מאת: אלי דורון, עו"ד, ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח); ד"ר שלמה נס, עו"ד (רו"ח)


חילוט נכסים ע"פ חוק איסור הלבנת הון - ליווי וסיוע משפטי

נכון להיום מדינת ישראל פועלת כנגד אזרחים רבים הנחשדים בביצוע עבירות על פי חוק איסור הלבנת הון ו/או בביצוע של עבירות הלבנה ממש. בחוק זה ישנן שורה של עבירות המוגדרות כעבירות אשר חוק איסור הלבנת הון והסנקציות בצדן, חל עליהם. הלכה למעשה, הרשימה הולכת ומתארכת, מתווספות לה עבירות נוספות ולאחרונה – התווספו לה עבירות של העלמת הכנסות.
 

בנסיבות בהן מתבצעת עבירה הנמנית על העבירות הכלולות בתוספת לחוק איסור הלבנת הון, קמות לזכות המדינה שורה ארוכה של סמכויות חילוט דרקוניות ביותר המאפשרות לה לפעול כלכלית באופן אגרסיבי מאוד כנגד החשודים - לעצור, לחלט נכסים, בתחילה באופן זמני ובהמשך בשאיפה של המדינה להרשעה, לממש את החילוטים. כך יוצא כי בתוספת לחוק מופיעה רשימה של עבירות אשר החוק חלק עליהן וכשאלו מתבצעות, המדינה רשאית לחלט נכסים. ישראלי הנחשד בביצוע עבירות הקשורות בסמים, שוחד, מרמה והונאה, גניבה, הברחה, חשבוניות פיקטיביות, הימורים, סחר בנשים, סחר בנשק, זיוף כספים, רשימונים כוזבים, הפרת זכויות יוצרים, עבירות של השמטת הכנסה של סך העולה על 2.5 מיליון ש"ח בארבע שנים או מיליון ש"ח בשנה - רשאית המדינה לפעול לחילוט כלל הנכסים ו/או חשבונות הבנק ו/או כספים אשר נבעו לשיטת המדינה מאותה התנהלות חשודה ובכלל זה רשאית היא לפעול לחילוט נכסים הרשומים על שם בני המשפחה ומקורבים לחשוד ולא רק לחשוד עצמו. כך יוצא שישראלים רבים הנחשדים בביצוע עבירות שכאלה מוצאים את עצמם, ללא כל התראה מוקדמת, כשכל הונם מחולט מה שהלכה למעשה בולם את יכולתם הבסיסית להתקיים ו/או לשלם לעו"ד אשר יפעל בשמם לטובת הוכחת חפותם.
 

כיצד משרדנו יכול לסייע במקרים שכאלו?

משרדנו מורכב מעו"ד ורו"ח יוצאי רשויות מס המתמחים בחוק איסור הלבנת הון, בחילוטים ובשחרור חילוטים. משרדנו יודע להתנהל אל מול הגורמים החוקרים, הגורמים המחלטים ובתי המשפט המוסמכים לטובת שחרור מיידי של חשבונות בנק ונכסים אחרים, אם פרטיים ועם עסקיים. במסגרת זו משרדנו, המתמחה בייצוג חשודים בביצוע עבירות ע"פ חוק איסור הלבנת הון, יודע לפעול הן לטובת שחרור מהיר של כספים מחולטים והן לטובת ליווי של החשוד בשלב החקירה והמשך ליווי משפטי, עד לסיום ההליכים, הכל בהתאם לצרכים המשתנים של המעורבים. משרדנו טיפל ומטפל בכל רגע נתון במספר רב של תיקים פליליים בהם מתעוררת סוגיית חילוט ו/או מצבים בהם יש לשחרר נכסים מחולטים. אנו מודעים למצוקה של החשוד ומשפחתו, למצב הבלתי נסבל בה בן משפחה נעצר, ומייד כל החשבונות, הרכבים וכו' מחולטים והמשפחה למעשה נותרת ללא כל יכולת קיומית בסיסית, על כל הכרוך והמשתמע מכך. משרדנו יודע לפעול כיחידה לוחמת, ללא דיחוי לטובת פניה לגופים המטפלים ו/או לבתי המשפט לטובת שחרור כספים, מה שיאפשר למשפחה ולגורמים הקשורים להתקיים, לקבל ייצוג ראוי ועוד. החילוטים יכול שיהיו על נכסים פרטיים ויכול שיהיו על נכסים עסקיים מה שעלול להביא לידי קריסה של הפעילות העסקית, משכך משרדנו יודע לפעול בבהילות לטובת שחרור חשבונות בנק חלוטים ונכסים אחרים שחולטו.


התקשר אלינו עתה, נפגוש אותך במיידי ונקדם ללא דיחוי את הנדרש, לרבות שחרור חילוטים וליווי משפטי של החשוד בביצוע העבירה, בשאיפה לסיום הפרשה ללא הגשת כתב אישום ו/או להביא לידי זיכוי - כל מקרה, מטבע הדברים, לגופו. התקשר כעת לעו"ד אלי דורון 054-4251054     

תנו לעו"ד מומחים ומנוסים לייצג אתכם נאמנה – בדיסקרטיות מלאה

לייעוץ ראשוני, פרטים נוספים ובכל שאלה פנו אלינו כעת: סניף מרכז 03-6109100סניף חיפה 04-8147500.

הדפסת המאמר

דירוג המאמר

מדורג 5 ע"י 1 גולשים

עשוי לעניין אתכם

נטרול חשיפה פלילית ע"י חוות דעת משפטית

מאת: אלי דורון, עו"ד, ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח); ד"ר שלמה נס, עו"ד (רו"ח); ליאור קרשס, משפטנית

ניסוח הוראות פקודת מס הכנסה וחוקי מס אחרים יכול לעתים להיות מסורבל ומסובך אשר מצריך פרשנות משפטית מקצועית. אי העמידה בהוראות הפקודה וחוקי המס השונים ובדרישות החוק בכל הנוגע לחובת תשלום המס והדיווח עלולה לעתים לחשוף את הנישום לתביעה פלילית מצד רשות המסים ולהעניש אותו במישור הפלילי לרבות באמצעות הטלת עיצום כספי או אפילו מאסר בפועל.

נטרול חשיפה פלילית על ידי חוות דעת משפטית

מאת: אלי דורון, עו"ד, ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח); ד"ר שלמה נס, עו"ד (רו"ח); ליאור קרשס, משפטנית

לא פעם נקבע במסגרת פסיקת בתי המשפט כי הסתמכותו של נישום בתם לב על חוות דעת משפטית של מומחה בתחום המס מהווה עבורו הגנה מפני העמדה לדין הפלילי.

קצין ציות כהגנה למנהלי תאגידים בינלאומיים

מאת: אלי דורון, עו"ד, ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח); ד"ר שלמה נס, עו"ד (רו"ח); ליאור קרשס, משפטנית

מנגנון זה חשוב לעין שעור - היעדרו היה עלול להביא להתרעת יתר בחבות נזיקית ולחשש להקמת חברות חדשות שתפקידן במשק הבין-לאומי וכן המקומי, הוא כאמור, הבסיס העיקרי לפעילות האנושית המודרנית. קראו כאן בהרחבה.

הוסף תגובה

רישום לקבלת ניוזלטר - מבזק מס, הון ועוד

אנא מלאו את פרטיכם