רכישה והשקעה בנדלן בארה"ב ע"י אזרח ישראלי

בכל שנה, אלפי אנשים מרחבי העולם מבקשים להשקיע בנדל"ן בארצות הברית, שכן קיים פוטנציאל עסקי-כלכלי אדיר בתחום זה. על אף הפוטנציאל הרב לכאורה לתושבי חוץ זרים (שאינם תושבי ארה"ב), ועל מנת לנצל פוטנציאל זה, נדרש לערוך בדיקות נאותות טרם חתימה על הסכמים וכן קבלת ליווי וייעוץ של גוף מוסמך ומתמחה בתחום.
 
האם אני כאזרח ותושב מדינת ישראל יכול לרכוש נדל"ן בארה"ב?
לא רק שישראלים יכולים לרכוש נדל"ן בארצות הברית, הלכה למעשה, אלפים עושים זאת מדי שנה. תודות לכלכלה בריאה ושוק נדל"ן איתן, ישראלים רבים רואים הזדמנות עסקית כדאית בהשקעה בנדל"ן מעבר לים ולא רק הישראלים. לפי נתוני השוק של איגוד המתווכים הלאומי, בשנת 2016 משקיעים זרים רכשו נכסי מגורים בשווי 153 מיליארד דולר, סכום השווה לעשירית מכלל המכירות בענף זה. נתון זה מלמד על גידול בצמיחה של 8% לעומת שנת 2015. בזמן שקיים דחף לרכוש נדל"ן בארה"ב, עיסוק בעסקאות אלו מצריך רמה גבוהה של מקצועיות ומיומנות. דבר זה נכון במיוחד למשקיעים זרים שאינם בקיאים בפרטים השונים אותם יש לשקול טרם הרכישה.
 
חלק מן השיקולים שיש לשקול טרם רכישת נדל"ן בארה"ב:
 1. סוג הנכס שמבקשים לרכוש או להשקיע בו (לדוגמא בית פרטי, יחידת דיור וכו').
 2. למי יושכר וכיצד יתוחזק הנכס? (לדוגמא אדם פרטי, מספר בני אדם בית עסק זר או מקומי וכו').
 3. האם רוכשים או ממנים נכס? מימון נכס אפשרי למשקיעים זרים מתאימים.
 4. השלכות מיסוי - משקיעים זרים אינם נדרשים לגור בארה"ב ועל כן, במטרה להחזיק בנכסי מקרקעין, יש צורך לקבל מרשויות המס מספר מזהה אישי.
  לנושא זה השלכות שעל המשקיע לקחת בחשבון כחלק מכדאיות העסקה. כך למשל, בהתאם לחוק Foreign Investment in Real Property Tax Act of 1980, רשויות המס מוסמכות לנכות מס במקור ממשקיעים הזרים במקרה של מכירה, מתנה, החלפה, העברה או פירוק של הנכס.
 5. עריכת בדיקות נאותות של הנכס ושל המוכר. ישנה חשיבות רבה לעריכת הבדיקות נאותות על ידי גורם מוסמך ומקצועי בתחום.
  בנוסף, יש צורך להקפיד ולבדוק במידה ומדובר במוכר הנכס שהוא קבלן והנכס בשלבי בנייה.
 6. על עסקאות נדל"ן חלים חוקים מקומיים ומשתנים ממדינה למדינה בהתאם למיקום הנכס.
  כך למשל, בחלק מהמדינות, בעסקאות נדל"ן על ידי תושבים זרים נדרש גורם מייצג כגון, סוכן או עורך דין נדל"ן או שניהם גם יחד.
לפירמת משרדנו דורון, טיקוצקי, קנטור, גוטמן ועמית גרוס ושות' עורכי דין מוסמכים ומוכרים בארה"ב אשר יוכלו לסייע ולייעץ בנושא רכישה והשקעה בנדל"ן.

אנו עומדים לרשותך בכל שאלה: סניף מרכז 03-6109100, סניף חיפה 04-8147500, נייד: 054-4251054

לפגישה אישית
חייגו 03-6109100

או השלימו את הפרטים הבאים

מידע מקצועי

ייצוג דיירים בהתחדשות עירונית

במאמר זה נסקור את החשיבות בבחירת עו"ד בעל ידע וניסיון בתהליך התחדשות עירונית, נבחן את אבני הדרך ואת מקומו של עו"ד בכל אחת מנקודות זמן אלו.

