16 נגזר דינו של הזמר קובי פרץ ל-24 חודשי מאסר בפועל, קנס בסך 175,000 ₪ ומאסר על תנאי, לאחר שהורשע בעבירות על פקודת מס הכנסה ובשורה של עבירות על חוק מס ערך מוסף. מדובר בהיקף מעשים חמור המסתכם בהעלמת כספים מול רשויות מס בשווי של כ-5,800,000 ₪.

מקלט מס

בשנים האחרונות הפכו "מקלטי המס" לנושא חם המעסיק את עולם התקשורת בכלל ואת העיתונות הכלכלית בפרט. הנושא חדר לתודעת הציבור הרחב בעיקר בעקבות פרסומים על מקלטי מס שיצרו חברות ענק כגון גוגל ומיקרוסופט אשר חסכו בדרך זו מליארדי דולרים בשנה.

מחוזי חיפה קבע: פרשת שוחד והפרת אמונים חמורה מצידו של מנכ"ל מינהלת בר-לב לשעבר, משה יונס, כלפי המינהלת. מתוך החלטת בית המשפט "ההסכם וההסכמות שבין יונס לבין החברה הקבלנית נועדו להסדיר מתן שלמונים – שוחד בלשון העם"

שופטת בית משפט המחוזי חיפה, שושנה שטמר בפסק דין נוקב קבעה כי מנכ"ל מינהלת בר-לב לשעבר הפר אמונים כלפי מעבידתו, מינהלת בר-לב, בכך שקיים קשר עסקי פסול ונסתר עם חברה קבלנית אשר שימשה כקבלן הבית של פארק התעשייה בר-לב. בית המשפט קבע כי הקשר הפסול בין המנכ"ל לחברה קבלנית כלל תשלומי שוחד והפרת אמונים מתוחכמת מצד המנכ"ל והחברה הקבלנית.

רשות המיסים ממשיכה בניסיונותיה לחשוף ישראלים בעלי חשבונות בנק זרים בלתי מדווחים

ע"פ הערכות מצד גורמים ברשות המיסים, ישראלים לא מעטים עדין מחזיקים ברשותם חשבונות בנק בלתי מדווחים מחוץ לגבולות ישראל, זאת חרף מספר לא מבוטל של פרסומים והבהרות בנושא. ברשות המיסים מודעים היטב לפוטנציאל המס הנגרע כפועל יוצא מקופת המדינה ולפיכך שמו לעצמם כמטרה לחשוף באמצעות מגוון של דרכים ושיטות חלק ניכר מישראלים אלו ולמצות עימם את הדין.

חוות דעת משפטית בעניין אי תושבותו של אדם בישראל בתקופה מוגדרת, מנטרלת חשיפה פלילית

פקודת מס הכנסה מטילה על תושבי מדינת ישראל חובות שונות הן לעניין הדיווח על הכנסותיהם לרשויות המס בארץ והן לעניין תשלום המסים המתחייבים לפי נתוניהם. אי העמידה בחובות האמורות, עלולה להשית על הנישום סנקציות לא רק במישור האזרחי אלא גם במישור הפלילי.

הכתרת "הנחות סלב" כעבירת מס, שקולה לרעידת אדמה פיסקאלית

חקירתה של בר רפאלי ברשויות המס בגין אי-דיווח על הכנסות בהיקף של מיליונים הכתה במדינה כרעידת אדמה, ובצדק. לתוצאות החקירה תהיינה השלכות רבות משמעות, לא רק עבור בר, אלא על מאות ואף אלפי אנשים אחרים, מפורסמים יותר ומפורסמים פחות. האם מעכשיו כל הטבה או "הנחת סלב" תיחשב לעבירת מס, על כל משמעויותיה הפליליות?

תנו חנינת מס - על חנינת מס לזמן מוגבל

ישראל צריכה ללכת בעקבותיהן של יוון ואיטליה ולהעניק חנינת מס לזמן מוגבל, במטרה להחזיר ארצה עשרות מיליארדי שקלים ולהכניס מיליארדים חיוניים לקופתה.

