מאת:

עבירות מס פליליות על פי פקודת מס הכנסה, חוק מע"מ ו/או חוק לאיסור הלבנת הון

לא אחת מוצא עצמו ישראלי, פרטי או איש עסקים, מוזמן לחקירה בחשד לביצוע עבירת מס - בחלק מהמקרים, הפנייה היא צפויה ובחלק מהמקרים, נופלת על המוזמן "כרעם ביום בהיר", לפעמים מקורה בחשד לביצוע עבירות של דיווחים כוזבים ועבירות אחרות המוגדרות כפשע ולפעמים מקורה בביצוע עבירות טכניות של אי העברת מס כראוי.
 
לפעמים האזרח מקבל שיחת טלפון מחוקר מס המזמנו לחקירה מעכשיו לעכשיו ובחלק אחר של המקרים, מחלקת החקירות מגיעה לחיפוש בבית ו/או בעסק האזרח, מבצעת חיפושים, לוקחת מחשבים ודורשת מהנחקר להתלוות אליה לחקירה. לפעמים שלב זה מסתיים בחקירה ובשחרור הנחקר לביתו ובחלק אחר של המקרים, מבקשת הרשות החוקרת לעצור את הנחקר - הכל פונקציה של סוג העבירה, מידת שיתוף הפעולה, גובה המחדל, חשש לשיבוש ראיות, מעורבים נוספים ועוד.
 
שלב זה בו נעצר האדם הוא קריטי - אסור לחכות!
החשוד זכאי לדרוש מהחוקר לפגוש במיידי עורך דין בטרם ימסור גרסה. עליו לעמוד על זכותו זו ולאפשר לנו המומחים בתחום, עו"ד מומחים במס פלילי, להגיע אליו, להסביר לו את מצבו ולבסס עימו בו במקום אסטרטגיה ודרך פעולה. לפעמים נכון לשמור על זכות השתיקה, לפעמים נכון לשתף פעולה באופן מלא, לפעמים באופן חלקי, לפעמים חשוב כבר בשלב הזה להדגיש מרכיבים מסוימים ועוד - כך שחובה לפגוש עו"ד מומחה בדיני מס פלילי במיידי.
 
נוסיף כי בחלק גדול של המקרים בהם אכן בוצעה עבירת מס, מקורה בקושי תזרימי של העסק, בחדלות פירעון ו/או במרכיב כלכלי אחר אשר הביא את הבעלים שלא לדווח למע"מ במועד ו/או שלא להעביר ניכויי מס במקור בגין עובדים ו/או להגיש דיווחים לא מלאים ו/או כוזבים לרשויות המס ועוד פעולות כאלה או אחרות שמקורן בקושי כלכלי, חדלות פירעון, ניסיון להבריא את העסק וכו'. לפעמים, המחדלים והעבירות המיוחסות הן אחרות ומבוססות על העלמה של הכנסות ו/או אי דיווח. בכל אותם המקרים מתגבש אצל רשות המס "מחדל", סך מס שלגישת המדינה נגרע מקופתה, סך שהיה ויוסדר או היה וניתן יהיה להגיע להבנה בגינו, מצבו של הנחקר יוטב משמעותית בהשוואה למצב בו המחדל הנטען לא הוסר.
 

כיצד אנחנו יכולים לסייע במקרים שכאלו?

כאן בדיוק משרדנו יכול לעזור לכם ולכן חשוב שתפנו אלינו במיידי. במשרדנו שורה של מומחים היודעים בדיוק לטפל בבעיות מסוג זה הן במישור המס הפלילי והן במישור הכלכלי במטרה לסייע בהבראה ושיקום העסק, ככל שניתן ו/או בנקיטה בפעולות העשויות לאפשר לנו, אם אכן יש הצדקה לכך, להסיר את המחדל, באופן מלא או חלקי.
 
במשרדנו מחלקה המתמחה בדיני מס פלילי - מחלקה זו מורכבת מעורכי דין מנוסים דוגמת עו"ד ורו"ח ירון טיקוצקי וכן עו"ד אלי דורון אשר בעברם עבדו במשרד המשפטים וייצגו את רשויות המס, את חקירות מס הכנסה וגורמים רבים נוספים. מחלקה זו יודעת לפעול במיידי לטובת התמודדות עם חקירות מס הכנסה ו/או חקירות מע"מ, עם מעצרים עקב חשד לעבירות מס ועוד. אנו יודעים לנקוט בכל הפעולות הנדרשות על פי דין לטובת צמצום הנזק, בשאיפה להביא לידי סיום הפרשה מבלי שיוגש כתב אישום ובנסיבות בהן מוגש, נדע כיצד להתמודד עמו לטובת צמצום הנזק ואם ניתן, אף לפעול לזיכוי.
 
