מאת: אלי דורון, עו"ד, ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח); ד"ר שלמה נס, עו"ד (רו"ח)


טיפול וסיוע משפטי לבעלי חשבונות בנק בישראל שחשבונם הוקפא על ידי הבנקים בשל איסור הלבנת הון

ישראלים רבים המנהלים חשבונות בנק בארץ על פני שנים, אם לטובת פעילות מסחרית, קבלת רווחים או חיסכון, מוצאים את עצמם לאחרונה בפני מצב בלתי מתקבל על הדעת לפיו הבנקים מודיעים להם על הקפאת החשבון שלהם. המציאות מלמדת כי כתוצאה מרגולציה, אמנות בין-לאומיות, הנחיות של בנק ישראל והנחיות פנימיות של המערכות הבנקאיות ויועצים משפטיים, בנקים רבים פועלים כנגד חשבונות בנק של לקוחותיהם וכנגד הלקוחות שלהם ובפועל פונים הם לאותם בעלי חשבונות ומבהירים להם כי לא יוכלו לפעול בחשבון הבנק שמוקפא וזאת כל עוד לא יומצאו הסברים, מסמכים או ראיות באשר למקור הכסף, כאשר בחלק גדול מהמקרים אין באפשרות לבעל החשבון להמציא את אותם אישורים ו/או הדרישות של הבנק לא הגיוניות ואף מופרזות.
 
המציאות מלמדת כי עקב קנסות ענק אשר הוטלו על הבנקים וכתוצאה מסנקציות פליליות ואזרחיות אחרות המופעלות על מנהלי המערכת הבנקאית, מגלים הם חשדנות רבה כלפי חלק מבעלי החשבונות, לקוחות פרטיים ו/או חברות. הלכה למעשה הבנקים בודקים כל לקוח ולקוח, כל חשבון וחשבון ובוחנים את מהות הכספים הנכנסים, מקורם, האם דווחו, האם מקור הכסף ברור וידוע, האם אין כספים שמקורם בעבירות ע"פ חוק איסור הלבנת הון, האם אין כספים המוחזקים על ידי נאמנים לטובת אחרים והאם אין פעולות מחשידות אחרות. הבנקים נמצאים בלחץ אדיר המביא אותם לוותר על לקוחות ולהיכנס לעימות מול הלקוח, העיקר לא להימצא בחשיפה ו/או במצב בו ניתן לטעון כלפיהם כי ביצעו עבירות ו/או שהם סייעו לבעלי חשבונות לבצע עבירות על פי חוק איסור הלבנת הון ו/או עבירות אחרות. אם בעבר הבנקים היו נלחמים על קליטה של כל לקוח ולקוח, היום עסוקים הם בסינון ובהוצאת לקוחות וחשבונות אשר לגביהם אין לבנק מידע ברור באשר למקורות הכסף ובאשר לכך שכל ההתנהלות הקשורה לחשבון טהורה. הבעיה קיימת במצב בו כספים מגיעים לחשבון מישראל ובמיוחד במצבים בהם מגיעים כספים לחשבון מחו"ל. הבעיה קשה לא פחות שעה בה מעורב בחשבון בן משפחה אזרח אמריקאי או אדם עם זיקה לארה"ב. העניין הוא כי בחלק גדול מהמקרים, הבנקים מגלים היסטרית יתר. נראה כי בחלק גדול מאוד של המקרים הבנקים מגלים זהירות יתרה העולה על הנדרש על פי דין ובכדי לא לקחת סיכונים מעדיפים הם להקפיא חשבונות ו/או להוציא לקוחות טובים ושקופים מהבנק, העיקר לא להימצא בחשיפה. בסופו של יום, המערכת הבנקאית הפנימה אולי יותר מתמיד כי לא שווה לה לקחת ולו את הסיכון הקטן ביותר, ולכן אם אין לה את כל העובדות וכל הנתונים בנוגע לחשבונות או כספים ו/או מקור הכספים – היא פשוט מקפיאה את החשבון ומודיעה ללקוח כי הכסף שלו בהקפאה ו/או שחשבון הבנק נכנס להקפאה ו/או שאין לו אפשרות לגעת בכסף ו/או להוציאו ו/או לבצע כל פעולה אחרת. מצב דברים זה מכניס לא אחת את בעל חשבון הבנק למצוקה של ממש, ברגע אחד לא נותנים לו גישה לחסכונות ו/או לכספים אותם הוא שמר על פני שנים. בחלק גדול מהמקרים מדובר בלקוחות אשר הפעילו את החשבון עשרות שנים ויום בהיר אחד סוגרים בפניהם את האפשרות לגשת להונם, מה שמסב עוגמת נפש גדולה ונזקים כבירים, עד לכדי קריסה אישית או עסקית.
 