ביהמ"ש המחוזי אישר הסגרתו של תושב ישראל לארה"ב בשל עבירות מס בסך 8 מיליון דולר

סעיף 2א לחוק ההסגרה תשי"ד-1954 (להלן: "החוק") מציב מספר תנאים מצטברים, שבהתקיימם ניתן להכריז על אדם כבר-הסגרה. תחילה, נדרש, כי בין מדינת ישראל למדינה המבקשת הסגרת אדם (להלן: "המדינה המבקשת") יהיה הסכם בדבר הסגרת עבריינים (סעיף 2א(א)(1) לחוק).

זיכוי נאשם ברכישת חשבוניות פיקטיביות בעקבות התבססות התביעה על עדות לא מהימנה

תפ (י-ם) 32524-12-11 מדינת ישראל פרקליטות מחוז ירושלים ד' אברמוביץ' נ' חאזם שוויקי ו' לביהמ"ש השלום בירושלים הוגשה תביעה על ידי מדינת ישראל- פרקליטות מחוז ירושלים (להלן" "המאשימה"), כנגד חאזם שוויקי (להלן: "הנאשם"). הנאשם, שהינו בעל עסק לחפירות ועבודות עפר, נאשם כי נהג לרכוש חשבוניות פיקטיביות תמורת עמלה מאדם בשם סאלח כלותי (להלן: "סאלח") שהפעיל עסק למשאבות ומדחסים. כתב האישום מתבסס על השנים 2005-2007.

ישראלים נערכים לחילופי מידע בין הבנקים לרשויות המס בישראל באמצעות גילוי מרצון

מדינות רבות בעולם מנהלות בימים אלו מאבק עיקש אל מול המלחמה בהון השחור, בכוונה לשים ידן על תושביהם אשר מחזיקים בחשבונות בנק לא מדווחים במקומות שונים בעולם.

ארגון משחקי מזל אסורים - רעה חולה אשר יש להוקיעה מן השורש

לאורך השנים, בשורה של פסקי דין דנו בתי המשפט השונים בחומרתן של העבירות הנוגעות לארגון משחקי מזל אסורים, ובכלל זאת ניהול מקום הימורים. תכליתם הברורה של סעיפי החוק בדבר איסור ארגון או עריכה של משחקי מזל אסורים וכן איסור החזקה או ניהול של מקום למשחקים אסורים, היא מניעת הנזק שעלול להיגרם על ידי משחקי המזל.

הזדמנות למשך שנה אחת בלבד - הליך אנונימי להכשרת הון שחור!

כידוע, לא אחת קורה כי נישומים, עוסקים, יחידים ובעלי תפקידים בתאגידים מבצעים עבירות שונות על חוקי המסים במהלך פעילותם, בין אם במודע ובין אם בהיסח הדעת. אלא מאי, החשש מסנקציות אזרחיות ואף פליליות מונע מאותם נישומים לתקן את דיווחיהם ולדווח לרשות המסים נתוני אמת.

חוות דעת כאמצעי לנטרול חשיפה פלילית

במהלך העסקים הרגיל, מתקבלות אינספור החלטות עסקיות אשר לרובן המכריע עשויות להיות השלכות על חבות המס של הנישום הרלבנטי (אדם פרטי או חברה).

גנב ממעסיקו – ישלם מס על הגניבה!

ביום 25.12.2008 הוגש כתב אישום נגד המערער אשר עבד כשכיר בקופת חולים "מכבי שירותי בריאות" ושימש כרכז תכניות עבודה במחלקת תכנון ותקצוב. בכתב האישום הואשם המערער ועובדת נוספת בגניבה ממעביד (ס' 391 לחוק העונשין, התשל"ז-1977). כתב האישום הסתיים בהסדר טיעון שנחתם עם שני הנאשמים לפיו הודו במיוחס להם בכתב האישום ועל יסוד הודאה זו, הורשעו.

מעמד "נסיבות אישיות" בעבירות מס

בין שיקוליו הרבים של בית המשפט הגוזר את דינו של נאשם, ישנם שני שיקולים אשר עומדים משני צידי המתרס. מחד- האינטרס הציבורי להעניש את העבריין, ומאידך- נסיבותיו האישיות של הנאשם. כאשר מדובר בעבירות מס חמורות, מגמת בית המשפט היא, כי משקל האינטרס הציבורי גובר על נסיבותיו האישיות של הנאשם.

