מאת:

ליווי משפטי לטובת רכישה או מכירת דירה במהלך תקופת הקורונה

מגפת הקורונה נחתה על תושבי מדינת ישראל ללא התראה מוקדמת וללא כל אפשרות אמיתית להערכות, לחיסכון, לנקיטה בפעולה כזו או אחרת. המגפה, כידוע, הביאה עמה חששות בריאותיים רבים אשר הכניסו את כלל המדינה לסגר פיזי מפאת חשש לבריאותנו, אך באותה נשימה ניתן גם לומר כי הכניסה את כלל האזרחים לסגר פסיכולוגי.
 
המשמעות בפועל היא שישראלים רבים, בשל אי הוודאות השוררת בימים אלו ובשל היעדר נתונים ברורים לעניין משך המגפה, השלכותיה וכו', ובשל הפגיעה המורגשת בכלכלת המדינה, שכללה קפיצה רבתית בכמות השכירים המובטלים או שיצאו לחל"ת, כמות העסקים שנסגרו ועוד - נכנסו לסוג של סגר כלכלי, כל אחד בביתו צפון עם בני משפחתו, עם החישובים שלו, עם המאזן שלו - מה ברשותו, כמה חובות, כמה נכסים יש ובכלל כל אחד חישב ומחשב לעצמו כמה זמן יוכל להחזיק מעמד עם הקיפאון במשק כתוצאה מהמגפה, בהינתן פגיעה קשה בהכנסות לצד ההוצאות. עם זאת, נראה כי קיימת הבנה בקרב הציבור, שהינה הולכת וגוברת לפיה בשורה התחתונה מדובר במשבר חולף וזמני בלבד (!!!), משבר לא נעים אשר בגינו מדינתנו הזדעזעה, ביחד עם מרבית מדינות העולם, אולם בסופו של יום ברור לכל כי מדובר במשבר אשר יחלוף לכל המאוחר, אם לא הרבה קודם לכן, בסמוך למציאת תרופה ו/או בסמוך למציאת חיסון למחלה, מה שאמור להתרחש, לאור המפורסם, תוך שישה חודשים עד שנה וחצי נכון לכתיבת שורות אלו.
 
בחלוף תקופה זו, ויש הסבורים גם כי הרבה קודם לכן, החיים יחזרו לקדמותם, בכל מישור אותו הכרנו, לרבות הביקוש הממשי לדירות. בפועל, אולי דווקא עקב המשבר הזמני, החשש ממשברים נוספים וההסתגרות בבתים ביחד עם בני המשפחה, נראה כי ישראלים רבים דווקא יבינו עתה, יותר מבעבר, את החשיבות שבדירה נוחה ומתאימה למשפחה, בדירה במיקום נוח ובצורך להתגורר בדירה בבעלות, להבדיל מדירה שכורה ובכלל ביתרון שבלהשקיע בנדל"ן ובנכסים ממשיים, אולי יותר מאשר בנכסים פיננסיים דוגמת מניות ונכסים פיננסים אחרים שהינם, יש הטוענים, יותר תנודתיים ורגישים לאירועים חריגים דוגמת מגיפה. כך יוצא שהישראלי הממוצע מבין כיום יותר מתמיד וימשיך להבין כי אין לתת למגפת הקורונה לפגוע בתכנונים המשפחתיים להמשיך בהתבססות הכלכלית ובחשיבות שברכישת דירה ומשכך על המשפחה להמשיך בתוכניתה המקורית ולפעול לטובת רכישת דירה, אם לדור הצעיר ואם עבור משפרי הדיור, וכי אין בנמצא כל הצדקה לעכב מהלך שכזה, בטח שלא מטעמי מגפה בעלת השלכות זמניות, דוגמת הקורונה, ההפך הוא הנכון. הלכה למעשה, נראה כי הביקוש האמיתי לדירות, ההבנה כי המגפה תחלוף עד מהרה, הסטטיסטיקה המראה כי הנתונים והנזקים מהם חששנו אינם חמורים כפי שבמקור חששו, כל אלה תומכים בטענה לפיה שוק הנדל"ן ימשיך לפרוח, במיוחד בישראל, ומשכך כך נראה, הישראלי הממוצע יעשה כל שביכולתו לטובת רכישת דירה ואם ניתן אף לרכוש מספר דירות כאפיק השקעתי בטוח תוך הפנמה כי מחירי הדירות בישראל רק ימשיכו לעלות. לשון אחר, נראה כי העם מודע לך כי אין מה לחכות וכי תחת זאת יש לפעול לטובת רכישת דירה אשר תענה על צרכי המשפחה, על כל הכרוך והמשתמע מכך, והיה והתקציב מאפשר זאת אף לרכוש יותר מדירה אחת, לטובת ביסוס מעמדה ובטחונה הכלכלי של המשפחה. אין לפסול אפשרות לפיה יזם כזה או אחר, במיוחד באזורים פחות מבוקשים ובטח שלא באזורי ביקוש, יבחר לתת עתה, לתקופה קצובה עקב המגיפה, הנחה קלה לרוכשים מידיים וזאת לטובת התנעת המשק וחזרה למסלול, אולם גם אם תינתן הנחה קטנה שכזו, הרי שלגישתנו זו תהא קטנה וזמנית מאוד וכי עד מהרה, דווקא בשל הביקוש האמיתי לדירות, המחסור הממשי בקרקעות פנויות, האנטישמיות הגוברת בעולם אשר בעקבותיה צפויה עליה נוספת - נראה כי מחירי הדירות, בעתיד הקרוב, רק יעלו ומשכך נכון וכדאי לקנות דירה בישראל.
 
