ייצוג נאשמים בכתבי אישום שהוגשו נגדם על ידי המשרד לאיכות הסביבה

למשרדנו, המורכב מעו"ד יוצאי משרד המשפטי וכאלה שבעבר ייצגו את המשרד לאיכות הסביבה, ניסיון רב שנים בכל הקשור בייצוג מפעלים, עסקים ופרטים להם מחלוקת אזרחית ו/או פלילית עם המשרד לאיכות הסביבה, אם בשלבים המוקדמים ואם בשלבים המאוחרים יותר, לאחר הגשת כתב אישום וכדומה.

משרדנו מומחה בייצוג עסקים ו/או בעליהם אשר כנגדם נפתחה חקירה פלילית ו/או הוגש כנגדם כתב אישום בטענה כי בוצעו על ידם עברות איכות סביבה – מים, קרקע, רעש, זיהום אוויר ועוד. למשרדנו הניסיון והיכולת לפעול משפטית לטובת הקטנת הנזק לעסק ולבעליו, עד למינימום האפשרי, להביא לידי הסרת המחדל (ככול שיש כזה) ולניטרול ו/או להפחית החשיפה הפלילית, במינימום נזק לבעלים ולעסק עצמו. עוד למשרד – נבחרת של מומחים העשויים, במקרים המתאימים, לתן חוות דעת תומכות ולהעיד בבתי משפט בתמיכה ללקוח וכן מערך של חוקרים הזמינים לטובת איתור עובדות תומכות בעמדת הלקוח ועוד. בגין כל תיק ותיק המובא בפנינו, מקים המשרד צוות הגנה המורכב ממספר עו"ד, בראשם עומד מי שבעבר ייצג את המשרד לאיכות הסביבה. צוות זה ידע לטפל במהירות בבעיה המונחת בפניו ולהביא לידי כך שעד מהרה העסק יחזור לתפקד ו/או לפעול להגשת ביטולי צווים לסגירת עסקים עקב הפרות נטענות ו/או לבצע כל פעולה נדרשת אחרת.

* למידע נוסף על מחלקת דיני איכות הסביבה שלנו, לחצו כאן.

אנו עומדים לרשותך בכל שאלה: סניף מרכז 03-6109100, סניף חיפה 04-8147500, נייד: 054-4251054

לפגישה אישית
חייגו 03-6109100

או השלימו את הפרטים הבאים

מידע מקצועי

ייעוץ משפטי לנפגעים מקרינה

ייעוץ משפטי לנפגעים מקו מתח גבוה ו/או מכל גורם המפיץ קרינה בערכים גבוהים, ע"י עו"ד יוצאי מומחים בדיני איכות סביבה

זהירות - קרינה משדה מגנטי

ארגון הבריאות העולמי קבע כי מתקני חשמל החושפים את הציבור לקרינה משדה מגנטי בדרגה העולה על 4 מיליגאוס בממוצע מהווה גורם אפשרי לתחלואה בסרטן.

רשות המסים דואגת לאיכות הסביבה ומעודדת "מס ירוק"

כידוע, לאיכות הסביבה חשיבות רבה בחיינו, ולשמחתנו המודעות לתחום חשוב זה הולכת וגדלה עם השנים, במיוחד נוכח שינויי האקלים השליליים להם אנו עדים שהינם תוצאה ישירה של הפגיעה בסביבה. אנו רואים במו עינינו מגמות ירוקות ברחבי המדינה, כגון ריקון מיכל האמוניה הצפוי בחיפה, פיזור מתקני מחזור ברחבי הערים, "פחים כתומים" לפסולת אנרגטית, חינוך סביבתי במוסדות חינוך ועוד.

