רכישה והשקעה בנדלן בארה"ב ע"י אזרח ישראלי

בכל שנה, אלפי אנשים מרחבי העולם מבקשים להשקיע בנדל"ן בארצות הברית, שכן קיים פוטנציאל עסקי-כלכלי אדיר בתחום זה. על אף הפוטנציאל הרב לכאורה לתושבי חוץ זרים (שאינם תושבי ארה"ב), ועל מנת לנצל פוטנציאל זה, נדרש לערוך בדיקות נאותות טרם חתימה על הסכמים וכן קבלת ליווי וייעוץ של גוף מוסמך ומתמחה בתחום.
 
האם אני כאזרח ותושב מדינת ישראל יכול לרכוש נדל"ן בארה"ב?
לא רק שישראלים יכולים לרכוש נדל"ן בארצות הברית, הלכה למעשה, אלפים עושים זאת מדי שנה. תודות לכלכלה בריאה ושוק נדל"ן איתן, ישראלים רבים רואים הזדמנות עסקית כדאית בהשקעה בנדל"ן מעבר לים ולא רק הישראלים. לפי נתוני השוק של איגוד המתווכים הלאומי, בשנת 2016 משקיעים זרים רכשו נכסי מגורים בשווי 153 מיליארד דולר, סכום השווה לעשירית מכלל המכירות בענף זה. נתון זה מלמד על גידול בצמיחה של 8% לעומת שנת 2015. בזמן שקיים דחף לרכוש נדל"ן בארה"ב, עיסוק בעסקאות אלו מצריך רמה גבוהה של מקצועיות ומיומנות. דבר זה נכון במיוחד למשקיעים זרים שאינם בקיאים בפרטים השונים אותם יש לשקול טרם הרכישה.
 
חלק מן השיקולים שיש לשקול טרם רכישת נדל"ן בארה"ב:
 1. סוג הנכס שמבקשים לרכוש או להשקיע בו (לדוגמא בית פרטי, יחידת דיור וכו').
 2. למי יושכר וכיצד יתוחזק הנכס? (לדוגמא אדם פרטי, מספר בני אדם בית עסק זר או מקומי וכו').
 3. האם רוכשים או ממנים נכס? מימון נכס אפשרי למשקיעים זרים מתאימים.
 4. השלכות מיסוי - משקיעים זרים אינם נדרשים לגור בארה"ב ועל כן, במטרה להחזיק בנכסי מקרקעין, יש צורך לקבל מרשויות המס מספר מזהה אישי.
  לנושא זה השלכות שעל המשקיע לקחת בחשבון כחלק מכדאיות העסקה. כך למשל, בהתאם לחוק Foreign Investment in Real Property Tax Act of 1980, רשויות המס מוסמכות לנכות מס במקור ממשקיעים הזרים במקרה של מכירה, מתנה, החלפה, העברה או פירוק של הנכס.
 5. עריכת בדיקות נאותות של הנכס ושל המוכר. ישנה חשיבות רבה לעריכת הבדיקות נאותות על ידי גורם מוסמך ומקצועי בתחום.
  בנוסף, יש צורך להקפיד ולבדוק במידה ומדובר במוכר הנכס שהוא קבלן והנכס בשלבי בנייה.
 6. על עסקאות נדל"ן חלים חוקים מקומיים ומשתנים ממדינה למדינה בהתאם למיקום הנכס.
  כך למשל, בחלק מהמדינות, בעסקאות נדל"ן על ידי תושבים זרים נדרש גורם מייצג כגון, סוכן או עורך דין נדל"ן או שניהם גם יחד.
לפירמת משרדנו דורון, טיקוצקי, קנטור, גוטמן ועמית גרוס ושות' עורכי דין מוסמכים ומוכרים בארה"ב אשר יוכלו לסייע ולייעץ בנושא רכישה והשקעה בנדל"ן.

תנו לעו"ד מומחים ומנוסים לייצג אתכם נאמנה – בדיסקרטיות מלאה

לייעוץ ראשוני, פרטים נוספים ובכל שאלה פנו אלינו כעת: סניף מרכז 03-6109100סניף חיפה 04-8147500, נייד: 054-4251054.