גזר דין: ת"פ 32954-12-10 מדינת ישראל (מס הכנסה) נ' שלום אפללו

בית משפט השלום בירושלים הכריע את דינו של נאשם אשר מיוחסת לו עבירה לפי סעיף 216(1) לפקודת מס ההכנסה.

מאמר בנושא: ת"פ 32954-12-10 מדינת ישראל (מס הכנסה) נ' אפללו

בית משפט השלום בירושלים גזר על נאשם אשר מיוחסת לו עבירה על סעיף 216(1) לפקודת מס ההכנסה מאסר בפועל לתקופה של 6 חודשים שתרוצה בעבודות שירות. בנוסף מאסר על תנאי לתקופה של 12 חודשים למשך שנתיים. כמו כן קנס בסך 5,000 ₪ והתחייבות בסך 50,000 למשך שנתיים שבה הנאשם מתחייב שלא לעבור שוב את העבירה בגינה הורשע.

הקלה בעונש ההשעייה של רואה חשבון שהורשע בפלילים

המועצה קיבלה עוה"ד שרון פישמן, שותפה במשרד עורכי הדין דורון טיקוצקי קנטור גוטמן וגרוס, אשר טענה בשמו של רואה החשבון, ובמקום למצות עמו את הדין, השעתה את רואה החשבון שבו דובר, לתקופה בת שנתיים.

הלבנת הון ומימון טרור

ביום 12.12.2013 אימץ ארגון Moneyval של מועצת אירופה דו"ח הבודק את עמידתה של מדינת ישראל בסטנדרטים בינלאומיים בנושא מאבק בהלבנת הון ובמימון טרור.

פרשת חשבון הבנק של נתניהו באי ג'רסי

על פי הנתונים שפורסמו עד כה, על פניה, פרשת ניהול חשבון הבנק של כב' ראש הממשלה באיי התעלה, מדינת מקלט מס, בתקופה שבין סיום כהונתו כראש ממשלה לתחילת כהונתו כשר אוצר, בין השנים 2003-1999, אין בה כדי לבסס עבירת מס כלשהי.

יבוא אישי או הזמנה לחקירה?

מי לא היה רוצה להחזיק תחת ידיו רכב יוקרה, מנהלים, או משפחתי במחיר נמוך בהרבה מזה שבאולמות התצוגה, ובעיקר, להרגיש טוב עם עצמו כמי שלא יצא "פראייר", אלא הפוך מכך. יחד עם זאת, כפי שנלמד מפסק דינו של בית המשפט בחדרה, עדיין היבוא האישי רצוף מכשולים, כשלים, יועצים ועוסקים למיניהם, ועלול להסתיים לא רק במפח נפש, אלא גם בקריאה לחקירה.

איתור חשבונות בנק בארה"ב

ישראל, כמו גם מדינות רבות אחרות כגון : אנגליה, צרפת, יפן שווייץ ועוד, החליטו על שיתוף פעולה מלא עם רשות המסים האמריקאית לעניין חשיפת פרטי אזרחי המדינות אשר בבעלותם חשבונות בנקים זרים שעד כה לא דווחו, מה שהוביל לחזית אחידה כנגד מה שהוגדר "ההון השחור". בתוך כך, ישראלים רבים המנהלים חשבונות בנקים ברחבי העולם במטרה להעלים מסים, חשופים כעת יותר מתמיד להליכים פליליים.

בבעלותך חשבון לא מדווח בחו"ל? עדיין לא מאוחר לפעול!

הידיעות על מאמצי משרד האוצר להידוק הפיקוח על תושבי ישראל המחזיקים חשבונות בנק זרים או נכסים אחרים לא מדווחים בארץ, דרך הרחבת חילופי מידע עם רשויות המס האמריקאיות, מבשרות ללא ספק על שינוי מהותי בכללי המשחק המיסויים הבינלאומיים ובמאמצים המושקעים על ידי רשויות המס בישראל על מנת להגיע לנכסים וחשבונות בנק בלתי מדווחים של ישראלים, כפי שהכרנו עד כה. מאמצים אלו של משרד האוצר והנהלת רשות המיסים, מגיעים כתגובה לתום מבצע "גילוי מרצון", אשר הסתיים בערב יום כיפור ש"ז ולהוראות החקיקה החדשות בארה"ב, המחייבות בנקים ברחבי העולם, ובכלל זה בישראל, לדווח לרשויות

הוצאת או הכנסת כספים בישראל

נוסע שנמנע מלדווח לרשות המכס על הוצאת או הכנסת כספים ו/או חפצים חייבי דיווח, מישראל ואליה, עלול לשאת בעיצום כספי כבד שיוטל עליו ואף להיות מואשם במסגרת הליך פלילי.

