מאת: אלי דורון, עו"ד, ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח); ד"ר שלמה נס, עו"ד (רו"ח)


עבירות מס פליליות על פי פקודת מס הכנסה, חוק מע"מ ו/או חוק לאיסור הלבנת הון

לא אחת מוצא עצמו ישראלי, פרטי או איש עסקים, מוזמן לחקירה בחשד לביצוע עבירת מס - בחלק מהמקרים, הפנייה היא צפויה ובחלק מהמקרים, נופלת על המוזמן "כרעם ביום בהיר", לפעמים מקורה בחשד לביצוע עבירות של דיווחים כוזבים ועבירות אחרות המוגדרות כפשע ולפעמים מקורה בביצוע עבירות טכניות של אי העברת מס כראוי.
 
לפעמים האזרח מקבל שיחת טלפון מחוקר מס המזמנו לחקירה מעכשיו לעכשיו ובחלק אחר של המקרים, מחלקת החקירות מגיעה לחיפוש בבית ו/או בעסק האזרח, מבצעת חיפושים, לוקחת מחשבים ודורשת מהנחקר להתלוות אליה לחקירה. לפעמים שלב זה מסתיים בחקירה ובשחרור הנחקר לביתו ובחלק אחר של המקרים, מבקשת הרשות החוקרת לעצור את הנחקר - הכל פונקציה של סוג העבירה, מידת שיתוף הפעולה, גובה המחדל, חשש לשיבוש ראיות, מעורבים נוספים ועוד.
 
שלב זה בו נעצר האדם הוא קריטי - אסור לחכות!
החשוד זכאי לדרוש מהחוקר לפגוש במיידי עורך דין בטרם ימסור גרסה. עליו לעמוד על זכותו זו ולאפשר לנו המומחים בתחום, עו"ד מומחים במס פלילי, להגיע אליו, להסביר לו את מצבו ולבסס עימו בו במקום אסטרטגיה ודרך פעולה. לפעמים נכון לשמור על זכות השתיקה, לפעמים נכון לשתף פעולה באופן מלא, לפעמים באופן חלקי, לפעמים חשוב כבר בשלב הזה להדגיש מרכיבים מסוימים ועוד - כך שחובה לפגוש עו"ד מומחה בדיני מס פלילי במיידי.
 
נוסיף כי בחלק גדול של המקרים בהם אכן בוצעה עבירת מס, מקורה בקושי תזרימי של העסק, בחדלות פירעון ו/או במרכיב כלכלי אחר אשר הביא את הבעלים שלא לדווח למע"מ במועד ו/או שלא להעביר ניכויי מס במקור בגין עובדים ו/או להגיש דיווחים לא מלאים ו/או כוזבים לרשויות המס ועוד פעולות כאלה או אחרות שמקורן בקושי כלכלי, חדלות פירעון, ניסיון להבריא את העסק וכו'. לפעמים, המחדלים והעבירות המיוחסות הן אחרות ומבוססות על העלמה של הכנסות ו/או אי דיווח. בכל אותם המקרים מתגבש אצל רשות המס "מחדל", סך מס שלגישת המדינה נגרע מקופתה, סך שהיה ויוסדר או היה וניתן יהיה להגיע להבנה בגינו, מצבו של הנחקר יוטב משמעותית בהשוואה למצב בו המחדל הנטען לא הוסר.
 

כיצד אנחנו יכולים לסייע במקרים שכאלו?

כאן בדיוק משרדנו יכול לעזור לכם ולכן חשוב שתפנו אלינו במיידי. במשרדנו שורה של מומחים היודעים בדיוק לטפל בבעיות מסוג זה הן במישור המס הפלילי והן במישור הכלכלי במטרה לסייע בהבראה ושיקום העסק, ככל שניתן ו/או בנקיטה בפעולות העשויות לאפשר לנו, אם אכן יש הצדקה לכך, להסיר את המחדל, באופן מלא או חלקי.
 
במשרדנו מחלקה המתמחה בדיני מס פלילי - מחלקה זו מורכבת מעורכי דין מנוסים דוגמת עו"ד ורו"ח ירון טיקוצקי וכן עו"ד אלי דורון אשר בעברם עבדו במשרד המשפטים וייצגו את רשויות המס, את חקירות מס הכנסה וגורמים רבים נוספים. מחלקה זו יודעת לפעול במיידי לטובת התמודדות עם חקירות מס הכנסה ו/או חקירות מע"מ, עם מעצרים עקב חשד לעבירות מס ועוד. אנו יודעים לנקוט בכל הפעולות הנדרשות על פי דין לטובת צמצום הנזק, בשאיפה להביא לידי סיום הפרשה מבלי שיוגש כתב אישום ובנסיבות בהן מוגש, נדע כיצד להתמודד עמו לטובת צמצום הנזק ואם ניתן, אף לפעול לזיכוי.
 
