עורך דין עמותות ומלכ"רים

מבעד למגזר הפרטי והציבורי בישראל, מתנהל לו מגזר בלתי מבוטל נוסף הפועל על פי כללים וחוקים משל עצמו. מגזר זה, אשר זכה אגב כך לכינוי "המגזר השלישי" ומוכר גם כ'חברה האזרחית', כולל מוסדות וולונטריים וארגונים ללא כוונות רווח הפועלים במגוון של נושאים החל מבריאות, דת וחינוך ועד לשמירה על איכות הסביבה, ספורט ופעילויות המוניטאריות שונות ומבורכות למיניהן.
 
חלק מאותם ארגונים מספקים שירותים, אחרים תכליתם בשינוי חברתי ויש ארגוני חברים העוסקים בשלל נושאים חברתיים או מקצועיים. מאפיין בולט של ארגוני המגזר השלישי הינו מעורבותם של מתנדבים, הממומנת לרוב ע"י כספי תרומות. אלא שחרף חיוניותו הרבה של מגזר זה ואף על פי שזה מקיים תפקיד משמעותי בחברה הישראלית, הידע המשפטי הקיים אודות אופיו או מרכיביו עדין אינו רב. הסוגיות המשפטיות העולות במהלך חייה של מוסד שאינו פועל למטרות רווח מצריכות לעתים רבות ייעוץ משפטי צמוד, בעיקר על מנת לשמור על מעמדו הייחודי בחוק. במהלך העשור האחרון צבר משרדנו ידע וניסיון רב בהיבטיו המשפטיים השונים של המגזר השלישי. במסגרת התמחות זו מעניק משרדנו ייעוץ וליווי משפטי מקיף בכל הנוגע להתנהלותן של עמותות, חברות לתועלת הציבור וגורמים כיוצא באלו.
 

לווי המוענק ע"י משרדנו כולל בין השאר את הנושאים הבאים:

  • הקמת עמותות/ חברות לתועלת הציבור ורישומן אצל רשם העמותות/רשות התאגידים;

  • ניהולה המשפטי השוטף של הארגון ומוסדותיו;

  • ניסוח תקנון הארגון;

  • ליווי בהוצאת אישור ניהול תקין;

  • טיפול בקבלת אישור לפי סעיף 46א לפקודת מס הכנסה ו/או לפי סעיף 61 לחוק מיסוי מקרקעין;

  • השתתפות בישיבות וועד מנהל ואסיפה כללית;

  • התנהלות שוטפת מול רשם העמותות או מול הגורם המוסמך הרלוונטי;

תנו לעו"ד מומחים ומנוסים לייצג אתכם נאמנה – בדיסקרטיות מלאה

לייעוץ ראשוני, פרטים נוספים ובכל שאלה פנו אלינו כעת: סניף מרכז 03-6109100סניף חיפה 04-8147500.

לפגישה אישית
חייגו 03-6109100

או השלימו את הפרטים הבאים

מידע מקצועי

ניהול עמותות ותרומות בזמן מלחמה

במאמר זה ננסה לסקור בקצרה שינויים והתאמות בעולם העמותות בעקבות מלחמת חרבות ברזל יש לשים לב שהמאמר מכוון לעיתות מלחמה ולהתאמות שנדרשות מעכשיו לעכשיו

עמותות וגופים מלכ"רים - הכנסות והוצאות

עמותות ותאגידים ללא כוונת רווח כפופים לכללים רבים, ולדרישות רבות מצד גופים שונים החל ממשרדי ממשלה וכלה בתאגידים בנקאיים. להלן מספר כללי אצבע להתנהלות תאגידית נכונה בהיבט של הכנסות והוצאות עבור אלה המבקשים להפעיל תאגידים מסוג זה.

ניהול עמותת בתי כנסת

'גוף ציבורי' בהגדרתו הלשונית הוא התארגנות של אנשים למען מטרה משותפת, ובהגדרתו המשפטית הוא מכונה לרוב מלכ"ר. גם גוף ציבורי דתי, בדגש על בית כנסת, בית מדרש, בית חב"ד נחשב כמלכ"ר. במאמר זה נצביע על מספר 'כללי אצבע' לניהול גוף ציבורי דתי.

זקוקים לעורך דין?

חייגו: 03-6109100 או השאירו פרטים
אני מאשר/ת בזאת לדורון, טיקוצקי, קנטור, גוטמן, נס, עמית גרוס ושות' לשלוח לי ניוזלטרים/דיוור של מאמרים, מידע, חידושים, עדכונים מקצועיים והודעות, במייל ו/או בהודעה לנייד. הרשמה לקבלת הדיוור כאמור תאפשר קבלת דיוור שבועי ללא תשלום. ניתן בכל עת לבטל את ההרשמה לקבלת הדיוור ע"י לחיצה על מקש "הסרה" בכל דיוור שיישלח.