בנוסף, למשרדנו מחלקת חדלות פירעון, הבראת חברות ומחלקה כלכלית, המנוהלת על ידי עו"ד ורו"ח ד"ר שלמה נס, אשר לה היכולת לנתח את המצב, להראות את הקשר בין המצוקה הכלכלית לבין העבירות, להכין חוות דעת כלכליות תומכות ולסייע, אם נדרש, בהבראת העסק והבאתו למצב בו הוא מסוגל להחזיר את מלוא ו/או חלק מחובותיו לרשויות המס, היה ויש כאלה. יודגש כי החזרת החוב לרשות המס, היה ואכן יש חוב עקב העבירות המיוחסות, מאפשרת הקלה מהותית בכל הקשור לסנקציות הפליליות העלולות להיגרם כתוצאה מהעבירות שבוצעו. הסדרת חוב יכולה לא אחת להביא לידי סיום תיקי מס גדולים ללא הגשת כתב אישום או הטלת מאסר בפועל בעוד שאי הסדרת החוב – עלולה להביא לידי החמרה, היה ואכן יש ראיות סופיות המצדיקות הרשעה. השילוב בין מחלקת המס הפלילי עם מחלקת הבראת החברות וחדלות הפירעון של משרדנו, מאפשרת לנו לעזור לך בעל העסק, לפתור את הבעיה הפלילית שהתעוררה מול רשות המס במינימום נזק. מומחי המס הפלילי, דוגמת עו"ד ורו"ח ירון טיקוצקי, ביחד עם מומחי ההבראה בראשות עו"ד ורו"ח ד"ר שלמה נס, יוכלו להביאך לידי הסרת המחדלים הנטענים ו/או הקטנתם, מה שיסלול את הדרך עבור מומחי משרדנו להסדר אופטימלי עבורך. 
 
התקשר אלינו עתה - נקיים במיידי פגישה לא מחייבת ונעשה הנדרש לטובת נטרול החשיפה הפלילית האמורה!   

אנו עומדים לרשותך בכל שאלה: סניף מרכז 03-6109100, סניף חיפה 04-8147500, נייד: 054-4251054

לפגישה אישית
חייגו 03-6109100

או השלימו את הפרטים הבאים

הדפסת המאמר

דירוג המאמר

 

5 ע"י 2 גולשים

עשוי לעניין אתכם

הסדרת ארנק דיגיטלי שחור - גילוי מרצון 2024

מאת: אלי דורון, עו"ד

חזרתו של נוהל גילוי מרצון 2024

מאת: אלי דורון, עו"ד

חזרתו של נוהל גילוי מרצון - צעד מתבקש למילוי הקופה המתרוקנת. לאחרונה פורסם כי רשות המס החליטה להפעיל מחדש את נוהל "גילוי מרצון" שמאפשר לנישומים תושבי ישראל לפנות מיוזמתם לרשות המסים ולדווח על הכנסותיהם שטרם הוצהרו תוך קבלת חסינות מפני העמדה לדין.

חשבוניות פיקטיביות וסנקציה של כפל מס

מאת: אלי דורון, עו"ד

לאחרונה ניתן בבית המשפט המחוזי לוד-מרכז פס"ד נוסף בהמשך ישיר למלחמה של רשויות המס בחשבוניות פיקטיביות. בפסק הדין דחה בית המשפט את ערעורו של בעל המניות בחברה וקבע, כי בפסיקה הוצבה דרישה מהותית כי חשבונית מס תשקף עסקה אמיתית שהתרחשה ואת הצדדים האמיתיים לעסקה.

הוסף תגובה

זקוקים לעורך דין?

חייגו: 03-6109100 או השאירו פרטים
אני מאשר/ת בזאת לדורון, טיקוצקי, קנטור, גוטמן, נס, עמית גרוס ושות' לשלוח לי ניוזלטרים/דיוור של מאמרים, מידע, חידושים, עדכונים מקצועיים והודעות, במייל ו/או בהודעה לנייד. הרשמה לקבלת הדיוור כאמור תאפשר קבלת דיוור שבועי ללא תשלום. ניתן בכל עת לבטל את ההרשמה לקבלת הדיוור ע"י לחיצה על מקש "הסרה" בכל דיוור שיישלח.