מאת:


כב' השופטת דבורה עטר מבית המשפט השלום בפתח תקווה זיכתה בעל עסק המפעיל אתר פסולת גדול באזור המרכז, אשר נגדו הוגש כתב אישום פלילי מצד המשרד להגנת הסביבה בגין עבירות חמורות של זיהום מים.
במהלך חקירתו של מומחה מטעם המשרד להגנת הסביבה הפסיק בית המשפט את החקירה והמליץ למשרד להגנת הסביבה  לחזור בה מהאישום ע"פ חוק המים, שהוא האישום המרכזי.

המשרד להגנת הסביבה קיבל את המלצת בית המשפט, חזר בו מאישום על חוק המים, מהלך שמשמעותו זיכויו של הנאשם מעבירות חמורות על חוק המים.
הנאשם, אשר יוצג ע"י עו"ד גיל מור, מומחה לדיני איכות סביבה ושותף במשרד עורכי הדין דורון, טיקוצקי, צדרבוים, ציין כי האמין לכל אורך הדרך שיצא זכאי שכן הוא שיתף פעולה עם המשרד להגנת הסביבה ואף שכר שירותיה של חברה פרטית שיעצה לו בתחום.

מכתב האישום נשארו רק עבירות טכניות של הפעלת תחנת מעבר לפסולת ללא התשתיות והדרישות הקבועות בחוק, עבירה פעוטה יחסית לעבירת זיהום המים.
עו"ד גיל מור, מומחה לדיני איכות סביבה ושותף במשרד עורכי דין דורון, טיקוצקי, צדרבוים, ציין שבית המשפט התרשם כי העבירות המיוחסות לנתבע לגבי זיהום מקורות המים לא בוצעו ולא היו בהן יסוד של מחשבה פלילית והוא אף ניסה להימנע מביצוע העבירות.  לדבריו, חוק המים מהווה כיום את אחד החוקים החשובים בתחום איכות הסביבה ואף על פי כן המשרד להגנת הסביבה לא תמיד מצליח לבנות את תיק הראיות שלו בצורה טובה, כך שבסופו של דבר נאלץ המשרד להגנת הסביבה בצעד חריג לתקן את כתב האישום בסמוך לשמיעת הראיות בתיק ולאחר שמרביתן כבר נשמעו.
 

אנו עומדים לרשותך בכל שאלה: סניף מרכז 03-6109100, סניף חיפה 04-8147500, נייד: 054-4251054

לפגישה אישית
חייגו 03-6109100

או השלימו את הפרטים הבאים

הדפסת המאמר

דירוג המאמר

 

1 ע"י 1 גולשים

עשוי לעניין אתכם

ייעוץ משפטי לנפגעים מקרינה

מאת: אלי דורון, עו"ד

ייעוץ משפטי לנפגעים מקו מתח גבוה ו/או מכל גורם המפיץ קרינה בערכים גבוהים, ע"י עו"ד יוצאי מומחים בדיני איכות סביבה

זהירות - קרינה משדה מגנטי

מאת: אלי דורון, עו"ד

ארגון הבריאות העולמי קבע כי מתקני חשמל החושפים את הציבור לקרינה משדה מגנטי בדרגה העולה על 4 מיליגאוס בממוצע מהווה גורם אפשרי לתחלואה בסרטן.

רשות המסים דואגת לאיכות הסביבה ומעודדת "מס ירוק"

מאת: ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח); אלי דורון, עו"ד, טל חשוב, משפטן

כידוע, לאיכות הסביבה חשיבות רבה בחיינו, ולשמחתנו המודעות לתחום חשוב זה הולכת וגדלה עם השנים, במיוחד נוכח שינויי האקלים השליליים להם אנו עדים שהינם תוצאה ישירה של הפגיעה בסביבה. אנו רואים במו עינינו מגמות ירוקות ברחבי המדינה, כגון ריקון מיכל האמוניה הצפוי בחיפה, פיזור מתקני מחזור ברחבי הערים, "פחים כתומים" לפסולת אנרגטית, חינוך סביבתי במוסדות חינוך ועוד.

הוסף תגובה

זקוקים לעורך דין?

חייגו: 03-6109100 או השאירו פרטים
אני מאשר/ת בזאת לדורון, טיקוצקי, קנטור, גוטמן, נס, עמית גרוס ושות' לשלוח לי ניוזלטרים/דיוור של מאמרים, מידע, חידושים, עדכונים מקצועיים והודעות, במייל ו/או בהודעה לנייד. הרשמה לקבלת הדיוור כאמור תאפשר קבלת דיוור שבועי ללא תשלום. ניתן בכל עת לבטל את ההרשמה לקבלת הדיוור ע"י לחיצה על מקש "הסרה" בכל דיוור שיישלח.