מאת:


מגורים בסמוך לקו מתח גבוה של חברת החשמל עלולים להוות סכנה בריאותית

ארגון הבריאות העולמי קבע כי מתקני חשמל החושפים את הציבור לקרינה משדה מגנטי בדרגה העולה על 4 מיליגאוס בממוצע מהווה גורם אפשרי לתחלואה בסרטן.

גם משרד הבריאות בישראל מכיר בסיכון הבריאותי בחשיפה ממושכת לשדות מגנטיים שמקורם ממתקני חשמל כגון קווי מתח גבוה. 

בהתאם להנחיות המשרד להגנת הסביבה יש לתכנן ולהפעיל את מתקני החשמל בהתאם לעקרון הזהירות המונעת, היינו הפחתה ככל האפשר של השדות המגנטיים אליהם נחשף הציבור בישראל.

יחד זאת במקרים רבים נבנים בתי מגורים בישראל סמוך, סמוך מידי למתקני חשמל הפולטים קרינה אשר עלולה להיות מסרטנת, כאשר פעמים רבות האזרח אף אינו מודע לכך כי הוא חשוף בביתו לערכים

גבוהים מהמותר של קרינה. הקרינה ניתנת למדידה בבדיקה יחסית פשוטה ולא יקרה. לעיתים המדובר בבדיקה העשויה להציל חיים.

במקרים בהם נמדדת קרינה מעל המותר יש לפעול כנגד הגורמים המעורבים (חברת החשמל, הרשות המקומית והמשרד להגנת הסביבה) על מנת להביא לפתרון הבעיה, כאשר בד"כ הפתרון הטוב ביותר יהיה להעתיק את מיקומו של קו המתח הגבוה או המתקן החשמלי אשר מהווה את המקור לקרינה האסורה.

הדבר אינו פשוט שכן המדובר בעלויות בלתי מבוטלות והרשויות השונות מתקשות להגיע להסכמה ביחס למימון הנושא, ובינתיים האזרח ממשיך לספוג, בעל כורחו, את הקרינה המסוכנת.

משכך יש לפנות לעו"ד המתמחה בתחום על מנת לגבש את הטקטיקה המשפטית הנכונה ולהביא לפתרון המהיר ביותר לבעיה.

 

ייעוץ משפטי לנפגעים מקו מתח גבוה ו/או מכל גורם המפיץ קרינה בערכים גבוהים, ע"י עו"ד יוצאי מומחים בדיני איכות סביבה

 

במשרדנו פועלת מחלקת דיני איכות סביבה בראשות השותף עו"ד גיל מור לו כ 20 שנות ניסיון בתחום. עו"ד מור ייצג את המשרד להגנת הסביבה במשך למעלה מעשור, וכיום הינו מייצג חברות, עמותות סביבתיות ואזרחים בנושאים סביבתיים מגוונים.
למשרדנו ניסיון רב במאבקים משפטיים מסוג זה תוך מתן ליווי משפטי ומקצועי.

 

 

אנו עומדים לרשותך בכל שאלה: סניף מרכז 03-6109100, סניף חיפה 04-8147500, נייד: 054-4251054

לפגישה אישית
חייגו 03-6109100

או השלימו את הפרטים הבאים

הדפסת המאמר

דירוג המאמר

 

3 ע"י 2 גולשים

עשוי לעניין אתכם

ייעוץ משפטי לנפגעים מקרינה

מאת: אלי דורון, עו"ד

ייעוץ משפטי לנפגעים מקו מתח גבוה ו/או מכל גורם המפיץ קרינה בערכים גבוהים, ע"י עו"ד יוצאי מומחים בדיני איכות סביבה

רשות המסים דואגת לאיכות הסביבה ומעודדת "מס ירוק"

מאת: ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח); אלי דורון, עו"ד, טל חשוב, משפטן

כידוע, לאיכות הסביבה חשיבות רבה בחיינו, ולשמחתנו המודעות לתחום חשוב זה הולכת וגדלה עם השנים, במיוחד נוכח שינויי האקלים השליליים להם אנו עדים שהינם תוצאה ישירה של הפגיעה בסביבה. אנו רואים במו עינינו מגמות ירוקות ברחבי המדינה, כגון ריקון מיכל האמוניה הצפוי בחיפה, פיזור מתקני מחזור ברחבי הערים, "פחים כתומים" לפסולת אנרגטית, חינוך סביבתי במוסדות חינוך ועוד.

הוסף תגובה

זקוקים לעורך דין?

חייגו: 03-6109100 או השאירו פרטים
אני מאשר/ת בזאת לדורון, טיקוצקי, קנטור, גוטמן, נס, עמית גרוס ושות' לשלוח לי ניוזלטרים/דיוור של מאמרים, מידע, חידושים, עדכונים מקצועיים והודעות, במייל ו/או בהודעה לנייד. הרשמה לקבלת הדיוור כאמור תאפשר קבלת דיוור שבועי ללא תשלום. ניתן בכל עת לבטל את ההרשמה לקבלת הדיוור ע"י לחיצה על מקש "הסרה" בכל דיוור שיישלח.