מאת:


ניצחון חשוב לגופי הירוקים לאחר שהמדינה בתגובה מקדימה לבג"ץ הודיעה כי בכוונתה להתקין תקנות  למדי רעש במועדונים.
העתירה נשאה פרי ובתגובה מקדמית שהוגשה לבית המשפט הגבוה לצדק מטעמו של השר לאיכות הסביבה עמיר פר, נאמר כי הפעילות להתקנת התקנות מבוצעת כבר בימים אלה כחלק מתכנית העבודה לשנת 2013. זאת ועוד, פרקליטות המדינה ביקשה ארכה של 45 ימים על מנת לפרסם את נוסח התקנות המוצע.


העתירה הוגשה באמצעות המועצה הציבורית למניעת רעש וזיהום אוויר בישראל, באמצעות בא כוחה עו''ד גיל מור, שותף במשרד עורכי הדין דורון, טיקוצקי, צדרבוים, והן באמצעות הקליניקה לפרקטיקה ומדיניות סביבתית מהפקולטה למשפטים של אוניברסיטת בר אילן, באמצעות באת כוחה עו''ד גלית עופר, בעתירה שהגישו לבג''ץ כנגד השר להגנת הסביבה, מר עמיר פרץ.

בעתירה התבקש בית המשפט העליון להורות לשר להגנת הסביבה, מר עמיר פרץ, להסביר את פשר מחדלו בכך שטרם התקין תקנות המחייבות דיסקוטקים להתקין מד רעש, למרות שחוק רישוי עסקים, התשכ''ח-1968 מחייב אותו לעשות זאת כבר למעלה משבע שנים. זאת ועוד, בית המשפט העליון התבקש להורות לשר להחיל את התקנות הקיימות כיום אשר מחייבות התקנת מד רעש באולמי שמחות ובגני אירועים גם על דיסקוטקים, זאת עד הסרת המחדל והתקנת התקנות החדשות.

חוק רישוי עסקים, התשכ''ח-1968 מטיל חובה על בעלי אולמי שמחות, גני אירועים ודיסקוטקים להתקין מד רעש בבית העסק המתריע על עוצמת הרעש ומנתק זרם ממערכת ההגברה במידת הצורך. החוק מטיל חובה על השר להגנת הסביבה לקבוע תקנות שיסדירו את נושא זה, חובה שאינה מקוימת כבר למעלה משבע שנים. משלא הותקנו התקנות, לא נאכפת החובה לנטר את עוצמת הרעש במועדונים ומקומות בילוי דומים כך שאלה מפעילים מוסיקה בעוצמה כה גבוהה אשר זו מסכנת ופוגעת בשמיעתם של עובדי המקום, ציבור המבלים ואף של עוברי אורח מזדמנים ושכנים.

הרעש העוצמתי הינו זיהום סביבתי לכל דבר ועניין שכן הוא פוגע באיכות החיים, מהווה מטרד מתמשך ובלתי נסבל והשלכותיו הבריאותיות עשויות לנוע בין טרדה ותחושת אי נוחות לבין כאבים עזים, נזק בלתי הפיך לחוש השמיעה ופגיעה בתפקוד מערכות בגוף האדם.

מעבר לגרימת נזק פיזי של ממש לציבור הרחב, הרי שבאי התקנת התקנות שמטרתן להסדיר נושאים החיוניים לבריאות הציבור ואיכות הסביבה, השר מפר את החוק בצורה מפורשת ובכך גם פוגע באמון הציבור במוסדות השלטוניים.

אנו עומדים לרשותך בכל שאלה: סניף מרכז 03-6109100, סניף חיפה 04-8147500, נייד: 054-4251054

לפגישה אישית
חייגו 03-6109100

או השלימו את הפרטים הבאים

הדפסת המאמר

דירוג המאמר

 

1 ע"י 1 גולשים

עשוי לעניין אתכם

ייעוץ משפטי לנפגעים מקרינה

מאת: אלי דורון, עו"ד

ייעוץ משפטי לנפגעים מקו מתח גבוה ו/או מכל גורם המפיץ קרינה בערכים גבוהים, ע"י עו"ד יוצאי מומחים בדיני איכות סביבה

זהירות - קרינה משדה מגנטי

מאת: אלי דורון, עו"ד

ארגון הבריאות העולמי קבע כי מתקני חשמל החושפים את הציבור לקרינה משדה מגנטי בדרגה העולה על 4 מיליגאוס בממוצע מהווה גורם אפשרי לתחלואה בסרטן.

רשות המסים דואגת לאיכות הסביבה ומעודדת "מס ירוק"

מאת: ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח); אלי דורון, עו"ד, טל חשוב, משפטן

כידוע, לאיכות הסביבה חשיבות רבה בחיינו, ולשמחתנו המודעות לתחום חשוב זה הולכת וגדלה עם השנים, במיוחד נוכח שינויי האקלים השליליים להם אנו עדים שהינם תוצאה ישירה של הפגיעה בסביבה. אנו רואים במו עינינו מגמות ירוקות ברחבי המדינה, כגון ריקון מיכל האמוניה הצפוי בחיפה, פיזור מתקני מחזור ברחבי הערים, "פחים כתומים" לפסולת אנרגטית, חינוך סביבתי במוסדות חינוך ועוד.

הוסף תגובה

זקוקים לעורך דין?

חייגו: 03-6109100 או השאירו פרטים
אני מאשר/ת בזאת לדורון, טיקוצקי, קנטור, גוטמן, נס, עמית גרוס ושות' לשלוח לי ניוזלטרים/דיוור של מאמרים, מידע, חידושים, עדכונים מקצועיים והודעות, במייל ו/או בהודעה לנייד. הרשמה לקבלת הדיוור כאמור תאפשר קבלת דיוור שבועי ללא תשלום. ניתן בכל עת לבטל את ההרשמה לקבלת הדיוור ע"י לחיצה על מקש "הסרה" בכל דיוור שיישלח.