מאת:

בג"צ כנגד "התוכנית הכלכלית" שהציעה הממשלה ובקשה להורות על הענקת פיצויים בגין אובדן רווחים למגזר העסקי, כנהוג בשעת "מלחמה"

הבוקר הוגשה ע"י משרדנו עתירה לבג"צ מס' 2397/20 – בשם דורון טיקוצקי קנטור גוטמן נס עמית גרוס עורכי דין, נשיאות הארגונים העסקיים, להב לשכת ארגוני העצמאים בישראל, לשכת עורכי הדין, לשכת יועצי המס בישראל, עמותת מסעדנים חזקים ביחד, התאחדות אולמות וגני אירועים בישראל, התאחדות המלאכה והתעשייה בישראל, התאחדות משרדי הנסיעות ויועצי התיירות בישראל, לשכת מסחר ירושלים, אביר קארה, זברה תערוכות ותפאורות בע"מ, זיו שיפר ושות רואי חשבון וזאת בדרישה מהמדינה לפצות את כלל העסקים בישראל, עצמאיים וחברות, בגין "אובדן רווחים" שמקורם במגפת הקורונה כנהוג בשעת "מלחמה" ובשעת "בצורת", בהתאם לחוק מס רכוש – נזק עקיף.
 
עצמאים, בעלי חברות ועסקים בישראל מוזמנים להפגין סולידריות ולהצטרף לעתירה, לטובת הגדלת השפעתה - המעוניינים להצטרף מתבקשים להתקשר לעו"ד אלי דורון: 054-4251054
 
 1. משרדנו עתר הבוקר לבית המשפט העליון, ביושבו כבית דין גבוה לצדק, כנגד מדינת ישראל - בבקשה להרחיב בבהילות את הוראות חוק מס רכוש ובכך לאפשר פיצויי לכלל העסקים בישראל בגין אובדן הרווחים שנגרמו ממגפת הקורונה, בדומה לפיצוי הניתן לעסקים הנפגעים כלכלית ממלחמה ו/או לחקלאים הנפגעים כלכלתי משנת בצורת.
   
 2. העתירה הוגשה באמצעות משרדנו – דורון, טיקוצקי, קנטור, גרוס, נס, עמית גרוס ושות', בשמם של נשיאות הארגונים העסקיים, להב לשכת ארגוני העצמאים בישראל, לשכת עורכי הדין, לשכת יועצי המס בישראל, עמותת מסעדנים חזקים ביחד, התאחדות אולמות וגני אירועים בישראל, התאחדות המלאכה והתעשייה בישראל, התאחדות משרדי הנסיעות ויועצי התיירות בישראל, לשכת מסחר ירושלים, אביר קארה, זברה תערוכות ותפאורות בע"מ, זיו שיפר ושות רואי חשבון ועותרים נוספים.
   
 3. במסגרת העתירה נטען, בין השאר, כי "התוכנית הכלכלית" שהוצגה על ידי משרד האוצר לפני ימים ספורים, שקולה, בכל הכבוד והערכה, לזריית חול בעיני בעלי העסקים וכי זו, עם כל הכבוד, דומה ל-"משקולת" להבדיל "מגלגל הצלה"עוד נטען כי במקום להכניס יד לכיס ולדאוג לפצות עסקים הקורסים עקב המגפה, הציגה הממשלה "תכנית כלכלית" חלולה, המבוססת בעיקרה על נטילת הלוואות והגדלת התחייבויות. הודגש בעתירה כי אין בתכנית שהוצגה מרכיב ממשי של פיצוי לעסקים בגין מגפת הקורונה.
   
 4. זאת ועוד, נטען בעתירה כי גישה כלכלית צודקת מחייבת, דווקא בשעת מגפה, לפצות עצמאיים וחברות ששילמו, שנים על גבי שנים, מסים בהיקף של מיליארדי שקלים – בגין אובדן רווחיהם והפסדיהם.
   
 5. בנוסף, נטען בעתירה, כי על המדינה, דווקא עתה, לתמוך בעסקים הנפגעים, משום שהם אלה, שבחלוף המשבר, יעסיקו עובדים, ייצרו את הכנסות וישלמו את המס הנדרש לטובת תפעול המדינה בשלמותה.
   
 6. לטבת יישום האמור, נטען בעתירה כי יש להפעיל לאלתר את צוות רשות המסים ובאמצעותו ליישם את הוראות חוק מס רכוש, במהירות, בממלכתיות ובמקצועיות נטולת פשרות.
   
 7. הודגש בעתירה, כי כל שנדרש מהכנסת הוא להרחיב את הוראות חוק מס רכוש, כך שזה יחול ויפצה גם בשעת "מגפה", כשם שהוא מפצה בגין פגיעה כלכלית שמקורה ב"בצורת" או "מלחמה".
   
 8. משרדנו רואה בהגשת עתירה זאת משום שליחות לטובת רווחת כלל המשק הישראלי – להלן נוסח מלא של העתירה.
 
עדין לא מאוחר להצטרף לעתירה: חשוב שגם עסקך, מטעמי סולידריות, יצטרף לעתירה כעותר נוסף. לגישתנו ככל שיתווספו לעתירה יותר עותרים, כך, בשאיפה, זעקת העסקים, קטנים כגדולים, תתעצם וחשיבות העתירה בפני בג"צ והמדינה תגבר. המעוניינים להצטרף לעתירה מתבקשים לצור קשר עם עו"ד אלי דורון בטלפון 054-4251054

אנו עומדים לרשותך בכל שאלה: סניף מרכז 03-6109100, סניף חיפה 04-8147500, נייד: 054-4251054

לפגישה אישית
חייגו 03-6109100

או השלימו את הפרטים הבאים

הדפסת המאמר

דירוג המאמר

 

4 ע"י 4 גולשים

עשוי לעניין אתכם

פירוק שותפות בנכסי נדל"ן

מאת: אלי דורון, עו"ד, ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח); ד"ר שלמה נס, עו"ד (רו"ח)

יש חשיבות מכרעת בבניית אסטרטגיה אשר תאפשר הוצאת המתבקש אל הפועל בתבונה ובמינימום מס והכול תוך שמירה על עקרונות של חוקיות ושקיפות מלאה.

תביעה לפינוי מושכר עקב הפרה צפויה

מאת: אלי דורון, עו"ד, ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח); ד"ר שלמה נס, עו"ד (רו"ח); יגאל רוזנברג, עו"ד

ניהול מאבקי ירושה - מחלוקת בנוגע לצוואה

מאת: אלי דורון, עו"ד, ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח); ד"ר שלמה נס, עו"ד (רו"ח); יגאל רוזנברג, עו"ד

סכסוכי ירושה הם תופעה מצערת הפוקדת משפחות לא מעטות. ראוי לערוך הבחנה בין שני מצבים מרכזיים של סכסוכים הנוגעים לנכסים שמותיר אחריו אדם שהלך לעולמו:

הוסף תגובה

זקוקים לעורך דין?

חייגו: 03-6109100 או השאירו פרטים
אני מאשר/ת בזאת לדורון, טיקוצקי, קנטור, גוטמן, נס, עמית גרוס ושות' לשלוח לי ניוזלטרים/דיוור של מאמרים, מידע, חידושים, עדכונים מקצועיים והודעות, במייל ו/או בהודעה לנייד. הרשמה לקבלת הדיוור כאמור תאפשר קבלת דיוור שבועי ללא תשלום. ניתן בכל עת לבטל את ההרשמה לקבלת הדיוור ע"י לחיצה על מקש "הסרה" בכל דיוור שיישלח.