ישראלים המחזיקים חברות במקלטי מס- רשות המיסים בעקבותיכם

בימים האחרונים, פרסם איגוד תחקירני העיתונות הבינ"ל (ICIJ) רשימה הכוללת למעלה ממאה אלף חברות offshore מרחבי העולם, הרשומות לכאורה במדינות המשמשות כמקלטי מס ואף בחלק מן החברות נחשפו שמות בעלי המניות, דירקטורים ומנהלים.

מס הכנסה מחפש חשבונות בנק בחו"ל

במדינת ישראל קיימים נישומים רבים, המחזיקים בחשבונות בנק בחוץ לארץ שמעולם לא דווחו לרשות המסים במדינת ישראל. אי הדיווח אודותיהם לכשעצמו, מהווה עבירה פלילית.

הפחתת עונש מאסר וקנס כספי

בפסק דין שניתן בבית המשפט המחוזי בנצרת בשבתו כבית משפט לערעורים פליליים (ע"פ 48819-03-13 רבאח נ' מדינת ישראל), בהרכב בראשות אב"ד א' קולה, התקבל היום (21.5.13) ערעורו של רבאח חסן ג'מיל, קבלן עבודות גידור, על חומרת גזר הדין שנגזר עליו על בפסק דין שניתן בבית המשפט השלום בטבריה מפי השופט פורת בגין שלושה אישומים הנוגעים לעבירות מע"מ. במסגרת פסק הדין הופחת עונש המאסר מ-24 ל-9 חודשים, וכן הופחת הקנס מסך של 400,000 ₪ לכדי 130,000 ₪ בלבד.

שוויץ כבר לא תהיה גן עדן פיננסי למשקיעים

עם התפתחות הטכנולוגיה הופך העולם לכפר גלובאלי קטן בו פעולות מסחריות ופיננסיות מבוצעות בלחיצת כפתור ובשבריר שנייה מכל נקודה על פני הגלובוס. כחלק מתופעה זו הפכה העלמת המס לבעיה כלל עולמית המצריכה התמודדות ברמה הגלובאלית. משקיעים רבים שהיו מעוניינים לחסוך בהוצאות המס שלהם חיפשו אחר מקלטי מס שהם למעשה מדינות המנהיגות מדיניות מיסוי מקלה.

שינוי לצו איסור הלבנת הון - העברת כספים מעל 12 אלף ש"ח מעזה לישראל תחויב בדיווח

ועדת חוקה חוק ומשפט של הכנסת, אישרה ביום 1.1.2013 שינוי לצו איסור הלבנת הון. הצו יחייב כל אדם שעובר במעברים שבין עזה לשטחי מדינת ישראל ואליה, לדווח על העברת כסף מעל 12,000 ₪.

חשבוניות פיקטיביות לעניין חוק איסור הלבנת הון

עד שנת 2000 "הלבנת הון" לא הייתה מוגדרת כעבירה בחוק הישראלי. לפיכך, גם במקרים בהם עמדו הוכחות מוצקות בפני הרשויות כי בוצעה הלבנת הון, לא ניתן היה לתפוס את הכסף או הרכוש הבלתי חוקי, אם לא הוכח כי הפשע המהווה את מקור ההון, בוצע בישראל.

עיקוב הליכים פליליים

שופט בית משפט השלום בחיפה, כבוד השופט זאיד פלאח, הורה על הפסקת ההליכים הפליליים כנגד מר פסח גרופר מי שכיהן בעבר, בין היתר, כשר החקלאות וכראש מועצת עתלית ושני בניו.

חשבוניות פיקטיביות כעבירת מקור לפי חוק איסור הלבנת הון

בשנת 2000, בתום הליך חקיקתי ארוך במסגרתו נערכו דיונים מרובים בפני וועדת חוקה חוק ומשפט ובוועדת המשנה לעניין זה, בהשתתפותם של נציגי משרד המשפטים, משטרת ישראל, רשויות המס, בנק ישראל וגורמים נוספים, נפל דבר בישראל עת שולב בקודקס הפלילי של מדינת ישראל חוק איסור הלבנת הון.

