מאת:

ייצוג ברכישת או במכירת דירה משומשת או מקבלן
 
למחלקת הנדל"ן של משרדנו ניסיון בן עשרות שנים בכל הקשור בייצוג רוכשי דירות ומוכרי דירות, אם חדשות ואם משומשות – מגורם פרטי.
ברוב המקרים מדובר בעסקה מהותית ביותר עבור הלקוח, אולי העסקה הגדולה בחייו, כך שברור לנו כי זו העסקה חייבת להתבצע בצורה חלקה, מקצועית ונטולת כל טעויות. על המוכר לקבל תמורה מלאה ועל הקונה לקבל חזקה בדירה וזכויות נקיות בטאבו. ברור כי כל טעות באופן עריכת העסקה ו/או באופן עריכת הבדיקות שיש לבצע בטרם תצא העסקה אל הפועל, עלולה להביא לידי נזק כלכלי בלתי הפיך, כזה שלרוכש או למוכר , תלוי במקרה, יהיה מאוד קשה, עד בלתי אפשרי, להתגבר עליו. טיפול משפטי זה כרוך הן בבדיקה מעמיקה ויסודית של הזכויות בדירה והן בניהול מגעים ועריכת הסכם כזה, אשר יבטיח כי הזכויות בדירה ירשמו על שם הרוכש כנגד תשלום מלא וכי למוכר לא תהא כל אפשרות להימנע מרישום הזכויות ולקונה לא תהא כל אפשרות לקבל את הזכויות אלא כנגד תשלום בפועל ע"פ ההסכם. נוסיף, כי לכל עסקת נדל"ן השלכות מס וזאת מעבר להשלכות הקנייניות ולמשרדנו, המורכב מעורכי דין המתמחים בתחום הנדלן שבעבר ייצגו את רשויות המס, לרבות את רשויות מס שבח, הידע והניסיון במתן מענה משפטי הלקוח בחשבון גם את שיקולי המס.

יוצא כי טיפול בעסקאות מסוג זה, קטנות כגדולות, רחוק מלהיות פשוטות. האחריות היא גדולה והבדיקות הנדרשות הן קריטיות. משרדנו כבר השלים אלפי עסקאות מסוג זה בהצלחה - תן לנו לשמור עליך ולהוציא את העסקה עבורך אל הפועל! צור קשר עוד היום לייעוץ משפטי מלא בנושא: 054-4251054

אנו עומדים לרשותך בכל שאלה: סניף מרכז 03-6109100, סניף חיפה 04-8147500, נייד: 054-4251054

לפגישה אישית
חייגו 03-6109100

או השלימו את הפרטים הבאים

הדפסת המאמר

דירוג המאמר

 

5 ע"י 1 גולשים

עשוי לעניין אתכם

ייצוג דיירים בהתחדשות עירונית

מאת: ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח)

במאמר זה נסקור את החשיבות בבחירת עו"ד בעל ידע וניסיון בתהליך התחדשות עירונית, נבחן את אבני הדרך ואת מקומו של עו"ד בכל אחת מנקודות זמן אלו.

הוצאות פיתוח מגרש אינן מהוות חלק ממחיר המקרקעין לצורך חישוב מס רכישה

מאת: אלי דורון, עו"ד, ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח); ד"ר שלמה נס, עו"ד (רו"ח); יגאל רוזנברג, עו"ד

בית המשפט העליון דן בשני ערעורים שבמרכזם השאלה האם בעת רכישת מקרקעין שלא עברו פיתוח, תוך התחייבות לשאת בהוצאת הפיתוח של המגרש, יש לראות בסכום שאותו מתחייב לשלם הרוכש עבור פיתוח המגרש כחלק ממחיר המקרקעין המחויב במס רכישה או שמא יש לראות את ההתחייבות לשאת בהוצאות הפיתוח כהתחייבות נפרדת מההתחייבות לרכישת המקרקעין שאין לשלם עליה מס רכישה.

חברה קבלנית או איגוד מקרקעין ?

מאת: אלי דורון, עו"ד, ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח); ד"ר שלמה נס, עו"ד (רו"ח); יגאל רוזנברג, עו"ד

ביהמ"ש קבע, כי חברה שחתמה על הסכם לביצוע פרויקט תמ"א 38, אך בפועל לא פעלה באופן שוטף ורציף לביצוע הפרויקט, כך שבפועל כל מה שהיה בידי החברה הוא בגדר זכות במקרקעין, תסווג כאיגוד מקרקעין. כפועל יוצא מכך נקבע כי מכירת מניותיה של חברה כזאת - תהיה בגדר פעולה באיגוד מקרקעין ותחויב במס רכישה כדין.

הוסף תגובה

זקוקים לעורך דין?

חייגו: 03-6109100 או השאירו פרטים
אני מאשר/ת בזאת לדורון, טיקוצקי, קנטור, גוטמן, נס, עמית גרוס ושות' לשלוח לי ניוזלטרים/דיוור של מאמרים, מידע, חידושים, עדכונים מקצועיים והודעות, במייל ו/או בהודעה לנייד. הרשמה לקבלת הדיוור כאמור תאפשר קבלת דיוור שבועי ללא תשלום. ניתן בכל עת לבטל את ההרשמה לקבלת הדיוור ע"י לחיצה על מקש "הסרה" בכל דיוור שיישלח.