בשנים האחרונות חלה עלייה במקרי האכיפה של רגולציה בתחום איכות הסביבה ובמספר כתבי האישום המוגשים נגד חברות ומנהלים עקב הפרות של החוקים. כיום, קיימת רגולציה מחמירה ועסקים אינכם יכולים להרשות לעצמם להתעלם מנושאים אלו שכן אי ציות עלול להוביל לאחריות פלילית הן על העסק והן על המנהלים, אשר קיימת עליהם חובת פיקוח לאיתור וטיפול בהפרות החוק.

משרדנו מעניק ייעוץ וליווי בנושאי משפט סביבתי במסגרת הליכי ליטיגציה מול הרשויות ומשרדי הממשלה השונים ובכלל זה המשרד להגנת הסביבה ורשות המים ובערכאות השונות בבתי המשפט, במסגרת הליכים אזרחיים, פליליים והליכי אכיפה מנהלית בתחום הרגולציה הסביבתית.

אנו מלווים מפעלי תעשייה, רשויות מקומיות, מושבים וקיבוצים, גופים מסחריים, חברות ציבוריות ופרטיות, עמותות, יזמי נדל"ן ונושאי משרה במסגרת כתבי אישום אשר הוגשו נגדם בגין עבירות על דיני איכות הסביבה (חוק המים, חוק שמירת הניקיון, חוק חומרים מסוכנים, חוק למניעת מטרדים וחוקים אחרים). במסגרת זו, אנו מלווים אותם בכל שלבי הבדיקה והחקירה הראשונית ובמהלך הגשת כתבי האישום.

כמו כן, אנו מייעצים במסגרת עסקאות שונות (מיזוגים ורכישות, נדל"ן, העברת בעלות ועוד) במגוון רחב של נושאים סביבתיים ומסייעים בבחינת ההיבטים השונים וחשיפת הסיכונים הסביבתיים בשלבי גיבוש העסקה.

עורכי דין איכות הסביבה

במשך 10 שנים ולמעשה עד סוף שנת 2008 ייצג משרדנו את המשרד להגנת הסביבה בתיקים פליליים וזאת בהתאם לייפוי כוח מיוחד מאת היועץ המשפטי לממשלה. משרדנו היה בין המשרדים הבודדים באיזור חיפה והצפון אשר שימש כתובע חיצוני של המשרד להגנת הסביבה.

במסגרת זו, עו"ד איכות הסביבה גיל מור צבר ניסיון רב בהתנהלות מול גורמי המשרד השונים ובמהלך השנים היה שותף להתוויית הפסיקה ורמת הענישה בתיקים אלו. 

עם סיום החוזה מול המשרד להגנת הסביבה, המשיך משרדנו לעשות שימוש בידע ובניסיון שצבר בתחום דיני איכות הסביבה ועתה אנו מייצגים גורמים שונים מעברו השני של המתרס, בליווי משפטי שוטף ובניהול תיקים בתחום.

 

אנו עומדים לרשותך בכל שאלה: סניף מרכז 03-6109100, סניף חיפה 04-8147500, נייד: 054-4251054

לפגישה אישית
חייגו 03-6109100

או השלימו את הפרטים הבאים
אני מאשר/ת קבלת ניוזלטרים, הודעות והזמנות לאירועים וכנסים

מידע מקצועי

המדריך לרכישת דירה מיד שניה

הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה פרסמה לאחרונה, כי מחירי הדיור זינקו בלמעלה מ-10% בשנה החולפת. אין זה מפתיע, אם כן, שמרבית הציבור סבור כי עליית מחירי הדירות לא תיעצר בקרוב וכדאי לקנות דירה כבר עכשיו לפני שהמחירים יעלו עוד יותר. לכך יש להוסיף את משבר הקורונה המתמשך ואת הבידודים הרבים ש"מצמידים" אנשים לבתיהם וגורמים לישראלים רבים להבין כי "ביתם הוא מבצרם", ולא פחות מעניין – גורם לרוכשים הישראלים להעדיף לא פעם דירות יד שנייה על פני דירות חדשות "על הנייר", כדי שיוכלו להיכנס לבית משודרג מהר ככל האפשר.

הגבלים עסקיים ודיני תחרות

מניסיון העבר, על ידי טיפול מקצועי ונכון ניתן לצמצם את החשיפה והסיכונים הכרוכים בהליכים שנפתחים בגין אי עמידה בדיני התחרות וההגבלים העסקיים. במהלך השנים האחרונות, ליווינו וייצגנו בהצלחה גופים עסקיים בכירים, בעניינים הקשורים לדיני התחרות והגבלים עסקיים.

החזר מס על שימוש בדלק לעצמאים ברכבי הסעים ורכבים מסחריים מעל 3.5 טון

"מניעת הונאות בתחום הדלק". כך הגדירה רשות המיסים את מטרת התקנה הקובעת שיש להתקין התקן תדלוק אוטומטי בכלי הרכב, ניסוח הצעת התקנה קבע כי "מוצע לקבוע בתקנות מס ערך מוסף, התשל"ו-1976 כי כתנאי לניכוי מס תשומות על רכישת דלק יש להתקין ברכב בגינו נדרש הניכוי התקן תדלוק אוטומטי ולתדלק באמצעות ההתקן, וכי לנישום יש בגין אותו החודש דו"ח ריכוז חודשי".

זקוקים לעורך דין?

חייגו: 03-6109100 או השאירו פרטים
אני מאשר/ת בזאת לדורון, טיקוצקי, קנטור, גוטמן, נס, עמית גרוס ושות' לשלוח לי ניוזלטרים/דיוור של מאמרים, מידע, חידושים, עדכונים מקצועיים והודעות, במייל ו/או בהודעה לנייד. הרשמה לקבלת הדיוור כאמור תאפשר קבלת דיוור שבועי ללא תשלום. ניתן בכל עת לבטל את ההרשמה לקבלת הדיוור ע"י לחיצה על מקש "הסרה" בכל דיוור שיישלח.