חנינת מס לבעלי הון שחור כתחליף לגזרות כלכליות

במכתב דחוף ששלח לראש הממשלה, מבקש משרד עורכי הדין דורון, טיקוצקי, צדרבוים המורכב מיוצאי רשויות מס ומשרד המשפטים, לכלול במסגרת ההסכמים הקואליציוניים המתגבשים בימים אלה ממש, הסכמה לקידום חקיקה שתקנה "חנינות מס" לישראלים בעלי "הון שחור" בארץ או בחו"ל.

ישראל כמקלט מס לתושבים חוזרים ולעולים חדשים

למרות הרוחות הנושבות בימים אלה מוועדת טרכטנברג, הנוטות להעלות את נטל המיסים על בעלי הכנסות גבוהות, מתברר כי עבור ישראלים מסויימים, גם האמידים שבהם, משמשת מדינת ישראל דווקא כמקלט מס אטרקטיבי: עולים חדשים ותושבים חוזרים ותיקים.

זיכוי בעבירות קבלת חשבוניות פיקטיביות בעשרות מיליוני ש"ח

בית המשפט השלום בחיפה זיכה באופן יוצא דופן נאשמים שייוחסו להם עבירות חמורות של קבלה ושימוש ב-"חשבוניות פיקטיביות" בסך כולל של עשרות מיליוני שקלים. בית המשפט זיכה את הנאשמים אף מבלי שנדרש לשמוע את גרסתם לאישומים, לאחר שקיבל את טענת עורך דינם, עו"ד תמיר קלדרון, כי התביעה לא עמדה בנטל הנדרש ממנה ולא הוכיחה אף לכאורה את אשמתם של הנאשמים בעובדות נשוא כתב האישום.

פורסמה הצעת חוק העמקת גביית המסים והגברת האכיפה

ביום 5.11.2012 פורסמה הצעת חוק העמקת גביית המסים והגברת האכיפה אשר מבוססת על חלק ממסקנות צוות בראשות מנהל רשות המסים שהוקם בעקבות המלצות ועדת טרכטנברג - במאמר זה, נסקור חלק מהתיקונים המוצעים במסגרת הצעת החוק כדלקמן.

בית משפט השלום בנצרת גזר על מנהלה ובעליה של חברת בנייה מוכרת בנצרת רק חצי שנה על תנאי למשך שלוש שנים וקנס בסך 20,000 שקלים

בית משפט השלום בנצרת, ברשותו של השופט ג'ורג אזולאי, גזר על מנהלה ובעליה של חברת בנייה מוכרת בנצרת רק חצי שנה על תנאי למשך שלוש שנים וקנס בסך 20,000 שקלים, לאחר שהתקבלה עסקת הטיעון אשר סוכמה בין בא כוחו, עו''ד חסן חסן ממשרד עורכי דין דורון, טיקוצקי, קנטור, גוטמן וגרוס. כל זאת, לאחר שמס הכנסה רצה בהרשעת מנהל חברת הבנייה בעבירות של השמטת הכנסות, מסירת ידיעה כוזבת, מרמה ותחבולה שהעונש המרבי בגינן הנו שבע שנות מאסר.

מומחי מיסוי מציעים להפעיל תוכנית חנינת מס

תוכנית להפעלת "חנינת מס" שתסייע למשרד האוצר לגבות מילארדי שקלים מנכסיהם של ישראלים שלא דיווחו עד כה על הכנסות ונכסים שלהם, הועברה לראש הממשלה מר בנימין נתניהו על ידי מומחי מס ממשרד עורכי הדין "דורון, טיקוצקי צדרבוים, עמיר, מזרחי ושות'" המתמחים בין השאר במיסוי פלילי ובמיסוי בינלאומי.

עונש מאסר על תנאי בלבד לבעל חברת אבטחה שהורשע בעבירות מס

שישה חודשי מאסר על תנאי וקנס בסך 10,000 שקלים, הוטלו על בעליה לשעבר של חברת אבטחה, שהורשע בבית משפט השלום בחיפה, בשורה ארוכה של עבירות מס.

