מאת: אלי דורון, עו"ד, ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח); ד"ר שלמה נס, עו"ד (רו"ח)


ייצוג משפטי בעבירות מס ובהסדרי מס עקב הקורונה, בסיוע עו"ד ורו"ח יוצאי רשויות המס

משבר הקורונה נחת על התחום העסקי בכלל ועל הפעילות הכלכלית בישראל כרעם ביום בהיר, מבלי לאפשר לעסקים להיערך או לבנות לעצמם "כרית ביטחון" ומבלי לאפשר להם לבצע שינויים כאלה או אחרים בפעילותם לטובת הבטחת התאמת העסק לתקופה של משבר, סגר, ירידה בפעילות, עצירת פעילות וכו'.
 
הלכה למעשה מגפת הקורונה "תפסה" עסקים רבים לא מוכנים כלכלית, כך שלצד בלימת פעילות וירידה או איפוס הכנסות, ממשיכים העסקים לספוג חלק נכבד מההוצאות השוטפות של העסק ובכלל זה מחויבים הם בתשלומים בגין שכירות, ליסינג, ביטוחים, עובדים, הוצאות בגין התחייבויות עבר ועוד. כך יוצא שבתי עסק רבים נכנסו ו/או נכנסים למצוקה תזרימית קשה המסכנת את פעילותם וגרוע יותר, את בעליהם, את מחייתם, מחיית משפחותיהם ואת הנכסים אותם הצליחו לצבור לאורך השנים. בנסיבות שכאלה בהן עסק נמצא במצוקה תזרימית, פועל הוא לא לאחת לטובת שיפור התזרים אם בדרך של הגדלת מסגרת אשראי בבנק, הגדלת אשראי ספקים, הזרמת חסכונות פרטיים לעסק, מימוש נכסים והזרמת תמורה כנגדם  לעסק, קבלת הלוואות פרטיות ועוד. ברם, כאשר האמצעים הלגיטימיים לגיוס הון מסתיימים והעסק עדיין סובל ממחנק, קורה, לא אחת, כי בעל העסק מנסה לשפר את מצבו התזרימי בדרכים לא חוקיות הגולשות לעבר קופת המדינה בדרך של ביצוע עבירות מס, דוגמת –
 
1. אי העברת ניכויי מס הכנסה בגין משכורות עובדים או קבלני משנה.
2. אי תשלום מקדמות מס הכנסה כקבוע בחוק.
3. השמטת הכנסות מדו"ח שנתי.
4. ניהול מערכת הנהלת חשבונות כוזבת.
5. אי תשלום מס הכנסה על פי שומה עצמית כמתחייב מדו"ח שנתי.
6. אי תשלום מע"מ כמתחייב בדו"ח תקופתי.
7. הגשת דוחות מע"מ כוזבים הכוללים תשומות פיקטיביות.
8. הגשת דוחו"ת מע"מ כוזבים הכוללים דיווח מע"מ עסקאות בחסר.
9. הפצת חשבוניות פיקטיביות.
 
עבירות מסוג אלה מתבצעות דרך קבע, אולם התדירות שלהן גוברת שעה בה עסקים נכנסים למצוקה תזרימית. במקרים שכאלה, בהם עסקים ובעליהם במצוקה, קורה לא אחת כי אלה מקבלים החלטות שגויות אותן לא היו מקבלים בנסיבות אחרות, אשר משמעותן האופרטיבית היא הפחתה לא חוקיות בחבויות המס שלהם וזאת על מנת שבחשבונם יישאר דיי כסף, באמצעותו יוכלו הם לדאוג לצרכיהם. בחלק נכבד של המקרים מתבצעות העבירות מתוך אמונה כי רשות המס לא תחשוף את דבר ביצוע העבירות ובחלק אחר של המקרים, מתבצעות להן העבירות בעוד בעל העסק אדיש באשר לחשיפתו. עבירות מס שכאלה מקימות הן עוולה אזרחית שומתית שעניינה בחוב מס והן עבירות מס פליליות שדינן, לא אחת, למקרה של הרשעה, עלולות להסתיים במאסר מאחורי סורג ובריח.
 