מדיניות ענישה מחמירה בעבירות איכות סביבה

לפי הגישה המתפתחת בפסיקה, עבירות סביבתיות הן עבירות כלכליות במהותן. אי הפנמת עלויות כלכליות חיצוניות על ידי מעוולים סביבתיים, גורמת לקופת המדינה ולציבור לשאת בנטל. לפיכך, מדיניות הענישה אשר השתרשה בפסיקה הנו כזו לפיה יש להחמיר ולהעלות את רף הענישה.

כיפת ברזל כלכלית עם חורים

משרד האוצר הודיע על מתווה לתשלום פיצויים בשל נזקים עקיפים לתושבי הדרום, בטווח של עד 40 ק"מ מגבול רצועת עזה. ההבנות המתגבשות מאפשרות לכאורה להעניק פיצוי גם בעבור הוצאות עודפות שהעסק הוציא כדי לשמר את היקף פעילותו בזמן המבצע. אולם במקום להכריז על יישוב ספר כפי שהחוק דורש, מכריזים על "אזורים מיוחדים" ומציעים מסלולי פיצוי למיניהם שאינם מעניקים פיצוי מלא על הנזק הכלכלי העקיף. הישראבלוף חי ובועט גם בזמן מלחמה.

הצעת חוק-יסוד: הגנת הסביבה

כל אדם בנפרד וכולנו כחברה זכאים ליהנות מאיכות חיים, מאיכות הסביבה ומשאביה, ברמה נאותה אשר מאפשרת מחייה ללא פגיעה בבריאות וברווחת החיים. קיימת בישראל חקיקה פרטנית רבה הנוגעת לאיכות הסביבה, כגון: תקנות בריאות העם (איכותם התברואתית של מי-שתיה ומתקני מי שתיה), חוק אוויר נקי, חוק חומרים מסוכנים, תקנות אוויר נקי השונות ועוד.

להתקין מדי רעש

ניצחון חשוב לגופי הירוקים לאחר שהמדינה בתגובה מקדימה לבג"ץ הודיעה כי בכוונתה להתקין תקנות למדי רעש במועדונים. העתירה נשאה פרי ובתגובה מקדמית שהוגשה לבית המשפט הגבוה לצדק מטעמו של השר לאיכות הסביבה עמיר פר, נאמר כי הפעילות להתקנת התקנות מבוצעת כבר בימים אלה כחלק מתכנית העבודה לשנת 2013. זאת ועוד, פרקליטות המדינה ביקשה ארכה של 45 ימים על מנת לפרסם את נוסח התקנות המוצע.

זיהום מקורות מים

כב' השופטת דבורה עטר מבית המשפט השלום בפתח תקווה זיכתה בעל עסק המפעיל אתר פסולת גדול באזור המרכז, אשר נגדו הוגש כתב אישום פלילי מצד המשרד להגנת הסביבה בגין עבירות חמורות של זיהום מים

העלאת רף הענישה בעבירות איכות הסביבה

לאור מדיניות הענישה אשר משתרשת בפסיקה בשנים האחרונות בעבירות בנושא איכות הסביבה אין לקבל את טענת המערערת.

מהפיכת האנרגיה הסולרית כבר כאן, האומנם?

לאחרונה עדים אנו לפניות רבות מצד לקוחות בנוגע להחלטת רשות החשמל בעניין הסדרת ייצור חשמל מבוזר (סולרי) לצריכה עצמית, והעברת עודפי חשמל לרשת תמורת תשלום אטרקטיבי.

זקוקים לעורך דין?

חייגו: 03-6109100 או השאירו פרטים
אני מאשר/ת בזאת לדורון, טיקוצקי, קנטור, גוטמן, נס, עמית גרוס ושות' לשלוח לי ניוזלטרים/דיוור של מאמרים, מידע, חידושים, עדכונים מקצועיים והודעות, במייל ו/או בהודעה לנייד. הרשמה לקבלת הדיוור כאמור תאפשר קבלת דיוור שבועי ללא תשלום. ניתן בכל עת לבטל את ההרשמה לקבלת הדיוור ע"י לחיצה על מקש "הסרה" בכל דיוור שיישלח.