עבירות מס מייצגים

בכנס לקוחות, רואי חשבון ועמילי מכס שארגן משרד עורכי הדין דורון, טיקוצקי, צדרבוים, עמיר, מזרחי המתמחה במיסוי, ייבוא, ייצוא ונדל"ן ציינה גם עו"ד קרן לוי חפץ, שותפה במחלקת מכס, דיני יבוא וסחר, כי כיום יש מקום לשינוי חשיבה בנושא הגבלת ייבוא ובטול מכסים.

הפסקה למשך שנתיים של תוקף רישיון רואה חשבון שהורשע בעבירות מס

סעיף 12 לחוק רואי חשבון, תשט"ו-1955, מעניק למועצת רואי החשבון סמכות לחקור בעצמה או על ידי מי שתמנה לכך מבין חבריה, כל מקרה שהובא לידיעתה ובו נאשם רואה חשבון בהתנהגות שאינה הולמת את כבוד המקצוע.

שלושה חודשי עבודות שירות לספר שהורשע בהסדר טיעון בהעלמת הכנסות

בית משפט השלום בחדרה, גזר על בעל מספרה בעיר, שלושה חודשי עבודות שירות למען הקהילה, לאחר שהורשע בהסדר טיעון, בהעלמת הכנסות במשך חמש שנים בהיקף של למעלה מ- 600,000 שקל. בנוסף נגזר עליו קנס של 5,000 שקל ומאסר על תנאי של שישה חודשים למשך שלוש שנים.

הלבין הון בהיקף של עשרות מיליוני שקלים וצפוי לעבודות שירות בלבד

המדובר הוא באחד מתיקי הלבנת ההון הגדולים ביותר שאירעו בישראל במהלך השנים האחרונות, שתחילתו לפני כחצי שנה כאשר בעקבות חקירה סמויה שנערכה ע"י היחידה הארצית לחקירות בינלאומיות, בשיתופן של רשויות החקירה בצרפת, הוקפאו מספר חשבונות בנקים בישראל השייכים לתושבים זרים לאחר שהופקדו בהם סכומי עתק, שמקורם לפי החשד בעבירות מס, בהונאות ובקבלת דבר במרמה במסגרת ארגון פשע.

האב שלח כספים מאיראן לבנו בישראל לרכישת דירה עבורו - שלטונות המס : לא מאמינים

בתקופה זו של מתיחות ביטחונית בין ישראל לאיראן, פקיד השומה במס ההכנסה אינו מקבל את הסבריו של תושב הארץ שרכש עבור אביו דירה מכספים ששלח מאיראן, ודורש ממנו הפרשי שומה לשנים 2007-2008. עורך דינו של הנישום הגיש על כך ערעור לבית המשפט המחוזי בת"א.

הועדה הארצית בדנמרק נותנת החלטה תקדימית בעניין חבות ניכוי מס במקור בגין חלוקת דיבידנדים לחברה שאינה תושבת דנמרק

בתאריך 2.5.2012 הוועדה הארצית בדנמרק פרסמה חוות דעת בדבר בעלות הזכויות שביושר או "הנהנה" (“Beneficial owner”) בגין דיבידנדים המחולקים על ידי חברה דנית לחברת אם שאיננה תושבת דנמרק.

במקרה שטוענים שלא רשמת תקבול שקבלת מלקוח - נטל הראיה לקיום התקבול מוטל על מס הכנסה

לאחרונה אנו נתקלים בנישומים רבים שהורשעו בעבירת "אי רישום תקבול". דברים אלו מקבלים משנה תוקף נוכח הפרסומים האחרונים באתר רשות המיסים, המעידים על היקפיו של מחדל זה בקרב נישומים רבים

חילוט לפי חוק איסור הלבנת הון

חוק איסור הלבנת הון (להלן: החוק) נחקק בשנת 2000, בניסיון להילחם בהלבנת הון ולמנוע פעולות שמקורן בפעילות עבריינית.

בית משפט השלום בחיפה גזר היום את דינם של שני נאשמים בעבירות מס ערך מוסף

כב' השופטת א.קנטור מבימ"ש השלום בחיפה, גזרה את דינם של שני הנאשמים.

רישום לקבלת ניוזלטר - מבזק מס, הון ועוד

אנא מלאו את פרטיכם