הוצאות פיתוח מגרש אינן מהוות חלק ממחיר המקרקעין לצורך חישוב מס רכישה

בית המשפט העליון דן בשני ערעורים שבמרכזם השאלה האם בעת רכישת מקרקעין שלא עברו פיתוח, תוך התחייבות לשאת בהוצאת הפיתוח של המגרש, יש לראות בסכום שאותו מתחייב לשלם הרוכש עבור פיתוח המגרש כחלק ממחיר המקרקעין המחויב במס רכישה או שמא יש לראות את ההתחייבות לשאת בהוצאות הפיתוח כהתחייבות נפרדת מההתחייבות לרכישת המקרקעין שאין לשלם עליה מס רכישה.

חברה קבלנית או איגוד מקרקעין ?

ביהמ"ש קבע, כי חברה שחתמה על הסכם לביצוע פרויקט תמ"א 38, אך בפועל לא פעלה באופן שוטף ורציף לביצוע הפרויקט, כך שבפועל כל מה שהיה בידי החברה הוא בגדר זכות במקרקעין, תסווג כאיגוד מקרקעין. כפועל יוצא מכך נקבע כי מכירת מניותיה של חברה כזאת - תהיה בגדר פעולה באיגוד מקרקעין ותחויב במס רכישה כדין.

העברת נכס מקרקעין לנאמנות

החל בשלב בו נוצרת הנאמנות, ולאור השוני וחוסר הבהירות בין הוראות הדין לעמדת רשות המיסים בעניין, מתעוררות שאלות רבות אשר יש לתת עליהן את הדעת - לדוגמא, האם יצירת הנאמנות מהווה אירוע מס? בהנחה שכן, האם אירוע שכזה יהיה חייב במס או שמא פטור?

רכישת דירה בזמן קורונה

נגיף הקורונה (COVID-19) הגיח אל עולמנו בתחילת שנת 2020 והביא עמו סט של כללים חדשים בעולם כולו ובעולם הנדל"ן בפרט - מדריך זה, מטרתו להתוות את עשרת הדיברות למעוניין ברכישת דירה בתקופת משבר הקורונה.

רכישת / מכירת דירה בימי הקורונה

משרדנו יודע להיכנס במהירות לפרטי העסקה, לבצע את כלל הבדיקות הנדרשות לטובת הבטחת השלמת עסקה ברורה חלקה ונקייה ובנוסף לייעץ לך, הרוכש או המוכר, בכל הקשור לשיקולי המס.

השקעות נדל"ן בווינה

משרדנו יידע לתת לכבודכם את הליווי המשפטי המתחייב ברכישת נכס בווינה וכן לסייע מול גורמים רלוונטיים עבורכם לרכישת נכסים מגוונים כגון דירות ליחידים (קטנות וגדולות), מקבצי דירות, בנייני שירות שלמים, מלונות להשקעה, משרדים, מסעדות, דירות אלט-בלו והכל בהתאם לתקציב ומטרות הרכישה.

רישום בית משותף

הליך רישום הבית המשותף הינו הליך ארוך הדורש הבנה בתחום המקרקעין ועשוי להיות כרוך בקשיים, אך בהחלט כדאי וחשוב לבצעו בשל ההשלכות החשובות והישירות בהעדר רישום, ויש לזכור כי לא כל עורך דין העוסק בתחום המקרקעין הינו בעל הידע לגבי הליך הרישום עצמו.

עסקת דירה משומשת

למחלקת הנדל"ן של משרדנו ניסיון בן עשרות שנים בכל הקשור בייצוג רוכשי דירות ומוכרי דירות, אם חדשות ואם משומשות – מגורם פרטי.

רישום בית משותף בהליך יעיל ובזמן קצר

ישנם יתרונות רבים לרישום בית, ככל שיהיה, כבית משותף - במאמר זה נמנה את היתרונות האמורים ואף נבהיר את חשיבות הכנת המסמכים הרלוונטיים כדי למנוע תסבוכות ומסכת עינויים מיותרת.

זקוקים לעורך דין?

חייגו: 03-6109100 או השאירו פרטים
אני מאשר/ת בזאת לדורון, טיקוצקי, קנטור, גוטמן, נס, עמית גרוס ושות' לשלוח לי ניוזלטרים/דיוור של מאמרים, מידע, חידושים, עדכונים מקצועיים והודעות, במייל ו/או בהודעה לנייד. הרשמה לקבלת הדיוור כאמור תאפשר קבלת דיוור שבועי ללא תשלום. ניתן בכל עת לבטל את ההרשמה לקבלת הדיוור ע"י לחיצה על מקש "הסרה" בכל דיוור שיישלח.