זקוקים לעורך דין?

חייגו: 03-6109100 או השאירו פרטים

מידע מקצועי

העברת נכס מקרקעין לנאמנות

החל בשלב בו נוצרת הנאמנות, ולאור השוני וחוסר הבהירות בין הוראות הדין לעמדת רשות המיסים בעניין, מתעוררות שאלות רבות אשר יש לתת עליהן את הדעת - לדוגמא, האם יצירת הנאמנות מהווה אירוע מס? בהנחה שכן, האם אירוע שכזה יהיה חייב במס או שמא פטור?

רכישת דירה בזמן קורונה

נגיף הקורונה (COVID-19) הגיח אל עולמנו בתחילת שנת 2020 והביא עמו סט של כללים חדשים בעולם כולו ובעולם הנדל"ן בפרט - מדריך זה, מטרתו להתוות את עשרת הדיברות למעוניין ברכישת דירה בתקופת משבר הקורונה.

רכישת / מכירת דירה בימי הקורונה

משרדנו יודע להיכנס במהירות לפרטי העסקה, לבצע את כלל הבדיקות הנדרשות לטובת הבטחת השלמת עסקה ברורה חלקה ונקייה ובנוסף לייעץ לך, הרוכש או המוכר, בכל הקשור לשיקולי המס.

השקעות נדל"ן בווינה

משרדנו יידע לתת לכבודכם את הליווי המשפטי המתחייב ברכישת נכס בווינה וכן לסייע מול גורמים רלוונטיים עבורכם לרכישת נכסים מגוונים כגון דירות ליחידים (קטנות וגדולות), מקבצי דירות, בנייני שירות שלמים, מלונות להשקעה, משרדים, מסעדות, דירות אלט-בלו והכל בהתאם לתקציב ומטרות הרכישה.

רישום בית משותף

הליך רישום הבית המשותף הינו הליך ארוך הדורש הבנה בתחום המקרקעין ועשוי להיות כרוך בקשיים, אך בהחלט כדאי וחשוב לבצעו בשל ההשלכות החשובות והישירות בהעדר רישום, ויש לזכור כי לא כל עורך דין העוסק בתחום המקרקעין הינו בעל הידע לגבי הליך הרישום עצמו.

עסקת דירה משומשת

למחלקת הנדל"ן של משרדנו ניסיון בן עשרות שנים בכל הקשור בייצוג רוכשי דירות ומוכרי דירות, אם חדשות ואם משומשות – מגורם פרטי.

רישום בית משותף בהליך יעיל ובזמן קצר

ישנם יתרונות רבים לרישום בית, ככל שיהיה, כבית משותף - במאמר זה נמנה את היתרונות האמורים ואף נבהיר את חשיבות הכנת המסמכים הרלוונטיים כדי למנוע תסבוכות ומסכת עינויים מיותרת.

עריכת הסכם שכירות לדירת מגורים

משרדנו מתמחה בייצוג וליווי משפטי למשכירים ו/או שוכרים עבור עריכת הסכם שכירות של דירת מגורים - אנו נערוך עבורך הסכם שכירות חכם שיהיה הוגן וחוקי לכל המעורבים.

היתר בנייה במושב

לאחרונה טיפל משרדנו בערעור לבית המשפט העליון בנוגע להחלטתה של רשות מקרקעי ישראל שלא לחתום על בקשה להיתר בניה שאותה הגישו זוג חברי מושב. סירובה של רמ"י לחתום נבע כתוצאה מכך שהאגודה השיתופית שבה מאוגדים חברי המושב, התנגדה למתן היתר.

רכישת דירה מקבלן - ערבות חוק מכר

ערבות חוק מכר היא הכלי המרכזי לשמירת זכויותיהם של הרוכשים. מדובר בערבות בנקאית אשר ניתנת מטעם הבנק של היזם/קבלן לרוכש הדירה, במה שאמור להוות מעין "ביטוח" לכסף שהרוכש משלם בגין הדירה אותה רכש - קראו כאן עוד בנושא.

זקוקים לעורך דין?

חייגו: 03-6109100 או השאירו פרטים