נזכיר כי מחירי הנדל"ן בארץ לאורך השנים רק עלו, המשקיעים בנדל"ן הרוויחו, שיעורי המס בגין הכנסה משכר דירה בדרך כלל מעודדים, כך שערוץ השקעה זה רק ילך ויפרח, מה שישפיע על המחירים ויביא להמשך עלייה, כך שכל המשקיע ברכישת דירה, בסופו של יום כך אנו מעריכים, ירוויח. ואכן, היה ותחליט לרכוש דירה או מספר דירות בישראל, משרדנו הוא הכתובת עבורך – משרדנו מורכב מעו"ד ורו"ח יוצאי מס שבח ויוצאי משרד המשפטים, להם התמחות בדיני מקרקעין, ברכישת מקרקעין ובמיסוי מקרקעין. משרדנו יודע להיכנס במהירות לפרטי העסקה, לבצע את כלל הבדיקות הנדרשות לטובת הבטחת השלמת עסקה ברורה חלקה ונקיה ובנוסף לייעץ לך, הרוכש או המוכר, בכל הקשור לשיקולי המס. משרדנו מייצג הן רוכשי דירות, מוכרי דירות, יזמים היוזמים בנייה של פרויקטים למגורים, יזמים בתחום ההתחדשות העירונית והן ועדי בתים ושכונות. אנו יודעים לפעול עבורך במהירות וביעילות לטובת מתן מענה מושלם לצרכייך. אנו נדע להבטיח את זכויות הלקוח, נדע לקדם עסקת רכישה או מכירה של דירות חדשות ו/או דירות יד שניה במהירות וביעילות, אם במהלך תקופת מגפת הקורונה ואם בכל תקופה אחרת. אנו יודעים להבין את הדחיפות הנדרשת לטובת קידום העסקה, להבין את צרכי ו/או מגבלות הלקוח ובהתאם לקדם עסקה לרכישת או מכירת דירה במהירות, ביעילות ותוך שמירה על זכויות הלקוח.
 
אנו נדע לתת לך מענה יעיל ומקצועי ביותר, במהירות ובמחיר הוגן, הכל בנאמנות נטולת פשרות!
התקשר אליי עתה לטובת קידום העסקה במיידי, עו"ד אלי דורון, נייד: 054-4251054

* אין באמור במאמר זה כדי להוות ייעוץ ו/או המלצה להשקיע דווקא ברכישת דירות ו/או להעדיף ערוץ זה על פני ערוץ השקעות אחר. משרדנו אינו עוסק ואינו מוסמך לעסוק בייעוץ השקעות. משרדנו מתמחה בייעוץ וטיפול משפטי בלבד ובכלל זה בקידום עסקאות קניה ו/או מכירה של דירות. אשר על כן אין להסתמך על הנכתב באשר לערוץ ההשקעות המתאים לך הקורא. לטובת קבלת ייעוץ בתחום ההשקעות – עלייך לפנות ליועץ השקעות.

אנו עומדים לרשותך בכל שאלה: סניף מרכז 03-6109100, סניף חיפה 04-8147500, נייד: 054-4251054

לפגישה אישית
חייגו 03-6109100

או השלימו את הפרטים הבאים

הדפסת המאמר

דירוג המאמר

 

5 ע"י 2 גולשים

עשוי לעניין אתכם

ייצוג דיירים בהתחדשות עירונית

מאת: ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח)

במאמר זה נסקור את החשיבות בבחירת עו"ד בעל ידע וניסיון בתהליך התחדשות עירונית, נבחן את אבני הדרך ואת מקומו של עו"ד בכל אחת מנקודות זמן אלו.

הוצאות פיתוח מגרש אינן מהוות חלק ממחיר המקרקעין לצורך חישוב מס רכישה

מאת: אלי דורון, עו"ד, ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח); ד"ר שלמה נס, עו"ד (רו"ח); יגאל רוזנברג, עו"ד

בית המשפט העליון דן בשני ערעורים שבמרכזם השאלה האם בעת רכישת מקרקעין שלא עברו פיתוח, תוך התחייבות לשאת בהוצאת הפיתוח של המגרש, יש לראות בסכום שאותו מתחייב לשלם הרוכש עבור פיתוח המגרש כחלק ממחיר המקרקעין המחויב במס רכישה או שמא יש לראות את ההתחייבות לשאת בהוצאות הפיתוח כהתחייבות נפרדת מההתחייבות לרכישת המקרקעין שאין לשלם עליה מס רכישה.

חברה קבלנית או איגוד מקרקעין ?

מאת: אלי דורון, עו"ד, ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח); ד"ר שלמה נס, עו"ד (רו"ח); יגאל רוזנברג, עו"ד

ביהמ"ש קבע, כי חברה שחתמה על הסכם לביצוע פרויקט תמ"א 38, אך בפועל לא פעלה באופן שוטף ורציף לביצוע הפרויקט, כך שבפועל כל מה שהיה בידי החברה הוא בגדר זכות במקרקעין, תסווג כאיגוד מקרקעין. כפועל יוצא מכך נקבע כי מכירת מניותיה של חברה כזאת - תהיה בגדר פעולה באיגוד מקרקעין ותחויב במס רכישה כדין.

הוסף תגובה

זקוקים לעורך דין?

חייגו: 03-6109100 או השאירו פרטים
אני מאשר/ת בזאת לדורון, טיקוצקי, קנטור, גוטמן, נס, עמית גרוס ושות' לשלוח לי ניוזלטרים/דיוור של מאמרים, מידע, חידושים, עדכונים מקצועיים והודעות, במייל ו/או בהודעה לנייד. הרשמה לקבלת הדיוור כאמור תאפשר קבלת דיוור שבועי ללא תשלום. ניתן בכל עת לבטל את ההרשמה לקבלת הדיוור ע"י לחיצה על מקש "הסרה" בכל דיוור שיישלח.