מאת: אלי דורון, עו"ד, ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח); ד"ר שלמה נס, עו"ד (רו"ח)


טיפול משפטי בחשבונות בנק בישראל המוקפאים על ידי הבנקים בשל איסור הלבנת הון, ע"י עו"ד ורו"ח יוצאי רשויות מס -

ישראלים רבים המנהלים חשבונות בנק בבנקים בישראל על פני שנים, אם לטובת פעילות מסחרית, אם לטובת קבלת רווחים ואם לטובת חיסכון, מוצאים את עצמם לאחרונה בפני מצב בלתי מתקבל על הדעת לפיו, הבנקים מודיעים להם על הקפאת חשבון הבנק שלהם.
המציאות מלמדת כי כתוצאה מרגולציה, אמנות בין לאומיות, הנחיות של בנק ישראל והנחיות פנימיות של המערכות הבנקאיות והיועצים המשפטים של הבנקים, בנקים רבים פועלים כנגד חשבונות בנק של לקוחותיהם וכנגד הלקוחות שלהם  ובפועל, פונים הבנקים לאותם בעלי חשבונות ומבהירים להם כי הם, בעלי החשבונות, לא יוכלו לפעול בחשבון הבנק, כי חשבון הבנק שלהם מוקפא וזאת כל עוד לא יומצאו לבנק הסברים ומסמכים ו/או ראיות ממינים ומסוגים שונים באשר למקור הכסף ועוד , כאשר בחלק גדול מהמקרים , אין באפשרות בעל החשבון להמציא עבור הבנק את אותם אישורים ו/או הדרישות של הבנק לא הגיוניות ו/או מופרזות.
הלכה למעשה, המציאות מלמדת, כי עקב קנסות ענק אשר הוטלו על הבנקים וכתוצאה מסנקציות פליליות ואזרחיות אחרות המופעלות על הבנקים ועל המנהלים של המערכת הבנקאית, מגלים הבנקים חשדנות רבתית כלפי חלק מבעלי החשבונות בבנקים עצמם, פרטיים ו/או חברות.
הלכה למעשה הבנקים בודקים כל לקוח ולקוח, כל חשבון וחשבון ובוחנים את מהות הכספים הנכנסים, מקור הכספים הנכנסים, האם כל הכספים דווחו, האם מקור הכסף ברור וידוע, האם אין כספים שמקורם בעבירות ע"פ חוק איסור הלבנת הון, האם אין כספים המוחזקים על ידי נאמנים לטובת אחרים והאם אין פעולות מחשידות אחרות.
למעשה הבנקים נמצאים בלחץ אדיר, המביא אותם למצב בו הם מעדיפים לוותר על לקוחות ולהיכנס עם צריך לעימות מול הלקוח והעיקר שלא להימצא בחשיפה ו/או במצב בו ניתן לטעון כלפיהם כי בצעו עבירות  ו/או שהם סייעו לבעלי חשבונות בנק  לבצע עבירות על פי חוק איסור הלבנת הון ו/או עבירות אחרות.
אם בעבר הבנקים היו נלחמים על קליטה של כל לקוח ולקוח, היום עסוקים הם בסינון ובהוצאת לקוחות וחשבונות אשר לגביהם אין לבנק מידע ברור באשר למקורות הכסף ובאשר לכך שכל ההתנהלות הקשורה לחשבון טהורה. הבעיה קיימת למצב בו כספים מגיעים לחשבון מישראל ובמיוחד במצבים בהם מגיעים כספים לחשבון מחול. הבעיה קשה לא פחות שעה בה מעורב בחשבון או לבן משפחה של בעל החשבון אזרח אמריקאי או אדם עם זיקה לארה"ב.
 
העניין הוא כי בחלק גדול מהמקרים הבנקים מגלים היסטרית יתר.
נראה כי בחלק גדול מאוד של המקרים הבנקים מגלים זהירות יתר, העולה על הנדרש על פי דין ובכדי לא לקחת סיכונים, מעדיפים הם להקפיא חשבונות ו/או להוציא לקוחות טובים ושקופים מהבנק, העיקר לא להימצא בחשיפה.
בסופו של יום המערכת הבנקאית הפנימה אולי יותר מתמיד כי לא שווה לה לקחת ולו את הסיכון הקטן ביותר ולכן אם אין לה את כל העובדות וכל הנתונים בנוגע לחשבונות או כספים ו/או מקור הכספים – היא פשוט מקפיאה את החשבון ומודיעה ללקוח כי הכסף שלו בהקפאה ו/או שחשבון הבנק נכנס להקפאה ו/או שאין לו אפשרות לגעת בכסף ו/או להוציאו ו/או לבצע כל פעולה אחרת.
 