בנוסף, למשרדנו מחלקת חדלות פירעון, הבראת חברות ומחלקה כלכלית, המנוהלת על ידי עו"ד ורו"ח ד"ר שלמה נס, אשר לה היכולת לנתח את המצב, להראות את הקשר בין המצוקה הכלכלית לבין העבירות, להכין חוות דעת כלכליות תומכות ולסייע, אם נדרש, בהבראת העסק והבאתו למצב בו הוא מסוגל להחזיר את מלוא ו/או חלק מחובותיו לרשויות המס, היה ויש כאלה. יודגש כי החזרת החוב לרשות המס, היה ואכן יש חוב עקב העבירות המיוחסות, מאפשרת הקלה מהותית בכל הקשור לסנקציות הפליליות העלולות להיגרם כתוצאה מהעבירות שבוצעו. הסדרת חוב יכולה לא אחת להביא לידי סיום תיקי מס גדולים ללא הגשת כתב אישום או הטלת מאסר בפועל בעוד שאי הסדרת החוב – עלולה להביא לידי החמרה, היה ואכן יש ראיות סופיות המצדיקות הרשעה. השילוב בין מחלקת המס הפלילי עם מחלקת הבראת החברות וחדלות הפירעון של משרדנו, מאפשרת לנו לעזור לך בעל העסק, לפתור את הבעיה הפלילית שהתעוררה מול רשות המס במינימום נזק. מומחי המס הפלילי, דוגמת עו"ד ורו"ח ירון טיקוצקי, ביחד עם מומחי ההבראה בראשות עו"ד ורו"ח ד"ר שלמה נס, יוכלו להביאך לידי הסרת המחדלים הנטענים ו/או הקטנתם, מה שיסלול את הדרך עבור מומחי משרדנו להסדר אופטימלי עבורך. 
 
התקשר אלינו עתה - נקיים במיידי פגישה לא מחייבת ונעשה הנדרש לטובת נטרול החשיפה הפלילית האמורה!   

תנו לעו"ד מומחים ומנוסים לייצג אתכם נאמנה – בדיסקרטיות מלאה

לייעוץ ראשוני, פרטים נוספים ובכל שאלה פנו אלינו כעת: סניף מרכז 03-6109100סניף חיפה 04-8147500.

הדפסת המאמר

דירוג המאמר

מדורג 5 ע"י 2 גולשים

עשוי לעניין אתכם

מאסר וקנס לנאשם שלא דיווח על הכנסות בחשבון בנק בחו"ל

מאת: אלי דורון, עו"ד, ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח); ד"ר שלמה נס, עו"ד (רו"ח); סטס קפיליוביץ, משפטן

ביום 9.7.2019 גזר בית המשפט השלום בתל אביב את דינו של נאשם שהורשע על יסוד הודאתו בעבירות של התחמקות מדיווח ותשלום מס מהכנסות בחשבון בנק בחו"ל בין השנים 2006-2013 (ת"פ 4097-11-18 מדינת ישראל נ' קומי).

חילוט נכסים ע"פ חוק איסור הלבנת הון

מאת: אלי דורון, עו"ד, ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח); ד"ר שלמה נס, עו"ד (רו"ח)

משרדנו יודע להתנהל אל מול הגורמים החוקרים, הגורמים המחלטים ובתי המשפט המוסמכים לטובת שחרור מיידי של חשבונות בנק ונכסים אחרים, אם פרטיים ועם עסקיים - קראו כאן בהרחבה.

סיוע לבעלי חשבון בנק מוקפא בישראל

מאת: אלי דורון, עו"ד, ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח); ד"ר שלמה נס, עו"ד (רו"ח)

המערכת הבנקאית, עקב רגולציה ואחריות המוטלת עליה על ידי בנק ישראל ורשויות אכיפת החוק, כמו גם אמנות והסכמים בין-לאומיים, החלה במסע לאיתור חשבונות בנק של ישראליים הנחשדים כחשבונות בהם מוחזק כסף "שחור" ו/או כסף אשר לא דווח לרשויות המס בישראל.

הוסף תגובה

רישום לקבלת ניוזלטר - מבזק מס, הון ועוד

אנא מלאו את פרטיכם