מאת:


עדכון: הרחבת פעילות המחלקה הכלכלית בבית המשפט המחוזי בחיפה בעקבות פניית משרדנו לשרת המשפטים

ביום 28.4.19 מינתה נשיאת בית המשפט העליון שתי שופטות חדשות לכהונה במחלקה הכלכלית בבית המשפט המחוזי בחיפה. כבוד השופטת למלשטריך לטר וכבוד השופטת טאובר יצטרפו לסגן הנשיא כבוד השופט רון סוקול, ובכך יגדילו פי 3 את מספר השופטים המכהנים במחלקה זו, וזאת בהמשך למכתב שנשלח מטעם פירמת עו"ד חיפאית מובילה בתחום הכלכלי לשרת המשפטים.  (קראו כאן על הפנייה לשרת המשפטים בנושא פיתוח המחלקה הכלכלית בחיפה)

 

משרד עו"ד דורון, טיקוצקי, קנטור, גוטמן, נס, עמית גרוס ושות' פנו בתחילת שנת 2019 לשרת המשפטים במכתב בקשה להרחבת פעילות המחלקה הכלכלית בבית המשפט המחוזי בחיפה, וזאת באמצעות מינויים של שופטים לכהונה בנוסף לכב' השופט סוקול, וזאת על מנת לקיים את תכליתה של המחלקה הכלכלית. במסגרת המכתב ציין המשרד בפני כב' השרה כי יעדי המחלקה הכלכלית אשר עיקרם הוא ניהול סכסוכים בעלי אופי "כלכלי" על ידי שופטים המחזיקים בידע ומומחיות בתחומים אלה, יביא לפתרון מהיר ויעיל וכן לאחידות בפסיקה. כתוצאה מקיומה של מחלקה כלכלית יקוצר משמעותית משך ניהולם של הליכים משפטיים בעלי אופי כלכלי – בין אם באמצעות ניהול יעיל של ההליך ובין אם באמצעות הכוונת הצדדים על ידי בית המשפט לכדי פשרה.

 

מאידך, ציין המשרד במכתבו לשרת המשפטים, כי במצב הדברים שהיה קיים בו כיהן שופט אחד בלבד במחלקה הכלכלית בבית המשפט המחוזי בחיפה, לא התקיים מענה לכלל הסכסוכים בעלי האופי הכלכלי באזור חיפה והצפון, ואף נוצר עומס בלתי סביר על מחלקה זו, כך שלא רק שקיומה של המחלקה הכלכלית אינו מייעל את ההליכים ואינו מקצר את משך "חייהם" של תיקים בעלי אופי כלכלי, אלא מביא הוא לכדי כישלון של המחלקה הכלכלית בהשגת מטרותיה. המשרד ציין בפני השרה כי כישלון זה מביא לפגיעה מתמשכת בכלכלת חיפה והצפון, וזה מתחדד עשרות מונים לאור כהונתם של שלושה שופטים במחלקה הכלכלית בבית המשפט המחוזי בתל אביב, וכן מכביד על התפתחותו העסקית של האזור, אשר נקודת הפתיחה שלו אינה אופטימלית מלכתחילה. בהמשך וכתוצאה מפנייתו של משרד עו"ד דורון, טיקוצקי ושות', הוחלט לאחרונה על הרחבת המחלקה הכלכלית בבית המשפט המחוזי בחיפה, על ידי מינוי שתי שופטות נוספות.

 

מהמשרד נמסר כי התפתחות זו מבורכת, והם רואים בה כחלק הכרחי ביצירת מרכז כובד כלכלי מקביל לאזור תל אביב, וכהסרת חסם מדינתי נוסף מהתפתחותה של כלכלה חזקה באזור חיפה והצפון. התפתחות זו, כך אנו סבורים, תיצור משיכה לעסקים מקומיים וחברות רב לאומיות להשתקע באזור חיפה, ובכך תתחזק הכלכלה והדמוגרפיה באזור, באופן שישפיע על כלכלת ישראל כולה. פירמת דורון טיקוצקי ושות' מתמחה בייעוץ וליווי משפטי בהליכים כלכליים ובהם ליווי בדיני מיסים – משלב השומה ועד התדיינויות בבית המשפט, דיני חברות – ניסוח חוזים והליכי מו"מ, חיבור בין לקוחות ליצירת שיתוף פעולה בין-אומי בפרויקטים מקומיים וגלובליים, וכן נושאים רבים אחרים. בהמשך לפעילותו הענפה בתחומים אלה, המשרד פועל נמרצות למול גורמים ממשלתיים ומקומיים לקידום הכלכלה באזור חיפה והצפון.

אנו עומדים לרשותך בכל שאלה: סניף מרכז 03-6109100, סניף חיפה 04-8147500, נייד: 054-4251054

לפגישה אישית
חייגו 03-6109100

או השלימו את הפרטים הבאים
אני מאשר/ת קבלת ניוזלטרים, הודעות והזמנות לאירועים וכנסים

הדפסת המאמר

דירוג המאמר

 

5 ע"י 1 גולשים

עשוי לעניין אתכם

קריאה להצלת המשק והמגזר העסקי

מאת: אלי דורון, עו"ד, ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח); ד"ר שלמה נס, עו"ד (רו"ח)

להלן נוסח מלא של המכתב שנשלח ממשרדנו לראשי כל הבנקים ולממשלה להירתם, לגלות אחריות וערבות הדדית ולהקפיא לרבעון הקרוב את מערכת האשראי וההלוואות במשק על מנת לאפשר למגזר העסקי לשרוד ולעבור את המשבר הנוכחי מבלי לגרום לנזקים נוספים על אלו שכבר נגרמו.

בג"צ כנגד מנגנון הפיצוי שהציעה הממשלה למגזר העסקי

מאת: אלי דורון, עו"ד, ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח); ד"ר שלמה נס, עו"ד (רו"ח)

קראו כאן בהרחבה אודות העתירה שהוגשה בבג"צ נגד מדינת ישראל, בדבר מנגנון הפיצוי שהציעה הממשלה למגזר העסקי שנפגע מווירוס הקורונה.

בג"צ נגד מנגנון הפיצוי למגזר העסקי במשבר הקורונה

מאת: אלי דורון, עו"ד, ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח); ד"ר שלמה נס, עו"ד (רו"ח)

קראו כאן בהרחבה אודות העתירה שהוגשה בבג"צ נגד מדינת ישראל, בדבר מנגנון הפיצוי שהציעה הממשלה למגזר העסקי שנפגע מווירוס הקורונה.

הוסף תגובה

זקוקים לעורך דין?

חייגו: 03-6109100 או השאירו פרטים
אני מאשר/ת בזאת לדורון, טיקוצקי, קנטור, גוטמן, נס, עמית גרוס ושות' לשלוח לי ניוזלטרים/דיוור של מאמרים, מידע, חידושים, עדכונים מקצועיים והודעות, במייל ו/או בהודעה לנייד. הרשמה לקבלת הדיוור כאמור תאפשר קבלת דיוור שבועי ללא תשלום. ניתן בכל עת לבטל את ההרשמה לקבלת הדיוור ע"י לחיצה על מקש "הסרה" בכל דיוור שיישלח.