מאת: אלי דורון, עו"ד, ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח); ד"ר שלמה נס, עו"ד (רו"ח)


טיפול משפטי בעבירות מס בחברות במצוקה תזרימית ע"י הבראה ו/או הקפאת הליכים ו/או פירוק, ע"י עו"ד ורו"ח יוצאי רשויות מס


חברות רבות במשק הישראלי נכנסות למצוקה תזרימית כזו או אחרת, המשפיע ישירות על יכולתה לעמוד בהתחייבויות מול רשויות המס וגורמים נוספים ולפעמים – אף מביאה את בעלי העסק, מנהלים ועוד לכדי ביצוע עבירות מס חומרות. לאלה יודעים אנו לעזור.

חברות ועסקים נכנסים למצוקה תזרימית אם כתוצאה ממרכיבים צפויים ואם כתוצאה ממהלכים ואירועים בלתי צפויים שאירעו במהלך ההתנהלות העסקית של החברה והפעילות שלה.
 
לפעמים המצוקה התזרימית מקורה בהתנהלות בלתי רווחית של החברה, לפעמים מקורה בבעיות מול ספקים וגורמים האמורים לשלם לה ונמנעים מלעשות כן , לפעמים מקורה בהוצאה גדולה בלתי צפויה , לפעמים מקורה בסכסוך בין שותפים, לפעמים מקורה בהליכים משפטים שננקטו נגד העסק  והעוד ועוד סיבות העלולות להביא חברה ללחץ תזרימי ו/או לידי קריסה ו/או למצב בו אין באפשרות העסק לעמוד בהתחייבויות התזרימיות שלו כלפי עובדים, ספקים ורשויות .כאן מתחילות הבעיות.
בדר"כ עסק הנתון בקושי תזרימי ינסה בתחילת התהליך להגדיל את מסגרות האשראי שלו מול הבנקים, אח"כ, היה והמסגרת לא מספקות,  ינסה הוא לסחוט כמה שיותר אשראי מהספקים ומצדדים שלישיים, בהמשך ינסה הוא לגייס כספים פרטים והלוואות פרטיות מבני משפחה או צדדים שלישים..
ולבסוף , כך המציאות מלמדת, עלול הוא לנסות ולהימנע מתשלומי מס , מס הכנסה, מע"מ , ניכויי עובדים ו/או להימנע מדיווח על כל ההכנסות ו/או לבצע פעולות אחרות מול הנה"ח של העסק ומול רשויות המס ובכך להימנע מתשלום מס אמת והכול – בניסיון להשאיר את העסק פעיל עם הראש מעל המים.
 
הבעיה היא – שהתנהלות זו חושפת את בעל העסק ו/או המנהלים של החברה לעבירות מס, אם לעבירות של דיווחים כוזים למע"מ, אם עבירות של אי העברת ניכוים ואם עבירות של דיווחים כוזבים ועוד ועוד.
עבירות מס אלה עלולות עד מהירה להתפתח ולהביא לידי חקירה פלילית, מעצרים ופעולות בלתי נעימות בעליל , לרבות הגשת כתבי אישום כנגד בעלים של עסקים שנכנסו למצוקה תזרימית, על כל הכרוך והמשתמע מכך. כאן בדיוק משרדנו ידע ויועד לעזור.
למשרדנו מחלקת מס פלילית המורכבת מעו"ד ורו"ח יוצאי רשויות מס, יוצאי מס הכנסה, יוצאי מע"מ, המתמחים בליווי בעלי עסקים המסתבכים בעבירות מס כתוצאה ממצוקה תזרימית.
 
משרדנו מטפל וטיפל במאות מקרים של בעלי עסקים אשר הסתבכו עם מע"מ ועם מס הכנסה כתוצאה ממצוקה תזרימית, מה שגרם להם לעשות מהלכים שאסור  היה לעשות. אי העברת ניכוים במועד, אי דיווח מלא למע"מ, ניפוח תשומות, הקטנת מע"מ עסקאות, אי דיווח על כל ההכנסות – מקימות עבירות מס המוגדרות כפשע ומשכך, עת מגיע מידע ע"כ לרשויות, מופעלים גופים חקירים מטעם רשויות המס, לרבות מחלקת החקירות של מע"מ ומס הכנסה אשר כל תפקידם הוא לחשוף עבירות מס ולהעמיד לדין את העבריינים. משרדנו מורכב מעו"ד ורו"ח שעובדו בעבר במחלקות אלה ונכון להיום יש לנו את ההתמחות , הידע והניסיון לטפל במשברים שכאלה, אם לפני שנפתחה בחקירה ואם לאחר שנפתחה בחקירה, אם כתוצאה מכך שהחברה נכנסה למצב של חדלות פירעון ואם מטעמים אחרים.

כאמור, למשרדנו מחלקת מס פלילי המתמחה בטיפול בבעלי עסקים הנחשדים בעבירות מס. במקביל למשרדנו מחלקה המתמחה בחדלות פירעון, בייצוג חברות המצויות במצוקה כלכלית, בחברות הזקוקות לתוכניות הבראה, לחברות העומדות בפני קריסה. מחלקה זו בניהולו של השותף ד"ר שלמה נס, עו"ד ורו"ח יודעת ליתן מענה מושלם ללקוחות, לעסקים ולחברות הנתונים במצוקה כלכלית, תזרימית , קיומית כאמור.

מחלקת המס הפלילי של משרדנו ומחלקת חדלות הפרעון יודעת לשלב כוחות הכול לטובת קידם עניינך והוצאתך מהמצב בו הנך נמצא.
אני מזמין אותך לפגישה לא מחייבת לטובת טיפול מידי בעניינך. אל תחכה. תן לנו לעזור לך.
תתקשר עתה לעו"ד אלי דורון - 054-4251054
 
 

תנו לעו"ד מומחים ומנוסים לייצג אתכם נאמנה – בדיסקרטיות מלאה

לייעוץ ראשוני, פרטים נוספים ובכל שאלה פנו אלינו כעת: סניף מרכז 03-6109100סניף חיפה 04-8147500.

הדפסת המאמר

דירוג המאמר

עשוי לעניין אתכם

חשבון הבנק בישראל הוקפא על ידי הבנק בשל איסור הלבנת הון

מאת: אלי דורון, עו"ד, ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח); ד"ר שלמה נס, עו"ד (רו"ח)

ישראלים רבים המנהלים חשבונות בנק בבנקים בישראל על פני שנים, אם לטובת פעילות מסחרית, אם לטובת קבלת רווחים ואם לטובת חיסכון, מוצאים את עצמם לאחרונה בפני מצב בלתי מתקבל על הדעת לפיו, הבנקים מודיעים להם על הקפאת חשבון הבנק שלהם.

תקנות חדשות ייחשפו לרשות המיסים את זהותם של בעלי חשבונות בנק בחו"ל

מאת: אלי דורון, עו"ד; ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח); ד"ר שלמה נס, עו"ד (רו"חׂ); דורון פסי עו"ד

בינואר 2019 נכנסו לתוקף תקנות מס הכנסה (יישום תקן אחיד לדיווח ולבדיקת נאותות של מידע על חשבונות פיננסיים), התשע"ט-2019, המשלימות את הטמעת מערכת חילופי מידע בין מדינות ה- OECD לצורך גביית מס.

הוסף תגובה

רישום לקבלת ניוזלטר - מבזק מס, הון ועוד

אנא מלאו את פרטיכם