מצב דברים זה מכניס לא אחת את בעל חשבון הבנק שהחשבון שלו הוקפאה למצוקה של ממש.
ברגע אחד לא נותנים לו גישה לחסכונות חיו ו/או לכספים אותם הוא שמר על פני שנים. בחלק גדול מהמקרים מדובר בלקוחות אשר הפעילו את החשבון עשרות שנים ויום באיר אחד סוגרים בפניו את האפשרות לגשת לכספו, מה שמסב עוגמת נפש רבתית ונזקים כבירים, עד לכדי קריסה אישית או עסקית.
 
משרדנו יודע לעזור לאלה.
משרדנו, מורכב משורה של עו"ד ורו"ח, חלקם יוצאי רשויות מס וגופים אחרים היודעים לטפל במקרים שכאלה ולהביא לידי הפשרה של חשבונות בנק שהוקפאו.
משרדנו מתמחה בהתנהלות מול רשויות המס (אם נדרש) ומול הבנקים – הכול לטובת הבטחת התנהלות חוקית ושקופה ולטובת נטרול חששות מיותרים – ובסופו ליום להביא לידי שחרור הכספים והסרת ההקפאה או החסימה של חשבון הבנק.

משרדנו מורכב מעו"ד המורגלים לעבוד מול הבנקים ומול רשויות המס ובכללם עו"ד אלי דורון, עו"ד ורו"ח ירון טיקוצקי, עו"ד ורו"ח ד"ר שלמה נס ועוד שורה של עו"ד ורו"ח היודעים לנתח את המצב ולהסביר למערכת הבנקאית במקצועיות ובשקיפות מלאה, כשניתן, כי אין מקום להקפיא את חשבונות הבנקים של לקוח המשרד וכי יש לשחרר את הכסף לאלתר
 
כמו כן משרדנו, במקרים היותר מורכבים, יודע לפנות לערכאות, לתבוע וזאת  בכדי לכפות על המערכת הבנקאית, במקרים המתאימים, לשחרר את הכספים שהוקפאו שלא כדין על ידי רשויות המס ו/או למנוע מצב בו הבנק רוצה להחזיר כספים לחול שעה בא בוצעו העברות מחול לישראל.
 
היה והבנק הקפיא לך כסף בטענה לעבירות הלבנת הון או אי סדרים או טענה אחרת – תתקשר אלינו במידי !!!
אל תחכה. תתקשר ואנו נדע כיצד לסייע לך במידי.
תתקשר עכשיו, ניפגש באופן לא מחייב ונציג בפנייך דרך פעולה לטובת פתרון הבעיה.
 
תתקשר עתה לעו"ד אלי דורון - 0544251054

תנו לעו"ד מומחים ומנוסים לייצג אתכם נאמנה – בדיסקרטיות מלאה

לייעוץ ראשוני, פרטים נוספים ובכל שאלה פנו אלינו כעת: סניף מרכז 03-6109100סניף חיפה 04-8147500.

הדפסת המאמר

דירוג המאמר

מדורג 5 ע"י 1 גולשים

עשוי לעניין אתכם

ביצע עבירות מס בהיקף 4 מיליון ₪ ונידון למאסר בפועל

מאת: אלי דורון, עו"ד, ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח); ד"ר שלמה נס, עו"ד (רו"ח); סטס קפיליוביץ, משפטן

ביום 8.4.2019 הרשיע בית המשפט השלום בתל אביב את הנאשם ציון עזרא צדוק, על יסוד הודאתו בכתב אישום מתוקן, בביצוע עבירות מס באמצעות חברת כוח אדם "מי-רן כח אדם בע"מ" בניהולו, בהיקף של מיליוני שקלים והטיל עליו עונש מאסר של 12 חודשים בפועל (ת"פ 59533-10-15 מע"מ ת"א 3 נ' מי-רן כח אדם בע"מ ואח').

ייצוג משפטי של ישראלים הנתפסים בנתב"ג ע"י המכס

מאת: אלי דורון, עו"ד, ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח); ד"ר שלמה נס, עו"ד (רו"ח)

ייצוג משפטי של ישראלים הנתפסים בנתב"ג ע"י המכס בחשד להברחת סיגריות, אלכוהול, מזומנים ומוצרים אחרים, ע"י עו"ד מומחה במכס, יוצא רשויות המס.

עבירות מס פליליות

מאת: אלי דורון, עו"ד, ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח); ד"ר שלמה נס, עו"ד (רו"ח)

משרדנו מעניק טיפול משפטי מיוחד לנחשדים בביצוע עבירות מס פליליות עפ"י פקודת מס הכנסה, חוק מע"מ ו/או חוק לאיסור הלבנת הון, וזאת בסיוע עו"ד ורו"ח יוצאי רשויות מס ומומחים בהבראת חברות.

הוסף תגובה

רישום לקבלת ניוזלטר - מבזק מס, הון ועוד

אנא מלאו את פרטיכם