משרדנו יודע לעזור לאלה - משרדנו מורכב משורה של עו"ד ורו"ח, חלקם יוצאי רשויות מס וגופים אחרים היודעים לטפל במקרים שכאלה ולהביא לידי הפשרה של חשבונות בנק שהוקפאו. משרדנו מתמחה בהתנהלות מול רשויות המס (אם נדרש) ומול הבנקים, הכל לטובת הבטחת התנהלות חוקית שקופה ולטובת נטרול חששות מיותרים, ובסופו ליום להביא לידי שחרור הכספים והסרת ההקפאה או החסימה של חשבון הבנק. משרדנו מורכב מעו"ד המורגלים לעבוד מול הבנקים ומול רשויות המס ובכללם עו"ד אלי דורון, עו"ד ורו"ח ירון טיקוצקי, עו"ד ורו"ח ד"ר שלמה נס ועוד שורה של עו"ד ורו"ח היודעים לנתח את המצב ולהסביר למערכת הבנקאית במקצועיות ובשקיפות מלאה, כשניתן, כי אין מקום להקפיא את חשבונות הלקוח וכי יש לשחרר את הכסף לאלתר. כמו כן, במקרים היותר מורכבים, אנו יודעים לפנות לערכאות, לתבוע וזאת בכדי לכפות על המערכת הבנקאית לשחרר את הכספים שהוקפאו שלא כדין על ידי רשויות המס ו/או למנוע מצב בו הבנק רוצה להחזיר כספים לחו"ל שעה בה בוצעו העברות מחו"ל לישראל.
 
היה והבנק הקפיא לך כסף בטענה לעבירות הלבנת הון, אי סדרים או טענה אחרת, פנה אלינו במידי!
אל תחכה, התקשר ואנו נדע כיצד לסייע לך, ניפגש באופן לא מחייב ונציג בפנייך דרך פעולה לטובת פתרון הבעיה. חייג כעת לעו"ד אלי דורון 054-4251054

תנו לעו"ד מומחים ומנוסים לייצג אתכם נאמנה – בדיסקרטיות מלאה

לייעוץ ראשוני, פרטים נוספים ובכל שאלה פנו אלינו כעת: סניף מרכז 03-6109100סניף חיפה 04-8147500.

לתאום פגישה עם שותף בכיר

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

הדפסת המאמר

דירוג המאמר

מדורג 4.8 ע"י 5 גולשים

עשוי לעניין אתכם

מעצרים עקב אי דיווח על חשבון בנק בחו"ל

מאת: אלי דורון, עו"ד, ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח); ד"ר שלמה נס, עו"ד (רו"ח); ליאור קרשס, משפטנית

עינינו רואות כי בימים טרופים אלו, רשויות המס מאתרות נישומים המחזיקים בחשבונות בנק זרים ו/או בנכסים מחוץ לישראל וזאת מכוח הסכמים לחילופי מידע בין ישראל לבין אירופה וכן בין ישראל לארה"ב.

הסכנה בגין אי דיווח על חשבון בנק בחו"ל עקב חילופי מידע

מאת: אלי דורון, עו"ד, ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח); ד"ר שלמה נס, עו"ד (רו"ח); ליאור קרשס, משפטנית

נבקש לעדכנכם כי בעת האחרונה מגיעות לפתחנו עוד ועוד פניות מצד ישראלים, אשר בין לילה מצאו עצמם חשופים לחקירות פליליות, מעצרים ולכתבי אישום מצד רשויות המס בגין אי דיווח על הכנסותיהם מחו"ל לרשויות המס בישראל.

ניכוי חשבוניות שנחשדו כפיקטיביות

מאת: אלי דורון, עו"ד, ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח); ד"ר שלמה נס, עו"ד (רו"ח); דניאל גולדשטיין, משפטן

בית המשפט לא התיר לחברת סלולר לנכות חשבוניות שנחשדו כפיקטיביות - להלן סיקור משפטי מיוחד בעניין 80490-01-19 א. עדן פון תקשורת (2003) בע"מ נ' מדינת ישראל.

הוסף תגובה

רישום לקבלת ניוזלטר - מבזק מס, הון ועוד

אנא מלאו את פרטיכם