עורך דין עמותות ומלכ"רים

מבעד למגזר הפרטי והציבורי בישראל, מתנהל לו מגזר בלתי מבוטל נוסף הפועל על פי כללים וחוקים משל עצמו. מגזר זה, אשר זכה אגב כך לכינוי "המגזר השלישי" ומוכר גם כ'חברה האזרחית', כולל מוסדות וולונטריים וארגונים ללא כוונות רווח הפועלים במגוון של נושאים החל מבריאות, דת וחינוך ועד לשמירה על איכות הסביבה, ספורט ופעילויות המוניטאריות שונות ומבורכות למיניהן.
 
חלק מאותם ארגונים מספקים שירותים, אחרים תכליתם בשינוי חברתי ויש ארגוני חברים העוסקים בשלל נושאים חברתיים או מקצועיים. מאפיין בולט של ארגוני המגזר השלישי הינו מעורבותם של מתנדבים, הממומנת לרוב ע"י כספי תרומות. אלא שחרף חיוניותו הרבה של מגזר זה ואף על פי שזה מקיים תפקיד משמעותי בחברה הישראלית, הידע המשפטי הקיים אודות אופיו או מרכיביו עדין אינו רב. הסוגיות המשפטיות העולות במהלך חייה של מוסד שאינו פועל למטרות רווח מצריכות לעתים רבות ייעוץ משפטי צמוד, בעיקר על מנת לשמור על מעמדו הייחודי בחוק. במהלך העשור האחרון צבר משרדנו ידע וניסיון רב בהיבטיו המשפטיים השונים של המגזר השלישי. במסגרת התמחות זו מעניק משרדנו ייעוץ וליווי משפטי מקיף בכל הנוגע להתנהלותן של עמותות, חברות לתועלת הציבור וגורמים כיוצא באלו.
 

לווי המוענק ע"י משרדנו כולל בין השאר את הנושאים הבאים:

  • הקמת עמותות/ חברות לתועלת הציבור ורישומן אצל רשם העמותות/רשות התאגידים;

  • ניהולה המשפטי השוטף של הארגון ומוסדותיו;

  • ניסוח תקנון הארגון;

  • ליווי בהוצאת אישור ניהול תקין;

  • טיפול בקבלת אישור לפי סעיף 46א לפקודת מס הכנסה ו/או לפי סעיף 61 לחוק מיסוי מקרקעין;

  • השתתפות בישיבות וועד מנהל ואסיפה כללית;

  • התנהלות שוטפת מול רשם העמותות או מול הגורם המוסמך הרלוונטי;

תנו לעו"ד מומחים ומנוסים לייצג אתכם נאמנה – בדיסקרטיות מלאה

לייעוץ ראשוני, פרטים נוספים ובכל שאלה פנו אלינו כעת: סניף מרכז 03-6109100סניף חיפה 04-8147500.

לתאום פגישה עם שותף בכיר

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

מידע מקצועי

רכישת דירה על ידי עמותה / מלכ"ר

לסיווגה של עסקת רכישת דירת מגורים על ידי מלכ"ר חשיבות רבה בבואנו לבדוק את חבות המס שתוטל על המלכ"ר, שכן במקרים רבים סוגיית הסיווג אינה חד משמעית ויש לבחון כל מקרה לגופו ובהתאם לנסיבות המקרה הספציפיות.

פירוק עמותה והתנהלות מול רשם העמותות

משרדנו יידע לטפל בליקויים ו/או בהתנהלות מול רשם העמותות ולפעול לטובת סגירה נכונה של עמותה, פירוקה או נקיטה בכל פעולה חוקית נדרשת אחרת לטובת הבטחת התנהלות תקינה - קראו כאן בהרחבה בנושא.

ייסוד וליווי משפטי של עמותות

משרדנו מעניק ייעוץ וליווי משפטי מקיף בכל הנוגע להתנהלותן של עמותות, מוסדות, חברות וארגונים לא ממשלתיים מהמגזר השלישי, מגזר ההתנדבות - לחצו כאן לפרטים.

רישום לקבלת ניוזלטר - מבזק מס, הון ועוד

אנא מלאו את פרטיכם