כיצד אנחנו יכולים לסייע בנושא זה?
משרדנו, המורכב מעו"ד ורו"ח יוצאי רשויות מס, מתמחה בייצוג בעלי עסקים אשר ביצעו עבירות מס, אם כאלה שטרם נחשפו ואם כאלה שנחשפו.  משרדנו יודע להתנהל מול כל הגורמים ברשויות המס, מול כל פקידי השומה, מול חקירות מס הכנסה ומע"מ ולהביא לידי פתרון אופטימלי ללקוח. אנו יודעים לעשות כן, במהירות וביעילות. היה וביצעת עבירת מס והינך מעוניין לנטרל החשיפה עוד בטרם יאתרו הרשויות את דבר ביצוע העבירה, אזי תגיע אלינו ואנו באמצעות הליכים משפטיים חוקיים ושקופים נעשה הנדרש לטובת הסרת המחדל, נטרול החשיפה ו/או לידי צמצום הנזק עד למינימום האפשרי. למשרדנו ניסיון עשיר של מאות מקרים ומשכך לנו היכולת להביא לידי צמצום אופטימלי של הנזק. היה ורשויות המס הגיעו אליך מיוזמתן, זימנו אותך לחקירה ו/או עצרו אותך ו/או חקרו אותך תחת אזהרה ו/או זימנו אותך לדיון שומתי ו/או הוציאו לך דרישה על הכנסות בארץ ובחו"ל – אזי צוות משרדנו יידע לייצגך אל מול רשויות המס ו/או מערכת המשפט לטובת צמצום הנזק באופן אופטימלי וזאת החל מהשלבים הראשונים וכמה שניכנס יותר מוקדם להליך כך ייטיב מצבך. למשרדנו ניסיון של עשרות שנים וטיפול מוצלח באין ספור מקרים במסגרתם נעצרו ו/או נחשדו ישראלים בעבירות מס, בהם הלקוח זוכה ו/או סיים את הפרשה בהסדר ו/או באופן כזה כשהנזק הנגרם צומצם עד למינימום האפשרי, אם במישור האזרחי ואם במישור הפלילי.
 
התקשר אלינו עתה אל תחכה, נטפל בעניינך ללא דיחוי, בדיסקרטיות ובמקצועיות נטולת פשרות - חייג כעת לעו"ד אלי דורון 054-4251054

תנו לעו"ד מומחים ומנוסים לייצג אתכם נאמנה – בדיסקרטיות מלאה

לייעוץ ראשוני, פרטים נוספים ובכל שאלה פנו אלינו כעת: סניף מרכז 03-6109100סניף חיפה 04-8147500.

לתאום פגישה עם שותף בכיר

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

הדפסת המאמר

דירוג המאמר

מדורג 4.5 ע"י 2 גולשים

עשוי לעניין אתכם

תפיסה וחילוט רכוש בראי החוק

מאת: אלי דורון, עו"ד, ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח); ד"ר שלמה נס, עו"ד (רו"ח); דניאל גולדשטיין, משפטן

אחד הכלים שנמצאו אפקטיביים בהתמודדות עם הלבנת הון הוא חילוט ושלילת רכוש שהופק מהפעילות העבריינית או בשליטת העבריין. שלילת הרכוש של מלבין ההון נועדה לשרת מטרה כפולה: הן לפגוע בתמריץ של העבריין לעבור עבירה, הן למנוע שימוש חוזר במשאבים בלתי לגיטימיים על ידי הוצאתם ממחזור הכספים הלגיטימי.

בעיית מס מול רשות מע"מ

מאת: אלי דורון, עו"ד, ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח); ד"ר שלמה נס, עו"ד (רו"ח)

משרדנו יודע לקבל פיקוד על המקרה ולהתנהל במקצועיות מול הגורמים הרלוונטיים ברשויות מע"מ וזאת מתוך מטרה להביא לידי סיום הפרשה במינימום נזק וזמן - לחץ כאן לפרטים.

חנינת מס קורונה - פנייה לשר האוצר

מאת: אלי דורון, עו"ד, ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח); ד"ר שלמה נס, עו"ד (רו"ח)

לאור המשבר הכלכלי שמקורו במגפת הקורונה, משרדנו פנה לשר האוצר בבקשה להורות על חנינת מס - לגישתנו, הוראה גורפת הקובעת כל ישראלי שהפיק הכנסה שחורה בישראל, מפעילות חוקית, יוכל להכשיר את ההון כנגד תשלום 20% מסך ההון, תביא להכשרת מיליארדים רבים של שקלים ולהעשרה מהותית של קופת המדינה.

הוסף תגובה

רישום לקבלת ניוזלטר - מבזק מס, הון ועוד

אנא מלאו את פרטיכם